Dárkové sady koření

Kýla

Hernie

Příčina

Střeva a břišní orgány jsou uloženy v břišní dutině. Ta je vystlána pobřišnicí (peritoneum), což je tenká blána. Nad pobřišnicí jsou břišní svaly, nad nimi podkožní tuk a kůže. Pokud se ale zvýší tlak (například při námaze – typicky zvedání těžkých břemen), může pobřišnice prasknout, svaly se rozestoupí a střevní klička jimi proleze až do podkoží.

Průběh

Kýla se objeví náhle. Pacient často při jejím vzniku pocítí v místě kýly bolest. Pohmatem při zvýšeném nitrobřišním tlaku (třeba při zatlačení jako na stolici nebo při zakašlání) se v tomto místě objeví bulka. Ta odpovídá střevní kličce v podkoží.

V některých případech se může stát, že se střevní klička mezi břišními svaly uskřine. Průběh střeva je zúžen, natrávená potrava se pohybuje v tomto místě pomaleji až se nakonec celý průběh může zastavit. Pokud se tak stane, má pacient rychle nastupující těžkou bolest břicha, zácpu. Později se může objevit i zvracení, horečka.V tuto chvíli se již jedná o závažný, životohrožující stav, protože střevo může prasknout. Při prasknutí se střevní obsah dostane do břišní dutiny, v níž vyvolá zánět (peritonitidu).

Vyšetření

Kýla je poměrně snadno diagnostikovatelné onemocnění. Vyšetřuje se pohmatem břicha.

Léčba

Kýlu je možné operativně odstranit zašitím defektu pobřišnice a břišních svalů. To je možné provést laparoskopicky nebo klasicky. Je také možné přišít na místo defektu speciální síťku, která otvor v pobřišnici kryje a střevní kličky jím tedy nemohou dále pronikat. Po operaci by pacient neměl zvedat žádná těžká břemena. Pokud je pacient obézní (protože často je kýla právě u netrénovaných pacientů s ochablým svalstvem), měl by po rekonvalescenci začít zlepšovat svou fyzickou kondici.

Diskuze

monisska 8. září 2012, 10:23

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, byla jsem u lékaře a ten mi řekl že mám náběh na kýlu, co to pro mě znamená?děkuji za odpověď

virtualninemocnice.cz 8. září 2012, 11:47

Dobrý den,

znamená to, že asi nemáte ještě úplný kýlní vak - tedy úplný otvor v rozestouplých svalech, kterým může vyhřeznout do podkoží střevní klička, ale například oslabení svalů v jednom místě. Znamená to pro Vás to, že pokud je toto oslabení bude zvětšovat, může se mezi svaly vytvořit mezírka, do níž se pak střevní klička snadno dostane. V tu chvíli se pak jedná o kýlu.

Nicméně jsme Vás ale neviděli, nevyšetřili, takže těžko můžeme posuzovat, zda Váš lékař spíše neupozorňoval na riziko vzniku - například po porodu atd.

Hezký den, Vaše virtuální nemocnice.

petr 27. září 2012, 10:46

Dobrý den, vzhruba před 3 měsíci mi ruplo v břiše (ucitil sem jako by prasknutí) stalo se tak v posilovně při cvičení, vzhruba 14 dni sem citil lehkou bolest která mě niak koliv neomezovala. i tak sem navšivil chirurgickou ambulanci kde mi řekli ze při kýle by se mi udělala boule a bolelo by me to nádale při větší namáze,(více méne si mě prohledli pouze očima a lehkým pohmatem), stále chodím cvičit a v praci zvedám tezká břemena) zádnou bolest nepocituju jen lehký tlak v dáne oblasti (kousek nad tříslem), při pohmatu zadna boule, ale při zatnuti břišních svalu si uz v dane oblasti při zatlačení prstem nahmatam neco co přeskakuje, myslít ze se můze jedna o malou kýlu?,,,, bolest jak jsem řikal nepocituji ani při namaze , jen lehký pocit tlaku. Takze bych se jen zeptal jestli se můze jednat o tu malou kýlu, jestli mam znovu navštivit radči uz asi \"kylní poradnu\", bo tomu mam dat čas a počkat kdyz me to neomezuje bolestí. děkuji za odpovědi a přeji hezký den

virtualninemocnice.cz 28. září 2012, 14:37

Dobrý den,

břišní stěna je tvořena kromě svalů i dalšími strukturami. Pravou kýlou je pak tvořen kýlní vak, který se nachází mezi rozestouplými břišními svaly a tlačí před sebou tenkou blánu, která vystýlá břišní dutinu - pobřišnici. Tento vak si pak mohou i sami pacienti nahmatat na břiše sami.

Pokud si ani při zatnutí svalů při námaze, při kašli atd. nehmatáte ani drobné rozestoupení svalů, o kýlu se s největší pravděpodobností nejedná - spíše o pohmoždění svalů, které mohlo být dáno chybnou technikou cvičení atd. Navíc vzhledem k tomu, že píšete, že cvičíte nadále je možné, že drobné pohmoždění přetrvalo a bolest vychází odtud.

Nicméně pokud si myslíte, že kýlu máte, nebo raději navštivte chirurgické pracoviště ještě jednou. Vyšetřování kýl ale opravdu probíhá tak, že se lékař snaží kýlu vyhmatat, takže se nemusíte obávat, že pokud jste nebyl na žádném specializovaném vyšetření, jste byl nějak zanedbán.

Přejeme Vám hezký den, Vaše Virtuální nemocnice

Jirka Pokorný 22. říjen 2012, 14:48

Dobrý den, chtěl bych znát Váš nazor na moji diagnozu. v praci při zvedani pytle cemente sem ucitil lupnuti nad tříslem. zašel jsem si k doktorovi který mě vyřešetřil a napsal diagnozu: Po zvědaní břemene lupnutí v levém třísle, při zatnutí svalu břicha pohmatově náznak přeskakování v místě postížení - levé tříslo, bez vyklenutí, bez bolesti, pouze občasný pocit nepohodlí v dané oblasti. při zakašlaní v přímé lokalizaci nekonstatní náznak vyklenování a narážení obsahu dutiny břišní, bez vyvinuté kylní branky, bez vyklenování kylního vaku anulus zcela těsny. zatím bez indikace operačního řešení, bez nutnosti fyzického šetření, spíše posilování břišní stěny, v případe rozvinutí kýly nasledně operační řešení. Kontrola za 3 měsíce.

Jestli se vzkutečne nemusím fyzicky šetřit, a jak to ze doktor nahmatal naražení dutiny břišni - nejedná se o kýlu kdyz todle lékař nahmatal?

a při přečtení dotazu nademnou nemohlo by se jednat také o \"náběh na kýlu\" tedy oslabené svalu v daném míste kde zatím neni tolik místa na výhře do podkoží, a jestli kdyby ano jeslti se neda uz dana oblast zpevnit aby se tak nestlao ze se kyla rozvyne?, jde mi jen o to ze bych rad danou vec vyřešil co nejdřív než čekal jak to dopadne :) děkuji za odpověď

virtualninemocnice.cz 22. říjen 2012, 16:34

Dobrý den,

jen doplníme k odpovědi k předešlému dotazu, protože Váš problém a tedy i odpověď je velmi podobná.

Jako anulus se označuje drobný otvůrek ve vnitřní vrstvě svalů břicha, kudy procházejí různé tělní struktury (například kanálek vedoucí od varlete do močové trubice). Tento otvůrek je přítomen u všech lidí, ale je těsný okolo struktur, které tudy procházejí. Pokud se rozvolní a je širší - například typicky při zvednutí těžkého břemene, kdy dojde k rozestupu svalů - udělá se místo, kam se může vsunout střevní klička. Vzniká pak kýla - tedy střevní klička v otvoru mezi svaly břicha.

Tato kýla je pak hmatná při zatnutí břicha - při kašli, tlačení atd. Ze zprávy Vašeho lékaře je patrné, že žádné příznaky kýly nemáte a nemusíte se tedy obávat. Pravděpodobně rupnutí souviselo s ochablejšími svaly nebo nepřiměřenou zátěží. Správným posilováním s adekvátní zátěží si břišní svaly posílíte a vyvarujete se tak vzniku možné kýly v budoucnu.

Doporučili bychom Vám tedy dodržovat doporučení, která Vám Váš lékař dal. Při kontrole za tři měsíce Váš stav porovná s minulým nálezem a případně zjistí, zda nenastal nějaký posun. Pokud by se u Vás ale objevily akutně příznaky jako je zástava větrů, stolice, bolesti břicha atd., neváhejte vyhledat chirurgickou ambulanci okamžitě.

Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice

věra 19. únor 2013, 23:49

dobrý den, mám otázku, můj přítel asi před dvěma lety podstoupl operaci kýly kde mu voperovali sítku do břicha, asi před 3 týdny mu luplo v břiše má pocit že má stejnou bolest jako při kýle, ale na hraně sítky. Je možné by se mu znova udělala kýla vedle sítky? Předem děkuji za odpověd. Dolejšová

Dzejny 10. březen 2013, 10:22

Dobrý den, sedmileté dceři pozoruji již dva roky čas od času objevující se vyklenutí v pravém třísle, vždy večer. Na žádnou bolest si nikdy nestěžuje. Ráno vyklenutí nikdy nebylo. Byli jsme posláni na chirurgii a lékař nás poslal na sono. Na základě sona nám řekl, že žádná prasklina v břišní stěně není a že to kýla není. Myslím, že mi nevěřil. Ale sono bylo ráno, když nic není vidět. Dokonce jsem s ní jela na chirurgii večer, kdy vyklenutí bylo. Lékařka konstatovala, že to kýla je, ale poslala nás opět na kontrolní sono, které bylo opět ráno, takže negativní. Je pravda, že by tříselná kýla byla na sonu vidět? Děkuji

Míša 13. květen 2013, 15:08

Dobrý den,
mám dva roky pupeční kýlu a chtěla bych vás poprosit, jaké sou příznaky prasknutí kýly, dnes zvracím a strašně se mi klepe organismus a to i viditelně, je mi na omdlení, ale nemám zácpu a břicho mě nijak víc nebolí. Děkuji za odpověď a přeji pěkný den Míša

virtualninemocnice.cz 15. květen 2013, 15:33

Dobrý den, Míšo,
příznaky prasknutí kýly jsou bolesti břicha, zástava peristaltiky - tedy odchodu plynů a stolice, horečky, rozvoj šoku atd.
Pokud tedy máte příznaky, které popisujete, na nic nečekejte a jeďte k lékaři.
Držíme Vám palce, dejte nám vědět, jak jste dopadla, Vaše Virtuální nemocnice.cz

Mira35 24. květen 2013, 08:34

Dobrý den,
jsem 5 dní po operci objemné skrotální tříselné kýly o vel.dětské hlavy,kdy nebylo možné část omenta reponovat zpět do břišní dutiny a proto byla část zresekována.Po operaci mi zůstal veliký otok šourku(varle naplněné jakousi hmotou).Zajímalo by mě jak zhruba dlouho trvá než tento otok se vstřebá nebo ustoupí,samozřejmostí je ledování šourku.Děkuji za odpověď a přeji pěkný den.Míra

virtualninemocnice.cz 27. květen 2013, 16:12

Dobrý den,
otoky po operaci se vstřebávají různě dlouhou dobu, do několika dní by se ale měl otok výrazně zmenšit a do týdne až dvou ustoupit. Záleží ale na tom, jaká další onemocnění máte, jaké léky berete atd., protože to by mohlo proces zpomalit.
Vstřebávání můžete podpořit jemnou masáží této oblasti, dostatečným pitným režimem a přiměřeným pohybem. Nezapomínejte také na péči o jizvu.

Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

Míša 31. květen 2013, 10:41

zdravím virtuální nemocnici, již sem po operaci a děkuji za odpověď a přeji pěkný den a celý víkend ahoooooj Míša

Marketa 20. červen 2013, 23:37

Dobry den,

chtela bych se zeptat jestli je mozne mit kylu bez toho aby byla videt bulka? Treba jako vnitri kyla? Co presne u ultrazvuku pozadovat aby se to zjistio?Je taky CT vhodne pro odhaleni kyly. Kdyby take srostla pujde to videt na sonu? Taky prohmatani bricha vylucuje kylu i kdyz ji clovek ma nebo muze mit?Jsem v cizine a jen tak se tu ultrazvuk nedava. Dekuji za odpoved

virtualninemocnice.cz 25. červen 2013, 19:58

Dobrý den,
kýla může být jen částečná - tedy pokud dojde k rozestupu vnitřních vrstev svalů a dostane se do tohoto otvoru střevní klička. I tak je ale hmatná při bedlivém chirurgickém vyšetření. Na sonu je pak toto také vidět.
Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

Věra N. 6. červenec 2013, 19:50

Dobrý den,
mám otázku: moje dcera (6 let) má od narození pupeční kýlu; nad pupíčkem má důlek. Posledních pár měsíců si občas stěžuje na mírnou bolest v této oblasti. Existuje nějaká metoda např. cvičení, masáže, bylinky... na zmírnění bolesti? S operací počítáme jako s nejzazší možností. Děkuji Vám za odpověď. Věra N.

virtualninemocnice.cz 7. červenec 2013, 14:15

Dobrý den,
protože je Vaše dcerka malá, doporučili bychom Vám spíše abyste se v této věci poradila s Vaším dětským lékařem. Pokud kýla již jednou vznikla, není příliš pravděpodobné, že sama zmizí. Existuje ale riziko uskřinutí střev, o kterém jste jistě byli poučeni. Pokud má by dcera měla bolesti bříška, které by neustupovaly, nebo pokud by náhle přestala chodit na stolici, neodcházely jí větry atd., okamžité s ní navštivte pohotovostní službu.
Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

Vašek 15. červenec 2013, 21:30

Dobrý den. Už nějakou dobu cvičim břišní svaly a ted jsem zjistil,že se mi udělala jakoby boule na pravém horním břišním svalu. Na omak neni cítit ani nijak nebolí(ani při námaze v práci) a ani při kašli,jen při pohledu do zrcadla je vidět.Příjde mi to jako tukový váček. Chci se zeptat jestli to je náběh na kýlu nebo pohmožděný sval?.. Děkuji za odpověď

virtualninemocnice.cz 27. červenec 2013, 21:26

Dobrý den,
variant může být mnoho - kromě kýly a pohmožděného svalu klidně i o tukovou bulku. Obraťte se proto na svého lékaře, ať Vás prohlédne a zjistí,o jakou bulku se jedná.
Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

David 29. červenec 2013, 17:30

Dobrý den. Chirurg mi diagnostikoval kýlu, přesná diagnóza ve zprávě je "Hernia. ing. lat. sin. incip." Mám zvážit operaci. Co jsem se koukal, jsou dvě možnosti - klasicky řezem, laparoskopicky a taky je zde možnost vložení síťky. Vše má své pro a proti a já prosím, abyste mi pomohli s orientací v rizicích a přínosích jednotlivých metod. Jsou nějaké statistiky výskytu pooperačních komplikací a recidivy pro obě metody?
Co jsem nastudoval sám, tak síťka snižuje riziko recidivy a je hodně doporučována právě u tříselné kýly, ale zase je to cizí předmět v těle s možností infekce a negativních reakcí organismu. Sešití znamená větší riziko recidivy a delší rekonvalescenci. Delší rekonvalescenci jsem ochoten akceptovat, pokud ji vyváží jiné výhody. Při recidivě v případě sešití je vždy možnost reoperace s event. vložením síťky, v případě infekce nabo odmítnutí síťky organismem to vypadá na pořádný průšvih. Přikláním se zatím spíše ke "klasice" - sešití.
Děkuji za odpověď

virtualninemocnice.cz 2. srpen 2013, 12:56

Dobrý den,
máte pravdu, hodně také záleží na Vaší konstituci - zda jste obézní, nebo spíše hubený člověk. U obou metod je ale riziko recidivy přibližně stejné.
Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

Míša 23. září 2013, 13:00

Dobrý den, jsem po operaci kýly čtyři měsíce a neustále mě tahne pravá strana břicha, prakticky nemohu být narovnaná a nemohu mnoho jíst, pak se bolest rapidně zvětší a dochází k velké nevolnosti a došlo i k většímu úbytku na hmotnosti, chtěla sem se zeptat jestli to vše patří k normálu a postupně to odezní a nebo jestli mám vyhledat lékaře. Děkuji předem za radu a přeji pěkný den. S pozdravem Míša

Tomáš 31. říjen 2013, 20:11

Dobrý den,

již cca téměř 1 rok mám problémy s tříslem. Na konci minulého roku jsem byl v posilovně a po docvičení jsem citíl takové pnutí v tříselném kanále. Toto se projevovalo hlavně při námaze v určitých polohách(při cvičení). Byl jsem na ambulanci jelikož jsem se bál abych neměl kýlu. Žádnou bulku nemám či jsem si ji nevšiml. Bohužel toto pnutí mě stále nepolevuje. Cvičení jsem již jednou vysazoval ale beze změny. Také toto ,,tupé,, pnutí občas pociťuji i když se nijak nenamáhám. Např. při řízení. Opravdu se bojím aby to nebyla ta kýla i přesto, že jsem byl na vyšetření(prohmatání,ultrazvuk). Měl bych zajít znovu na kontrolu? Děkuji za radu s pozdravem a přáním pěkného dne Tomáš.

David 1. listopad 2013, 09:54

Dobrý den. Vyloženě obézní nejsem, vyzáblá sušinka taky ne, při výšce 190 cm vážím 93 kg. Pokud to má vliv na výběr metody, co byste doporučili?

MÍŠA 26. leden 2014, 11:10

Dobrý den....rok a půl jsem po operaci pupuční kýly a diastáze břišních svalů.Před měsícem jsem si blbě sedla až jsem se prohla a jakoby mi něco v břiše povolilo....ted se bojím něco zvedat a ani nemám sílu něco nosit....břicho mě bolí...opět nosím kýlní pás..myslíte si,že se může kýla vrátit....děkuji Míša

rosta 34 30. leden 2014, 23:37

dobrý den,jsem 1týden po operaci levé tříselné kýly laparoskopicky a asi po 5dnech po operaci jse mi udělala na omak tvrdá bulka vté semé části co jsem měl kýlu.prsím vás jedná se o nějak zánět nebo je to špatně povedená operace.děkuji

nikola 21. únor 2014, 22:31

Dobry den chtela sem se zeptat jsem tehotna a mam kylu vadi to ? nemuže tam neco prasknout ? dochtor rikal že to newadi kdybi se to zvetsovalo tak bych sla cisarakem mužete poradit

ROSA 3. březen 2014, 08:09

Dobrý den.Chtěl jsem se zeptat ,,před sedmi lety jsem si nahmatal kuličku v oblasti pupíku a doktor mi zjistil že je to nejspíš pupeční kýla. Je problém když mám kýlu chodit do posilovny a zvedat činky? Co když kýla praskne ? je to závažný problém?? a jak za jak dlouho je možné po operaci dále cvičit??

niki 3. březen 2014, 18:52

Dobrý den, Chtěla jsem se optat, zda může být kýla na více místech? Už tak 7 let při nějakém napětí břišních svalů, při kýchnutí i při určitém pohybu se mi objeví boule buď pod pupíkem na straně / někdy levá, pravá, jak kdy /, po stranách v oblasti břicha, nebo pod žaludkem na straně, pokaždé někde jinde. Určitě v místě jizvy po laparo atd.. Ale nebolí, jen je to nepříjemný tlak a pnutí . Mírným vmasírováním a zatlačením je vše v normálu. Je možné , aby byla na více místech ? Nikde jsem se to nedočetla. Před 15 letech jsem podstoupila laparo žlučníku, chodila jsem asi před 5 ti lety na rehabilitace kvůli zádům a lékař mi tenkrát řekl, že mám dost oslabené břišní svalstvo. Nic méně před třemi lety jsem s tímto problémem ,, asi s kýlou,, byla u lékaře a ten nic nezjistil ani ultrazvukem. Řekl mi, že pokud to nebolí, tak to necháme být. Každopádně se dočítám, že dřív, nebo později by k operaci došlo, nemám z toho dobrý pocit. Ale jak píšu, nebolí, jen při vyboulení mírný tlak a pnutí, cítím ji při tom pohmatem. Zatlačením je vše v normě. Mívám to nepravidelně, buď jednou za měsíc, nebo také několikrát za den. Ale roky je to stejné. Každopádně bych ráda věděla, zda je to možné na tolika místech, pokaždé jinde? A zda je na místě, co nejdřív operace ?
Děkuji za radu
Hezký den ! Niki

petr 19. březen 2014, 15:38

Dobrý den, před cca 3 týdny jsem měl pociťoval bolest v pravém podbřišku. Bolest byla jen při zatlačení na konkrétní místo, jinak mne to nebolelo (ani při zakašlání, pohybu, cvičení apod.) Nicméně typické bylo, že při protažení do záklony mne to zabolelo, jako by mne tam něco táhlo (jako bych tam měl zkrácenou nějakou šlachu). Od té doby bolest přešla, cítím to již jen při opravdu velkém záklonu, je to tak o 90 % lepší. Nicméně nahmatal jsem si v daném místě cca 8 cm dlouhý napnutý jakoby provázek. Nevím, co to může být. Může to být nějaký ten natažený sval nebo vaz? Mohl jsem si to natáhnout při sportu, i když si toho nejsem vědom. Jde mi jen o to, co to může být, zda se je to třeba normální a zda mohu podle Vašeho názoru znovu na sport. Jiné potíže nemám. Velmi děkuji za odpověď!

Martina 27. březen 2014, 13:34

Dobrý den,
už 4 nebo 5 let mám pupeční kýlu,nedávno jsem byla na chyrurgii a p. doktor mi řekl,že jeto pup.kýla a že by měla jít ven.Ještě to tak nebolelo až posledních pár měsíců to bolí pořád.Nemohu si na to ani šáhnou,je to opravdu tak vážné? Jenom abych něco nezanedbala.Děkuji za odpověd.

Inkognito 21. duben 2014, 13:22

dobry den, uz cca rok me boli na prave strane, nad trislem je to jen takovy tlak, ale kdyz treba vitiram jen podlahu tak to jde citit ze tam neco vadi a boli to, ale bulku si nemuzu nahmatat na miste bolesti, jen kousek od mista bolesti je preskakujici bulka, ktera tam je nazavisle na kaslani, zatnuti atp, a jeste ke vsemu ji mam i na pravo , i na levo /boli to jen na prave strane) a sportuji, 175cm, 53 kg, takze nevim cim by to mohlo byt, predem dekuji za odpoved :)

Lucy 1. květen 2014, 09:23

Dobry den,muj pritel ma zacpu a zvraci krev,a j takovy bledy..Vim ze ma kylu,ale nemohla mu takhle prasknout.? Dekuji za odpoved..:)

Michal 2. květen 2014, 08:34

Dobrý den, jsem 14 dní po operaci tříselné kýly laparoskopií.Před operací mě byla zjištěna oboustrnná kýla.Stále pociťuji na pravé straně při ohmatání opět jako by kýlu směrem k varleti.Je možné , že by to bylo ještě následkem operace?

J 16. červen 2014, 10:09

Dobrý den, ráda bych se zeptala zda mohu cvičit posilovací cviky na břicho i v případě diagnostikované břišní kýly-/kýlní branka v pupku/.
A zda tento problém chirurgicky vyřešit, před početím dítěte, nebo počkat po porodu.
Velice děkuji za odpověď.
Hezký den :)

Em 23. srpen 2014, 23:07

Když mi bylo 7 let operovali mi slepé střevo. Dnes je mi 15 let. Včera jsem přenášela lavičku a ucítila jsem jakoby šimrání zevnitř břicha na jizvě (čas od času se mi to stane). Poté cítím nad jizvou něco jako natažený sval nebo jako když máte hlad, tak ten samý tlak. Bouličku ani po prohmatání nikde necítím

Em 23. srpen 2014, 23:09

* ani nevidím. Občas mi krátce poté zabolí i jinde na břiše. Mohla by to být kýla ? Děkuji mnohokrát

Ira 10. říjen 2014, 17:40

Dobrý den, nahmatala jsem si v okolí pupku kýlu. V tom místě jsou 3 (boule) při sobě a když se namáhám a zvedám něco těžkého, tak to občas u mí i zabolet. Chtěla bych se vás zeptat, zda je operace vhodná pokud kojím a jsem půl roku po porodu. Další otázka: Co se může stát, kdyby kýla praskla a jak bych to poznala.

mischell 20. říjen 2014, 21:33

Dobry vecer chci se zeptat jsem 6 den po operaci pupecni kyli byla sem operovana klasicky ne laparoscopicky a mam nad stehama bouli mam se neceho obavat nebo je to bezny otok po zakroku? Dekuji za odpoved

Mimato 12. leden 2015, 14:11

Dobrý den, prosím o odpovědˇ. V dubnu 2014 jsem byla na operaci (nějaká fundoplikace) zašívali mi tehdy jícen a zpravovali na právé straně pod prsem hyátovou kýlu. Lékař mi tehdy zakázal zvedat těžší břemena, což jsem úplně nerespektovala a zdá se mi, že mi opět kýla vylezla a ke všemu mě začína na onom místě bolet na dotek, při hlasitější mluvě hlubšího nádechu a obzvláštˇ při namáhání, při ohnutí, zvednutí se z lehu do sedu a také zvláštně a často pokašlávám (nevím, jestli to má souvislost), což je dost bolestivé. Předem velice děkuji za odpovědˇ. S pozdravem Cásková Dana

Mimato 12. leden 2015, 14:11

Dobrý den, prosím o odpovědˇ. V dubnu 2014 jsem byla na operaci (nějaká fundoplikace) zašívali mi tehdy jícen a zpravovali na právé straně pod prsem hyátovou kýlu. Lékař mi tehdy zakázal zvedat těžší břemena, což jsem úplně nerespektovala a zdá se mi, že mi opět kýla vylezla a ke všemu mě začína na onom místě bolet na dotek, při hlasitější mluvě hlubšího nádechu a obzvláštˇ při namáhání, při ohnutí, zvednutí se z lehu do sedu a také zvláštně a často pokašlávám (nevím, jestli to má souvislost), což je dost bolestivé. Předem velice děkuji za odpovědˇ. S pozdravem Cásková Dana

Hana 1. únor 2015, 20:23

Dobrý večer,již 2 měsíce mě bolí v levém třídle,je to při námaze,pří obouvani bot a někdy i v klidu. Chtěla bych se zeptat zda se náhodou nejedná o triselnou kylu. Děkuji. Hana

Danča 2. únor 2015, 18:49

Ahoj Hano,zajdi na chirurgickou ambulanci,chirurg to zjistí pohmatem,případně Tě pošle na rentgen...taky se tam chystám,já mám asi kýlu pupeční....

Hana 4. únor 2015, 22:34

Až mi yo zaměstnání dovolí tak si k doktorce zajdu,teď to bohužel nejde :-(

eva 6. březen 2015, 14:11

Dobrý den, při určitých posilovacích cvicich na břišní svaly se mi při jejich zatnutí objeví na pupíkem měkká bulka a nijak to nebolí, je možné že by to byla břišní kyla?

Ira 7. březen 2015, 10:09

Víte, co by se mohlo stát, kdyby pupeční kýla praskla? Nějaká odpověď.
Děkuji :-)

Danča 7. březen 2015, 20:39

Při větší kýle se může stát,že se při velkém tlaku střevní klička uskřípne,zřejmě může i prasknout a obsah střeva se vyleje do dutiny břišní a vznikne zánět pobřišnice...v tomto případě jde o minuty.....

Barca 8. březen 2015, 19:51

Prosim mam dotaz pro lidicky kteri jsou po lapar.hernioplastice triselne kyly se sitkou i pro ostatni 18.2. cca tedy pred 17 dny jsem byls operovana mam stale otoky kolem pupiku a vpravo po vpichu to same vcetne jakoby pocitu tuhosti bricho nafoukle a od 4 dne po operaci velmi citlive trislo a stydkou kost vcetne vnitrni strany stehna to vse jeste spojene se silnou palcivou bolesti.Po zatezi horsi teplo a oblecrni zhorsuje problem neumerne.Mate nekdo vlastni radu jak si trosku ulevit a odpomoci a jak dlouho problemy pretrvaval.Dekuji Barca

Danča 9. březen 2015, 10:09

Ahoj Barčo,zkus si dát na zmenšení otoku obklad z bylinek nebo uhlíku...

Barca 10. březen 2015, 11:11

Zdravim Dancu moc diky za odpoved bohuzel na internetu jsem nenasla jedinou zminku jake bylinky pouzit na prave zminenou palcivou bolest bylinky pouzivam hodne na temer vsechny problemy v tomto pripade jsem bezradna.Jeste jednou moc diky za odpoved.Barca

Diana 10. březen 2015, 23:05

Dobrý den,byla jsem u lékaře a ten mi řekl,ze mám kýlu.Ptala jsem se jestli je to nějak vážné a on odpověděl pokud me nebude v danem místě pobolivat nemám se čeho bát.Teď je to už rok a začíná me to bolet.Myslíte ze to může byt vážné?

Předem děkuji za odpověď
Diana

Hannah 12. březen 2015, 06:41

Dobrý den, jsem nemocná, mela jsem horečku, rýma,kašel a strašně bolesti hlavy. Byla jsem u lékařky a je to jen nějaká vyroza ale já se ted bojím ze mám kylu. . jak moc kašli tak me strašně bolí břicho a někdy to bolí tak ze i placu. Přítel říkal ze se nemusím bát ze to mám jen namozene břišní svaly z toho kaslani ze to taky mel když byl nemocnej ale me to bolí opravdu hodně. A jak jsem si četla tady ty příznaky tak to celkem sedí. Na stlolici jsem nebyla už 2 dny ale příčinou může byt to ze nejim protože nema m chuť k jídlu jak jsem nemocná a ten pocit na zvracení mám taky ale to taky může byt tím ze nejim... Nevím ale mám strach aby to nebyla ta kýla z kaslani. Poradte prosím. Děkuji Hanka

Danča 15. březen 2015, 17:11

Ahojky,až půjdeš k obvoďákovi na kotrolu po nemoci,ať se Ti podívá na břicho,jestli je to opravdu kýla...nebo jdi rovnou na chirurgii...dokud je malá,není čeho se bát,taky mám zřejmě malou pupeční kýlu už šestý rok..nezvětšuje se mi,nosím stahovací prádlo a široký kožený pásek a jsem v pohodě...

Ira 27. březen 2015, 14:23

Ahoj, potřebuji radu, mám jít na operaci pupeční kýly. Problém je tom, že mám malinké dítě, které je na mě dost vázané a ještě jsem plně kojící. Doktor říkal, že operace bude řezem a a operaci bych tam byla ještě 4 dny. Dítě být u mě nemůže a na dětské odd. ho dávat nechci mezi cizí lidi. Nevím co dělat :-( věřila jsem, že by mě to dělali laparoskopicky, to by bylo nejlepší, taktéž jsem uvažovala nad reversem druhý den po operaci, jen proto abych byla s dítkem. Je tu někdo prosím, kdo by mi poradil? Děkuji

Barca 29. březen 2015, 13:04

zdravim ja myslim ze po dohode s rozumnym chirurgem lze operaci odlozit ja jsem mela kylu triselnou a od prvniho potvrzeni ze s se opravdu o kylu jedna / uz byli celkem bolesti a problemy/ to byli v rijnu termin operace na 22.ledna nechtela jsem klasicky rez takze zmena nemocnice termin operace 18.2. myslim tim ze kdyz chirurg usoudi ze je mozne operovat pozdeji tak nic nebrani rozumne dohode a pockat az miminko bude vetsi samozrejme dle vaseho zdravotniho stavu a nutnosti operace.Nevim odkud jste ja se ve finale rozhodla pro clinicum Vysocany jednoddeni chirurgie a muzu jen doporucit skveli lekari sestry super pristup a super prostrrdi kde si ani jako v nemocnici nepripadate.Ale je fakt ze jsem nekde na webu cetla ze snad pupecni kyly se operuji pouze klasicky prostudujte internet vse o operacich pupecni kyly informujte se emailem v ruznych nrmocnicich.Ja urcite bych operaci pokud lze na pozdejsi dobu.Drzim palce Barbora

Barca 29. březen 2015, 13:14

Vzkaz pro Dianu je s podivem ze vas lekar neposlal na operaci nevim jakou mate kylu je pravdou ze ja mela triselnou a dlouho jsem operaci odkladala v rijnu po tezke viroze zachvazy kasle se stav zhorsik bolesti tlaky divne pocity s kyla zacala padat dolu takze szejne operace kyla bohuzel nezmizi pokud vas to boli bude se bolest zhorsovat ja uz mela bolesti velike trislo vnitrni cast stehna bolesti v panvi kazdy den jsem jsem trpela ke kinci problemy i pri sezeni takze pak jsem se uz na operaci i celkem tesila.Barbora

Michal 30. březen 2015, 21:30

Dobrý den prosím vás prodělal jsem operaci 11.3. Tříselní kýly cítím se už velmi dobře a chtěl jsem se zeptat 11.4. Mám zapas ve fotbale jestli bych už mohl začít ze sportem díky za odpoved Michal

Barca 30. březen 2015, 21:57

Michale zdravim myslim ze je dobre se s timto dotazem obratit na chirurga ktery vas operoval a zna vase moznosti a pooperacni stav.Barca

Michal 30. březen 2015, 23:11

Vím říkali mi 5 týdnu ale odborní lékař mi řekl ze už mohu fungovat po 14 dnech tak nevím kde je pravda... Tak jsem si myslel jestli tu někdo nemá s tim zkušenosti jinak děkuji a přeji vám zbytek krásného večera :)

kiki91 10. duben 2015, 14:41

Dobrý den,
6.3. jsem byla na operaci tříselné kýly...Chtěla jsem se zeptat za jak dlouho muzu fungovat. Tříslo mne samozrejme po namaze boli, je to normalni? Kdy budu moci zacit se sportem? Byla jsem na normálním řezu, 13 cm jizva, dekuji

Barca 10. duben 2015, 17:13

Zdravim Michala a Kiki ja jsem mela po operaci 5 tydnu silnou palcivou bolest trisla 18.4. budu po opce dva mesice trislo stale dost poboliva po namaze bolest spojila jsem se tel. chirurgii a operujici lekar mi rekl pozvolna zatez po na 6 tydnech plna po 3 mesicich ma fyzicky narocnou praci proto jsem se informovala.Myslim ze sport je take fyzicky narocny.Ale urcite zalezi na kazdem jedinci.Drzim palce at se citite skvele a pridavejte podle vlastnich pocitu a bolest ja to tak take delam.

Barca 10. duben 2015, 17:15

Omlouvam se za chyby pisu bez bryli.Barca

Hanka 5. květen 2015, 14:11

Taky Vám přeji, ať jste fit co nejdříve

Mirek 7. květen 2015, 21:32


Dobrý den. Mám podezření na brániční kýlu asi tak týden bolení ať už někdy mírné či i trochu víc a chci se optat když někdy mě to zabolelo hodně jestli se kýla uskřítne nebo jen to opravdu zabolí dost, protože se pak z té chvilky zase dostanu a nemám pocit zvracení ani horečku ,jde mi teda o to aby se to tam neuskřítlo a nějak neodumíralo ? A lékaři sem už objednaný ale až za týden tak jsou obavy ,ale kdy by mě ta kýla uskřítnula bylo by to asi hodně znát že , velkou bolestí ? Jinak děkuji moc za odpověď ….

Barca 9. květen 2015, 01:53

Myslim ze na dany problem ohledne uskrinuti kyly neodpovi ani lekar bez znalosti nalezu.Ja jsem behala s triselnou kylou 14 let a to mam velmi fyzicky narocnou praci tahani a zvedani velmi tezkych bremen trislo jsem zatezovala behem chuzi normalni zivotni potreby na kylu jsem nemyslela a kyla se neuskrinula ale myslim ze je to vzdy vec nahody nekdo je v pohode a stane se mu to. Je dulezite hlavne

Barca 9. květen 2015, 01:55

na to porad nemyslet a pockat na vysledek vysetreni mozna to ani kyla neni.Drzim palce at vse dopadne ok.Barca

Mirek 23. červen 2015, 18:18

Ahoj tak sem tu znova :-) asi se zřejmě nejedná o brániční kýlu mi bylo sděleno lékařem který se specializuje na kýly a ty příznaky co mám to mu neodpovídají ,byl sem na sonu ultrazvuku , nevím jestli mi tam ta paní zajížděla kolem pupíku tím ultrazvukem protože se i bolesti objeví i kousek od pupíku(ale moc od něho tím přístrojem daleko nebyla myslím že mi to přejížděla všude , co sem byl po tom to vyšetření tak se objeví i ty to bolesti jakoby trhaní a píchání možná malý tlak pocitově nemohu určit přesně ,žádná boule ani nahmatání není bolestivé a to ani od doktora který dělal pohmat ,někdy to bolí pár vteřin někdy málo tak zhruba 2 -5 minut někdy se stane že to bolí na různý místech jako pícháním ale to trhaní je spíše na pravé straně od pupíka, sem po 3 kýlách už z dětství a u pupíku mám jizvu ,je také MOŽNÉ to že, to dělají třeba hodně staré jizvy ? Také cvičím nějakou dobu už a třeba mám i přetažený svaly břišní ,dělám ještě podlaháře ,sem někdy ve stresu .... Jednou sem zvedal jednu věc v leže a zabolelo mě tam okolo pupíka na pravé i na levé straně u břicha ale prasknutí sem necítil, je to tak půl roku a žádná boule tam není a to už sem se na nosil věcích a ty příznaky brániční kýly opravdu nemám ani jediný a někdy mě bolí záda a i u podžeber někdy jak když by mě tam brali ty kosti a pocit spíš z vrchu ale někdy i to břicho z vrchu ,jinak žádný komplikace nemám až na to bolení břicha někdy ,pocitově mírné a někdy i silné asi tak 3 x za měsíc mě tam zabolelo dost ....Tak se chci optat jestli se mám obávat kýly, třeba to jsou žaludeční problémy nebo přetažení svalu , je mi 26 let .... Budu rád za každou odpověď .Děkuji .

Bazii 24. červenec 2015, 00:16

Dobrý den, včera jsem byla s kamarádkami na koupališti a dělaly jsme hlouposti jako shazování se do vody atp. Jedna z kamarádek mě chtěla shodit, tak jsem ji stáhla s sebou, ale tak, že mi dupla na podbřišek během pádu a po dopadu mě dokopla až na dno(cca 2 metry hloubka). Bolí to, když se hýbu a cítím tlak i když ležím. Jsem dost při těle, tak nevím, jestli bouli mám nebo ne, ale udělala se mi malá modřina. Je možné, že mám kýlu?

Tom 14. srpen 2015, 19:47

Dobrý den, chtěl jsem zhubnout a procvičovat břišní svaly. Při kmitání nadzvednutymi nohami a zatnuti břicha se mi nad pupkem objevuje tvrda asi 10cm vypouklina, ale když povolim břicho tak je měkké. Myslíte, že bych měl navštívit lékaře? Děkuji

Milan 9. říjen 2015, 21:50

Dobrý den,
nevím přesně jak se to stalo, ale trvá to cca dva roky. Pravý podbříšek mám dost citlivý na chlad, na zimu a občas to vystřeluje až do pravého varlete. Byl jsem s tím na urologii i neurologii, ale na nic nepřišly. Mohlo by se jednat o kýlu??

lenka 13. listopad 2015, 19:32

dobry den ,mam silny bolesti nad brisku jde to smerem do levy strany nekdy i do pravy a do Zad kdyz na to zmacknu boli to co by to mohlo bejt

Lada 22. listopad 2015, 22:59

Dobrý den,
Při kýchnutí mívám ostrou bolest v břiše, jako by tam bodl nůž, trvá cca 10 sekund než odezní. Nevíte, čím to? Děkuji za odpověď

barca 28. prosinec 2015, 23:12

Tak jsem se na dlouho odmlcela psala jsem několik příspěvků před i po operaci triselne kyly.Popravde musím napsat ze mnou popisované bolesti trisla stehna a zad po operaci přetrvávají někdy mám bolesti jako před operaci někdy je to snesitelnejsi.Tak tři měsíce nám pocit ze trislo na operovane straně mám jakoby propadle.Mám dotaz zda se s tím už někdo setkal?Díky za odpoved Barca krasne vánoce vám všem.

Lucie 8. leden 2016, 20:29

Dobrý den,
během posledního půl roku se mi v pupíku objevuje malá bulka (fialové barvy) a na dotek to dost bolí. Po nějaké době (týden) ale vždy zmizí. Je možné, že se jedná o pupeční kýlu? V době, kdy se mi to objevilo poprvé, jsem neměla moc čas to řešit a když to zhruba po dvou týdnech zmizelo, tak jsem to nechala tak. Momentálně jsem v zahraničí a už dvakrát se mi to objevilo znovu. Mám strach, aby z toho nebylo později něco závažnějšího. Měla bych raději navštívit lékaře? Děkuji předem za odpověď.

Eliska82 11. leden 2016, 23:10

Dobry den, v tehotenstvi se mi udelala porodni kyla, gynekolozka mi rekla, ze jsem nemela dost silne brisni svaly a ty nedokazaly udrzet rostouci bricho, takze se rozestoupily, nyni jsem 15 mesicu poporu. Kdyz si lehnu na zada, je videt dira uprostred bricha, po jidle je dokonce videt, jak se mi hybou streva, delaji se mi boule ktere se pohybuji. Jsem velmi stihla az hubena. Rada bych se zeptala, jak se da tento problem resit. A muzu delat brisni cviky? Nekde jsem slysela, ze mohou tento problem jeste zhorsit tak nevim. Predem dekuji

David 14. leden 2016, 20:51

Dobry den mohl by jste i prosim doporucit nejake cviky po kyle ? dekuji

Hanka 3. únor 2016, 12:12

Dobrý den,
v dubnu 2014 jsem byla laparoskopicky na operaci žlučníku,asi 2 měsíce mám problémy, pod pravým žebrem v místě operace mi při námaze a tlaku vyjede něco jakoby takové jelito, nějaký útvar a štípe to. Když se pohnu nebo na místo zatlačím, zajede zpět. Pak mi nějakou dobu bolí břicho. A zase to přejde. Může se jednat o kýlu v jizvě?

Petr 1972 3. únor 2016, 15:36

Dobrý den,mám pupeční kýlu,která se mne udělala s chronického kašle.Tuto kýlu jsem konzultoval s Vinohradskou nemocnicí,protože jsem jí chtěl operací vystužit síťkou.Bylo my však řečeno,že u mne operace nelze provést z důvodu leukémie která je u mne až do smrti.Nevím co mám dělat,protože jsem za 3roky shodil 20kg svaloviny a teď vypadám jako kdybych přišel s koncentračního tábora.Hrozně mne to vadí a pomalu už nechodím ani ven kvůli zevnějšku.Byl jsem zvyklí cvičit a bylo my dobře.Neporadili by jste mi prosím co mám dělat.Nebo zdali bych nemohl opětovně cvičit a do kolika kg mohu zvedat.děkuji

Dana 3. únor 2016, 17:44

ahoj Petře,před cvičením si určitě stáhni pupek páskem,nejlépe kýlním pásem,aby se Ti kýla neuskřinula a můžeš zvedat zátěž jakou chceš...

Dana 3. únor 2016, 17:53

Když Tě bude břicho bolet,odpočiň si a pak si dej radši zátěž menší...

Anna 10. únor 2016, 18:53

Dobrý den, před týdnem mi operovali pupeční kýlu (kousek nad pupíkem). Rána vypadá klidně ale místo kýly je teď o něco širší tvrdý otok a doktor mi při vytahování stehů řekl, že je tam asi hematom a pokud by se to zhoršilo museli by mi to propíchnout a odsát (v lepším případě to zmizí samo). Po operaci rána dost prosakovala a já mám celkově dost špatnou srážlivost krve. Je možné, že proto to vzniklo? Doktor mi řekl akorát abych to vůbec nenamáhala. Jsou ještě nějaké další věci, které by tomu pomohly? Ledování, nějaké obklady, mazání...? Děkuji

berunka 13. únor 2016, 07:20

Dobrý den,mám takový problém již delší dobu mě bolí v levém podbřišku těsně nad trislem, nikam jinam to nevystreluje pouze do zad v úrovni bolesti břicha. Nemam žádné jiné potíže ani zácpu ani průjem vůbec nic kromě té bolesti.Mam fyzicky náročnou práci, jsem stihla je mi 52 let. Nikdy jsem nemalá žádný zdravotní problém. Při vyšetření nemam někde žádný nález. Prosím o radu kterého lékaře se obrátit mockrát děkuji za odpověď

Honza 27. únor 2016, 19:10

Dobrý den,
Při fotbale a cvičení se u mě projevila bolest v podbříšku, bolest se objevovala pozvolna a narůstala po každé zátěži, až byla neúnosná. Nyní nedělám nic namáhavého a bolest ani po 4 měsících neustupuje, bolí mě to při otáčení v posteli, při vstavaní z postele, při kašli atd. Divné je to že každý den mě to bolí jinde, jednou napravo, podruhé nalevo níž atd. Prosím o radu. Předem děkuji.

kyla 29. únor 2016, 23:27

Dobry den chtěl bych e zeptat jsem po operaci třiselnych kyl klasiky řezem v roce 2012 a na prave straně mám stale potíže při námaze nebo kašlaní cítím pod jizou pichlavou bolest a mírne vylenutí jako před operací v roce 2014 revize a recidiva kyli neprokazana co může byt přičina bolesti děkuji za radu na chirurgii je vše v pořádku ale bolest je skoro jak před operací

Mirek 15. březen 2016, 18:28

Mám podezření levotříselní kýlu. Když se postavím a zatnu břišní svaly v oblasti stydké kosti (u muže), se mi mírně nadzvedne levá strana. Když sedím a zatnu břicho daná oblast se jakoby "nafoukne". Bulku, jak se píše, jsem nanahmatal. Spíše je to měkké a lehce v tom lupe.
Oblast nebolí, ani když na ni mačkám, nebo zatnu břišní svaly. Například jsem se vrátil z 20 Km běhu a celou dobu klid.

Myslíte si, že to může být tříselní kýla? Nejsem medik, abych poznal, zda tam jsou vazy nebo svaly nebo uzliny natelké, to nevím. Nicméně žádné příznaky nejsou, může to i přesto být kýla? Nic jsem nezvedal ani nijak brutálně nepřemáhal břicho. Děkuji za rady,návštěvu lékaře plánuji brzy

Míša 15. březen 2016, 19:31

Dobrý den,
Při posilování břišních svalů na posilovači v pátek jsem si zřejmě namohla více svaly. V sobotu jsem měla břicho docela bolestivé a napnuté v neděli večer taková ta posilovací bolest částečně ustoupila, ale mám pocit,že povolilo i svalstvo. Mám takový pocit jakoby bylo břicho nafouknuté a svaly nateklé, bolestivé je jen trochu. Prosím poraďte jestli mám navštívit lékaře nebo se to postupně upraví samo.

Děkuji za radu.

Cáfa 12. duben 2016, 10:15

Dobrý den, mám jen malou tříselnou kýlu, ale když třeba kýchnu mám obrovské bolesti v oblasti podbřišku. Ráno mám problém vstát z postele protože mě bolí břišní svaly. Je zvláštní že se to zhoršuje nyní, když jsem na neschopence(s jiným problémem) a břišní svaly tudíž nenamáhám. Nedokážu říct zda je můj problém od kýly nebo mám něco s břišními svaly. Prosím nedokážete poradit?

Petr 5. červen 2016, 17:29

Dobry den před dvěma měsíci mi v noci spánku něco prasklo v břiše když jsem se posadil začal jsem omdlivat a dostal jsem zimnici a začalo se mi chtít hrozne zvracet zároveň se dostavily závratě v nemocnici mi řekli že mám pouze zácpu i když v danonou chvily jsem měl průjem při druhém vyšetření po dobu a rengenu řekli že nevědí co mi je.po té události mam v poctate neustále pocit tlaku vleve části břicha které přechází do bolesti zad a někdy i do pálení zároveň první měsíc jsem měl neustále závratě po zhruba třech týdnech se mi objevila teplota 37-37.5 kterou mám prakticky neustále absolvoval jsem kolonoskopii obetovne vyšetření na chirguii a i urologické vyšetření stále bez nálezu už nevím kam jít aby mi řekli co by mi mohlo být

Míša 4. červenec 2016, 23:02

Dobrý den,chtěla bych se zeptat. Moje gynekoložka mi řekla,že mám třiselnou kýlu. Bojím se jít k doktorce poslala by mne asi na operaci. Chtěla bych se zeptat, jak to probíhá a jak dlouho se pak budu uzdravovat. Děkuji.

Jenda 3. srpen 2016, 23:13

Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat. Jsem zhruba měsíc po operaci bříšní kýly hernia spiegeli. Poslední týden v oblasti jizvy cítím táhlou, řezavou, snesitelnou bolest a mám potíže s trávením a stolicí, bolestmi břicha, střídá se průjem a zúžená stolice. Někdy skoro celý den škytám po jídle. Může to nějak souviset s operací kýly, nebo se může jednat o nějakou závažnou nemoc trávícího traktu? Děkuji.

Jenda 3. srpen 2016, 23:13

Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat. Jsem zhruba měsíc po operaci bříšní kýly hernia spiegeli. Poslední týden v oblasti jizvy cítím táhlou, řezavou, snesitelnou bolest a mám potíže s trávením a stolicí, bolestmi břicha, střídá se průjem a zúžená stolice. Někdy skoro celý den škytám po jídle. Může to nějak souviset s operací kýly, nebo se může jednat o nějakou závažnou nemoc trávícího traktu? Děkuji.

renca 11. září 2016, 20:57

Dobry den.Mam 51let a jsem po operaci zlucniku,laparoskopicky.V miste jizvy nad pupikem,se mi udelala pupecni kyla.Neboli,jen bricho me tahne dolu.Jsem obezni,mam 140kg..Dekuji.11.9.2016 Renca

Zdenek 19. září 2016, 12:34

Dobry den, mam dotaz...muze se kyla udelat v podpazi? vcera jsem po dlouhe dobe (rok) cvicil doma kliky...po cviceni kde ucitil bolest v pravem podpazi a nyni tam nahmatam bolestivou bulku - cca 0,5-1 cm...v klidu neboli..ale jakmile chci zapojit ruku k nejake cinnosti tak boli....muze to byt kyla? Dekuji

barca 20. září 2016, 17:22

Ahoj nejsem doktor ale to určitě ne ha mam vždy po námaze taky takové uzliny kyla je myslím boule jiného rázu.Ale samozřejmě si pro svůj klid zajdu k lékaři.Barca

barca 20. září 2016, 17:23

OPRAVA UZLIKY píšu bez brýlí.V.

macek 26. říjen 2016, 13:11

Je mě 65 let,mám delší dobu bolesti břicha,byla jsem na vyšetření,na kolonos.ma ultrazvuku střev,na žlučníku,jater,močového měchý,ledv.dáli mě rengen střev,a břicho mě bolí stále,chvilku na pravo chvilku ékaři,tak mě řeknouna levo,mám pocit na zvracení,už nevím co mám dělat,když jdu k lékaři tak řeknou že tam nic nemám,prosím poradte mě co mám dělat,aby mě břicho nebolelo,někdy mám takové bolesti že bych se zbláznila děkuji macek

Andulka 14. prosinec 2016, 17:23

Dobrý den co by se stalo kdybych omdlela a nikdo by nebyl doma

Misa 30. prosinec 2016, 16:15

Dobry den. Mam 12 let kylu a doktori mi říkali, ze operace neni nutna, kdyz me v jeji oblasti vubec neboli. Ted se mi zda, ze se ponekud zvetsila. Druhy rok mam obtize se uplne vyrazdnit, jsem porad nafoukla. Stres mi k tomu take pridava hodne, ale myslite, ze muzu mit zacpu způsobenou kylou? Predem dekuji za Vasi odpoved.

Dana 30. prosinec 2016, 17:58

Ahoj Míšo,já mám pupeční kýlu desátý rok,doktor mi operaci doporučuje,ale já to pořád odkládám..myslím,že zácpa s kýlou nesouvisí,záleží hlavně na tom,co jíme,já jím hodně ovoce a zeleniny,co nejméně pečiva a těstovin a zácpu nemám.

Misa 30. prosinec 2016, 20:34

Ahoj Dano. A nemate vubec zadne potize s kylou? Ja to take porad odkladam, ale pro klid radsi pujdu na operaci. Se zacpou mam potize porad. Nejjm vubec nezdrave. Jedla jsem hodne zeleniny a ovoce, ale ted to trochu vynechavam. I kdyz jsem se snazila jist hodne zeleninyba ovoce, tak mi to stejne nepomohlo a ani lnena seminka. Asi to trva dliuho nez se to vrati do normalu. Ale porad se citim nafoulla. Bojim se s tim zajit k lekari. Asi bych mela?

nikisek123 25. leden 2017, 16:31

ahoj. potrebuju poradit byla jsem pred tydnem na laparoskopii apendixu mela jsem po.narkoze krece v ramenou pote za krkem. to sem nejak neresila pomalu to prestava. kdyz me propustily mela jsem.jit a tydeb na kontrolu ale sla jsem driv kvuli tomu abych mohla jit do prace. tak mi sundaly stehy a vse bylo v poadku. asi tak tri dny se mi udelala mensi boule na pupku po laparoskopii boli to.kdyz si sednu lehmu chodim atd. nevite co by to mohlo byt dekuji za odpoved

nikisek123 25. leden 2017, 16:33

omlouvam se za drobny chyby blbne mi tel. snad to nebude nic vaznyho pocitam s tim ze to zmizi ze.je to uplne normalni po laparoskopii

Miska 18. červen 2017, 20:16

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Před pár dnama mi zjistili, že mám pupeční kýlu. A na operaci jdu až na podzim, kýla je v klidu. Chtěla bych se tedy zeptat jestli mužů chodit běhat a cvičit a na břicho šikmé sedy lehy. Děkuji míč ta odpověď

Miska 18. červen 2017, 20:17

* Děkuji moc za odpověď

Ajka 25. červenec 2017, 16:34

Priteli se opět obevila triselna kyla. Co s tím?

Ajka 25. červenec 2017, 16:34

Priteli se opět obevila triselna kyla. Co s tím?

barca 25. červenec 2017, 22:12

Chirurgie a operace asi jiná cesta není ja jsem kylu odkládal hodně let bohuzel pár měsíců před operaci uz jsem trpěla bolestma jako zvire a na operaci jsem musela.Tak držím palce.Barca

Jiri K 15. srpen 2017, 22:48

Dobry den, je mi 33 let, vazim 85 kg a merim 184 cm. Pred 2 lety jsem byl laparoskopicky operovan s triselnou kylou vpravo. Vse v poradku, ale cca po roce se mi udelala na leve strane. Nijak mi to v zivote nebranilo, nezvetsovala se a operace byla planovana letos na podzim na jednodenni chirurgii v Praze Vysocanech. Bohuzel jsem ale dostal pred 3 tydny hlubokou zilni trombozu v prave noze a nyni beru warfarin. Mam klidovy rezim, stale cely den lezim a dnes me zacala kyla bolet. Kdyz lezim, je to v poradku, ale pri chuzi to citim az do podbrisku. Take pri zakaslani nebo smrkani. Chodim pravidelne na toaletu, vse v normalu a doktorka, co mi leci trombozu vyloucila operaci v nasledujicim pul roce s tim, ze kylu resit nemam a mam se soustredit na lecbu trombu. Pokud si vezmu slipy, je to lepsi a zitra se chystam koupit oboustranny kylni pas. Je to rozumne? Pripadne mate jine doporuceni? Horecku nemam, ale mam pouze strach ze zhorseni stavu a nahle operace. Otok na noze takrka zmizel, bolest take, chodim dnes az na malou bolest z kyly normalne. Quick vcera 1,5 a beru nyni 2 tablety 1x denne. Bolest se da snest, ale neni to prijemne, tak nejak vnitrne doufam, ze bolest zmizi. Je to vubec mozne? Mnohokrat dekuji za odpoved!

Janka 30. prosinec 2017, 16:07

Dobry den pritel je 5let po operaci kyly. Stale mu vyleza,ma krce a pak ji tam silou vrati. Rika sroluje. Problemy jsou castejsi a hur se mu dava zpet.

Pikal 27. červen 2018, 22:24

Dobrý den je mi 19 let a měla jsem kýlu v podbřišku která mi zmizela je to už 7 let a teď poslední rok mě bolí to místo i když tam uż kýlu nemám. Děkuji za odpověď

Jaromír 4. červen 2018, 20:49

Zdravím, rád bych se zeptal zda je možné kylní vak vyřešit jinak než operativně a to například zpevňováním břišních svalů nebo jinou metodou.

E-mail nebude nikde zveřejněn. Slouží pouze k upozornění v případě odpovědi na Váš komentář.