Dárkové sady koření

Chlamydie

Chlamydia trachomatis

Příčina

Chlamydiová infekce je způsobena bakterií Chlamydia trachomatis

Průběh

Chlamydie se přenášejí pohlavním stykem. Jsou příčina mnoha zánětů pohlavních orgánu – záněty děložního čípku, záněty močové trubice, záněty prostaty, záněty varlat a dalších. Příznaky jsou velmi podobné kapavce, ale mají mírnější průběh. Velmi nebezpečná je chlamydiová infekce v těhotenství. Při porodu plod prochází infikovaným děložním čípkem, bakterie se mu dostanou do očí a má velmi vážný zánět spojivek a rohovky. V rozvojových zemích s nízkou zdravotní péčí je chlamydie nejčastější příčinou slepoty. U mužů pak mohou vyvolané záněty varlat způsobit neplodnost.

Životní cyklus chlamydií

Léčba

Tato infekce se léčí podáváním antibiotik. Pokud proběhne léčení brzy po infekci, je příznivá prognóza, při zanedbání léčby vzniká velmi často neplodnost.

Diskuze

kubán 17. leden 2013, 12:34

dobrý den chtěl sem se zeptat už jednou mi bylo diagnostikováno zanět varlete dostal jsem antibiotika (Augmentin 1g) po antibiotikách a ledování to přešlo ale ted po pul roce se to objevilo zas rád bych věděl zda to muže mít nějake následky dostal se O5 ty samé antibiotika byl sem i na ultrazvuku a tam byl diagnostikovan zanět děkuji

Kvetulee 2. duben 2014, 07:44

Dobrý den,chci se zeptat,přítel prodělal před 1 půl rokem zánět varlat způsobeno chlamydi. Byl léčen a všechno v pořádku, jen pořád přetrvává po pohlvním styku pálení v močové trubici. Je to v pořádku?

E-mail nebude nikde zveřejněn. Slouží pouze k upozornění v případě odpovědi na Váš komentář.