Dárkové sady koření

Brániční kýla

Hiátová hernie

Příčina

Bránice je svalový orgán, který odděluje dutinu hrudní od dutiny břišní. Je sídlem dýchacích pohybů. Má v sobě tři otvory, kterými prochází jícen (hiatus oesofagus), aorta (hiatus aorticus) a dolní dutá žíla (foramen venae cavae). Po průchodu jícnu otvorem v bránici má jícen už jen malý kousek (asi 2 – 3cm) a pak vstupuje do jícnu. Místo vstupu je ohraničeno dolním jícnovým svěračem, který je u zdravého člověka stažen a povoluje se při průchodu potravy do žaludku.

Při brániční kýle je pak vysunut nejčastěji pouze jícen nad bránici, může s ním vyhřeznout i žaludek nebo další břišní orgány.

Výskyt se zvyšuje s věkem a také s uvolněním vaziva v okolí břišního jícnu. Může se vyskytovat u dětí jako vrozená vývojová vada, která může být ale mnohočetná a u níž může být přítomno i masivní zvětšení srdce (vrozená kardiomegalie) a další poruchy. Masivní vývojové vady jsou pak často neslučitelné se životem.

Průběh

Existují tři typy kýl – skluzná, paraesofageální a smíšená. U skluzné, která tvoří 90% všech kýl, je vysunuta horní část žaludku nad bránici. Tento typ kýly je u 90% pacientů bez příznaků, ostatní mohou mít příznaky refluxní choroby jícnu – pálení žáhy, říhání, bolest a tlak na hrudi, pocit kyselosti v ústech. Při paraesofageální kýle se nad bránici vysouvá větší část žaludku, extrémní variantou je pak přesun celého žaludku nad bránici. Zde jsou příznaky více zřetelné – opět se objevují příznaky refluxní choroby a zejména tlak na hrudi po příjmu potravy. U smíšeného typu vstupují otvorem v bránici do hrudníku i další břišní orgány jako je tlusté střevo nebo slezina.

U onemocnění mohou vznikat komplikace, kterými jsou uskřinutí žaludku, porucha prostupu potravy, tvorba ranek nebo vředů v oblasti uskřinutí, krvácení, které pokud je dlouhodobé může vyvolat anémii.

Vyšetření

U pacientů je provedeno kontrastní rentgenové vyšetření, při němž je podána kontrastní látka a pak proveden snímek. Díky tomu je zobrazena přesná poloha jícnu a žaludku a jejich vztah k bránici. Je také prováděno endoskopické vyšetření.

Léčba

U skluzné hernie, která má příznaky, je léčba stejná jako u refluxní choroby jícnu. Podávají se blokátory tvorby kyseliny chlorovodíkové (omeprazol, pantoprazol), léky zvyšující stah dolního jícnového svěrače a peristaltiku – tzv. prokinetika (domperidon, bromoprid), léky neutralizující kyselý žaludeční obsah – tzv. antacida (hydroxid hlinitý, hydroxid hořečnatý). Pokud nejsou přítomny příznaky a kýla je objevena náhodně, není léčba třeba.

Paraezofageální kýla je léčena operativně a to již v bezpříznakovém období jako prevence vzniku pozdějších komplikací.

Diskuze

Jiří 16. srpen 2012, 14:11

Je možné že při Brániční kýle se může zvětšovat břicho jednou mi lékařka řekla že jí mám a když chci břicho schodit tak se mi to nedaří akorát mě pálí žáha.Dá se to vyléčit bez operace?Děkuji

virtualninemocnice.cz 19. srpen 2012, 19:17

Dobrý den,

záleží na tom, jak je brániční kýla velká, které struktury jsou v otvoru stisknuty. Náhlé zvětšování břicha by s brániční kýlou souviset nemělo, pokud tento příznak máte, měl byste lékařku vyhledat, aby se nejednalo například o tekutinu v břiše, která může souviset s jiným onemocněním.

Pokud se Vám však nedaří zhubnout, neměl byste hladovět, ale dopřávat si pravidelné malé porce. To Vám také omezí příznaky jako je pálení žáhy. S jednotlivými porcemi a sestavením jídelníčku se pak obraťte nejlépe na akreditované pracoviště s nutričními terapeuty. Rozhodně bychom se vyvarovali užívání \"zaručených pilulek na hubnutí\" nebo doporučení laických zástupců některých společností, které se na snaze lidí zhubnout, snaží nekvalifikovaně přiživit.

Přejeme Vám hodně úspěchů a držíme Vám s Vaším rozhodnutím palce, Vaše virtuální nemocnice

juricnahana 14. září 2012, 07:02

byla mi zjištěna kýla smíšeného typu.Při potížích mi byl nasazen lék Helicit,po kterém potíže ustoupily.Povyužívání dávky lékařem se však ojevují znovu.Jak dlouho se léčí medikamenty než je nutný chirurgický zákrok?Bojím se,ať dojde k operaci včas.Kdy žádat operacia jak dlouho ji stačí léčit medikamenty?

virtualninemocnice.cz 14. září 2012, 11:36

Dobrý den,

to je velmi těžké říct, záleží na tom, jak je výhřez velký, jaké přesně potíže máte, v jaké míře, jak dlouho trvají...

V některých případech má pacient i mnoho let pouze konzervativní léčbu a k operaci ani nemusí dojít. Pokud ale máte potíže, měla byste se poradit s Vaším ošetřujícím lékařem, který Váš stav zná a dokáže ho nejlépe posoudit.

Hezký den, Vaše virtuální nemocnice

Lenka K. 30. říjen 2012, 21:18

Dobrý den,
chtěla bych poprosit o radu- už delší dobu se potýkám s trávicími problémy, říháním po jídle i pití, kyselostí na jazyku, pálením žáhy, byla jsem u lékaře, rozbor krve nic neukázal, ale v poslední době jsem si nahmatala v prostoru mezi žebry jakoby zduřelou, podélnou(od pupku vedoucí mezi žebra)tkáň. Občas mě tam také pobolívá. Chtěla bych se zeptat, zda by se mohlo jednat o brániční kýlu, nebo zda je to jen pevná tkáň pobřišnice popř. bránice. Předem velice děkuji za Vaši odpověď a čas. L.K.

virtualninemocnice.cz 31. říjen 2012, 08:37

Dobrý den,

pokud je vzedmutí patrnou hlavně při zatnutí svalů, mohlo by se jednat o kýlu. Nicméně od pupku směrem vzhůru ve střední čáře je zeslabení přímých břišních svalů. Často u obézních lidí, žen po porodu nebo u oslabené břišní stěny z jiných příčin dochází k rozestupu přímých břišních svalů obou stran, což pak vyvolá podélné vzedmutí mezi pupkem a vzhůru směrem k hrudní kosti. Pokud je tento problém spíše \"kosmetický\", nijak se neřeší, pouze je pacient poučen, že pokud by měl problémy, má navštívit lékaře.

Pokud tedy obtíže máte, doporučovali bychom Vám navštívit chirurgickou ambulanci, kde Vám břicho prohmatají a pošlou Vás na doplňující zobrazující vyšetření (ultrazvuk břicha atd...), aby zjistili, co za zduřením je (zánět, kámen, nádor, kýla, rozestup svalů) a poté Vám doporučí léčbu.

Přejeme Vám hodně zdraví, Vaše Virtuální nemocnice

marie 15. listopad 2012, 14:07

Dobrý den, brániční kýlu mám zjištěnou endoskopickým vyšetřením, užívám lozepranol ráno a večer. V poslední době mám kyselost v ůstech. Protože jsem diabetička na krev chodím pravidelně, mám ji v pořádku.
Myslíte, že mám znovu navštívit lékaře?
Děkuji za odpověď.

Růžena 29. listopad 2012, 12:36

Dobrý den,chtěla bych poprosit o radu.Už dlouhá léta,asi 8-10 let pokašlávám,před lety,na počátku obtíží,mi bylo provedeno vyšetření alergologické,plicní,podstoupila jsem i vyšetření na ORL,vše bylo negativní.Asi před 3lety mi byl zjištěn,kvůli jiným potížím reflux žaludku a skluzná hiátová hernie.Na reflux jsem dostala lék Nolpaza,který beru dodnes,ale kašel u mě přetrvává a myslím si,že je ještě intenzivnější než dříve,je spíš suchý,nutí mě odkašlávat a cítím mírný tlak na hrudi.Velice mě to stresuje,už nevím,co mám dělat.Na rentgenu žaludku jsem nebyla,bylo mi provedeno jen gastroskopické vyšetření.Kam bych se měla obrátit se svými obtížemi,já osobně mám pocit,že se to týká nějak toho žaludku,nechci zbytečně podstupovat zase celý kolotoč všech vyšetření.Prosím o radu a děkuji za odpověď.

Eva 12. prosinec 2012, 11:02

Dobrý den,
9.12. jsem byla na kryoterapii a po ní člověk má posilovat a tak jsem posilovala hlavně bříško (sedy-lehy) na speciálním stroji v posilovně. Tento den nenastaly žádné potíže. Až ty následující, postupně přibývala bolest v oblasti břicha (logické, když jsem ho posilovala), ale bolesti se postupně i zvyšovali a to i v oblasti dolních žeber a hrudní kosti. Večer 11.12. jsem se již nemohla chodit vzpřímeně a usnout se nedalo, neboť najít polohu, kde by to nebolelo, bylo složité. Pokaždé, když jsem se v posteli hnula, musela jsem si chytit břicho, aby ta bolest nebyla tak velká. Připadalo mi, jako kdybych měla v břichu kámen a s každým mým pohybem se i on posunul. Dnes je již 12.12., bolest zmizela z "dolní" oblasti břicha a zůstala "jen" nad oblastí pupíku, dolních žeber a kosti hrudní. Musím dodat, že od neděle mám problém se zácpou. V posledních dvou dnech hodně piji (sucho v ústech) a dnes jsem už i bez snídaně, ačkoliv bych si ráda něco dala, ale kam to jídlo jen dám...Přemýšlela jsem o návštěvě nemocnice (k obvodnímu lékaři nemohu, jsem mimo rodné město), ale nechce se mi tam jít, neboť se bojím, že mi lékař oznámí, že to je jen přetažené svalstvo a já budu za "bárbínku", která nevydrží bolest...Prosím o radu, je možné, že mám brániční kýlu? Předem děkuji.

sii 16. leden 2013, 21:40

priteli zjistili kylu na branici je nebezpecne onemocneni a jak vznika dekuji za odpoved

sii 16. leden 2013, 21:41

pritel ma kylu na branici jak je to nebezpecne onemocneni a z ceho?diky za odpoved

irka 29. leden 2013, 16:04

Pěkný den mám 3 cm.kýlu na bránici v jakém případě se operuje tabletky moc nezabírají a nedaří se mi zhubnout při výšce 170 mám 95 kg.Nejím téměř pečivo když posiluji břicho je mi na zvrácení..

Nikola 20. únor 2013, 09:41

Dobrý den,

posledních 5 měsíců mám problémy s kyselostí,velkou bolestivostí břicha,zvraceníma zvětšením u žeber. Byla jsem na endoskopii,nález byl v pořádku. Dále mě poslali na ultrazvuk kvůli žlučníku a nález byl také v pořádku. Otec měl braniční kýlu,je možné,že ji mám taky a ani jedno z těchto vyšetření ji nezjistilo?

Děkuji

marta 8. duben 2013, 20:33

dobri den už asi dva měsíce mam tlaky kolem pupku a zda se mi že se mi zvědšuje břicho nad pupkem muže se jednat o břišní kílu byla jsem na sono abřicha a tam vše v pořádku.

virtualninemocnice.cz 9. duben 2013, 08:19

Dobrý den,
pokud máte pocit zvětšování břicha nad pupkem, může se jednat o tzv. diastázu břišních svalů - tedy jejich rozestup. Ten může mít mnoho příčin - obezita, těhotenství atd. Pokud nezpůsobuje problémy, obvykle se nijak neřeší.
Zvětšování břicha jako takové může mít také mnoho příčin - od tloustnutí přes záněty, ascites až některé nádorové příčiny.
Nicméně pokud jste byla na sonografii břicha a nic se nenašlo, měla byste být v pořádku. Pokud ale máte obavy, zkuste navštívit svého lékaře znovu.
Krásný den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

senzus 18. duben 2013, 00:21

chci se zeptat, zda mohu mít bolestivou bránici? nakoli jsem byla na interným odd, rtg i vše vysledky jater, ledvin, srdce mám vyborné, beru léky na Epilepsii a na jatra, a vtrpím na klouby i na chrbat kříže nesnesitelne bolestivé a doktorka mi tvrdi bez mého vyzváni proč to boli pod žebrem ale spíše pravým, nic nedela a tvrdí mi že mám zhubnout, mám vyšku 172 a váhu 105, je to víc ale když jdu na vychazku nemohu dychat a pritom mám plíce v poŕádku bolí mne v zádech ,byla jsem 15 let krejčová,a když se chci vymočit a nesednout na mísu když neni má tak chytím křeč, že až to je nesnesitelné, a totéž napr ,pi vázaní bot, se mi bolest a tlak projevuje na pravo.Byla jsem v říjnu 2012 na USG břicha a tam mi nic nezistili, jen v minulosti jsem se moc rozčilovala a křikem trápila svalstvo, i porod byl moc těžký a velký syn 5,60kg v roce 1984.Vše y bylo v pořádku jen kdyby mné neboleli kříže, hlavne po zimě toho roku, a když déle chodím je to nesnesitelné, nahřívam se soluxem , neberu zbytečne léky na bolest, tak se Vás proto ptám, co mám dělat zda se to dá néjak lékaŕce vysvétlit aby mi pomohla, bolesti pod břichem vpravo a kŕíže ,jsou nesnesitelné olestí a když déle sedím , tak vstanu a píská mi v uších..chodila jsem i na kapačky , ale žádná zména, prosím pora´dte mi , co mám dělat. Dékuji Hana

virtualninemocnice.cz 19. duben 2013, 15:20

Dobrý den,
pokud vyšetření interním lékařem dopadla všechna dobře, bude problém podle obtíží, které popisujete, pravděpodobně v páteři. Je možné, že tím, že jste dlouho pracovala v sedě a hrbila se nad šicím strojem, jste si vyvolala chronické změny na páteři. Tyto změny pak spolu s dalším vadným držením těla, obezitou a nedostatkem pohybu způsobí útlaky nervů, které z páteřního kanálu, kudy prochází mícha, vystupují.

Možná by tedy stálo za to, abyste vyhledala ortopeda, který by Vám předepsal rehabilitace nebo navrhl jiné řešení Vašeho stavu.

Hezký den a přejeme Vám hodně zdraví, Vaše Virtuální nemocnice.cz

senzus 19. duben 2013, 16:04

Mockrát děkuji za odpověď, pujdu k ortopédovi,

virtualninemocnice.cz 19. duben 2013, 16:04

Držíme Vám palce!

Michal 2. květen 2013, 22:23

Dobry den. Chci se zeptat: mel jsem operace branicni kyly v roce 2009. Muzu cvicit cviky na brisni svaly?treba Pilates? nebo cvicit v posilovne brisni svaly bez vzpirani? Dekuji predem za odpoved

virtualninemocnice.cz 6. květen 2013, 22:00

Dobrý den,
záleží jak moc velká kýla byla a co bylo její příčinou. Nicméně pokud jsme již více než tři roky po operaci a jste v pořádku, cvičit byste jistě měl, ale opatrně.
Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

Vlaďka 25. květen 2013, 20:38

Dobrý den. Chci se zeptat, jsem 9 měsíců po operaci hiátové hernie a mám už 14 dnů průjem, když sním něco ne moc dietního. Začalo to střevní virózou a průjem mám doteď s přestávkami. Před 2 měsíci jsem měla také střevní virózu a s tou jsem byla měsíc doma, pže z toho byla pak pneumatosa tenkých kliček. Takže mi nasadil doktor Helicid, Cerucal a Meteospasmyl. Myslíte, že to souvisí s operací hiátové hernie? Byla jsem samozř. na sonu, ultrazvuku a gastroskopii a bylo to v pořádku. Je mi 35 a do třiceti jsem na střevní virózy netrpěla.Ale teď stačí, že se ochladí a chytnu to a mám ji déle než má být. Minulý týd. jsem byla i u doktorky a mám brát Helicid. Kýla moc velká nebyla a příčinou byla asi nadváha a tahání těžkých břemen nebo možná vrozené to bylo. Děkuji za odpověď.

virtualninemocnice.cz 27. květen 2013, 16:20

Dobrý den,
po střevních virózách se může jednat o tzv. dysmikrobii - tedy stav, kdy léčbou i samotným zánětem došlo k narušení přirozené mikroflóry. Doporučovali bychom Vám zkusit probiotika, případně mléčné výrobky, pokud Vám je lékař nedoporučil omezit.

Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

Marie 29. květen 2013, 19:51

Dobry den,
moji mamince je 82 let. Dnes ji lekar zjistil zaludecni kylu. Maminka ma ale uz asi dva roky i pupecni kylu(nic ji s tim nedelali). V minulosti uzivala leky na zaludecni vredy, ma take astmu, kolisavy krevni tlak(uziva leky na vyrovnani), srdecni slabost a dusnost, na jatrech se ji udelaly cysty. Navic ma dlohodobe veliky problem s vyprazdnovanim(musi si stale delat senny caj, aby alespon jednou za tri dny sla na velkou potrebu). Neciti se vubec dobre. Prosim, da se ta zaludecni kyla u moji maminky operovat? Lekar ji dnes rekl, ze takhle stari lide se uz pro riziko nemohou operovat. Dekuji moc za odpoved.

virtualninemocnice.cz 30. květen 2013, 14:51

Dobrý den,
v tomto věku jsou opravdu operace často velice náročné a pokud jí lékař nedoporučuje, měli byste mu věřit. S vyprazdňováním ale toto onemocnění souviset vůbec nemusí. Spíš by Vaše maminka mohla mít obtíže jako tlaky na hrudi, říhání, zvracení po jídle atd.
Pokud má Vaše maminka potíže i s příjmem potrevy, obraťte se na nutričního terapeuta, s vyprazdňováním je ideální zkusit konzultaci u obvodního lékaře, který zjistí, zda za tyto obtíže nemohou např. léky, které užívá.
Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

Kama 8. červen 2013, 09:07

Zdravím, chtěla bych vás poprosit o radu, jakého lékaře mám vlastně vyhledat a navštívit..
jsem řidička z povolání,zdravotní zásobování, takže sedím v autě, ale taky se i nachodím, v autě trávím asi 5h denně, poslední dobou mě ale trápí více faktorů.. bolesti pod hrudní kostí, i na dotek(to jdou na mě i mdloby, když si to prohmátávám),bolesti při nádechu, mám pocit plného břicha a přitom bych něco málo snědla, žádné velké porce, sním krajíc chleba nebo rohlík a už mám pocit, že to tam nevleze, mám břicho jako balvan, takový oběd bych rozhodně nesnědla celý najednou. Odpoledne a večer je to horší, to vypiju i skleničku vody a pocit sytosti a plného těžkého břicha je děsný.. Nepřejídám se, tak co 3 hodinky něco, když nejím, je mi špatně od žaludku. Taky jsem se nikdy tak nezadýchavala, nyní výjdu do druhého patra, snažím se chodit všude po svých,ale nemužu to udýchat, cítím takové divné tlaky na levé straně pod žebry, jako by mě něco svíralo pod srdíčkem.. nejde mi to se pořádně nadechnout a vydýchat se.. Léčím se na vysoký cholesterol, nemám štítnou žlázu, jsem 4 roky po operaci bederní páteře, takové jako dřív už to není, co se týká sportů, nyní to nejde, bolesti jsou, navíc i hrudní a krční páteř zlobí, ale co pul roku mám rehabilitace.. na kole to nedávám,nemůžu to udýchat, při delším sezení je mi divně, musím se projít a chvíli stát.. prosím o radu, koho tedy navštítvit a asi to začit řešit, je mi teprve 45 a mám spousty plánu, ale tohle omezování bych nechtěla mít dlouho.. čekám, že se to nějak upraví, ale bohužel.. tak jsem našla tyto stránky a zkouším se něco dovědět..
Děkuji, pěkný den Kama

virtualninemocnice.cz 8. červen 2013, 10:08

Dobrý den,
stálo by za to, abyste navštívila gastroenterologa, který Vás pořádně vyšetří a vymyslí, co dál vzhledem k tomu, že tyto obtíže souvisí i s jídlem. Další možností je také návštěva neurologa, zda se nejedná o nějaký pozdní následek po operaci.
Budeme Vám držet palce a budeme rádi, když nám pak dáte vědět, jak jste dopadla.
Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

Kama 8. červen 2013, 13:26

Děkuji, začnu tedy jednat,ikdyž je to asi na delší trať,ale asi není vyhnutí... Ozvu se, příjemný den Kama

babka 12. srpen 2013, 00:15

Dobrý večer, dostala jsem se k těmto článkům, protože mi je zrovna hodně špatně. Mám zjištěnu hiátovou kýlu, ale vzhledem k věku mám i mnoho nemocí. Operace je riziková, jsem ročník 34. Užívám Helicid, ale potíže mám dost velké. Tlak na žebrech, pocit knedlíku v krku a pálení jazyka i krku. Dnes mi bylo hodně zle a přemýšlela jsem, kdy zavolat sanitku, ale co by asi se mnou udělali,když mám tolik nashromážděných chorob? Kdy a co dělat? Únava i bolesti zad a tak budu vděčná za radu.

virtualninemocnice.cz 19. srpen 2013, 18:56

Milá babko,
v určitém věku se choroby bohužel nahromadí a někdy bohužel nejsou všechny správně léčeny. Pokud je Vám ale špatně, samozřejmě lékaře vyhledejte. Zkuste začít na gastroenterologii, měli by Vám provést vyšetření trávicího traktu, aby se zjistilo, zda problémy nejsou odsud. Jistě Vás pak pošlou na další pracoviště, kde Vám od potíží uleví. Samotný Helicid nestačí.
Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

babka 19. srpen 2013, 20:18

Děkuji za zprávu. Na gastroenterologii jsem byla. Zkušený lékař mi rovnou řekl, že v mém věku je operace riziková, což vím, ale kdyby potíže dostoupily takové výše, nezbylo by nic jiného, než toto riziko s tím, že zůstanu na stole, což by byl dobrý konec a nebo že zblbnu a to je špatně pro okolí. Za ochotu a odpověď Vám děkuji. Budu se snažit jíst co nejméně a prát se s dalšími potížemi, protože nic jiného nezbývá. Nemám tým lékařů našich prezidentů, ale proti věku lék není. Srdečně zdravím všechny dobré doktory s empatií.

virtualninemocnice.cz 19. srpen 2013, 20:49

Dobrý den,
příjem potravy určitě neomezujte. Jistě je možné zvážit nějaká režimová opatření, ale po konzultaci s lékařem. Pokud Vám ten Váš napsal pouze Helicid, stálo by za to navštívit třeba ještě nějakého dalšího.
Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

Kama 19. srpen 2013, 21:56

Zdravím, jak jsem slíbila,tak píšu, nedávno jsem žádala radu..
Gastro dopadlo dobře, žádný problém, což je jen dobře, dnes jsem byla na rentgenu jícnu s kontrastní látkou, v celku v pohodě, jen mám méně průchodný jícen v dolní časti,budu brát léky a uvidíme, mám i nějaké zduření u hlasivek, což je asi následek operace štítné žlázy před lety, možná proto začínám více chraptět, taky rengen krční páteře ukázal mírný posun obratlů, což taky nepřispívá, tak budu dál bojovat a zvykat si a pátrat co s tím... mějte se Kama

virtualninemocnice.cz 19. srpen 2013, 21:57

Milá Kamo,
děkujeme za zprávu! Ať je Vám lépe!

Kama 19. srpen 2013, 21:59

Děkuji... Kama

Jirule 3. září 2013, 19:54

Dobrý den,chtěla bych se zeptat co mám dělat,byla mi zjištěna brániční kýla,velmi často zvracím,někdy i 4 krát denně,některé dny neudržím žádné jídlo a dost často,když se najím dostávám křeče do vrchní části žaludku a musím vše vyzvracet a dokud si neříhnu při zvracení,bolest neustoupí,moje lékařka mi řekla,že to budeme léčit a předepsala mi kinito 50 mg(vždy půl hodiny před jídlem) a helicid 20(2 krát denně) a ještě mi řekla,že musím shodit nějaké to kilo,že žaludek klesne a bude po starostech.Nevím jak mám upravit svou váhu,když udržím jen jedno jídlo za den a ještě nesmím ani moc cvičit.Prosím,co mám dělat,opravdu se to dá vyléčit,už jsem strašně zesláblá a bolí mě svaly a klouby a jsem strašně unavená.Děkuji Jirule

laura bozka 4. prosinec 2013, 15:57

DOBRY DEN,chtela bych prosim poradit jsem uz po 3 operaci kyly bricho uz neboli ,ale nad pupkem se mi udelali 3 velke boule a dost tvrde i bricho se mi zvetsilo nevim co to je .prosim o radu co to muze byt

Sandra 18. leden 2014, 21:31

Dobrý den.
Již od října 2013 se léčím na skluznou brániční kýlu.Minulý týden jsem byla na další kontrole a kýla je dvojnásobně zvětšena a zároveň se mi objevil silný zánět jícnu způsobený kyselinami z žaludku.Beru léky na snížení žaludečních šťáv,ale nezabírá to, upravila jsem jídelníček a stále nic.Pálení žáhy sice nepociťuji,ale stále mám tlaky v oblasti žaludku a bránice.Bolesti se stupňují tak, že mi bolest vystřeluje po celém obvodu žaludku až do zad. Má lékařka mi sdělila, že operace ve většině případů nepomáhá,ale diskuze co jsem se dočetla říkají něco jiného.Ráda bych měla už od všeho pokoj. Je nepříjemné existovat s bolestmi, které jsou stále a nepolevují. Jsem ochotna operaci podstoupit,nemám z ní strach,jen bych ráda věděla, zda bych opravdu měla toto požadovat.Byla jsem i hospitalizována,abych dostávala žilně potřebné léky na bolesti,ale v mém případě bych tam mohla ležet pořád,jelikož bolesti neustupují.Jsem stále unavena a žaludek pobere jen malé množství potravy a vody,hned se cítím plná a není mi dobře,mám pocit na zvracení.
Budu velmi ráda, když mi poradíte co mám tedy dalšího podstoupit.Děkuji

aja 29. leden 2014, 17:45

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat manžel je 2 měsíc po operaci hiatovy kýky a poslední týden mu není vůbec dobře , je neustálé unavený , má bolesti kloubů a svalů je možné , že je to příčinna po operaci nebo má hledat někde jidne? A také jaká je pak nejvyšší možné zátěž na nošení nebo zvedání v kg. manžel je 75 ročník.
Moc Vám děkuji za opověď

Kaťa 30. leden 2014, 19:48

Dobrý den... Mám taky podezření na "asi" brániční kýlu... Žádný potíže jako pálení žáhy, vracení obsahu žaludku nemám... U mě se objevuje při předklonu na pravý straně pod hrudním košem pod prsy boule... Cítím tlak a musím se narovnat, po pár vteřinách cítím, jak se mi to vrátí zpátky a tlak přestane... Je to hmatatelný i rukou. Myslíte, že bych měla navštívit doktora? Děkuji, Katka

Jirka 8. únor 2014, 17:58

Dobrý den,
Manželka už asi 6 let trpí dráždivým suchým kašláním, byla už na několika vyšetřeních, ale většinou bez nálezu. Navštívili jsme tedy vyšetření ve FN, kde zjistili hiátovou hernii. Léky nepomáhají, je úvaha o chirurgickém zákroku. Je naděje, že to kašel odstraní?
Děkuji

babka 8. únor 2014, 19:43

Dobrý večer, potíže nejrůznějšího druhu trvají, snažím se vše přečkat, je obtížné chodit po doktorech a lehnout si do nemocnice se dneska bojím. Mladší ročníky zdravím. Držím palce, ať je lépe.

marek 18. únor 2014, 18:07

Mám příbuzného, který pro problémy, opakující se, prodělal operaci bráníční kýly, ale bohužel problémy se ještě zhoršily. Urputné bolesti se opakují ve 14 denních intervalech. protože na pracovišti, kde ho operovali nemají zájem to řešit, obrátil se na soukromou kliniku, kde přistoupili k balónkové metodě, ovšem opět bez efektu. Tedy otázka zní, jak dál. Do "zmršené" operace nikdo jít nechce a pacient se cítí hrozně, ale hlavně i psychika jde do šípku - poraďte.

Vlaďka 18. únor 2014, 18:53

Já můžu operaci brániční kýly jen doporučit. Od té doby, co jsem po operaci a zároveň to byla operace refluxní esofagitidy, takže mi odstranil dva problémy jednou operací a zmenšil mi pan doktor žaludek. Měla jsem předtím problémy zažívací a i dýchací a ty pak zcela vymizely. Akorát mi skoro po roce začal dráždivý tračník, ale na ten beru léky, takže docela v pohodě. Ten by mi začal možná i nebýt té operace. A měla jsem i problémy, o kterých jsem tu asi před půl rokem psala. A to byly 4 střevní virózy za sebou. A nemalé komplikace po nich. Ale té operace nelituju, protože mám dojem, že si hlídám více váhu a méně jím po zmenšení nebo stáhnutí žaludku. Sám doktor mi to poradil. Tím chci poradit těm, co se té operace bojí a trpí nadváhou, ať do toho jdou. Budou po ní pak štíhlejší třeba, jako já:). Rozhodně aspoň půl roku po operaci netahat nic těžkého.

Irena 12. březen 2014, 11:40

Dobrý den,
jsem osmý rok po operaci/bandáž žaludku/. Vše bylo dobré až do loňského roku, kdy jsem v létě začala zvracet. Toto trvalo asi 2 měsíce. byla jsem na endoskopii a na vyšetření v Praze v ISCAIRU, kde mi byla zjištěna hiátová kýla. Nyní opět nemohu moc jíst mám pocit plného žaludku vysoko v krku, nucení na říhání, které provází pach/ jako vajec/ při říhnutí, zvracení i když není úplně časté.Někdy mám pocit, že mám napumpovaný žaludek vzduchem.Jsou zde i bolesti v zádech, ale mám též problém s páteří.Úbytek váhy po bandáži je 36kg a je mi 60let.Mohu poprosit o vyjádření? Děkuji Irena.

babka 12. březen 2014, 14:41

Zase se ozývám, já, osmdesátka. Mám potíže, nemocí celý seznam. Ale teď posledních 14 dní mám nedovyprázdnění, tlak jako tah (dříve se asi říkalo pruh/ a cítím se blbě. O bolestech zad ani nemluvím, ty mám časté od mládí. Mám 60 kg, ŠŽ nemám a užívám dost prášků. Žlučník taky nemám. Mám ICHS II.st. dobře kompenzovanou. Chuť k jídlu mám, ale dost krkám, větry mi nejdou, to když tak je velký svátek. To nedovyprázdnění mě moc vadí. Taky mi teď zjistili na ORL spreptokoka v nose. Krk mám dobrý. Ale když si lehnu,i v ponožkách je mi zima, topím dost. Helicid užívám, dg. dyspepsie horního typu. Gastroenterolog dr.Fára mi řekl, že mě nechce trápit dalším vyšetřením, to on zjistil hiátovou kýlu. Jde ještě něčím ulevit? Mám propadlou klenbu a nerada už někde cestuju. Zdravím všechny, co mají potíže. Asi by měli těm co chtějí, dávat něco na důstojný odchod. Zdravím chytré doktory.

meggie 5. duben 2014, 11:20

Dobrý den, mám podobný problém jako Kaťa. Při předklonu nebo při zvedání z lehu do sedu mě pod pravým žebrem vyleze boule, zase se hned vrátí, je to dost nepříjemné. Občas mě to tam pak pobolívá i několik dní. Někdy cítím pobolívání i na levé straně a pocit tlaku pod žebry. Před třemi lety jsem byla na sono, kde nic nezjistily. Několik let také v noci kašlu, pan doktor mi změnil léky na vysoký krevní tlak, ale moc to nepomohlo. Rentgen plic byl bez nálezu. V poslední době jsem začala cvičit (mám 20 kg nadváhu), ale musela jsem přestat, protože cviky na břicho jsem nezvládala, právě kvůli té bouli. Když delší dobu sedím u stolu, cítím nepříjemný tlak pod žebry. Navíc mě tam zřejmě tlačí i kostice od podprsenky (mám velká prsa). Žádné jiné obtíže nemám, ale začíná mě to obtěžovat. Moc děkuji za případnou odpověď. Meggie

Věrča 14. červen 2014, 13:10

Dobrý den, je my 36 lea a jsem 20 dní po operaci brániční kýly.Snažim se jíst máloa měkčí kašovitější jdlo.Hodn kousat,ale stejněmáms polikáním velký prblém i když chci třeba polknout větší lok pití.Jak kdyby se mi to zaseklo mezi lopatkama a nechce to jt dolu.Začne to mezi lopatkama bolet a vyzvracim to.Něco za celý den snim,ale každ den něco vyzvracim.Děkuji za radu.Věra

babka 14. červen 2014, 14:29

Milé dámy, snažím se jíst méně a jakmile je to trochu těžší jídlo, zapíjím nealko pivem. Zkuste to, nic nikomu neublíží. Zdravím dobré doktory.

Martík 10. červenec 2014, 23:26

Prosím o radu - již asi 1rok mě pálí v noci v krku a mám sucho v ústech. Přes den několikrát na sucho zakašlu a minimálě 5x za sebou kýchnu. Je to nepříjemné,hlavně to noční pálení v krku, které se přesouvá stále níž k žaludku.Vzhledem k bolestem žaludku jsem podstoupila různá vyšetření vč.gastroskopie.Byla mi zjištěna brániční kýla.Užívám Helicid, bolest žaludku z části ustoupila,ale ostatní problémy mám stále. Co mám dělat? Už ani nevím na jakého lékaře se obrátit. Děkuji za případnou radu.Martík

Věrča 11. červenec 2014, 13:29

AhojMarti.Určitě je to brániční kýlou,tyto problémy jsem měla taky a ještě víc.Bolesti pod levou lopatkou,pocity na zvraceí nebo i zvracení,pálení pořád i přes den,velká únava,pocení,potom pořád zima.Pokud nezabíraji léky,tak se to pomalu zhoršuje a přidává se víc věcí.Měla by jsi brát i jiné léky,já brala a ještě te´d po operaci beru Pantroprazol. Obědnej se k nějakému lékaři na gastrondoskopii.Jestli ti nebudou zabírat léky,tak se zkus zeptat na operaci.Já jsem te´d 6 týdnů po a je to určitě o dost lepší.Už i z jídlem to docela jde.Doufám,že se to zlepší časem úplně a budu zase v pohodě.Tak držim palce.

daja 13. září 2014, 21:22

Dobry den:-):-):-)
28 let mam prapodivny problem,rihani.
Mela jsem ruzne vysetreni a vse bylo negativni,jen kyla v leve podzeberni
Casti zaludku se ukazala.
Co bylo zvlastni,po dobu tehotenstvi rihani prestalo a po porodu se zase vratilo zpatky,to je uz 26 let,kdy rihani je moji deni spolecnosti.
Lekari i ja jsme se shodli,ze to je stresoveho puvodu,pozorovani
Jidelnicku neprineslo zadne vysledky,s travenim potize nemam,ani paleni zahy ani zaludecni nevolnost ani zvraceni,jen nekdy nekolika hodinove rihani,hlavne v noci,kdy spim jen par hodin.
Ted se mi stalo,ze mi vyskocila pest v podzeberni casti pri predklonu,citila jsem velky tlak a zamackla to spatky,pak to bylo zase v poradku.
Jedno computerove vysetreni pred par mesici ukazalo ze hernia je 99%
To mne trochu vyplasilo,na rihani jsem si zvykla,ale zacinam mit
Pocit ze mi vyhrezuje brisko, rano je ploche a vecer jako 5 mesicu tehotna,snazim se to svalove stahovat,bolesti nemam,ale tlaky ano.
Myslim,ze branice je za ty roky vice praskla.
Mela jsem 3 tehotenstvi a deti velke 4-5 kilo a hodne vody,mela jsem nejvetsi velikost briska jak doktori tvrdily,myslym, ze k poruse branice asi takhle doslo.
Vahu jsem vzdy rychle schodila a brisko vycvicila.
Ted mam asi 10 kilo nad vahu a trochu tuku kolem,je mi 60.
Na operaci moc nechci,jen kdyz to je nezbytne.
Podle toho co jsem cetla na vasich strankach,myslim,ze trhlina je pri jicnovem otvoru a ted se tam dostava i cast zaludku,to asi vyskocilo ven
Pri predklonu.
Celkolve citim, ze vitalni organy jsou uvolnene.
Prosim o nazor a informaci,kolik by problizne stalo u vas vysetreni.
A take oprace a po operativni pobyt ve vasi klinice.
Predem dekuji za odpoved
Daja:-):-):-)

babka 13. září 2014, 22:49

Zdravím všechny s potížemi. Snažím se vše snášet, protože jsem stará a při mnoha dalších nemocech už by mi ani operaci nedělali. Kdo je ještě ve věku, snažte si najít schopné lékaře a vyřešit problémy. Myslím, že to jde když je to možné zdravotně i věkově.

babka 13. září 2014, 22:49

Zdravím všechny s potížemi. Snažím se vše snášet, protože jsem stará a při mnoha dalších nemocech už by mi ani operaci nedělali. Kdo je ještě ve věku, snažte si najít schopné lékaře a vyřešit problémy. Myslím, že to jde když je to možné zdravotně i věkově.

Věrča 16. září 2014, 16:41

Ahoj dajo.Ja jsem z Českých Budějovic. Vyšetřní i operae by mela být zdarma ,platí to pojištóvna.Jestli je to k oeraci,tak by jsi ji měla určitě podstoupit,pomohla by ti a i by se ti ulevilo. Ja chodim k Mudr.Vobořilovi do gastro ordinace,Tak držim,palce.Je lepší to řešit a mít pak pokoj,než se stim naučit žít.Věrča

daja 16. září 2014, 20:24

Ahoj Verco,
Moc dekuji za coment:-):-):-)
Mate pravdu,jen me zarazily comenty lidi co operaci podstoupily a bohuzel tam doslo k zmenseni jicnihi dolniho otvoru a ty problemy
Potom, nemohly polykat a jidlo se vraci zpet ven,s tim bych asi ani zit nechtela,ale urcite se necham vysetrit a uvidim co s tim.
Moc dekuji a prijemny den:-):-):-)
Daja

daja 16. září 2014, 20:30

Mila babko,
Operace ano ale jen v nevyhnutelne situaci,samozrejmne,pak kdyz se to
Nepovede nemusi si clovek nic vycitat,ale bohuzel doktori jsou jen lide
A ja nemam dobre zkusenosti od mych klientu,kterym operace zavarily.
A dokonce usmrtily,to riziko je pri kazde operaci nebo preventivnim
Vysetreni.
Hezky se opatrujte
Preji zdravy den:-):-):-)

Věrča 17. září 2014, 15:38

Hezký den.Já mám operaci za sebou už4 mesíc.Ze začátku je to po operaci oravdu těžké,musí se každý naučit jíst,tak aby jídlo někde neuvízlo. Ale to se dá zvládnout.Jájsem ted´na tom dobře.Nedá se to srovnat s tím, jak my bylo před opeací.Nezabírali my už ani pášky a to jsem jich brala 9 denně.Bylo my špatně skoro po všem a to jsem dodržovala dietu.Nikdy už to nebde 100pro,ale pokud to u mě zůstane tak jak to j te´d,tak budu spokojená.Určitě bych to každýmu doporučila podstoupit,i když je tu riziko,že to nevijde.S tim jsem tam šla i já.Věrča

petronilam 22. září 2014, 17:37

dobrý den,
chtěla bych se poradit ohledně řešení brániční kýly. Byla mi diagnostikována cca 3/2013 krátká hiátová hernie, inkompetentní kardie, bez známek refluxní ezofagitis, chemická gastritis v.s. při žlučovém refluxu, iritace sliznice i subkardiálně. Od té doby se potíže s pálením žáhy zhoršily, vyskytují se prakticky denně nebo několikrát v týdnu. Snažím se vyhýbat jídlu, které potíže vyvolávají - káva, kynuté, alkohol, některé jogurty, kyselé ovoce atd. Zhubnout se nedaří (46/173/83), cvičení na břicho není možné, začnu "krkat" a začne pálit hodně žáha, to samé při předklonu, někdy křeče do žaludku, permanentní hlad. Po jídle vyjít 10 schodů, hodně se zadýchám. Mám znova navštívit lékaře, má to smysl? Je možná nějaká léčba-operace? Užívám při obtížích Itoprid.
Děkuji za zprávu.

P. M.

petronilam 22. září 2014, 17:39

Ještě dodávám, že nelze spát na pravém boku, potíže se zhorší. Vzbudím se ráno a už mě to břicho zlobí aniž bych šla spát s nějakými potížemi.

Vlaďka 22. září 2014, 18:58

Já jsem 2 roky a 2 měsíce po operaci hiátové hernie a nelituju. Problémy s pálením žáhy nejsou vůbec. Mám o 6 kg méně než před operací. Ale kávu moc nesmím a kravské mléko a výrobky z něj. Akorát jsem měla 6 měsíců po operaci 5 střevních viróz za sebou. Možná to byla i moje chyba - dietní chyba během léčby. Opravdu jsem ale měla vždy třetí den hrozný hlad a různé chutě a dobře mi bylo a myslela si, že už ji nemám. Ale opak byl pravdou, viróza byla zpátky nebo pokračovala a to v plné síle. Normální viróza, ne ta střevní je o dost jednodušší, protože můžete jíst, co chcete. Tehdy to vyvrcholilo pneumatosou střevních kliček, to je hrozně bolestivé a troje léky jsem brala, 14 dnů nebo 3 týdny doma s křečema v břiše a dieta. Do té doby jsem na střevní virozy netrpěla a když jsem ji měla, tak jen jednu. Přesto té operace nelituju.

Věrča 23. září 2014, 12:36

Hezký den.Určitě bych doporučovala zajít k lékaři a na možnou operaci se zeptat.Já toho nelituji.Měla jsem pálení žáhy už od rána do rána.Zadejchávání a bolest pod levím žebrem.Te´d je to relativně v klidu,akorád ty bolesti se oběvují,ale to prý může být ještě půl roku po operaci. Tak to snad přejdou taky. Jinak jsem spokojená.Určitě by ti to pomohlo.A když ne,tak si myslim,že horší to nebude.Držm palce.

petronilam 23. září 2014, 12:49

jéé, super, jsem moc ráda za reakce.... děkuji

Martík 23. září 2014, 12:53

Přeji všem, kteří bohužel vlastní brániční kýlu, hezký den. Operace se bojím a chci se zeptat - operace se provádí řezem a v plné anestezii? Nebo jiným způsobem? Zatím nemám tak velké probémy a užívám Helicid.

eri1212 3. říjen 2014, 15:53

Pekny den prajem. U gastroenterologa mi bola zistena hiatova hernia do 20 mm. K tomu mam v papieroch este napisane toto: ustie papily santorini v bulbu duodena na prednej strane( co neviem co znamena),primerany nalez sliznice tenkeho creva,lahka chronicka inaktivna antrumgastritida, HP negat. Chcela by som sa informovat ci sa moze otehotniet pri hiatovej hernii? Strasne by sme chceli miminko len neviem ci je to bezpecne a ako to bude vplyvat na miminko. Za odpoved Vam velmi pekne dakujem :-)

ajucha22 22. říjen 2014, 14:29

Dobrý den, byla mi zjištěna brániční kýla o velikosti 3,4 cm. Byla mi doporučena dechová fyzioterapie. Nevíte, jestli to má nějaký efekt? Až poté, kdyby se to nezlepšilo,by se přistoupilo na operaci. Děkuji. Ája

Janule 13. listopad 2014, 21:52

Dobrý večer, v dubnu letos jsem podstoupila operaci brániční kýly. Operující lékař mi musel udělat nějaké korekce žaludku a jícnu. Je to již sedm měsíců od operace, a já pořád ještě cítím bolest. A co mě děsí, tak necelý měsíc mě bolí pod levou lopatkou. Jak dlouho trvá po operaci zlepšení, a jestli vůbec.

černidlo 22. listopad 2014, 20:29

Píši abych poradila- říhala jsem nepřetržitě mimo tvrdý spánek 1 rok, lékaři nic nezjistili, léčili mě i několik měsíců na psychiatrii, po letech se zjistilo že mám brániční kýlu 7 cm, už neříhám, pomohly mě žaludeční čaje konkretně Stomarán.Jak již píše jedna paní potíže v těhotenství vždy ustoupily. Operaci mě nedoporučují- nic nezvedat nad 3 kg, jíst po troškách, zapíjím po obědě nejlíp nealko pivo, mám stejné potíže jako uvádíte vy.Radím bylinkový čaj Stomarán, pokud je moc zle ležet na levé straně- možná ale záleží jak je kýla umístěna, žiji s tím již 43 let, gastroskopie je nejhorší co může být- jsem polyval. alergik nemůžou mě provést obstřik v krku.Všem Vám držím palce na mějakou práci na zahrádce a nákupy či chování vnoučat zapomeňte.Lidka

Danča 30. leden 2015, 07:49

Dobrý den,jaké jou příčiny vzniku brániční kýly?

Danča 30. leden 2015, 07:53

Co udělat,aby se kýla nezvětšovala?

černidlo 31. leden 2015, 19:09

Prosím o radu odborného lékaře zda v tomto případě operaci podstoupit, jaká jsou rizika.Děkuji

Janule 31. leden 2015, 19:34

Dobrý večer Dančo, já jsem měla tu brániční kýlu docela velkou, tzn., že když jsem se více najedla, tak do té brániční kýly - byl tam jakoby otvor, se tlačil žaludek, takže když jsem se více najedla, tak mě to hodně bolelo pod levým žeberním obloukem, dělalo se mi často špatně, protože žaludek zasahoval do té bránice. Teď, bohudíky, jsem po operaci devět měsíců, a cítím se velice dobře. Snažím se jíst míň, pomalu, všechno pořádně přežvýkávat, žádné těžké věci, maximálně do dvou kilogramů nezvedám. Doporučovala bych Vám nějakou dobu jíst dejme tomu míň, nic nezvadat, snažit se mít břicho v klidu, tím jak se zmenší žaludek, tak snad i na tu kýlu tak netlačil, Vyzkoušejte to, a kdyby to nepomohlo, tak bych Vám radila, abyste na tu operaci šla. Samozřejmě, k odborníkům a ne k nějakým amatérům, protože operace břicha není až tak jednoduchá operace. Když je Vám gastroskopií diagnostikována brániční kýla, tak ta operace, si myslím, je na místě. Mějte se hezky.

Danča 1. únor 2015, 09:24

Dobré ráno všem ,Januli děkuji za odpoěď....mám problémy už pět let,hlavně v noci nebo k ránu,začne mi rychle bušit srdce,nutí mě to neustále polykat,nemám čas se ani nadechnout.Musím vyskočit z postele,jinak bych se snad udusila.Někdy se i třesu po celém těle a píchá mě u srdce.Nemohu se ani napít vody.Naposled jím v 18 hodin lehkou večeři,pak už si dávám když mám sucho v krku jen pár doušků vody nebo čaje.Mám hrůzu z každé noci,jestl zase přijde záchvat.Po jednom záchvatu jsem jela do nemocnice,vzali mě v 5 ráno na internu,změřili mi tlak a udělali EKG,dali mi léky na uklidnění,foukátko na astma,pak jsem chodila dva roky na alergologii,kde mi aplikovali vakcíny proti alergii.Lékařce jsem popisovala mé noční záchvaty,krčila jen rameny...tak jsem tam přestala chodit a hledala dál na internetu..jsem si jistá,že se jedná o reflux,návrat obsahu žaludku do jícnu z důvodu brániční kýly...omezila jsem konzumaci kyselinotvorých potravin a nočních záchvatů ubývá....přeji všem přjemný den bez bolestí a zdravotních problémů.

Janule 1. únor 2015, 10:00

Dančo, já jsem trpěla bolestí pod levým žeberním obloukem něco přes čtyři roky. Podstoupila jsem neskutečné množství různých vyšetření, samozřejmě, pokaždé výsledek těchto vyšetření "stanovil" úplně jinou diagnózu, anebo žádnou diagnózu, prostě že mi nic není. Pak jsem si náhodou, když už jsem zoufale hledala na internetu nějakého lékaře, který by mě té bolesti konečně zbavil, našla jsem čirou náhodou kontakt na Sanatorium sv. Anny na Praze 3. V sanatoriu mi paní doktorka Jungwirthová, udělala gastroskopii, velice šetrně na rozdíl od těch předchozích u jiných gastroenterologů, kde jsem se cítila jak na jatkách, zjistila, že mám brániční kýlu a její manžel, pan doktor Jungwirth, mě operoval a konečně po tolika letech mě někdo zbavil té každodenní bolesti. Nechtěla byste se objednat k ním na vyšetření? Aby jste věděla příčinu Vašich obtíží a pak se rozhodnete na základě zjištění přesné diagnózy, co dál. Moc Vám držím palce.

Danča 1. únor 2015, 10:33

Mám z gastro vyšetření hrůzu,určitě bych se začala dávit a dusit...budu i nadále jíst co nejvíc zásadotvorných potravin,aby se v žaludku tvořilo co nejmíň kyslin a budu doufat,že se mi žaludek zmenší a přestane tlačit na bránici....věřím,že si tělo dokáže pomoci samo..

Janule 1. únor 2015, 11:04

Já nevím, já být na Vašem místě, určitě bych se nechala pořádně vyšetřit, ať víte, na čem jste, a co vlastně Vám je. V tom sanatoriu, kde mi dělala paní doktorka gastroskopii, mají nějaký speciální přístroj, myslím, že je z Japonska, je tak tenký, že vůbec jsem nic necítila, žádné dávení a bolest, jakou jsem prožívala v jiných zdravotnických zařízeních, kde mi gastroskopii dělali. V sanatoriu mi moc pomohli, budu je všude, samozřejmě, chválit. Ještě předtím, než jsem se objednala do sanatoria, jsem absolvovala celkem 4x gastroskopii (na Praze 4, já bydlím na Praze 5), a ani v jednom případě mi nezjistili, že mám rozsáhlou brániční kýlu. Pokaždé, po zákroku, jsem šla domů s minimálně 2 recepty, vybrala jsem si léky, od kterých mi bylo ještě hůř, takže jsem je, samozřejmě, přestala brát, a takto se to opakovalo pořád. Byly to léky na slinivku, a já nevím, na co ještě, takže úplně mimo skutečnou diagnózu. Mějte se moc hezky, Janule

Danča 1. únor 2015, 14:37

Bydlím 100 km od Prahy,ale jestli se můj zdravotní stav zhorší,objednám se,jak mi radíte.Moc děkuji a přeji příjemný den.černidlo 1. únor 2015, 18:17

Janule i já Vám moc děkuji za radu, gastroskopii mám za sebou asi 5 krát a přeně tak jako píšete zatím je přístup všude horší a horší,kdo nemá problémy z brán. kýlou těžko pochopí.Adresu jsem si napsala v nutném případě využiji.Mám takový dojem že MuDr. Jungwirt operuje tuto nemoc i v nemocnici v Brně u svat. Anny, ještě se musím přesvětčit jestli nejde jen o shodu jména.Jinak co se týká gastro je vynikající paní doktorka Adamcová nemocnice Brno Bohunice- lepšího lékaře jsem nepotkala- pracuje v Gastro poradně- je nutné se objednat.Než mě zjistili že se jedná o kýlu trvalo to 3O let.Jinak také doporučuji vyhledat dobrého bilinkáře, bilinky kýlu neodstraní ale po čajích je mě líp.Kýlu už mám 7cm, operaci mě zatím nedoporučují.Holky bojujte, hlavně ať už někdo vymyslí něco ať nemusíme podstupovat to příšerné vyšetření.černidlo

Věrča 2. únor 2015, 08:31

Dobrý den.Jak to čtu tak pířístup lékařů se moc neliší.Já jsem byla na operaci s brániční kýlou na konci května 2014.A jsem te´d bez prolémů.Před operací jsem to už nezvládala ani v práci,jelikož pracuji na 3 směny,tak nočí byla pro mě utrpení,musela jsem odcházet z práce,jak my bylo zle.Moje obvodí lékařka řekla,že my nic neni,že je to psychycké a že se my nechce dělat.Tak jsem se sama obědnala na imunologii a tam teprve pana doktora napadlo,že by to mohla být brániční kýla.Na gastru jsem předtim byla 3krát a nic nenašly.Tak mě poslal na jiné gasro oddělení a tam my taky nic nenašli,ale zdělili my,že bý tvidět neusí.Odtud jsem byla poslána do nemocnice na gastro udělali m spinomerii a reflexní rengen a ještě jedno vyšetení a vše refux jícnu potvrdilo. Jlikož prášky nepomáhaly tak následovala operace.Díky bohu za ní a pana doktora na imunologii.Jíst ted´musim sice menší dávky a hodně kousat,ale neni my špatně.Takže všem doporučuji,pokud neni váš lékař k tomu, schánět jiného a řeši to.Časem se to totiž horší.U mě to tak aspon´bylo.Držim všem palce .

Janule 2. únor 2015, 16:57

Přesně tak, hledat lepšího lékaře. Já když si vzpomenu, kolik bolesti jsem musela vytrpět s tou kýlou, hromadu Ibalginu, z toho mi začaly hodně vypadávat vlasy, protože fungovat v práci, doma, ještě mám další aktivity, tlumočení, dabing atd., po nocích jsem chodila po místnosti, nemohla jsem spát, hrozně mi bylo špatně, a obvodní lékař pokaždé, když jsem tam přišla, tak mě poslal na krev, a tímto to skončilo. Doporučuji hledat lepšího lékaře a mít přesnou a hlavně správnou diagnózu a řešit to.

potkan 16. březen 2015, 08:12

Dobrý den. Chystm se na operaci brniční kýly. Nemám na rozdíl od ostaí tady žádné problémy, přesto mi radí oprci. Mám podstoupit? Bojí se pooperačních probléů.

Peta 16. březen 2015, 11:32

Já měla problémy asi 3/4 roku po operaci. Nejdřív jsem se nemohla zbavit střevní virózy. Několikrát se mi vrátila a pak jsem kvůli těm střevním virózám měla jiné problémy a měsíc s nimi byla nemocná. Ale nelituji. Problémy, které jsem měla před operací už nemám. V létě to budou 3 roky, co jsem měla operaci.

Peta 16. březen 2015, 11:35

Počítejte s tím, Potkane, že nemůžete po operaci zvedat nic těžkého asi půl roku a nebýt ve stresu. To já byla a i zvedala těžké, proto jsem měla možná ty problémy. Ty bolesti břicha byly strašné.

Věrča 17. březen 2015, 08:26

Ahoj,á taky té operace neliuji.Ted´v květnu to bude rok a je to dobrý. Sice mě to občas pobolívá,ale to bude asi zátěží v práci,jak fyzickou,tak psichyckou,ale jinak problémy nemám.

cernidlo 17. březen 2015, 17:38

Potkane- to si pořádně rozmysli, viděla jsem kluka asi 4O let , byl na operaci už po druhéa to dělal v kanclu u počítačů.Pokud nemáš žádné problémy na operaci nechoď.Podle svých skušeností vím že se bude ještě zvětšovat, na to máš čas až ti bude zle.Pokud vím kýla se udělá opakovaně a zřejmě jsou k tomu nějaké rodinné dispozice.Má to i syn ale také s tím nemá problém- jen pálení žáhy.Operace i vyšetření se v Praze u svaté Anny platí.Byla bych ráda kdyby se ozval někdo koho operoval Mudr. Procházka v Brně Bohunicích.Protože po 4O letech- dnes už mám 64 mám kylu už 7 cm asi mě operace nemine.Budu ráda za každou informaci.

cernidlo 17. březen 2015, 17:59

ERI 1212, kupodivu při prvním těhotenství jsem neměla vůbec žádné problémy ,naopak cítila jsem se bezvadně.Při druhém jsem zvracela až do 5 měsíce ale asi to nebylo ani tak kýlou jako tím že jsem nesnášela jakékoliv vůně, jediné co jsem mohla byla studená káva suchý rohlík a na pití šuměnky- i z obyčejné vody mi bylo špatně.Já jsem vlastně v té době ani nevěděla že kýlu mám.Lékaři mě léčili 8 měsíců na žalud. neurozu, projevovalo se to bolestí v podžebří tlakem v žaludku, bolest zad.To mi bylo 2O let, a proto že na to nemohli přijít léčili mě 4 měsíce na psychiatrii.Dnes už je snad jiná doba, v té době se pila sádra.Po celou dobu 1O měsíců jsem škytala jako když tikají hodiny- přestalo to jen v hlubokém spánku a jen jsem dala nohy s postele začalo to znovu.Nepřála bych to nikomu.Vyléčil mě Iridolog pan Wojnar za 4 měsíce bilinkama.

Danča 18. březen 2015, 09:23

Před dvěma týdny jsem omezila v jídelníčku kyselinotvorné potraviny a problémy s trávením jsou pryč.Operaci odkládám na neurčito.....

Marie 20. březen 2015, 09:18

Dobrý den, žádám o radu jsem 8 měsíců po přirozeném porodu. Snažím se posilovat, ale když cvičím na břicho (sedy lehy) po pár cvicích se mi začne dělat špatně, na zvracení, musím přestat, má to nějakou příčinu? Mám to konzultovat s gynekologem? Děkuji,

cernidlo 20. březen 2015, 10:02

Tyto cviky jsem nikdy dělat nemohla a nedávno v televizi předváděli jak posilovat břišní svaly a způsob lehy a sedy se už vůbec nedoporučují.Převáděli cvik s velkým balonem kdy se lehne na zem , paty na balon a střídavě se zapíráte do balonu aniž by jste se nadzvedávali.Ale pro jistotu bych to řekla lékaři.

Any 2. duben 2015, 22:39

Dobrý den , před 14 dny mi byla zjištěna brániční kýla Chtěla bych se zeptat z čeho kýla je?? Mohlo by to být z prehnaného cvičení?? Co dělat pro to aby jsem nemusela na operaci. A zda jsou nejake cviky na zpevnění aby se mi kýla nezhorsila?? A dá se kýla vyléčit bez operace?? A je nejaka speciální dieta?? Děkuji naschledanou

danča 3. duben 2015, 07:57

Kýla se udělá i při častém tlaku na bránici..... třeba z dávení nebo zvracení...Any,dobré by bylo omezit jídla z pšeničné mouky a bílého cukru,mě to moc pomohlo,zlepšilo se mi trávení,už mě nepálí žáha apod.

petronilam 3. duben 2015, 08:26

dobrý den,
já právě kvůli té kýle nemohu třeba cvičit na břišní svaly vůbec. Po pár cvikách se mi obsah zaludku hrne nahoru a je to dost nepříjemné. Možná nějaká dechová cvičení, nevím. Mám také zkušenost s vynecháním pečiva, kávy apod., že se situace zlepší, ale kýla se tím asi nevyléčí tedy nezmizí. Protože jsem to porušila a za 14dní je vše zpět.

Věrča 3. duben 2015, 21:58

Ahoj.Kýla se vyléčit nedá. Cvičení nepomáhá,spíš to ještě zhoršuje,tak jako jakákoliv námaha. Pomáhá dieta a nepít kafe. Vadí i rozpustný.Tak to bylo teda u mě.Každej to má trochu jinak.Dost pomáhaji dechová cvičení ,něco se dá najít na internetu a jinak poradí i na rehabilitačních prcovištích. Každej to má ale trochu jinak.Záleží jak velká kýla je a i na jiných okolnostech.Mě operace neminula a jsem za ní ráda.Ted´na konci dubna to bude rok po operaci a jsem naprosto v pořádku a cejtim se skvěle,už jsem zapoměla jak je to hezké se takhle cítit Nevim jestli to vydrží,protože kýla se ráda vrací,snažim se dodržovat určitá omezení,ale stálo to za to. Mě bylo ke konci už špatně uplně ze všeho.Ani jsem se pořádně nevyspala,protože jsem skoro celou noc prokašlala, i když jse spala skoro v sedě.Pak mě bolely z toho i záda.Zhoršovalo se to i díky tomu,že dělám v 3 směnným provozu.Takže vám všem držim palce a nevzdávejte to.

cernidlo 4. duben 2015, 16:25

Any, kyla se udělá většinou z nějakého namáhavého zvedání předmětů- těžkých, nebo i nějakým cvičením.Břišní svaly rozhodně neposilujte jen by jste si uškodila.Smiřte se s tím že zvednutí něčeho co má víc jak 1O kg Vám jen přitíží.Z jídla mě vadí hlavně česnek a cibule, taky kynuté pečivo.Když je nejhůř je dobré mít někoho kdo břicho promasíruje , ale jen ve směru hodinových ručiček.Mě to pomáhá moc.Jen měkteří maseři to nechtějí dělat.Bojujte a posílejte rady.Dík.

kjara 25. červen 2015, 13:55

Dobrý den,
je mi 48 let, jsem po druhé po fundoplikaci hiátové hernie. Poslední operace cca 6 měsíců. Stálé obtíže. Nyní mi byla na CT zjištěna opět (po třetí) hiátová hernie 3x2,5 cm. Prosím o radu. Má smysl chodit na operaci? Jak je možné, že mám brániční kýlu po třetí ? Pooperační klid, vše jsem dodržela. Děkuji Vám za odpověď .

Janule 25. červen 2015, 16:43

Dobrý den, já bych Vám radila, abyste se nechala vyšetřit u jiného gastroenterologa, ať máte jistotu, že ta kýla tam je, anebo taky tam být nemusí. Já mám velice dobré zkušenosti se sanatoriem sv. Anny na Praze 3, tam mi diagnostikovali brániční kýlu. V průběhu čtyř let jsem absolvovala nesčetné množství různých lékařských vyšetření, vyslechla jsem si různé diagnózy např. nález na slinivce, a to mi dělal sono prof. doc., takže jsem si myslela, že stanovení diagnózy bude přesné, nebylo. Až po celém tom martýriu těch čtyř let mi zjistili ve zmíněném sanatoriu, že mám brániční kýlu. Já bych Vám doporučovala změnu gastroenterologa. Držím palce a přeji Vám brzké uzdravení.

kjara 26. červen 2015, 06:27

Moc Vám děkuji za komentář. Je úsměvné, že i já mám k tomu problém se slinivkou a také údajně se žlučníkem. Trochu mě uklidnilo, že nejsem jediný "exemplář", který se trápí s brániční kýlou. :-) Mohu se Vás zeptat, zda jste se nechala operovat v sanatoriu u sv. Anny? Děkuji Vám a přeji krásné dny .

Janule 26. červen 2015, 16:43

Dobrý den, ano, operovali mě v sanatoriu sv. Anny, operoval mě primář Jungwirth. Hospitalizace trvala 6 dní. Manželka pana primáře, MUDr. Jungwirthová (velice příjemná paní doktorka, byla několikrát v televizi), mi dělala gastroskopii a vlastně na základě uvedeného zákroku, který jsem vůbec necítila, mi byla diagnostikována brániční kýla. Od operace, bohudíky, mám klid, žádné bolesti. Musím si akorát dávat pozor na to, abych nic těžké nezvedala a taktéž na jídlo, nesmím se hodně najíst a ještě takovým tím stylem, kdy jsem pořád ve stresu, najím se rychle a je jedno co, hlavně že je to jídlo. Mějte se hezky.

kjara 29. červen 2015, 06:53

Moc děkuji za odpověď. Snad se mi také podaří konečně nějakým způsobem dát vše do pořádku. Operována jsem sice byla už dvakrát. ale do třetice všeho dobrého. :-). Přeji Vám hodně zdraví a hlavně pohodu. Mějte se moc hezky.

Janule 29. červen 2015, 17:05

Já Vám taky přeji hodně zdraví a všechno jen to dobré. Mějte se moc hezky.

Jirka 18. červenec 2015, 17:05

Dobrý den,
mám zvláštní problém,který mě léta,nebo vlastně odjakživa zužuje a to,že si neumím a nemohu krknout.I kdybych vypil dva litry toho nejperlivějšího nápoje,budu mít akorát nafouklý žaludek,ale nikdy si neříhnu.Rady přátel,abych zkusil spolykat vzduch,nebo vypil něco hodně bublinkovatého,že to půjde samo, jsou nesmyslné,protože ze mě nevyjde vůbec nic a akorát trpím,jak mám nafouklé břicho a žaludek.Samozřejmě je tento problém spojen s velkým nadýmáním a plynatostí.Mohlo by to být způsobeno brániční kýlou? Na žádném vyšetření jsem doposud nebyl.
Za příadnou odpověď mnohokrát díky!:-)
Jirka.

Kjara 20. červenec 2015, 06:21

Dobrý den Jirko,
nedokážu říct, že nemožnost si odříhnout souvisí s brániční kýlou. Ze své zkušenosti Vám ale mohu říct, že Vás naprosto chápu, protože mi to také roky nešlo a pocity nafouklého břicha, plnosti, byly šílené. Po operaci mi tahle věc už funguje. ale jak říkám, nedokáži říci, že by to přímo s tím souviselo. Pro změnu mi po operaci nefunguje spousta jiných věcí z trávícího systému. Na operaci brániční kýly, pokud to opravdu není nutné, už bych nikdy nešla. Přeji Vám krásný den a hodně zdraví.

Ivoš 25. červenec 2015, 12:21

Dobrý den , asi roka půl mám problémy s polikním, knedlík v krku - v poslední době neustále . Zároveń bolesti zad jakoby z druhý strany žaludku a jde to až ke krční páteří jakoby ke klíčním kostem . Poslední čtyři měsíe se mi tvoří takové mapy na jayku ,které se zacelí a následně se tvoří nové (převážně levá strna jazyka). Navíc jsem byl před pěti měsíci hospitazován v nemocnici pro vysoký puls (140 ) a tlak (200 na 145 ) Tento týden jsem byl na polikacím aktu jícnu a bylo mi zděleno - I10 Eseciální (primární)hypertense . Patrná axiální nefixovaná hiatová hernie ,při manérech max.velikosti cca 4,5 cm . Patrný také výrazný gastroesofageální reflux do distální poloviny jícnu .
Bral jsem Helicid a Kinito , iní mi byl místo helicitu nasazen Rapoxol 20 mg 1-0-1 .Na gastro skopické vyšetření jdu 7.8
Mám dotaz -
V příbalovem letáku se píše -
Zvláštní opatrnosti při použití přípravku Rapoxol je zapotřebí před zahájením léčby tímto lékem musí být vyloučena možnost nádoru v jícnu nebo žaludku .

Vyetřením polikacího aktu mi byla možnost nádoru v jícnu nebo žaludku vyloučena ? Nebo se to zjistí až na gastro ?
Mám totiž lék Rapaxol strach brát abych si jestě neublížil v případě nálezu nádoru . Předem děkuji za odpověd ,
S pozdravem ,
Krupička Ivo
ivo-krupicka@seznam.cz


Janule 25. červenec 2015, 15:12

Dobrý den, bílý povlak na jazyku znamená problém se zažíváním. Co se týká těch léků, zejména Rapaxolu, je to v podstatě lék, který se předepisuje v případě překyseleného žaludku. Myslím si, že gastroenterolog by Vám Repaxol nepředepsal, kdyby jste měl nedejbůh nádor. Já bych Vám doporučovala najít si co nejdříve hodně dobrého gastroenterologa, aby Vás pořádně vyšetřil, aby zahájil léčbu a aby jste věděl, na čem jste. Myslím si, takto to bylo i v mém případě, že všechny léky, a bylo jich hodně, které mi předepisoval gastroenterolog, že ty léky moje zdravotní potíže neřešily, pouze je odsouvaly. Proto Vám doporučuji začít to co nejdříve řešit. I přístup toho lékaře, který Vám dělal gastroskopii, si myslím, jestli není moc laxní. Mám obavy, aby u Vás něco nepodcenil a těmi léky něco jiného nepoškodil. Přeji Vám hodně zdraví, Jana

Ivoš 26. červenec 2015, 22:12

Děkuji za radu , já už toho poběhal také mnoho a polikací akt mi dělali loni u milosrdných bratří- prý vše ok a předoni ve vojenské - také vše good :-)až těd v bohunicích byli aspoń v obraze zjistili , kde je problém , už mi to i lezlo na mozek a celé noci jsem strache nespal ..Celou dobu marodím a když jsem náhodou nastoupil do práce , do tří týdnů jsem byl zpět na neschopence , neskutečně me skrtilo v krku jednou z leva , jindy zprava , pak zase na ohryzku , doktořimě mají za simulanta a hiochondra ..Už jsem i na psychiatrii sel a jím léky ,abych to vůbec ustál ...Navíc mi nasli v krku uzlinky , prý je to ale max . do 10 mm - prý dobře ohrančené ...

Janule 27. červenec 2015, 18:18

Dobrý den Ivoši, podle toho, jak uvádíte, radila bych Vám, abyste si našel fakt dobrého gastroenterologa. Žijete v nejistotě a strachu, což Vám určitě nepřidá. Nechcete to zkusit v sanatoriu sv. Anny zde v Praze? Mně strašně moc pomohli, obvoďák se ke mně choval taky, jako kdybych simulovala, a aby se mě zbavil, tak pokaždé, když jsem k němu přišla totálně vyčerpaná bolestí, mě poslal na sono anebo na krev, jenom aby se mě zbavil. Trvalo to čtyři roky. Čirou náhodou jsem našla na netu uvedené sanatorium, když jsem zoufale hledala nějakého schopného gastroenterologa. Podívejte se na tyhle webové stranky: www.egk.cz
Ono to možná vypadá, že jim dělám reklamu, to v žádném případě ne, do konce života jim budu vděčná, že mě zbavili silné bolesti a množství tišících léků na bolest. Dejte mi vědět, jak jste se rozhodl. Anebo si zkuste tam zavolat, co Vám řeknou. Hodně zdraví a štěstí Vám přeji, Jana

Jana 13. leden 2016, 15:15

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli po operaci brániční kýly můžu mít dítě nebo by to něčemu vadilo. Děkuji Jana

Janule 13. leden 2016, 17:08

Myslím si, že by to neměl být problém, resp. těhotenství že by mělo vyvolat nějaký problém s bránicí. Ale abyste měla jistotu, že těhotenství nepoškodí bránici, nevím, jak rozsáhla byla u Vás brániční kýla, zavolejte si Vašemu gynekologovi a zeptejte se ho, ať nežijete v nějakých obavách, ať máte jistotu. Je hodně těhotných žen s různými, a podstatě mnohem závažnějšími zdravotními problémy, než je brániční kýla. Moc Vám držím palce.

Kuba 8. únor 2016, 11:40

Dobrý den . Mám dotaz co se týče brániční kýly.jsem vášnivý cyklista a dlouhá léta se snažím zlepšovat ve skákání a ježdění po nezpevněných cestách.ročně najedu na kole 6000 km.můj dotaz tedy zní: Je možnost,že to mám z kola? pak již také dělám 4 roky v restauraci,kde nosím těžké sudy a mám také nepravidelnou stravu.Dával sem za vinu bolesti břicha tukovým boulím co mám na břiše,tak je nechávám vyřezávat.na gastroskopii mi zjistily lehký zánět žaludku a jícnu.kolonoskopii už mám také za sebou a tam zjistili pouze hemeroidy,předpokládám,že když nemám sedavé zaměstnání,tak ty z toho kola asi mám.dlouhá léta sem bojoval také se zuby a ibubrofen byla moje snídaně.teď jsou zuby konečně v pohodě a ibáče už nesnídám.jen mě zajímá,jak moc sem mohl ten jícen z žaludkem pochroumat a jestli je to vrátitelné.Děkuji za odpověď.

kjara 8. únor 2016, 12:27

Dobrý den,
nenapsal jste, zda Vám na gastroskopii kromě jícnu a žaludku potvrdili brániční kýlu?... Zánět žaludku se dá vyléčit bez následků. Jícen jistě také, pokud to nepřešlo v Barettův jícen. Tam je změna na sliznici nebratná. Bohužel.

Věra 12. březen 2016, 14:55

Dobrý den,16.3. to bude měsíc po operaci refluxu a skluzné brániční kýly.Měla jsem před tím jeden velký problém- pálení jazyka,žádné léky nezabíraly,poslední byl Emanera 40 mg.Operace bez problémů v Neratovicích,ale pálení jazyka je pořád,jen je mi zvláštní že před i po operaci jakmile jsem usnula či zaklimbala u televize,tak při probuzení tam pálení nebylo až za chvíli než se mi ,,nahodil " mozek.Tak si říkám jestli nemá pravdu soused který tvrdí že mám ,,granát v hlavě".Jinak jak tu spousta lidí psala,málo jím,jen měkkou či kašovitou stravu a úplně rozkousat.Za nějakou dobu půjdu na kontrolní fibroskopii,byla jsem už 3x,moc príma,dala bych si říct,jak tu někdo psal tu tenkou hadičku snad z Japonska ale nevím kde ji mají,kdyby někdo věděl,dejte prosím vědět.Taky jsu dost unavená ale nejvíc mi vadí to pálení jazyka které je stejné jak před operací,žáha mě nepálila ani nepálí.Pak je taky zajímavé,že když jsu mimo domov potíže značně ustoupí.

Janule 12. březen 2016, 17:57

Dobrý den, Věrko, tak to jsem byla já, co jsem psala o té tenké sondě z Japonska.

Je to sanatorium na Praze 3.

Adresa:
EGK-SANATORIUM sv. ANNY , s.r.o.
Luční 2776/7a
Žižkov
Praha
130 00 Praha 3
recepce v 1. patře

tel.: 284 081 211

Mějte se moc hezky, a hlavně hodně zdraví Vám přeji. Mě v tom sanatoriu moc pomohli.


Věra 13. březen 2016, 08:40

Janulko díky už jsem si to taky našla na netu,jen nevím jestli mi tam ještě mohou pomoci když už jsem po operaci,Škoda že jsem o tom nevěděla dřív a to maminka bydlí 2 stanice tramvaje odsud.

Janule 13. březen 2016, 09:38

Věrko, myslím si, že byste se tam měla objednat, ať Vás vyšetří. Uvidíte, co Vám řeknou, anebo zjistí. Mně pomohli strašně moc. Věřím, že Vám taky pomohou.

Věra 13. březen 2016, 11:14

Díky hned zítra ráno se objednám,nevíte,jak dlouhá je čekací doba,nebo jestli by mě vzali i než objednání?

Janule 13. březen 2016, 12:25

Já jsem čekala asi týden.

Věra 13. březen 2016, 13:43

Díky to jde.

Věra 14. březen 2016, 12:12

Milá Janulko,dnes ráno jsem hned volala se objednat,objednávají až na červen,mezitím,co jste tam byla vy,klinika získala zřejmě. velké renomé,nicméně mi nabídli za příplatek 1500 Kč objednání na 30.3. a za 2500 Kč tuto středu v pozdních večerních hodinách,zvolila jsem pochopitelně tu středu a chápu,že když někdo pracuje pozdě večer mimo rámec pracovní doby chce být za to zaplacen a jdu přímo k paní primářce Jungwirtové.Nekouřím,jsu abstinent nepiju ani kávu tak co bych si nepřiplatila za zdraví,dám vám vědět,jak jsem dopadla,díky a s pozdravem Věra.

Věra 15. březen 2016, 13:38

Dobrý den,myslíte,že vznik hiátové kýly a žaludečního refluxu může být psychosomatického původu?Díky za názory.

Janule 26. březen 2016, 08:53

Věrko, prosím Vás, jak dopadlo vyšetření toho 30.3.?

kjara 29. březen 2016, 10:31

Jsem rok po druhé operaci hiátové hernie. Pokud bych se měla rozhodovat znovu, už nikdy bych na operaci nešla, pokud by to nebylo vyloženě neodkladné.... Způsobilo mi to řadu potíží. Nefunkční žlučník, bakteriální přerůstání v tenkém střevě , neustálé trávící potíže. Teprve rok po operaci a neuvěřitelných trávících potížích, jsem měla štěstí na lékaře, který mi pomohl dát se trochu do kupy. Jinak mě lékaři už chtěli předepisovat psychofarmaka, že to vše mám od psychiky. Ukázalo se však, že " na hlavu " je většina lékařů, kteří absolutně neposlouchají co jim pacienti říkají. Bez zájmu....

Věra 29. březen 2016, 10:40

Dobrý den Janulko,paní primářka mi udělala tu tenkou gastroskopii,se vstříknutím kontrastní látky zda nikde nic neteče,operace byla provedena velmi dobře,všechno těsní jak v Mercedesu,,zbavila jsem se toho nepříjemného tlaku od brániční kýly,ale pálení jazyka je stejné.Byl mi odebrán ze žaludku vzorek na histologii a krev na B12,anémií,a další věci. výsledky budou 8.4.Jinak paní primářka je super,její sestra je dokonce moje bývalá spolužačka ze zdrávky v Belgické,která na rozdíl ode mě sestru dělá doteď.Jo a to se nesmějete,paní primářka mi napsala po rozhovoru se mnou,nějaký lék,myslela jsem něco na trávení a víte na co je? No na hlavu,takže asi má pravdu můj soused všeználek že mám granát v hlavě.No uvidíme,co bude dál,mějte se.

kjara 29. březen 2016, 10:48

Milá Věrko,
hlavně si nenechte vnutit, že jste " na hlavu" . Podle dnešních doktorů VŠE s čím si nevědí hned rady znamená, že je pacient na palici. :-). Chce to trpělivost a hledat lékaře, který Vám pomůže najít příčinu problému. Jasně...pohodlnější je pacienta utlumit. Sice Vás bude pálit jazyk dál, ale bude Vám to jedno.

Zuzana K. 28. leden 2018, 18:22

Dobrý den,protože mě už asi půl roku bolel žaludek vpravo pod žebry-hlavně při delším ohnutí,při rozčilení,nějakém jídle,někdy více,někdy méně,žáha mě zase začala pálit.A poněvadž jsem měl před 5 lety zánět žlučovodu a od toho zánět slinivky,myslel jsem si,že mám zase ucpaný žlučovod,tak jsem pil čaje na uvolňování žluče,příp.na žlučník,ale i po těchto čajích mě to najednou začalo bolet.Proto jsem šel raději na vyšetření,kde mi při gastroskopii zjistili lehkou začínající brániční kýlu-to je to pálení žáhy a dále dudoenogatrický reflux.Měl jsem v žaludku hodně žluče při vyšetření. Užívám nyní Kinito a Omeprazol.Musím nyní dodržovat dietu/dříve jsem také držel,ne ostré,/to mě začalo hned také bolet/alkohol,nekouřím,vepřové jsem jedl,uzeniny ne. Potraviny si nyní mixuji-mám menší bolest po jídle.Ale problém je v tom,že jsem hubený už takto,hrozně špatně přibírám.Na výšku 167 cm vážím nyní 54 kg.Měl jsem ale i 51 kg po zánětu,ale třeba i 59 kg před rokem.A nevím,jak mám jíst třeba chleba,housky apod.Protože to škrábe v žaludku.Mixovat si ale nemohu pořád nebo vše.Ale hlavně,abych nehubnul. Dělám v lese ,kácíme dřevo a vše s tím spojené,jsem různě ohnulý. u práci v lese musím dělat,pro doma na topení. Co mám pro to udělat,abych přibíral? Hlavně co a jak jíst?A je možné,že se mi to vyléčí? Tyto léky mohu brát dlouhodobě? Děkuji moc za odpověď.Z.K.

Janule 28. leden 2018, 19:03

Dobrý podvečer, podle toho, jak to popisujete, myslím si, že u Vás bude problém s nedoléčeným zánětem slinivky. Sebemenší rozčílení anebo nějaké porušení diety, může u Vás vyvolat tyto potíže. Myslím si, že byste si měl co nejdříve najít nějakého dobrého gastroenterologa, aby Vás pořádně vyšetřil. Chápu Vás, že nemáte lehkou práci, že byste měl možná zvážit i její změnu, najít si práci méně náročnou na fyzickou námahu. Určitě by Vám to pomohlo, ale s tím hubnutím, to se mi moc nezdá. Kdysi jsem na těchto stránkách dávala adresu na Sanatorium sv. Anny na Praze 3. Mně tam velice pomohli. Čtyři roky jsem měla nesnesitelnou bolest v břiše, pořád mě posílali na všechna možná vyšetření a nic mi nezjistili, až v tom zmíněném sanatoriu mě diagnostikovali brániční kýlu a taky mě tam i operoval primář Jungwirth. Je to špičkové pracoviště, které je zaměřené na problémy zažívání a břišní chirurgie, atd. Spojení na ně je: tel.: +420 284 081 211, Sanatorium sv. Anny, Luční 7a/2776, 130 00 Praha 3 a kdybyste měl přístup na internet, na tyto webové stránky: www.egk.cz

Přeji Vám, aby i Vám pomohli, jestli se rozhodnete objednat k ním a hlavně, ať se brzo uzdravíte. Skutečně podle toho, jak to uvádíte ve svém příspěvku, měl byste navštívit odborníka. Když už jste měl jednou zánět slinivky, tak slinivka je "previt", nezahrávala bych si s ní.

Hodně zdraví Vám přeji,

Janule

Vašek 7. únor 2018, 23:50

Dobrý den.

Můj otec už po druhé podstoupil transplantaci srdeční chlopně, plánovaně po 15 letech. Po operaci nastali problémy s dýcháním a častý suchý dráždivý kašel. Bylo mu vytaženo z plic půl litru vody, což se prý po operaci stává ale zmíněné problémy z dechem se nijak nezlepšili. Pak byly nasazeny medikamenty s verdiktem že se jedná o nějaké problémy s bránicí, keré spíše jen utlumily bolest při dýchání. Poté diagnostikovali zde zmíněné orgány které tlačí ze spodu na bránicí.

Vzhledem k tomu že před transplantací se musel otec podrobit mnoha vyšetření, včetně plicního, která všechny byli v naprostém pořádku a do doposud žádné problémy s dýcháním neměl. Je možné že se něco pokazilo při transplantaci?

Díky za odpověď a přeji hezký zbytek večera.

Vašek 8. únor 2018, 23:13

Tak by to na konec měl být nervový problém. Prý se s tím nedá nic dělat s potíže s dýcháním neustanou

Janule 9. únor 2018, 08:16

Dobrý den, Vašku,
Váš otec absolvoval jednak náročný chirurgický zákrok a navíc k tomu hodně před a pooperačních vyšetření, které, jak zmiňujete, měl v pořádku. Myslím si, že v průběhu transplantace došlo k nějakému, byť menšímu, pochybení ze strany operatérů. Přece není možné, že Váš otec má po transplantaci chlopně zdravotní potíže, které předtím nikdy neměl. Už i ta voda v plících, prý se to stává, to už taky o něčem vypovídá. Mně musel chirurg zabandážovat žaludek, i když jsem štíhlá, málo jím, protože mi žaludek tlačil na bránici, která byla v jednom místě jakoby, zřejmě nějakou těžší fyzickou námahou jsem si to přivodila, natržená a ten žaludek tlačil na to místo té natržené bránice a to mi vyvolávalo silnou bolest, kterou nikdo po dobu čtyř let nedokázal diagnostikovat, až v tom sanatoriu. Jsem přesvědčená o tom, že v případě, že Váš tatínek má větší břicho, což u mužů je to běžné, měl by alespoň trochu zhubnout, i při sezení by měl dávat pozor, aby všechny ty orgány v břišní dutině nebyly stlačovány hrudníkem, aby prostě seděl rovně, spíše v mírném záklonu, aby si prostě nemačkal břicho nesprávným sezením. Co se týká jídla, častěji a míň, aby žaludek neměl úplně plný, protože tím může docházet k jeho tlaku na bránici a to může vyvolávat u Vašeho tatínka bolest. A že by to měl být nervový problém? No, to se mi nezdá, to působí na mě dojmem, že se to "svede" na nervy, aby měli lékaři od pacienta klid. Ať Váš tatínek zhubne, nic těžkého ať nezvedá a i s tím sezením, ať to hlídá, aby bránice byla v klidu a aby na ni netlačil žaludek a další orgány. Vždyť bránice je v podstatě nádechový sval, který má zásadní podíl na našem dýchání, takže když je na něj vyvíjen tlak, tak samozřejmě to vyvolává bolest a potíže s dýcháním. Ať si tatínek hlídá: váhu, sezení a minimální fyzickou zátěž a určitě se těch zdravotních potíží zbaví a myslím si, že léky na to by neměl brát žádné, že si pomůže sám i bez nějakých medikamentů. Přeji Vašemu tatínkovi hodně-hodně zdraví a moc se Vám omlouvám za tak dlouhý příspěvek. Hezký a pohodový den Vám přeji, J.

Vašek 9. únor 2018, 23:12

Mockrát děkuji za informace a rady. Zítra opět jedeme za tatínkem do nemocnice, pořád se zhoršuje, i napříč tomu že s ním neustále cvičí. To co tu píšete mi dává smysl. Tatínek přestal kouřit asi rok před operací a nabral trošku váhy. Je možné že společně s tou operací, při které se mohlo někde něco pokazit je to obdobný případ jako u Vás.
Ještě jedno mockrát děkuji a přeji hezký zbytek večera.

verra 15. únor 2018, 00:40

Jsem týden po fundoplikaci prozatím žádná změna.

Janule 15. únor 2018, 18:06

Dobrý den, Verro, týden po laparoskopické fundoplikaci, je to dost náročný chirurgický zákrok, se Vám nemůže projevit nějaké výrazné zlepšení zdravotního stavu. Velice důležité a zásadní je dodržování pooperačního režimu, jednak žádná fyzická zátěž a striktní dodržování dietního režimu. Ještě tak asi měsíc musíte vydržet, než pocítíte nějaké to zlepšení. Přeji Vám hodně zdraví a hlavně snaže se být v psychické pohodě a věřit, že tou operací jste se zbavila vleklých zdravotních problémů. Stres a nejistota Vám nepomohou k uzdravení, to určitě ne,
Jana

Jindra 4. duben 2018, 21:01

Dobrý den,
mám drobnou skluznou hiátovou hernii. Mohu při této diagnóze dělat v posilovně leh-sedy, či jiné cviky pro posilování břišních svalů?
Děkuji, J.

Janule 5. duben 2018, 18:56

Dobrý den, myslím si, že u skluzné hiátové hernie – část Vašeho žaludku Vám v podstatě proniká otvorem v bránici do hrudní dutiny, není posilování břišních svalů vhodné. Mohlo by dojít v důsledku většího tlaku na břišní stěny, svaly, potažmo na žaludek, ke zvětšení otvoru v bránici a tím i větší bolest a větší komplikace i s refluxem. Možná by bylo vhodné, kdybyste si zavolal do jakékoliv gastroenterologické ambulance, a informoval se přímo u lékaře.

Mějte se hezky,

Jana

Janule 3. červen 2018, 10:53

Dobrý den, v případě Vašich zdravotních obtíží se zde jedná o dva protichůdné názory lékařů. Každopádně na dovolené byste měla dodržovat klidový režim, minimální zátěž břišních svalů a když se po dovolené vrátíte domů, měla byste si najít nějakého dobrého gastroenterologa, event. podstoupit vyšetření na CT, příp. magnetickou rezonanci, na jejichž základě by Vám byla jednoznačně stanovena diagnóza a dle toho pak zvolit následnou léčbu, příp. Vámi zmíněnou operaci. Jakýkoliv chirurgický zásah do dutiny břišní, to je docela vážná věc. Bez jasně stanovené diagnózy bych se určitě nenechala operovat. Přeji Vám příjemnou dovolenou a hodně zdraví, J.

Zoufalka 29. květen 2018, 09:33

Dobrý den, na RTG mi náhodně zjistili hiátovou hernii. Gastrentrolog ji po vyšetření označil jako skluznou. S tímto názorem nesouhlasil chirurg-obezitolog, jelikož dle snímku mám "žaludeční bublinu v oblasti srdečního stínu". CT vyšetření ukázalo "FIXOVANOU hiátovou hernii 7x7 cm". Znamená to, že mám jiný závažnější druh kýly (paraesofageální)? Operaci se nebráním, ale: chystám se na dovolenou do zahraničí a do té doby operaci a rekonvalescenci nezvládnu. Do jaké míry mi hrozí riziko, např. uskřinutí kýly? Čeho bych se měla vyvarovat (alkohol, káva, cigarety)? Děkuji mnohokrát za odpověď.

Promile 25. listopad 2018, 16:20

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na rozdíl mezi léky omeprazol a rapoxol. Užívala jsem omeprazol a pan doktor mi minule napsal Rapoxol, že prý to má méně vedlejších účinku..Když si ale přečtu příbalový leták, připadá mi, že Rapoxol jich má o dost víc než Omeprazol (padaly mi po něm hodně vlasy). Děkuji.

David 18. leden 2019, 11:25

Dobrý den.
Před časem mi byla při gastroskopii zjištěna lehká brániční kýla (nejspíše skluzná). Až na občasné pálení žáhy a jednou za čas problémy se žaludečními vředy žádné problémy s kýlou nemám. Problém je ovšem v tom, že jsem sportovně dost aktivní. Nyní jsem se vrátil k silovému cvičení a tak bych se chtěl zeptat na možná rizika. Vzhledem k mím dalším zdravotním problém je prakticky sport to poslední co mi zbylo a tak se ho nechci vzdát (navíc i v práci občas zvedám těžká břemena). Rád bych se proto zeptal jaká šance, že se brániční kýla zhorší pokud budu pokračovat se silovým treninkem a zda je to dlouhodobá záležitost (např. několik let) nebo se může zhoršit i po několika treninkách? Pokud by bylo riziko moc velké prosím jakým cvikům bych se měl vyhnout?

Děkuji

Janule 21. leden 2019, 12:42

Dobrý den, Davide, myslím si, že byste se měl informovat u gastroenterologa, který Vám diagnostikoval brániční kýlu na to, jaké fyzické aktivity můžete vykonávat. Méně náročné posilování břišních svalů by Vám nemělo ublížit, ale u silových cvičení, zvedání činek, posilování, atd., tam už bych byla hodně opatrná. Hodně zdraví Vám přeji, Janule

E-mail nebude nikde zveřejněn. Slouží pouze k upozornění v případě odpovědi na Váš komentář.