Dárkové sady koření

Rakovina hltanu

Příčina

Hltan je oblast v krku ohraničená mandlemi, poslední třetinou jazyka, měkkým patrem směrem nahoru a hrtanovou záklopkou směrem dolů. Hrtan je rozdělen do tří částí – nosohltan (nasofaryng), ústní část (orofyryng) a spodní částí (hypofyryng). Nádory v této oblasti jsou hlavně karcinomy.

Nádorové onemocnění této části postihuje třikrát více muže než ženy a objevuje se hlavně po 40. roce, vrchol výskytu je kolem 60. roku.

Pro vznik rakoviny hrtanu je rizikem hlavně kouření a častá konzumace alkoholických nápojů – zejména destilátů. V některých zdrojích se uvádí, že i časté pojídání velmi pálivých jídel se může na vzniku nádoru podílet.

Průběh

Pokud je nádor přítomen v ústní části (orofaryng), je hlavně v oblasti za mandlemi. Objevuje se pocit pálení a škrábání v krku. Později s tím, jak nádor roste jsou přítomny problémy při mluvení a polykání, které může být spojeno s bolestí. Při pohledu zrcátkem do krku je nádor na povrchu vředovatý, s drobnými ložisky krvácení. A právě vřídky na jeho povrchu způsobují zápach z úst, který se objevuje již od časných stádií onemocnění.

Nádory v nosohltanu během svého růstu postupně ucpávají nosní průchody, což se manifestuje pocitem ucpaného nosu, chrápáním, vodnatými rýmami, často se objeví i krvácení z nosu nebo přítomnost krve v sekretech. Pacienti v pozdějších fázích onemocněních mají velké bolesti, což je způsobeno tím, že nádor může začít prorůstat do kostí na spodině lebky.

Nádory hypofaryngu jsou pak velmi podobné s nádory hrtanu – objevuje se chrapot, pískoty a vrzoty při nádechu, dušnost.

Pokud není rakovina léčena, dochází za určitou dobu ke zvětšení uzlin na krku.

Vyšetření

Pro diagnostiku onemocnění je třeba navštívit ORL lékaře. Ten provede obvyklá vyšetření, zhodnotí příznaky. Pacient je pak odeslán k endoskopické kontrole, kdy je do krku zaveden přístroj s kamerou nebo optickou kontrolou a celý hltan je prohlédnut. Je také možné odebrat vzorky na histologické vyšetření. Při něm je stanoveno, o jaký typ nádoru se jedná.

Dále se pak provádějí vyšetření magnetickou rezonancí a CT, aby se zjistilo, kde přesně se nádor nachází a jaké další struktury narušuje.

Léčba

Pro úspěšné vyléčení je nutné přijít k lékaři včas. U malých nádorů obvykle stačí chirurgické odstranění. Pokud je nádor pokročilejší, kombinuje se léčba s ozařováním, které pomůže nádorovou hmotu zmenšit.

Nicméně pokud pacient přijde pozdě, není již chirurgické odstranění možné, protože nádor často rozrušuje stěnu velkých cév a další struktury. Potom se provádí pouze odstranění části, aby byla pacientovi zachována co nejlepší kvalita života. Je také nutné zajistit dostatečný přísun potravy. Kvůli bolestivému polykání pacienti často nejí tolik, kolik by měli a hubnou. To pak zhoršuje průběh onemocnění a často se u nich vyskytují další komplikace.

Diskuze

Honza 4. červenec 2012, 03:22

Dobrý den přeji Chtěl jsem se zeptat mám asi 2 tydny pocit ciziho tělesa v krku hned na začatku , spíše si myslím ale nevím jestli to nejsou hleny při polykaní citim potravy citim ulevu . Pocit není trvaly ani velky . Při vyšetření na ORL zrcatkem mi byli zjištěny nějake ostruvky granulací v phanryxu. Udajně jdeo zanět ale někde jsem se dočetl že při diagnostice je rak. hltanu snadno zaměnitelna se zanětem myslíte že jsou me obavy na mistě nebo nikoli chtěl bych slyšet Váš nazor je mi 22 let jsem kuřak . Děkuji Vam moc

virtualninemocnice.cz 4. červenec 2012, 11:34

Dobrý den,
zánět produkuje určité množství tekutiny různé konzistence (může být příčinou i hlenů), což by pak určité zhoršení polykání mohlo způsobovat společně se zánětlivým působením ložisek.

Ve 22 letech je riziko rakoviny hrtanu poměrně malé, záleží ale na okolnostech (rakovina v rodině, mutace DNA, délka kouření a podobně). Pokud Vás viděl ORL lékař, nález zrcátkem mu pro tuto chvíli stačí a bude ho moct zhodnotit při další kontrole. Pokud by se mu něco nezdálo, jistě by Vás poslal na další vyšetření, případně by z ložiska odebral vzorek.

Jestliže se ale Vaše obtíže zhoršují, nebo se o své zdraví obáváte, můžete ORL lékaře navštívit znovu.

Pokud ale máte zánět, neměl byste alespoň teď kouřit. Zároveň musíme dodat, že kouření celkově zvyšuje riziko vzniku rakoviny a to nejen dýchacích cest. Nejvýhodnější by tedy bylo přestat kouřit úplně a doživotně. Je ale na Vás, jak zvážíte všechna pro i proti.

Hezký den, Vaše virtuální nemocnice

Lulu 23. červenec 2012, 21:34

Dobrý den,měla bych dotaz..už delší dobu,asi dva měsíce mě pobolívá v krku...neni to v kuse,tři dny,pak týden nic,pak třeba den,pak tři dny nic a takhle to mám dva měsíce,ani mě nepobolívají tak mandle jako spíše v zádu na kořenu jazyka..pokaždé je to jiné...a jen při polykání a také mivam rymu,krev v nose a zaléhání v uších..docela se bojím a obávám nádoru v krku...myslíte že bych měla navštívit ORL..a že by to tedy hned poznal,jestli mám nějaký nádor v krku nebo v té oblasti??mám z toho strašný strach..je mi 2é a jsem kuřák...Děkuji mooc...

virtualninemocnice.cz 31. červenec 2012, 12:46

Dobrý den,
ve Vašem věku se jedná pravděpodobně spíše o zánět, kouřením si ho ale ještě zhoršujete. ORL bychom Vám v každém případě doporučili navštívit. Lékař Vám s největší pravděpodobností udělá výtěr z krku a prohlédne Vám zrcátkem oblast hlasivek, případně Vás objedná i na vyšetření dutiny nosní.
Přejeme Vám, ať se Váš stav zlepší a vyšetření dobře dopadnou. Nicméně pokud budete dále kouřit, riziko rakoviny si významně zvyšujete.
Hezký den, Vaše virtuální nemocnice.

není 18. říjen 2012, 13:36

dobrý den,
mám dotaz. Měla jsem rakovinu na hlasivce. Prodělala jsem 33 ozářek. Je to už 6 let. Codím už teď jednou za rok na kontroly. Po 5 letech mě dokonce pan doktor vyřadil z onkologických pacientu.äsi před 2 měsíci jsem začala citit jakoby cizo předmět v krku v oblasti nemocné hlasivky. Jakoby byla veliká. Trošičku mě pobolívá v krku. Pán doktor mě prohlídnul a řekl dobrý přidte za rok. Na můj cizí předmět v krku reagoval jen tím, že mi to napsal do zprávy. Bojím se, že když přijdu za rok, mohlo by být pozdě. Cítí někdy bolesti za uchem i v uchu píchání. Jsem nekuřačka. Prý to také mohlo být od krční páteře. Mám si raději k panu doktorovi zajít ještě jednou? Jsem z rakoviny již vyděšená. Děkuji. Alena

virtualninemocnice.cz 21. říjen 2012, 09:37

Dobrý den,

chápeme Vaše obavy, když jste si toho s rakovinou tolik prožila a je dobře, že o své zdraví stále pečujete. Pocit cizího tělesa v krku může s prodělanou rakovinou souviset, i po takhle dlouhé době se může jizva, která po nádoru zůstala, trošku měnit a vyvolávat tyto pocity.

Současně mohou být i další příčiny - zánět, zablokovaná krční páteř, natažené svaly nebo vazy, které drží hrtan atd. Někdy mohou tyto obtíže souviset i s nedávným zvracením.

Nicméně protože jste již nádorové onemocnění prodělala, jste ve vyšším riziku. Pokud tedy máte obavu, že Vás lékař nevyšetřil důkladně, raději si za ním ještě pro jistotu znovu zajděte, ať máte do příští kontroly klid. Budeme rádi, když nám dáte vědět, jak jste dopadla:)

Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice

kubulisek 29. říjen 2012, 21:25

Dobrý den, poprosila bych o radu. Už 14 dní mám zvláštní pálení v krku jako u kořene jazyka, nebo hlasivek, také bolest až tlak krčnch uzlin (nejsou zvětšené). Někdy cítím bolest až do uší nebo nosu. Když se podívám do krku, nevidím ale žádné zduření nebo zčervenání. Ale často trpím na záněty dutin.Nemůže to mít nějakou spojitost? Je mi 35 let a jsem občasný kuřát (5-6 cigaret za měsíc). Děkuji za pomoc, s pozdravem Katka

virtualninemocnice.cz 31. říjen 2012, 08:30

Dobrý den,
spíše než o nádor (i vzhledem k Vašemu věku a velmi slabému kuřáctví) se bude jednat o zánětlivou nebo alergickou příčinu. Projevy pak mohou být na místech, na která si při běžném otevření úst a kontrolou v zrcadle nevidíte. Zánět může být díky častým zánětům dutin i v chronickém stavu, kdy se mohou projevy lišit a být menší.

Proto bychom Vám doporučili navštívit Vašeho lékaře, který Vám s největší pravděpodobností udělá výtěr krku, aby zjistil, zda není příčina bakteriální a případně Vás odešle na ORL.

Hezký den a ať je Vám lépe, Vaše Virtuální nemocnice

není 31. říjen 2012, 12:49

Děkuji za novou zprávu. K lékaři se chystám. Za ten strach to nestojí,aby člověk žil v nejistotě. Podám zprávu. Alena

virtualninemocnice.cz 31. říjen 2012, 16:18

Budeme rádi:) Tak snad to nebude nic vážného a budete brzy fit!

není 1. listopad 2012, 10:15

Děkuji za podporu.Alena

Jana 9. listopad 2012, 21:48

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. V krku mě bolí už přes měsíc, začalo to zánětem hltanu, který se vyléčil antibiotiky, ale přesto mě dále bolelo v krku. Když si sáhnu na krk(asi uzliny), bolí mě. Byla jsem u lékaře a prohmatával mi uzliny více nahoře a nic nezpozoroval. Řekl mi, že mám vzádu v krku jen hlen. Nevíte, co by to mohlo být? Děkuji, Jana.

karel 2. prosinec 2012, 13:47

Dobrý den,pořád se mně tvoří spousta slin a hlenů,které musím neustále polykat s při polykání je cítit hrozný zápach.Byl jsem u orl protože jsem tam cítil i bolest,prý tam byla jen zvetšená uzlinka která byla v normě.Tak nevím jen mám strach a nechci něco zameškat a navíc mně to strašně omezuji téměř kam nechodím protože je mně trapně když polknu nebo na někoho pomluvím a je cítit zápach.Všude píší že zápach je příznak rakoviny krku.Můžete mně nějak poradit?Celkem mám strach

monika 22. prosinec 2012, 17:05

Dobrý den. Už 3 týdny mě trápí pocit cizIho tělesa v krku. Většinou dole pod ohryzkem ale někdy to jakoby cestuje až ke kořeni jazyka. Doktorka na ORL nejdřív zjistila zánět hltanu a hrtanu ale na poslední kontrole už bylo vše prý ok ale ten pocit cizího tělesa přetrvává. Teplotu nemám ani nijak jinqk nemocná si nepřipadám. Občas ten pocit jakoby vystřeluje do ucha. Je mi 20 let, nekouřím a i když s přítelem praktikujeme orální sex , nechala jsem se ještě před začátkem sexuálního života očkovat proti HPV. Myslíte že mi hrozí rakovina krku? Popřípadě mám jistotu že lékařka na ORL by si jí včas všimla?

simona 14. leden 2013, 19:02

dobrý den v noci mě začal bolet krk prvně jsem myslela že jsem špatně ležele ale bolest trvá celí den u ohrysku na pravo při polikáni bolí zvlašt jídla myslím že angína ale taky se bojím rakoviny meningokoka děkuji za info

drobek 17. leden 2013, 13:44

Dobrý den, již dlouhodobě mám pocit svírání nebo tlak v krku nebo na zadní části vrchního patra, spojené s mírným tlakem k pravému uchu /i mírný tlak pod uchem/ a od něj to pokračuje do spodní části lebky do zad, které mám na dotek bolestivé - jen vrchní část-rameno k lopatce. Léčím se se štítnou žlázou - 1 euthyrox ráno, punkce št. žlázy byla negativní a bylo mi řečeno na dotaz, že mám i mírné bolesti krku z venkovní části, že je tam struma a je to od toho. Začátkem ledna jsem byla nemocná, ale proběhla jen léčba bez antibiotik. V současné době však nemůžu kořeněná jídla-polévka s pepřem, česnekem, mám pálení v krku, které dříve nebylo a hlavně to svírání, které nebolí ale psychicky mě deptá. Sono krku loni na podzim bylo v pořádku. Otázka zní, odhalí sono nádor a kterého lékaře mám navštívit. Na ORL se celkem bojím, protože nesnáším strkání věcí do krku :-(((. Moc děkuji za odpověď.

drobek 17. leden 2013, 13:49

Ještě dodávám k té nemoci, měla jsem silný hluboký kašel
který přešel k silné rýmě tak na týden, s bolestmi hlavy, trpím také na migrény, na ´které beru čtvrtku max. pulku prašku Relpax 80mg, migrény mám od 40. roku věku.Děkuji.

Jana 11. březen 2013, 20:50

dobrý den,je mi puhých 12 let a bolí mě v krku když polykám a špatně jím i piju myslíte že už mám rakovinu hltanu ?? :D

hanka 11. březen 2013, 22:19

Dobrý večer, mám na mandli bílou skvrnu,nebolí mě v krku nic ani teplotu nemám. je mi 20 let a jsem kuřačka nemůže to být rakovina mandlí?

Adéla 23. březen 2013, 00:17

Dobrý den. Prosím o radu. Jsem sledována na hematologii pro uzlinový syndrom - zvětšené uzliny na krku - vše v pořádu. Často od dětství trpím záněty a bolestmi v krku, proto prý možná ty zvěšené krční uzliny. Cca před 9 měsíci se však přidaly pocity cizího tělesa v krku a jakoby horší polykání. Byla jsem proto 2krát na ORL - lékař se mi podíval do krku jakýmsi zrcátkem i světýlkem- a prý vše v pořádku, jen známky chronického zánětu, který údajně může vyvolávat mnou výše uváděné pocity.Protože mě také pobolívá v oblati žaludku a za hrudní kostí, byla jsem také na endoskopii žaludku- tuším,že gastroskopii, při které se plyká hadička a zavádí se až do žaludku- také toto vyšetření mám v pořádku. Připadám si opravdu již jako simulant, protože mám výše uvedené pocity již docela dlouho, ale všechna vyšetření naštěstí v pořádku.Prosím Vás tedy o odpověď na následující - je gastroskopie žaludku a vyšetření zrcátkem na ORL dostatečně průkazné pro diagnózu rakoviny jícnu (při gastroskopii žaludku) a pro diagnózu rakoviny hrtanu, hltanu, mandlí, hlasivek i jiných částí dutiny ústní (při vyšetření ORL lékařem zrcátkem)? Nechci opakovaně navštěvovat lékaře, protože si už opravdu přijdu jako simulant. Nově jsem si jen všimla několika pupínků na jazyku a drobných hrbolků v zadní části jazyku (což nevím, jestli je normální a jak dlouho to tam mám), tak s tím se na ORL zřejmě vypravím - ale opakovaně zde již výše uvedené problémy zmiňovat nebudu, aby mě ještě pan doktor neposlal na psychiatrii, když mi již 2krát v minulosti řekl, že v krku opravdu kromě chronického zánětu problém nevidí. Děkuji moc za Váš čas a názor a mějte se hezky.

Hrobice 10. duben 2013, 20:58

Dobrý den,chtěla bych s zeptat.Pracuji na plaveckém bazénu,jako instruktor plavání,aquaerobiku asi 7let.Na chrapoty jsem již trpěla v pubertě,pak byl klid,čas od času se zase ozval.Teď poslední dva roky chraptím stále,byla jsem na krčním,měla jsem zavedenou kameru k hlasikám a nic.Také mívám často zablokovanou krční páteř,je možné abych měla chrapot od tohoto důvodu?Pokud ano,tak co s tím? Iveta

virtualninemocnice.cz 11. duben 2013, 08:03

Dobrý den,
chrapot může mít několik příčin, ale obvykle jsou lokalizovány na hlasivkách - například uzlíky na hlasivkách a to by bylo na kameře vidět. Nebyla jste třeba na operaci se štítnou žlázou? Někdy je třeba trochu podrážděn nerv, který jde okolo ní - n.laryngeus reccurens. Další příčinou je třeba chronický zánět způsobený drážděním - hlavně kouřením. Ve vašem případě to mohou být i výpary z bazénu. Zejména pokud jsou tam třeba vířivky a aerosol, který je nad nimi je plný bakterií.
Zkuste navštívit znovu krční - chrapot není normální věc.
Přejeme Vám hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

mamka 15. duben 2013, 10:47

Dobrý den.
Manžel je alkoholik a velice silný kuřák (56let). Na podzim minulého roku měl zánět v krku, na který dostal antibiotika. Asi za týden po léčbě ho opět začalo silně bolet (někdy ho to pálí)v krku. Obvodní lékařka ani ORL příčiny nenašli. Poslali ho na endoskopii a také nic. Manžel má při polykání silné bolesti. Aby se mohl napít a najíst, musí si vzít ibalgin, brufen,....Musím podotknout, že oba jeho rodiče zemřeli na rakovinu plic (oba silní kuřáci). Doktorka řekla, že to může mít od krční páteře. Poslala ho na rentgen. Má vyhřezlý obratel. Poslala ho na rehabilitaci k lékaři (asi ortoped?). Jaká je pravděpodobnost, že za tak silnými bolestmi v krku opravdu může krční páteř?
Předem děkuji za odpověď.

virtualninemocnice.cz 17. duben 2013, 14:58

Dobrý den,
tak pokud vyšetření - a to i zobrazovací nic neprokázaly, je postižení od krční páteře velice pravděpodobné. Kdyby šlo o zmiňovanou rakovinu plic, měl by Váš manžel jiné příznaky - zejména kašel, hubnutí, únavu. Pokud byl vyšetřen na ORL a nic se nenašlo, zkuste ty rehabilitace, snad to pomůže.
Nejlepší by ale bylo, kdyby jako podporu léčby a prevenci vzniku nádorových onemocnění přestal kouřit a pít.
Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

lada 19. duben 2013, 19:16

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, mám pocit cizího tělesa v krku,je to velmi nepříjemné, když něco jím nebo piju,mám pocit, jakoby se strava zasekla, špatně se mi polyká, mám chrapot a mám pocit, jakoby mi mluvení namáhalo hlasivky!Byla jsem na ORL, vše vyšlo ok.neustále mám pocit, že si potřebuju odkašlat, ale není co! Mám zajít příští týden ještě na endokrinologii, krevní testy, co mi dělala moje obvodní dr.na štítnou žlázu mám také v pořádku.Všimla jsem si, že v poslední době celkem často říhám,ale nepálí mě žáha, bojím se rakoviny hrtanu, jsem kuřačka.Co by to mohlo být?díky za odpověd.

virtualninemocnice.cz 21. duben 2013, 22:57

Dobrý den,
možná by stálo za to zajít i na gastrologii, aby vyloučili, zda nemůže jít o jícnový reflux, který by vám dráždil krk.
Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

1den1 28. duben 2013, 00:04

Dobrý večer , chtěla sem se zaptat je mi 17 a rok a půl jsem kouřila ted už asi měsíc a půl jsem čistá bohužel mě už asi tak 3 měsíce trápí krk mám pocit jako bby mě někdo škrtil ,nehubnu ale rýmy mývám a mám oteklý krk .Můj děda zemřel na rakovinu hrtanu. Před 4 měsíci jsem byla na orl na výtěrech a doktor mi řekl že je vše v pořádku . často jsem trpěla na záněty nosohltanu .Už si připadám jako hypochondr otravovat pořád paní doktorku.Myslíte že se mže jednat o rakovinu? předem děkuji za odpověd

virtualninemocnice.cz 28. duben 2013, 20:06

Dobrý den,
s největší pravděpodobností se o rakovinu nejedná - jste mladá, nekouřila jste tak dlouho a přestože máte pozitivní rodinnou anamnézu, po vyšetření by se rakovina takhle brzy neměla objevit. Spíše se může jednat o alergickou reakci. Pokud máte tyto potíže takhle dlouho, určitě si k lékařce zajděte, ať Vám potíže nepřerostou do chronicity.
Hezký večer, Vaše Virtuální nemocnice.cz

Petruška 1. květen 2013, 18:33

Zdravím,
tento tyden jsem byla s otcem na vyšetření a bylo nam oznameno, že ma nador v jazyku, druhy den už šel na UTZ a tam mu zjistili 7 nadorů v krku největší má 4,3x4,1mm tak a zítra jde ještě na CT a příští čtvrtek má vysledky hystologie.Bojím se jesli není na vše pozdě jesli mi brzo neumře :-( jesli operace a ozařky pomůžou aspon trochu prodloužit život.Jo ještě díky tomu nádoru samozdřejmně schudl 30kg :-( tak ted pije nutrydrinky pač se nemůže najíst, doufám že není pozdě :-( děkuji za vaši odpověď Petra

virtualninemocnice.cz 1. květen 2013, 18:40

Dobrý den,
záleží hodně na CT a histologii - podle toho se zařadí do určité skupiny a od toho se bude odvíjet i léčba - zda bude pouze paliativní - tedy taková, aby usnadnila život s nádorem, prodloužila život, ale onemocnění nevyléčí, nebo zda bude léčen. Jaká je prognóza se dá těžko říct, když nevíme žádné výsledky.

Důležitá je teď péče o příjem potravy - nutridrinky jsou skvělé, jen je třeba, aby je pil dle návodu - tedy pomalu usrkával. Pokud se totiž vypijí najednou, způsobí průjem. Pokud by Váš otec dále hubnul, stálo by za to navštívit nutričního terapeuta (v nemocnici Vám jistě dají kontakt na jejich nemocničního) a domluvit se s ním na dalším postupu hrazení výživy - zda zavést nasogastrickou sondu, nebo tzv PEG a podobně.

Držíme Vašemu tatínkovi palce i Vám, ať vše zvládnete a pokud byste potřebovali odpovědět na nějaké dotazy, neváhejte se na nás obrátit. Vaše Virtuální nemocnice.cz

Petruška 2. květen 2013, 17:43

Dobrý den,
moc Vám děkuji za vaši rychlou odpověď jste hodní :-)
Jinak dnesak byl na CT ale výsledky budou až 9.5 tak doufám že bude to tak že se vylečí bude oprace ozařky a ještě chvilku tady bude s náma.Jinak děkuji za radu hned mu to napíšu stěma drinkama.Jak budu vědět více tak napíšu určitě vaše rady ještě využiji moc děkuji Petra

virtualninemocnice.cz 2. květen 2013, 18:02

Nemáte vůbec zač! VN.cz

Ali 6. květen 2013, 19:37

Dobrý den,
chtěla bych se moc zeptat. Již asi přes měsíc mám bolesti v levé části krku nad klíční kostí jakoby u ohryzku.Oproti straně druhé je i toto místo nateklé. Pokud něco polknu,musím jaksi proříhnout,jinak se mi špatně polyká. Na orl dělali ultrazvuk štítné žlázy a prý je v pořádku. Kam se mám obrátit. Děkuji za odpověď Ali

Petruška 6. květen 2013, 20:35

Zdravím Vás a dneska už jsem to nevydržela a zavolala pani doktorce a byla tak hodna a zajistila vysledky histolky dříve pač Tatkovi se přitižilo nepolkne ani vodu:-( natož nutradrinky tak zítra jedeme pro vysledky a ortel je ozařky a bez operace což nechápu??ale jedem na vývod PEG tak doufám, že se mu zlepší i nalada když bude mít v sobě vodu a jidelko i ve formě nutradrinku ale aspon nebude hlady a dehydrovaný:-(.Jinak nádor jeden je zhoubný ale zbytek vypada že ne.Ještě doufám že CT ukaže že to je jen na tom krku.Prosím řeknete mi o těch ozařkách víc co ho čeka a co ne?Budete moc hodný :-) děkuji moc Petra

virtualninemocnice.cz 6. květen 2013, 22:19

Dobrý den,
to je dobře, že dostane PEG, protože se pořád bude zatěžovat trávicí trakt a až pak zase začne jíst, nebude mít takové obtíže jako kdyby dostával pouze nitrožilní výživu. Jste pravděpodobně v dobrých rukách.
Ozařování se používá ve dvou případech - buď před operací, protože tím se nádor zmenší a je pak možné ho lépe odoperovat, nebo tzv. paliativně - tedy ve chvíli, kdy už by operace nevedla k vyléčení. To ale alespoň prodlouží a hlavně zlepší kvalitu života. Zkuste se tedy optat lékaře Vašeho tatínka na typ nádoru a hlavně jaký typ léčby byl zvolen, jaký je další plán, prognóza atd...
Držíme Vám palce, Vaše VN.cz

Petruška 7. květen 2013, 14:30

Zdravím,

děkuji za rychlou odpověď:-)
Tak dneska jsme byli v nemocnici tam bylo zděleno že nádor je opravdu zhoubný, ale je jich tam víc a ty vypadají nezhoubně pokud jsem to pochopila dobře, ten zhoubny pravě leze do toho jazyku a děla toliko paseky.Dneska jsme byli ještě v druhé nemocnici na zavedení PEGu a zadařilo se pač už ho zavodnuji pač tak dlouho bez vody mazec cca 3 dny a to sestra řekla že ho vezme až další tyden jak jsem zvyšila hlas že už 14 dní pořadně nejdel a 3 dny nepil že nemůže polykat ledy se protrhly a začalo se něco dít.-)už ma po zakroku a je mu lépe.-)V pondělí a uterý jse vytrhnout poslední zbytek zubů a ve středu jde na hospitalizaci pač vše co nam dneska řekl doktor tak se vydaří, aby měl PEG a vytrhnuté zuby a ve středu jsi ho vezmou a začnou hned ozařovat.pan doktor říkal že je ještě mlád aby stanovil jesli půjde hned na ozařky nebo operaci ale že primař na vizitě hned určí co a jak dál tak uvidíme.

virtualninemocnice.cz 7. květen 2013, 17:47

Tak to je skvělé. Kdybyste se pak chtěli ještě na něco zeptat, klidně piště, jsme tady pro vás.
Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

Dajinka 11. květen 2013, 22:33

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, přibližně nad ohryzkem cítím že mám nějaké tělísko které mi dělá zle. Příjde mi jako by to byl hlen který nejde spolknout ani vyplivnout.Hlavně mi to dělá po jídle.A neustále se mi chce brkat. Na ORL jsem byla a všechno je v pořádku. Sono štítné žlázy mám také v pořádku. Můžete mi poradit co mám dělat dál.

anne 13. květen 2013, 19:53

dobry den jiz od ledna me trapi problemy s krkek byla jsem vysetrena na orl kde mi byl zjisten chronicky zanet hrtanu,picituji paleni v hrtanu a obas sucho v ustech s pocitem ciziho telesa v krku prosim poradte zda toto zpusobuje chronicky zanet nebo neco jineho mam hrozny strach je mi 31let a jsem bohuzel kuracka moc dwkuji za odpoved

anne 13. květen 2013, 20:03

zapomela jsem napsat ze jsem byla na fibroskopii kde bylo vse v poradku jen mi byla zjistena volnejsi kardie

tc 14. květen 2013, 10:47

Dobrý den.
Cca 5 měsíců mě trápí pálení v krku, posit sucha na patře, v krku a na mandlích, někdy to vystřeluje i do ucha, zároveň na ohryzku někdy vnímám jakoby cizí těleso. Někdy mě k tomu bolí i celý krk vně (jakoby svaly...) Pálení v krku je někdy horší (pálí jako otevřená rána (jako když mívám v ústech afty) a někdy je jen lehké - pocit sucha. Nutí mě to k odkašlávání, ale obvykle nevykašlu nic, neuleví to.
ORL vyšetření neprokázalo ani bakterie ani zánět. Gastroskopie taky bez nálezu...
Prosím vás o váš názor.
Děkuji.

halka 15. květen 2013, 01:41

Dobrý den.
Před nějakou dobou, jsem si nahmatala malinkatou bulku v levo úplně dole na krku. Nevjenovala jsem tomu pozornost, protože jsem se cítila fit. Ještě před tím jsem navštívila plicní, kvůli zhoršenému dýchání a diagnostikovali mi astma. Taky si ted´ještě vzpomínám, že asi před rokem sem se lekla, že mám krev ve stolici. Jenže tobylo pouze jednou tak jsem to zase nechala být. Ted´jsem velmi unavená, při polknutí cítím hroudu pod ohryzkem, která jakoby klesá vždy dolů do trubice a pak cítím při nádechu cítím tlak na hrudi. Někdy se nadechnu pusou místo nosem, zní to jako kdybych si povzdechla. Dostala jsem teploty, které jsmem již zvládla. Na horním rtu se mi vyrazili boláky a k tomu mě ještě začal bolet krk z obou stran a aby toho nebylo málo tak mě ještě vyděsila krev na toaletním papíře po utření konečníku.(tenotkrát krev nebyla ve stolici.) Momentálně jím atibiotika na ten krk. Začíná to polevovat, ale na levé straně napětí a slabá bolest od místa kde mám (co jsem zjstila až ted´při problémech) pořád tubulku, až po dolní část ucha.

halka 15. květen 2013, 01:57

Dobrý den.
Asi chápete po tom co jsem napsala, že mám veliký strach jestli nemám rakovinu a to jsem ještě zapoměla zmínit, že už zase podezřele hubnu. Co mám dělat? Mám strach abych prošla tím správným vyšetřením a měla jistotu v tom jestli je vše vpořádku nebo ne. Nechci nic zanedbat. Bohužel jsem dloholetá kuřačka a proto se bojím ještě víc! Je mi 33 let a mám 2 děti. Porad´te mi prosím někdo co mám dělat. Na která vyšetření je nejlepší jít? předem děkuji za váš názor

virtualninemocnice.cz 15. květen 2013, 15:20

Dobrý den, Dajinko,
a útvar, který popisujete, máte přesně kde? Pod sliznicí, nebo si ho hmatáte přes kůži? A když na něj zatlačíte, vyteče z něj něco?
Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

virtualninemocnice.cz 15. květen 2013, 15:22

Dobrý den, Anne,
pokud jste byla vyšetřena a našli Vám chronický zánět, jsou tyto problémy s největší pravděpodobností způsobeny právě jím. Měla byste přestat kouřit, protože kouř Vám zanícené sliznice víc dráždí a Vaše obtíže pouze zhoršuje.
Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

virtualninemocnice.cz 15. květen 2013, 15:23

Dobrý den, tc
pokud jste byla vyšetřena na gastroenterologii a ORL s negativním výsledkem a stále máte obtíže, je třeba pátrat dál. Zhorší se Vám tyto obtíže třeba po nějakém jídle, nápojích? Jste na něco alergická, nebo máte alergické onemocnění v rodině?
Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

virtualninemocnice.cz 15. květen 2013, 15:29

Dobrý den, Halko
pokud máte krev ve stolici, měla byste co nejdříve navštívit pracoviště gastroenterologie, kde Vám s největší pravděpodobností udělají koloskopii, aby zjistili, odkud krvácení pochází (zda např. z hemoroidů, nebo nějakého zánětlivého procesu ve vyšších etážích střeva). Odeberou Vám i krev na další vyšetření - nejprve asi jen na základní vyšetření jako je krevní obraz atd. Nicméně byste krvácení měla řešit co nejdříve, protože krvácet není normální a i kdyby nešlo o nic závažného, můžete pak být chudokrevná.

Pokud užíváte na krk antibiotika, doberte je a podle toho, jak se Váš stav změní uvidíte, co dál. Zda se Vám uleví, nebo bude potřeba udělat další vyšetření. Kouřit byste ale neměla, protože si tím akorát dráždíte sliznice, což Vaše příznaky pouze zhoršuje. O astmatu ani nemluvíme. Zkuste se proto obrátit na svého praktického lékaře, aby Vám s odvykáním kouření pomohl. Uleví se Vám.

Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

halka 15. květen 2013, 16:37

Moc děkuji za odpověd´. Celou noc jsem nespala a teprve v 11 hodin dopoledne jsem usla. Byla jsem moc vyděšená z toho všeho. Trochu jste mě uklidnil. Proč panikařit,když ještě nemám za sebou vyšetření. Ještě jednou dík za radu!

virtualninemocnice.cz 15. květen 2013, 16:54

Jsme rádi, Halko, že jsme Vás uklidnili, nicméně k lékaři si určitě zajděte a o všech těchto problémech mu řekněte.
Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

ivien 20. květen 2013, 11:30

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na možné příčiny pálení dutiny ústní a jazyka (bílý povlak), sem tam píchnutí v uších, tlak na krk zvenku a trošku škrábání v krku, pocit cizího tělesa v krku na pravo.Na ORL nález negativní. Před třemi roky jsem prodělala léčbu na nonhodgkinův lymfom, v současné době jsem v celkové remisi.
Za Vaši odpověď Vám moc děkuji:)

virtualninemocnice.cz 21. květen 2013, 15:36

Dobrý den,
pokud jste byla vyšetřena jak z hlediska lymfomu, tak i na ORL, možná by stálo za to ještě zkusit alergologii a zvážit návštěvu zubního lékaře. Pokud jsou obtíže občasné a objevily se (předpokládáme) v této době, mohlo by se jednat o počáteční příznaky alergie.
Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

Tomas 22. květen 2013, 09:54

Dobry den.
Mam na vas otazku, a doufam, ze jen lehce paranoidni. Je mi 30 let, nekurak.

Jednou za cas se mi stane (rekneme s frekvenci nekolika mesicu), ze citim kolem ohryzku tlak. Vadi mi pri polykani. Je to pocit, jako kdyz bych mel anginu, ale zvenku.. Cili neboli me krk uvnitr, ale je to spis pocit, jako kdyby mi nekdo ohryzek stiskl silne, a pote ten nasledek. Na dotyk je to misto citlive, trosku boli, ale ne nejak vyrazne. Procetl jsem uz radu ruznych diskusi a nemam zadne jine obtize (poceni, paleni, krev v sekretech, silna dusnost, obtize pri dychani atd..) Trapi me jen tato jedna skutecnost.. Myslite, ze to muze byt neco vaznejsiho a je nutne vysetreni? Dekuji za odpoved

virtualninemocnice.cz 22. květen 2013, 15:48

Dobrý den,
bez vyšetření Vám asi těžko poradíme, ale pokusíme se alespoň nastínit, o co by se mohlo jednat. Variant je několik. Může se jednat o prostou svalovou křeč svalů krku (třeba těch, které jsou velmi malé a fixují k sobě chrupavky), kde jejich stahem dojde k nepříjemnému pocitu stažení krku. Častou příčinou je v tomto případě vadné držení těla, kdy dochází k občasnému uskřinování nervů - právě těch, které nervově zásobují svaly krku.

Další příčiny mohou být srdeční - například angina pectoris, kterou někteří lidé nevnímají jako bolest na hrudi, ale bolesti vystřelující do krku, pocity tlaku na krku.

Případně by se také mohlo jednat o reflux jícnu - tedy návrat potravy ze žaludku do jícnu. Působení kyseliny na stěnu jícnu může opět vyvolávat nepříjemné pocity stažení. V tomto případě byste mohl vypozorovat souvislost s jídlem, alkoholem, kávou a podobně.

Existuje ale velké množství dalších možností - krční cysty, divertikly jícnu, hojení předchozího poranění atd. Pokud tedy tyto obtíže máte, obtěžují Vás a obáváte se o svůj zdravotní stav, vyhledejte lékaře a nechte se jím vyšetřit. Budeme rádi, když nám dáte vědět, o co se jednalo.


Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

Hrobice 22. květen 2013, 16:41

Dobý den,již jsem vám psala o svém neustálém chrapotu,teď navíc už asi měsíc mě bolí krk uvnitř,vykašlávám hleny.V noci se potím tak,že se musím převlékat,protože se mnou klepe zima,domnívala jsm se,že je to od přechou,ale prý ještě ne.Pracuji na plav.bazénu,jsem kuřačka,maminka zemřela na CHOPN a otec na rakovinu hrtanu a plic.Na krčním jsem byla,vše je ok,Podle krve štítná žláza také.Kdybych pořád nechraptila,tak bych si o sobě myslela,že jsem hypochondr.Děkuji za radu kam se obrátit.Obvoďák mi dá buď něco na kašel,nebo pokud nepiji zázvor,cibuli s medem a podobné hrůzy lidového léčitelství,antibiotika,protože se mi rozjede laringitída .Děkuji Iveta

Nikol 26. květen 2013, 18:43

Dobrý den , je mi 16let mam na horním patre v ustech skoro v krku furt hleny a mám strach abych nemela nejaky nador nebo rakovinu ... mam s takových věcí hodně strach... můžete mi poradit co muže být příčina vytvaření hlenu na horním patre v krku ? děkuji

virtualninemocnice.cz 27. květen 2013, 15:56

Dobrý den, Hrobice,
doporučovali bychom Vám, aby jste lékaře poprosila aby Vás poslal (nebo si sama zašla) na plicní oddělení, kdy Vám vyšetří i plíce - po tolika zánětech by stálo za to zkontrolovat i jejich funkci a provedou Vám výtěry. Jak jsme již psali, v plaveckých bazénech je vyšší vlhkost a ta je často příčinou snadného rozsevu ne zcela typických bakterií, které mohou tyto obtíže vyvolávat. Jsme rádi, že jste si zašla na ORL i endokrinologii a jste v těchto ohledech v pořádku.

Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

virtualninemocnice.cz 27. květen 2013, 15:57

Dobrý den, Nikol,
rakovina hltanu je u mladých lidí velmi vzácná, spíše se u Vás může jednat o poruchu imunity (tomu by nasvědčovaly právě afty) nebo o zánět. Zkuste se obrátit na svého lékaře, aby Vás vyšetřil a případně poslal na krční nebo i na imunologii, pokud bude myslet, že je to třeba.

Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

Alena 28. květen 2013, 11:17

Dobrý den, jmenuji se Alena a již jsem Vám jednou psala. V krátkosti připomenu mé problémy. Měla jsem rakovinu na pravé hlasivce a následovalo 33 ozářek. Asi po 6 letech jsem začala cítit právě na pravé straně krku v oblasti hlasivky něco jako cizí předmět.Jakoby mi tam něco vyrostlo a vadilo při pohybu hlavou. Nebolelo to. Pan doktor při kontrole nic nezjistil a řekl, že mám přijít na kontrolu za rok. Nedalo mi to a objednala se k jinému doktorovi. Ten mi koukl do krku, udělal výtěry, poslal na ultrazvuk,předepsal xorimax. Abych to zkrátila, nic závažného nenašel. Ptala jsem se jestli mám při potížích dělat jakože nic, mi odpověděl kladně. Samozdřejmně jsem byla nešťastná a nespokojená. Objednala jsem se ještě jednou ke svému původnímu doktorovi. Ten taktéž řekl, vše je v pořádku,nicméně mě poslal na vyšetření na CT. Nevím může-li toto mít spojitost i s jinými problémy jako je bolení (křeče) hlavy nad pravým okem, slzení oka a boule za pravým uchem. Na levé straně za uchem bouli nenahmatám. Také se léčím s vysokým tlakem a špatnou funkcí štítné žlázy.Copak mi řeknete na pány doktory? Z vyšetření na CT se trošku bojím. Aby nebylo pozdě.

virtualninemocnice.cz 28. květen 2013, 17:30

Dobrý den,
pokud máte pocit cizího tělesa, může se také jednat o nervovou příčinu, pokud lékař při opakovaných vyšetřeních nic nezjistil. Je dobře, že Vás poslal na CT, alespoň budete mít jistotu, že jste opravdu v pořádku. Pokud byste ale měla obtíže nadále, zkuste se zeptat, zda by nestálo za to vyšetření neurologem.
Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

Nikol 6. červen 2013, 20:48

Děkuji takž je malá pravděpodobnost ž emuzu mit nejaky nador? v 16 letech ? Docela s emi ulevilo :)

virtualninemocnice.cz 8. červen 2013, 08:56

V16 letech se nádory vyskytují velice výjimečně.

Jája 18. červen 2013, 17:22

Dobrý den,
od ledna 13 mě trápí tlak nebo svírání v krku, výtěr byl negativní a nose byl zlatý stafylokok, přeléčen deoxymykoinem, což pomohlo ohledně tlaku v krku tak na 50%. Na radu ze stránek pro zdraví, jsem začala užívat ženšen korejský + echiceu premium 4 tablety. Potíže zmizely jen částečně. Dále jsem si našla bouličku na tvrdém patře, která není vůbec vidět, jen na omak a jazykem cítit, je to prostě takový malý delší kopeček, který nebolí, nemokvá, nepraská. Na ORL jsem byla asi 4x, byla jsem vyšetřena s tím, že mi nic nenašli , že je vše v pořádku. Snažím se o detoxikaci chlorelou a zdravý jídelníček. Denně mám 1 euthyrox. Můj dotaz zní, jestli mám vše nechat být a snažit se psychicky uklidnit, nebo žádát po doktorovi ORL jiné vyšetření a pak které. Není to příjemné, tlak prostě přijde, odejde, je silnější, slabší, delší, kratší. Můžete mi prosím poradit? Děkuji. Jája

Jája 18. červen 2013, 17:23

Chyba v komentáři - ženšen korejský a echinacea premium.Děkuji

Jirina 20. červen 2013, 10:32

Dobrý den, již dva měsíce mi pálí jakoby nosohltan, ale rýmu nedostanu. Je to vždy třeba tři dny a pak zase dva dny nic. Začne mi slzet oko jako když nejde vysmrkat rýma, ale tu nemám. Ráno při probuzení nemám žádné potíže. Ty začnou až během dopoledne, odpoledne se to někdy zhorší a večer je to lepší. Prosím o radu o co se může jednat. Teploty nemám. Děkuji

kač 20. červen 2013, 19:28

Je mi 16 let....Když se podívám do krku tam na konci vidím po hornich stranách natekle boule a na nich zelene skvrny ktere se dají odstranit jenže když do toho rýpnu tak teče i krev ... Co mám dělat ?

Denisa 24. červen 2013, 11:14

Dobrý den,
je mi 20 let a od 17 kouřím. Poslední dobou mě pálí a někdy i brní jazyk, mám nateklou pravou krční mandli. V krku mám pocit cizího tělesa, trápí mě i pocit na zvracení a občas mě píchne v uších. Prosím o radu. Absolvovala jsem výtěr z krku - negativní a krevní testy dopadly také negativne.

Martin 24. červen 2013, 16:15

Dobrý den. Chtě bych se zeptat.. před rokem mne zničeho nic začalo tlačit v krku,kolem ohryzku občas i níže ,šel jsem k obvodnímu doktoru a ten mi řekl . že mám angínu. předepsal mi antibiotika. ty jsem dobral a tlak pořád setrvával. někdy méně někdy hůře.pocit tlaku v krku opět skoro zničeho nic zmizel asi za tři týdny. Během toho roku až do teď, jsem míval občas jen chvilku slabý pocit tlaku, ale přešlo to.Zajímavé je, že po ránu jsem měl ůplně klídek, tlak jako by nalézal postupně tak do hodinky po probuzení. Asi před čtrnácti dny jsem si objevil vpravé části krku bílý čep. V mládí jsem prodělal hodně angín a Doktor mi řekl, že mám nedoléčenou angínu a proto se midělá občas ten čep.Uloupl jsem ho a při polikání mne občas škráblo v krku, to přestalo a znovu mám stejné příznaky tlaku kolem ohryzku.Ale né jen při polikání,ale i při zaklonění hlavy.Je mi 33 let. Mám to nějak řešit? Bojím se že mám rakovinu hltanu. k doktorům chodím nerad a celkově od malička nesnesu dotyk kolem ohryzku a svého krku.?? děkuji

Martin 24. červen 2013, 16:15

Dobrý den. Chtě bych se zeptat.. před rokem mne zničeho nic začalo tlačit v krku,kolem ohryzku občas i níže ,šel jsem k obvodnímu doktoru a ten mi řekl . že mám angínu. předepsal mi antibiotika. ty jsem dobral a tlak pořád setrvával. někdy méně někdy hůře.pocit tlaku v krku opět skoro zničeho nic zmizel asi za tři týdny. Během toho roku až do teď, jsem míval občas jen chvilku slabý pocit tlaku, ale přešlo to.Zajímavé je, že po ránu jsem měl ůplně klídek, tlak jako by nalézal postupně tak do hodinky po probuzení. Asi před čtrnácti dny jsem si objevil vpravé části krku bílý čep. V mládí jsem prodělal hodně angín a Doktor mi řekl, že mám nedoléčenou angínu a proto se midělá občas ten čep.Uloupl jsem ho a při polikání mne občas škráblo v krku, to přestalo a znovu mám stejné příznaky tlaku kolem ohryzku.Ale né jen při polikání,ale i při zaklonění hlavy.Je mi 33 let. Mám to nějak řešit? Bojím se že mám rakovinu hltanu. k doktorům chodím nerad a celkově od malička nesnesu dotyk kolem ohryzku a svého krku.?? děkuji

virtualninemocnice.cz 25. červen 2013, 19:50

Dobrý den, Jájo,
pokud se léčíte se štítnou žlázou a máte svírání v krku, stálo by za to, aby Vás vyšetřil i endokrinolog, zda potíže nevychází právě z ní.
Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

virtualninemocnice.cz 25. červen 2013, 19:51

Dobrý den, Jiřino,
zkuste vypozorovat, zda obtíže s něčím nesouvisí a nemůže jít například o alergickou reakci? Klidně i třeba na něco, co není vidět - plíseň na vlhkých místech atd.
Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

virtualninemocnice.cz 25. červen 2013, 19:52

Dobrý den, Kač,
měla byste navštívit ORL lékaře, který určí, o co se jedná - např. zánět atd...
Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

virtualninemocnice.cz 25. červen 2013, 19:53

Dobrý den, Deniso,
naše odpověď je stejná jako pro dotazovatele výše s pocity cizího tělesa v krku. Zkuste si přečíst naše odpovědi a pokud budete mít doplňující otázky, rádi Vám odpovíme.
Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

virtualninemocnice.cz 25. červen 2013, 19:55

Dobrý den, Martine
pokud jsou obtíže v oblasti ohryzku, stálo by za to, aby Vás Váš lékař poslal na sonografické vyšetření této oblasti. Díky tomu se uvidí, zda se v okolí ohryzku nenalézá např. zánětlivé ložisko atd. Nicméně tyto obtíže nejsou normální, a proto byste - přestože jsou vyšetření nepříjemná - měl pokračovat dále v hledání příčin Vašeho problému a lékaře navštívit.
Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

Jája 28. červen 2013, 07:09

Dobrý den,
prosím o radu, jelikož o tom, co se občas odehrává v mém krku, jsem ještě neslyšel a ačkoliv stále pátrám, ani nečetl.
Již několik let mne pobolívá v krku s různě dlouhými přestávkami. Doktoři příčinu nezjistili, dokonce se objevili názory jakože od zubů moudrosti atd.
Jenže u pobolívání to nezůstalo a již delší dobu se mi stává následující:
V noci ( z 99% ve spánku ) se probudím s tím, jako že mi něco v krku ( oblast ohryzku, hlasivek ... ) vadí. Nic nebolí, jen cítím, že tam něco je a musí to pryč, tak se to snažím vykašlat. A teď to začne - jako by mi tam někdo típnul cigaretu a čím více kašlu, tím je to horší.
Někdy to má snesitelnou intenzitu, jindy je to tak hrozné, že bych se snad i udusil ( to pak někdy doprovází i silná řídká rýma ).
Trvá to cca půl hodiny až hodinu a pak to začne samo odeznívat. Podle intenzity se pak druhý den cítím jak po angíně ( pořád odkašlávám hleny, chraptím a bolí mne v oblasti ohryzku.
Poslední případ ( velice silný ) byl předevčírem, následky pociťuji ještě nyní a začínám se obávat nejhoršího.
Zatím všichni lékaři po takovémto popsání problému usoudili, že se jedná o následky silného pálení žáhy ( na krčním prohlásili, že vizuelně tam nic není ) a posílali mne na vyšetření jícnu a žaludku.
Jelikož mám silný dávivý reflex a vadí mi i klacík na jazyku když mám říci "ÁÁÁ", tak jsem vyšetření ze strachu dlouho odkládal, ale nakonec se to povedlo s výsledkem, že jícen sice popálený je, ale vyřeší to léky, což se také stalo. Již několik měsíců mám od žáhy pokoj, ale výše popsané problémy stále přetrvávají a večer se bojím jít spát, abych zase netrpěl.
Můžete prosím poradit, případně uvést, kam s tímto jít, kde na mne nebudou pohlížet jako na simulanta ?
Předem moc děkuji za odpověď.
P.D.

Jája 28. červen 2013, 19:41

Dobrý den,
ještě jsem k výše uvedenému příspěvku zapomněl dodat, že potíže s polykáním mám kupodivu pouze při polknutí jakoby naprázdno ( mírně nad ohryzkem ) a nikoliv při jídle nebo pití, jak bývá spíše běžné...
P.D.

virtualninemocnice.cz 28. červen 2013, 21:53

Dobrý den,
může se kromě refluxu také jednat o kombinaci s dýcháním ústy, kdy Vám mohou oschnout sliznice a to vyvolá bolestivý pocit. Stálo by za to, aby Vás vyšetřili ve spánkové laboratoři a zjistili, jak vlastně v noci spíte, když jsou problémy přítomny obvykle v noci.
Je dobře, že jste si jícen nechal vyšetřit a léčíte se. Důležitá jsou ale i režimová opatření a to hlavně před spaním vzhledem k době Vašich příznaků.
Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

Jája 29. červen 2013, 07:09

Dobrý den,
zatím děkuji za radu, pokusím se to navrhnout své lékařce, kde mám tento měsíc plánovanou kontrolu.
Hlavně se bojím toho, čeho v dnešní době asi každý, kdo nějaké potíže má a hrozí se toho nejhoršího - RAKOVINY ...
S pozdravem
P.D.

Petruška 2. červenec 2013, 21:43

Zdravím Vás po dlouhé době a opět spíše chci uklidnit. Dneska jsem byla za Tatkou a má za sebou 19 ozařek a jednu chemošku a snáší to docela dobře, ale už mu zvyšili ozářky z 5 min an 15 min a už to začíná zabirat myslím si je hodně moc unaveny pořad leží a spinká, chci se zeptat jestli je opravdu unava teprve na začátku?Ve čtvrtek byl na vyšetření jak se vše vyvyjí a doktorka říkala že že se to lepší i nadorky v krku se zmenšují a jde to i vidět, ale pořad jeden nádor tlačí na nějaky nerv a pořad ho pícha u ucha moc se mi to nelíbí ale musíme počkat až asi nádor se ztratí doufám, že už bude líp. Normálně jí i pije samo přes PEG, ale ještě má před sebou 11 ozařek a dvě chemošky doufám, že to dá. Sice se mu trochu zvýšil tlak, ale myslím si, že to je vnitřním neklidem. Co jsi myslíte?? Moc děkuji za každé uklidnujicí slova.Petra

virtualninemocnice.cz 7. červenec 2013, 14:02

Dobrý den,Petruško,
pokud se Vašemu tatínkovi nádory zmenšují, je to dobré znamení, že je ozařování účinné. Bohužel právě únava, zvracení atd. jsou nežádoucími účinky této léčby. Podpořte svého tatínka hlavně tím, že s ním budete, protože bolesti, které má jdou tlumit léky, ale blízkost rodiny je také velice účinným lékem.
Hezký den a držíme Vám i Vašemu tatínkovi palce, Vaše Virtuální nemocnice.cz

Petruška 7. červenec 2013, 15:04

Zdravím,
ted je vše uplně jinak a děkuji Vám za Vaše rady a slova přání. :-( život je krutý a zázrak se konat asi nebude :-( mějte se a děkuji Petra

virtualninemocnice.cz 7. červenec 2013, 16:38

To nás mrzí!

Martin 9. červenec 2013, 14:06

Dobrý den. Tak jsem se odhodlal jít na ORL vyšetření. Pro všechny, kteří mají strach z vyšetření krku, musím říci, že to tak hrozné není, dá se to vydržet. Délka vyšetření CCA 15 minut. Paní Doktorka vyloučila rakovinu hltanu i nedoléčenou angínu.Štitná žláza také v normě (před rokem krevní odběr na štítnou žlázu-- ok)Prý mám reflux. žaludeční šťávy se mi vracejí zpět. Mám to spojený z 80 procen psychikou. Nemám se přejídat, jíst méně víckrát deně. nepít bublinkové nápoje a hlavně nejíst před spaním.

jana 25. červenec 2013, 12:21

Dobry den je mi 14 let a uz asi 4 mesice mam takovou bulku v ustech je jakoby u vchodu do krku a ma normapni ruzovou barvu ..... Kolem toho jsou takove mensi "pupinky" ktere vedpu dolu do krku a jsou taky do cervena.... Nekdy na ty nejvetsi najdu takove cervene tecky a kduz vezmu tu tycinku do usi tak je jakoby od krve ale.je to tam jen nekdy ...... Za celou dobu nemam zadne.potize ani se to nijak nezvetsuje ..... Myslite si ze to muze by rakovina?? Nikdo z rodiny ji nemel ani nema samozdrejme nkourim ani nepiju. Moc se bojim a jeste mam takpvy zluty pres jazyk ...... Prosim poraedte ... Moc se bojim :-( dekuju za odpoved .... Moc s

jana 25. červenec 2013, 12:25

Jeste k tomu co jsem psala .... Nedavno jsem byla u doktorky ale ne kvuli ty bulce jen na ty preventivni a ta se divala i do krkz a nic nerikala ..... Tak nevim

jana 25. červenec 2013, 12:42

A jeste jsou ty bulky a pupinky mozna trosinku do zlujsou ruzovy a taky mam alergii ze me treba nekdy svedi v krku a jazyk atd ..... ta ale hlavne jsou

jana 27. červenec 2013, 18:52

A z pusy mi nesmrdi a kdyz z toho tece krev tak je to jenom treba jednou nebo dvakrat za mesic ..... Ne kazdy den a jen malinko .... Je to takova jedna neviditelna tecka

virtualninemocnice.cz 27. červenec 2013, 20:56

Dobrý den, Jano,
alergie by mohla tyto pupínky způsobit. Nicméně byste ale měla co nejdříve vyhledat lékaře. Protože jste mladá, o rakovinu s největší pravděpodobností nejde. Mohl by to být ale zánět, nebo onemocnění krve, případně imunity. Proto se nechce vyšetřit.
Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

jana 28. červenec 2013, 15:14

Moc vam dekuji za odpoved :-)

jana 1. srpen 2013, 09:17

Jo a jeste jsem se chtela zeptat na ten jazyk ..... Co znamena kdyz ho mam.vzadu zluty je to takovy prouzek pres jazyk a kdyz si to jakoby setru tou varmtixkou tak je zluta a jde to trosku setrit ... Mam to treba jenom vecer pak to mam zase rano a nekdy pres den treba vubec ..... A vy si teda myslite ze ta vetsi bulka co mam v krku neni rakovina ??

jana 1. srpen 2013, 18:48

A jrste s tim.jak jsem byla u ty doktorky na normalni prohlidce tak kontrolovala i krk a nic nerikala .... Myslite si ze si.toho vsimla a ze by neco rekla ?? A porad me trapi ta jedna velka bulka ma aai 1 cm a je jakoby vystoupla...... Kdyz na ni sahnu tak je mekka a takova zlutoruzo va a jakoby se hybe a kolem ni jsou ty pupinky ktere vedou dal do krku ... Je dost mozne ze mam snizenou imunitu ale nevim ... Omlouvam se ze takhle itravuju ale ja se musim zeptat .....

jana 3. srpen 2013, 15:39

A jeste se chci zaptat co znamena kdyz z te bulky tevr malinko kre ale.ne ze bych ji treba vykaslala atd ....jen malo a na jednom miste a ta bulka za ctyri mesice nezmenila tvar ani se nezvetsila .... Myyslite si ze to neni nic vaznrho ?? Kolem bulky mam pak jeste trochu pruhledny hlen ......

lucie 3. srpen 2013, 18:34

Dobry den,jiz delsi dobu(tak pul roku) me trapi bolest v krku (spise jako by na ohryzku) neni to ani bolest,ale takove skrabani,lochtani...hlavne kdyz ohnu krk dolu.Na ORL uz jsem byla asi 6x a vzdy v poradku.Alergologie take v poradku.Jedine co je spatne je krcni pater..muze to s tim nejak souviset?Dekuji za odpoved

lucie 3. srpen 2013, 19:09

Ještě bych chtěla doplnit že jsem byla i na sonu štítné žlázy a také v pořádku.Před půl rokem jem akorát prodělala vyšetření jícnu nevím jak se to ted jmenuje(polykala jsem hadičku)a od té doby mě to vlastně trápí :-(

jana 3. srpen 2013, 20:28

4 mesice se ta bulka vubec nezmenila a nic mi neni .... Kfyby to byl nador tak by rostl ze ano ? Takze to asi nebude nic vazneho ..... Je to tak ?? jazyk uz je celkem v pohode da se to setrit staci mi jen odpoved na tu bulku ....a jeste proc je tam jen nekdy ... Uplne malicko krve .... Skoro to ani nejde videt je to tam jen nekdy .... Dekuju

jana 5. srpen 2013, 10:08

A neslo by abych vam treba poslala fotku te bulky ? Pokud vam staci ten popis..... Staci kdyz mi jen napisete odpovad na to ze kdyby to byl nador tak by rostl ? Nemam zadne potize jen bulku v krku a kolem ni je pruhledny hlen ktery me nuti odkaslavat. Je to uz ctyri mesice .... Ze to neni rakovina kdyz se to vubec nemeni a kdyby to byl nador tak by se zvetsoval ?

monika hr. 11. srpen 2013, 08:52

dobry den,prosim vas,jiz delší dobu mam dosti velky otok obliceje,a vykreslene zily na hrudniku,mam na prave strane zaveden podkozni port.byla jsem hospitalizovana v nemocnici,po spoute vysetreni mi diagnostikovali susp.syndrom dute zily s trombózou,picham si flaxyparine forte,otok mizi jen pomalu.lecila jsem se s nadorem konecniku prorustajicim do pochvy,chodim na pravidelne kontroly,dle lékařky jsem v remisi.cim mi mohl vzniknout syndrom dute zily,muze to byt tim portem,nebo nejakym nadorem?dle vysetreni nalez není.

Undurraga 15. srpen 2013, 11:09

Dobry den, chcela by som sa Vas opytat na Vas nazor. Uz dva mesiace mam pocit palenia na jazyku a v hrdle, zacalo to tyzden po tom, co som v priebehu jedneho tyzdna 4x absolvovala let lietadlom. Pocas noci to ustane a cez den sa to vzdy zhorsuje, potom jeden den nic a zasa dookola, obvodny lekar mi tvrdi, ze je to reakcia na pracu v klimatizovanom prostredi a na suchy vzduch. Aky je na to Vas nazor? Dakujem.

virtualninemocnice.cz 19. srpen 2013, 18:25

Milá Jano,
měla byste s těmito obtížemi navštívit ORL ambulanci. Platí vše, co jsme napsali již výše.
Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

virtualninemocnice.cz 19. srpen 2013, 18:27

Lucko,
je možné, že při vyšetření mohlo dojít k podrážděné nějakého nervu, ale je to spíše nepravděpodobné. Více se přikláníme k té krční páteři. Mohla byste ale navštívit i neurologa, aby zjistil, který nerv je drážděn.
Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

virtualninemocnice.cz 19. srpen 2013, 18:28

Dobrý den, Moniko,
ten při nádorovém onemocnění může mít mnoho příčin. Pokud ale otok ustupuje, je to dobré znamení. Pokračujte dále v léčbě, dodržujte opatření, která Vám lékař doporučil, a uvidíte, že otoky ustoupí. Mohou být také způsobeny i případnou chemoterapií nebo ozařováním.
Hezký den a hodně sil při léčbě, Vaše Virtuální nemocnice.cz

virtualninemocnice.cz 19. srpen 2013, 18:30

Dobrý den, Undurrago,
suchý vzduch je velice pravděpodobně spouštěčem Vašich obtíží. Zkuste si půjčit zvlhčovat vzduchu, nebo si na pár dní zkuste na noc zavěsit v ložnici mokré prostěradlo, aby vzduch nebyl suchý. Pokud by se Vaše obtíže nezlepšovaly, navštivte lékaře znovu.
Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

Stáňa 25. srpen 2013, 22:03

Dobrý den,chtěla bych se zeptat na mé obtíže.Loni na podzim mi byl zjištěn streptokok v krku,dostala jsem atb,ale i přesto se po kontrolním výtěru u mě objevil zlatý stafylokok,dostala jsem autovakcínu a brala jí několik měsíců.Po dobrání autovakcíny mám stále problémy už asi 3měsíce,škrábe mě v krku,kýchám a mám pocit,že mám oteklé mandle.Obávám se,aby to nebylo něco vážného.Je mi 37let a jsem nekuřačka,ale jsem alergik astmatik.Je pravdou,že jsem byla teď 14dní v horách a neměla jsem vůbec žádné zdravot.problémy,vrátila jsem se domů a nastali opět mé obtíže.Předem moc děkuji za odpověď.

lucie 3. září 2013, 01:13

Dobry den pani doktorko, :( uz jsem zoufala potrebovala bych prosim vasi radu,zacalo me to asi pred 5mesici semtam se me spatne dychalo myslela jsem ze se udusim pocit jako kdybych mela na hrudi kamen no a ted je to uz 6tydnu co se me spatne dycha kazdy den a mam pocit ciziho telesa v krku, a sou to stavy kdy je to silnejsi a zaroven min intenzivnejsi, ale kazdy den citim v hrtanu jako kdybych mela zaskoceny rohlik vysycha me sliznice nekdy I poboliva v krku, zapach z ust mirne pobolivani hlavy nemam chut na jidlo zhubla jsem za mesic z57 na 50kg merim169, jsem nekuracka 30let, uz jsem si prosla hodne vysetreni brali me krev na skoro vse I na stitnou zlazu vse dobre az trosku na slinivku podrazdenou.rengen plic I na plicnim vysetreni stery z krku byla jsem na orl divali se me do krku zrcatkem pan doktor si myslel ze je to psychycke tak me pichal 14dni apaurin a horcik, dale jsem sla na alergologii tam vse v poradku a dnes jsem si prosla gastrem az do zaludku a mohu rici ze me to v miste kde citim to teleso u gastro.opravdu bolelo v hrtanu ale cely den dnes jsem mela diky tomu klidnejsi ale nalez zadny.mohla by ste me prosim poradit jak dal postupovat nemohu ani ted chodit do prace jak je to hrozne.myslite ze kdyby to byla treba rakovina poznalo by se to z vyseyreni krve? Ceka me jeste neurologicke vysetreni ale zada me neboli spis tihnu mirne ke skolioze patere.Moc dekuji za kazdou radu

janula 3. září 2013, 16:23

Dorý den,jsen 2týdny po operaci polypu z pravé hlasyvky a dnes my volali,že mám pozitivní nález,operace a kontrola bez kompikací.Pokud to bude rakovina chtěla bych se zeptat na léčbu.děuji za odpovědˇ.

monika 3. září 2013, 23:13

Dobry vecer.onli.ctela bych se zeptat. mam obcas chrapot .ale trva to jiz dele, tak ze ho mivam ,sprestavkami. a jiz dva dny me pali vkrku, jako by i na pruduskach .obcas mam tlak vnose jako kdyz mam ucpany nos ale rymu nemam.dekuji za odpoved

Majka 9. září 2013, 18:09

Dobrý deň. Mám 21 rokov, mám chronickú gastritídu a reflux, liečili mi aj zápal pažeráka. Pred dvoma mesiacmi som začala mať čudný pocit niečoho v krku plus mi prišlo, že mám na pravej strane akoby vydutejšiu chrupku po strane krku. Vyšetrenia na bežnej kontrole ORL mi vyšlo v poriadku. Takisto mám OK aj štítu žľazu. Chystám sa ešte na kontrolu na gastroskopiu. Trápi ma najmä tá zväčšená časť na chrupke krku vpravo nad ohryzkom akoby. Keď som sa nato pýtala ORL lekárky, povedala mi, že tá bulvička je len taká chrupka. Keď jem potravu problém s prehltaním nemám, skôr len pri slinách mám stále slabý pocit, že tam niečo mám. Bojím sa aby nešlo aj napriek môjmu veku o nejakú vážnejšiu chorobu. Fajčila som tri roky ale po zistení refluxu som prestala. V štítnej žlaze mám len drobné cystické ložiská - pred rokom som bola na sone kvôli reaktívnym uzlinám krku. Keď si ten krk chytím, len mi to tak divne chrupne, ale nič ma nebolí. Ráno mávam mierny pach z úst, ale nato som pri refluxe zvyklá... Myslíte si, žeby mohlo ísť o niečo vážne? Môže to byť spôsobené refluxom? Môžem mať chrupku na jednej strane väčšiu? Okrem tohoto nemám žiaden problém. Možno len stres zo školy.

Anna 15. září 2013, 23:19

Dobrý den,
je mi 23let a jsem prilezitostna kuracka. Asi dva měsíce me trápí zápach z úst , zdurele uzliny a mám neustále bílý povlak na jazyku. Když si zatlačim prstem na pravou krční mandli,vytece mi z ní bílý zapachajici sekret a občas se mi na mandlich udělá bílý flicek,který se ale dá seskrabnout. Myslíte,ze by mohlo jít o rakovinu? U lékaře jsem zatím nebyla. Děkuji za odpověď,
Anna

Danika 27. září 2013, 18:32

Dobrý den ,je mi 35 let mám delší dobu bolesti a pálení v krku ,byla jsem na vyšetření,kde my,bylo řečeno že léčba bude zachájena po Ph metrii vubec to mu nerozumím doktorka my nic nevysvětlila jen podala papíry ve kterých je psáno krk: měkke patro s mapovitým začervenanim v urovni sliznice ,bez klasickych mykot povlaku ,edem uvuly,distalne je i naznak fibrinoveho naletu Laryng optika:bez infitrace sliznice ,lehky otok arytenoidu reetrokrikoidne a zadni komisury ,vstup ventrikulu volny hlasivky sede minim nastrikle zadni konce subglottis volna Zaver:haranicni znamky mozneho EER v laryngu ,vyznamne zmeny necharakteristicke mukositidy mek patra : kandidosa? EER? moc vas prosim o vysvetleni

Danika 29. září 2013, 17:46

Děkuji předem za odpověd

jana 16. říjen 2013, 20:04

dobry den uz jsem vam sem psala .. je mi 14 let a jde o tu bulku u vchodu do krku... je asi jeden cm velka a docela mekka ... po dotyku z ni tece krev... v krku me neboli ani nemam zadne priznaky co tu jsou napsane .... nedavno jsem byla na ORL ale ne kvuli tomuhle ale kvuli tomu ze me bolelo v krku .... nic tam nenasla ... myslite si ze kdyby to byl nador tak by si toho vsimla a neco by rekla ?? mam ji tam asi uz 6- 7 mesicu ... zvetsila by se za tu dobu kdyby to byl nador ?? moc se bojim ... dekuju za odpoved

jana 16. říjen 2013, 20:05

a jeste k tomu dodam ze mam alergii a obcas mam bily povlak na jazyku ale nevim jestli to s tim souvisi ...

Marta 17. říjen 2013, 21:58

Dobrý večer,
chtela bych se zeptat uz asi tyden mam, podle mne jen nachlazeni, to znamena kasel, ryma.Dneska rano, kdyz jsem byla v praci jsem nahmatala na krku celkem velkou bulku.Myslím si, že je to někde v oblasti pod mandlemi,ale blizko spodni celisti, jenze u mne se mandle tezko hledaji, protoze mandle mam odoperovane z duvodu abcesu.Nevim jak bliz mam popsat misto bulky v anatomii se moc nevyznam.Na omak to pomerne boli.Pri polykani mi to moc problemy nedela, akorat citim ze mi tam neco vadi.Kdyz si bulku zmacknu bolest citim ke koreni jazyu.U doktora jsem jete nebyla, protoze jsem nedostala v praci volno.Kazdopadne se tam chystam.Jen by mne zajimalo jestli si myslite, ze by to mohlo byt spojeno s rakovinou.Rodice od moji mamky umreli na rakovinu.Deda mel rakovinu jater a babicka tusim ze rakovinu plic, ale nejsem si uz moc jista.
Prosim o radu dostala jsem z dnesniho naleu velky strach.

Nika 19. říjen 2013, 14:00

Dobrý den,

je mi 30 let a kouřím cca od 18 let, ale poslední 3 roky, spíše víkendově (při spol. akcích cca 10 za víkend). 2 roky jsem měla uplně pauzu. Poslední cca 6 měs. a v posdních 3 měs. mě hodně škrábe v krku, a tvoří se mi hleny, že mě to nutí pořád si odchrchlávat, odkašlávat, abych mohla mluvit. Hleny se mi tvoří, pod mandlema, v okolí hlasivek a hlas mi přeskakuje. Nejvíce je to večer když chci jít spát, a lehnu si do postele, to jsem kompletě zahleněná a ráno je to to samé než se rozdýchám. Už cca 3 měs. se mi to stává i v průběhu dne a zhorušuje se to (rozdráždí mě suchý vzduch nebo jakýkoliv jiný dráždivý podnět). Přítel je ze mě už na psychinu, stále chrblu, v noci ho budím. Stěry na bakterku negat., ORL se mi díval do krku zrcátkem a říkal, že mám zadní stěnu podrážděnou s takovými jakoby červenými puchýřky většími. Ale že tam nic nevidí. Dal mi nějaké léky na alergii na noc a přírodní tobolky na pročistění dutin. Řekl mi, mi sliznice nečistí dobře a proto mě tam pořád něco svědí a škrábe. Ale co ty hleny? Vždyt jsem totálně zahleněná ty léky co mi dal mi pomáhají jen částečně (večer je to trošku lepší), ale né o moc. Když se podívám sama do krku, vidím červenou zarudlou sliznici s puchýřky, někdy i bílé tečky na zadní stěně, jindy né. Nevím kam dál. Nechce se mi lítat neustále po lékařích, co mi prosím doporučíte. Opět ORL, nebo imunologii, alergologii. Nemůžou se mi vracet štávy ze žaludku? Často se mi říká, někdy kyselo mívám i pálení, to ovšem méně. Jsem už zoufalá nechci chrblat jak nějaký chlap. Děkuji za odpověd a poradu.

Adka 5. listopad 2013, 17:12

Dobry den, mam velke obavy, som tehotna..V20 tyzdni. asi pred 7 tyzdnami som ochorela, crp som mala 31, zacalo ma boliet hrdlo, aj v dutinach ktore mi pristrojom pozerala doktorka na orl som mala vela hlienov..Brala som augumentin, potom rovamycin..Vsetko to preslo a po dobrati atb som dostala v puse afty a zacala sa bolest iba na pravej strane, tj mandle, a ucho...Vsetko vymizlo a teraz ma neboli nic iba ucho.Pozreli ma 3 krcni lekari, v sobotu som skoncila s bolestou na pohotovosti a lekar orl mi povedal, ze v uchu nic nie je...Zacinam mat strach, lebo som citala ze bolest ucha bez nalezu je pri rakovine...Ani to nechcem vyslovit.SOm prestrasena,bojim sa o babatko aj seba.Vsetky testy crp, aslo boli negat,akurat zvysena sedimentacia 16/36..Neboli ma ani krcna chrbtica, ani zuby, ani mandle nic iba ucho a tam nalez nie je...dali mi otobacid, ktory neucinkuje samozrejme...CO to moze byt?Ja uz sa hanbim ist na krcne, pretoze ma stale odbiju...Ze nic nemam.:((((

Adka 5. listopad 2013, 17:16

A este som zabudla dodat,ze pred dvoma tyzdnami mi v hrdle vyslo moraxela cataralis,neviem ci to moze mat suvis...Najviac ma trapi,ze je to jednostranna bolest, iba ta prava strana a ucho robi problem:(o to viac mam strach,ze mam dietatko pod srdcom:(

Míša 30. prosinec 2013, 16:26

Dobrý den,jiz od mala mam zvetsene extremne krcni mandle chtela jsem se zeptat jsem nekurak cepy na mandlich mam take na anginy netrpim ale dnes jsem se lekla nevim jestli jsem az tak vsimava ale kdyz jsem se podivala zrcatkem tak jakoby zezadu mandli mam jako vridky nebo hrbolky nebo jak to mam popsat a mam asi tri nevim opravdu jestli je to normalni nikde nemuzu najit jak vlastne maji mit mandle povrch nebo tvar jestli je to nomalni moje doktorka mi jednou rekla ze to je nrmalni ale ona je takova jina nevim a kyz jsem byla na orl nedavno protoze me bolela uzlina tak mi to prohlizel a koukal i do toho krku a to uz jsem tam ty vridky nebo jak to mam popsat mela pozna se nador nebo rakovina pouhym okem na te mandli a treba kdyz ta jsou zezadu vridky nebo jakoby hrbolky je to normalni povtrch

Simona 21. leden 2014, 11:55

Dobry den,chtela bych se zeptat na jednu vec.Jiz 7 mesicu mam velike bolesti v krku tak jsem zasla k lekari a ten mi napsal antibiotika ktere mi nepomohli.Po tydnu jsem prisla znovu a napsal mi ty nejsilnejsi antibiotika a rekl ze jestli ani to nezabere posle me na stery krku.Antibiotika mi pomohly a za dva tydny byly bolesti zpatky jen problem byl v tom ze jsme se s manzelem odstehovaly a k memu lekari uz jsem tak nesla a me bolesti se na tolik zhorsily ze mam bolesti s primanim potravy a dokonce uz me aji boli kdyz se neceho napiju,voda,caj.Jde mi citet take s pusy co jsem drive nemela a stolici mam dost tmavou az cernou!!!Byla jsem zase u lekare a me problemy rekla a ta mi napsala pudink na paleni zahy pri jidle a dietu!!Problem je ten ze me zaha nepali ale boli me jidle na hrudi jako by mi neco branilo stravit potravu!!!Mam strach ze mam rakovinu jicnu nebo hltanu!!Mam jit az v unoru na Gastroskopii kde mi zavedou kameru do krku,ale ja mam strach ze to bude uz pozde!Mam dve male deti dceru 5 let a syn 10 mesicu,hodneho manzela nechci aby o me prisly mam teprve 30 let!!Moc prosim o radu!!!Pekny den

Simona 21. leden 2014, 12:17

prominte jeste jsem neco zapomela,mam uz pres mesic opar na rtu ktery nemizi a jsem porad unavena!ma to nejakou souvislost?predem dekuji Simona

Simona 21. leden 2014, 14:23

a jeste neco:nekourim ani nepiju alkohol Dekuji

Honza 28. březen 2014, 14:23

Dobrý den
Chci se zeptat už 14dní mám něco jako knedlík v krku a chvilku se mi hůř mluvilo. Mám vystouplé krční uzliny a bojím se jestli by to nemohlo být něco vážnějšího

Honza 28. březen 2014, 14:25

Ještě chci dodat, že smrkám krev z nosu

Alex 29. březen 2014, 19:24

Dobrý den
Chtěl jsem se zeptat. Je mi 17 let a kouřim už rok denně si dam 1 cigaretu kromě víkendů.a ted mám otekle mandle a bolistku na přední straně jazyka. Může to byt rakovina ?

Pepé 8. duben 2014, 19:22

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, již druhým dnem mě bolí jazyk na pravé straně u kořene a pravá část krku vedle ohryzku, bolest je taková tupá. Tyto příznaky se ale projevují jen při polykání jídla nebo pití či při pohybu jazyka do stran. Kuřák nejsem a a tvrdý alkohol piji jen příležitostně - cca 1x za měsíc. Může to být třeba jen průvan nebo to vypadá na něco jiného?
Děkuji za odpověď.

máma 10. duben 2014, 00:39

Dobrý den, dceři je 23 let, nepije, nekouří, ale má ráda hodně ostrá jídla. Již 14 dní má chrapot, ale prý to přejde.Chodí cvičit, sportuje. Trpí častými migrénami. Mívala problémy se štítnou žlázou.Mohlo by jít o něco vážnějšího?

jakub123789 2. květen 2014, 20:19

Dobry den,
prosim oradu uz zacinam byt docela nestastny.jiz prews dva mesice mam pocit vyschleho krku a hlavne pri nadechu at nosem nebo pusou.mam pocit pozvolneho vysichani.mel jsem aft na tonsille.ten mi odstranili .ten ale nelze odstranit.nekdy vykaslam hlen a je vnem stopa krve.hleny bivaji vatsinou zeleneho zbarveni.prosim o radu nebo nasmerovani k nakemu odbornikovy ktery by mi dokazal pomoci.vsude tvrdi ze to je chronicke s tim se nespokojim.

petr 7. květen 2014, 21:24

Dobry den. Chtel bych se zeptat. Minuli rok jsem prodelal podle lekare anginu. Dostal jsem atb ale jedna mandle zustala porad zvetsena i s uzlinou. V krvi jsem mel vetsi pocet bilich krvinek a lekar jse mne ptal jestli se necitim unaveny. Odpovedel jsem ze ano. Tak mne poslal na orl a podle steru pri normalni prostredi. Od te doby mam stale problemi s krkem pali me v nose a na plich. Pocituji unavu i obcasnou malatnost. 2 dny je to dobri a pak zase nanovo. Podle lekare odeznivajici viroza. Mam i malou bulku pod bradou a jsem kurak. Uz nevim co mam delat. Byl jsem naprosto zdravi dokud jsem neonemocnel.

peter 25. květen 2014, 22:27

dobry den
chcm sa opytat boli ma ohryzok aj ked si ho postlacam aj v vnutri v hrdle ajked pehltam sliny mal som zapalene nosnoustne dutiny doktorka mi prepisala clarithromycin a asi tak v strede liecby ma to z minuty na minutu zacalo boliet trochu mi aj akoby strpol koren jazyka ale to preslo ostala len bolest ohryzka ,,mavam problem s hrdlom a pocit ze doktora mi nevie pomoct bol som aj na odbee krvi a vrj je vsetko v poiadku,,,chce sa opytat vas o by to mohlo byt a co by mi mohlo pomct alebo inu radu pretoze byvam v angicku a so zdravotnicvom je to tu neco hrozne,,,a rosim Vas poslite mi odpoved na email ak sa Vam bude dat,,,dakujem

ander 30. květen 2014, 22:41

Dobrý den, mám syna je mu 11 let a dlouhodobě chraptí.Nemůže mít rakovinu hltanu nebo hrtanu.

andrea 16. červen 2014, 14:13

Dobrý den, již potřetí se mi za cca jeden měsíc, myšleno uplynutí cca 30 dnů udělal na mandli asi zánět nebo co, necítila jsem prakticky žádnou bolest až najednou citlivější mandli a po pohledu do zrcadla jsem na ní viděla bílý ohraničený útvar, který se po pár hodinách vyloupl, uvolnil z mandle. velikost asi 2krát 3mm, bylo to lehce nažloutlé a po rozmáčknutí zapáchalo.. Když jsem to minulý měsíc říkala mé doktorce, koukala na mne divně a nic mi neodpověděla... Na patře v ústech se mi objevil bíločervený flek a během dnešní noci další... Nic mne nebolí.. Můžete mi prosím zkusit odpovědět? Děkuji ,Andrea

Olli 17. červen 2014, 23:15

Dobry den,ma uz temer 25 let,ale nevim kam mohu co napsat, pokud to sem nebude patrit tak se omlouvam, ale je to jedno s druhym sem uz zoufalej a mam celkem strach, ano sem silny kurak, snazim se prestat, ale neni to lehke v dnesni dobe tom stresu dokazal sem vykourit 80 cigaret za den hlavne kdz se slo jeste popijet, ted kourit tech 20, minuli rok v cervnu mi brali krcni mandle, a jakoby za tou jizvou na leve strane mi zacalo neco rust, nevim ci je mozne ze by mi mohla znovu rust krcni mandle zda se mi to jako blbost, nicmene me casto boli po stranach jako by na ohrizku ci jak to mam nazvat a tam mam tez neco nevim ci to jsou uzliny, ale boli me i panty a bolest jde az do hlavy, casto me boli az picha na leve strane krku a jde mi to do ramene, rodice oba silni kuraci, a babicka z matciny strany mela nador na stitne zlaze a jeji mamina mela rakovinu prsu, a tohle sem asi urcite nepatri ale casto me boli po levym i pravym zebernim obloukem a stavase ze me tam i pichne a citim jak mi to prijede az do hlavy, je to opravdu neprijemne, mam diagnostikovanou TETANII a zvestene jatra a slezinu, ale nikdomi nerekl proc z jakeho duvodu,zablokovanou krcni i hrudni pater, bederni tam mam pry 3obratle pootocene k jedne starne a posledni obratel nedovyvynuty kus mi tam chybi a jeste k tomu skoliozu, mam neustale zaskubysvalu po celem tele je jedno jaky to je sval proste mi zacne kmitat treba prsni sval, je to neprijemne, stale sem unaveny nemuzu se dospat, priúadam si jako 90 deda tesne pred smrti je to opravdu nesnesitelny chtel bych zit zase ten zivot co pred tim, predem dekuji za jakoukoliv radu.

Olli 17. červen 2014, 23:29

jeste sem zapomel, mivam casto migreny, toci se mi hlava, stava se mi i jako kdybych byl uplne mimo nevim kde sem proc tam sem, jako kdyby nejakej skrat vzdy tak 1-2 sekundy, nic si nepamatuju a mam i bolesti za ocima a tlak.

Andrea 27. červenec 2014, 16:31

Moc prosím o konzultaci: Muž, slabý kuřák, 60 let, v místě oddoperovaného nádorku (2x3 cm)měkké tkáně pod jazykem je občasná palčivá bolest - pálení, někdy bodavé, někdy trvalá bolest, mnohdy i hodiny... operace proběhla před 2 lety. Markry jsou stále negativní. Jaký na to máte, prosím názor? Může tam být zánět? (takto to pobolívá celé dva roky!, mysleli jsme že to patří k hojení rány, ale nyní je to tedy co?) Na pohmat se nic nemění(nic tam neroste), bolesti se horší při teplém počasí. Může jít i o psychosomatiku? Je to častý (normální) úkaz? (pacient nebyl ozařován a nepodstoupil chemoterapii, pouze jen operativní odstranění + léčba bylinná : kočičí dráp, graviola, wobenzin, dračí krev, detoxikace organismu, sladění PH organismu,...). Případně jak od bolesti ulevit. Děkuji za Váš názor. Mnoho zdraví všem!

lada-28 27. červenec 2014, 21:20

Dobry den moc vas prosim o konzultaci.muz 28 nekurak.. asi mesic bolest v krku vlevo,po preleceni ATB pred tydnem se stav zlepsil jen mirne.. na krku hmatne uzliny vlevo,v hltanu tonzily zarudle, na levem strane oj.. povlaky.. protrahovany akutni zanet hltanu.. nasazen ATB DALACIN.. objednan sono krku .. dalacim po 4 dnech stav se nemeni.. strach stoho nejhorsiho..prosim o vas nazor..prosim...

tina131313 5. srpen 2014, 12:27

Mam 30 rokov a mam pocit cudzieho telesa v krku uz skoro 5 rok.. prve 3 roky som mala len v obdobi od decembra do marca a teraz uz je to skoro 2 roky co mi to vobec neprechadza ..... bola som aj na orl kde mi nic nebolo zistene ,.... vraj tam nic nemam urobili sa mi po stranach jazyka aj pupenceky uple pri koreni asi vo februari po naslednom vysetreni na orl my boli spravene steri ... tie boli negativne a poslala ma na alergologicke vysetrenie ....... robil mi aj testy na alt:0,29...IgG:14,5....iGa.1,90 celkove IgE 42,1.... TSH2,530 dalej sa robil prick ALYOSAL:NEGATIVNA KONTROLA : histamin ++++, pel-alnus, betula,corylus,poaceae-mix,brasica,artemisia,taracsacum,altenaria,perie,husie , macka pes vsetko negativne vysledky ze len ten histamin troska vystupil ...robil mi krvne testy kde bol mierne znyzeny Hb.119. po case som zacala vypluvat take male biele bodky capy tak mi robil pan doktor aslo :114,8 , latex0,0 CRP0,3 STER Z TONZIL NE GATIVNY ... poslal ma znova na orl o vylucenie chronickej tonsilitidy ale doktor namiesto toho aby sa pozrel tak mi predpisal antibiotika ..... ale stale nieco v tom krku citim nieco tam mam a sem tam ma to aj skriabe spravil mi tiez vytery a krvne testy ... vytery boli negativne a krvne testy MIX:0,130 NEUTROFILY 0,443 HEMOGLOBIN MCH 26,1 ,, HEMOGLOBIN MCCH312 distr. sirka RDV15,9 STRED. OBJEM TROMBOCYTOV MPV 10,60 A EOZINOFILY481.... INAK VSETKO OSTATNE BOLO V NORME ..... PAN DOKTOR Z KRCNEHO VRAVEL ZE SA MOZE JEDNAT O ALERGIU ... .... MAM TAKY STRACH CI TO NENI NIECO VAZNE CI SA NEJEDNA O RAKOVINU .... ESTE NA RTG SNIMKU ... MI PAN DOKTOR POVEDAL ZE TAM VIDI CySTU ALE NENI SI ISTY LEBO MI ZLE ZAKLONILI HLAVU .. a po opravnom rtg. tam nic nebolo. ..13/09 som bola na gastroenterologicke vysetrenie a pan doktor tam nic nenasiel vylucil aj reflux ... robili mi aj endoskopicke vysetrenie pristrojom ..EVIS EXSTRA 165 ,ze vsetko je v norme ... .. ... neviete mi poradit co to moze byt aky problem mozem mat ... s tymto sa ozaj neda zit ... a normalne fungovat ako clovek.... neskor na to som bola na videofluoroskopicke vysetrenie bariovou latkou kde mi pani dok.Bunova povedala ze je vsetko v poriadku ... akurat to moze byt oslabenym spodnej casti jazyka ... neviem ale nezda sa mi to .. robili sa aj testy na dao 6,4kde boli tieto testy pozitivne aj po nasadeni diety to vobec neprechadza .uz ubehlo dost casu od vtedy uz je tomu 7 mesiacov a stale pocitujem taky tlak v krku a ten pocit telesa tam je stale niekedy viac inokedy menej ...

Evul 7. srpen 2014, 12:33

dobrý den,včera mému přítei řekli na orl,že má asi nádor a jazyku-dvě asi 5mm skvrny na jedné straně.Je mu 54 let a v rodině mají raovinu.Asi dva měsíce se léčil různě-antivirotika,antibiotika,kapky k potíání,posilování imunity atd.Jak moc ztratil čas?Jak rychle se nádor vyvoří?Je možné, že se vytvořil po pohlavním styku se mnou? Jsme spolu 4měsíce.Mám o něj strach.Je to moc dobrý člověk.Jsem příčinou jeho neštěstí?

Martin 7. srpen 2014, 14:44

Dobrý den,

Kouřím dva roky, je mi 27. Když jsem nedávno po akci (hodne alkoholu a trvrdeho) zvracel, tak jsem tam pak mel z krku male nitky krve, ktere kdyz jsem jakoby vyplival, tak ve slinach byly jeste asi pul hodiny. Do te doby zadne problemy, je možné že zvracení mohlo neco poskodit nebo odrit?
Ja jsem dobrej stresar, takze jsem si namluvil ze mam neco v krku, sleduju se a zacinam krk citit.

Pujdu na ORL, ale stejne... mam strach.

Lenka 8. srpen 2014, 15:16

Dobrý den také bych měla dotaz, před rokem sem byla hrozně nastydlá ale lěčila jsem si to sama, když příznaky rýmy a kašle odešli, zustal mi v krku tzv. knedlík, porád sem měla pocit zahleněnosti i jeden čas mě zaléhalo ucho, byla jsem s tím na orl a pan doktor říkal že mě trošku zlobí nosohltan a dotala jsem tafen kapičky, moje obtíže ale nepřestávali a já navštěvovala doktora za doktorem, začla jsem cítit tlak v krku, polikání mě něbolí ani mi nedělá obtíže ale ten tlak? už je to skoro rok já byla na všech možných vyšetření a pořád mě není dobře, hlavně se to podepisuje na psychyce, byla jsem na štítné žláze tak je dle sona v pořádku, pak jsem byla i na gastroskopii tam je take vše v pořádku, ted naposledy mi dělal pan doktor na orl výtěry z nosu a krku a zjistil streptokoka takže mám penicilín, poradíte mi pokud léčba nezabere? hrozně se bojím jsem z toho neštastná. pordíte kam popřípadě ještě zajít? děkuji mockrát

Lenka 8. srpen 2014, 15:28

Ještě bych chtěla podotknout že rakovinu v rodině nemáme, je mi 31 a kouřím, také bych se chtěla optat beru antikoncepci a poslední dobou asi tak půlrok kdych vynechám abych si udělala pauzu nebolí mě prsa ani přicho ale celý týden se třesu než přijde menzes, nemuže to mít spojitost? Ještě jednou vám moc děkuji a prosím Vás o odpověd

Ola 19. září 2014, 11:12

Dobrý den,
chtěla bych znát váš odborný názor ohledně mých symptomu. Už několik dnu me trápí tlak v oblasti pod ušima,pod čelisti, pod bradou,jako by me někdo skrtil, někdy mi ta bolest jde az ke spankum, ale ten tlak je opravdu moc nepříjemný. Dale, ústní část hltanu mám velmi červenou, žilky jsou vidět a vyskočily mi tam dva červené puchýřky, asi tak bych to nazvala, ale s vridkem to nemá nic společného. V podstatě celou zadní část dutiny ústní mám velmi červenou, mandle malinko zvětšené, ale žádné cepy. Jsou na nich ale po jednou taky puchýřky. Nevím z teho mohly vzniknout, tyto puchyrky, a znepokojuji me. Patro mám nezdravé blede. Nekaslu, nesmrkam, krční uzliny jsou jen trochu zvětšené, teplotu nemám. Co si o tom myslíte? Co bych si mela pořídit za léky?
Děkuji za vas názor.

Kateřina 16. říjen 2014, 23:06

Dobrý den, moc Vás prosím o radu.Je mi 31 let,cigarety kouřím cca 2 denně. Už déle než rok u mě přetrvává bolest v hrdle, dole na levé straně.Při jídle se mi jídlo, tablety jakoby zastaví a musím se napít aby vše prošlo dále.Když piju tekutiny, mám posit že přes "něco" tečou. První vyšetření na ORL,dopadly dobře, stěry v pořádku,zvětšené uzliny 20mmx5mm levá,19mm x 4mm pravá.Sonografické vyšetření štítné žlázy a krku negativni.Byla jsem poslána na odběry krve,vyloučení toxoplasmozy,toxocarozy apod. Dostala jsem na přeléčení Medoxin.Dnes kontrola na ORL,s tím že výsledky krve, jak je uvedeno ve zprávě Dg:R070 : CRP8 ALT, Ast v normě,fw19/33 ko A DIF. v normě, testy na EBV:IG G pozitiv, IG M negativ, CMV IG G pozitiv. IGM negat.toxoplasmosa a toxocaroza negat.Vše klidné, zevně LU nehmatám. Bolest v krku je stále stejná i po dobrání atb. MUDr. mi řekla že to může být pozůstatek infekční mononukléózy, prodělaný v minulosti. Kontrola v lednu. Mám čekat, nebo opět dojít na ORL a dožadovat se dalšího vyšetření.popř. o jaký druh vyšetření se může jednat, CT,odběr tkáně? Nemůžu spát obyvy jsou velké,mám vážně postiženou dceru, bojím se abych něco neprošvihla a nebylo pozdě.Děkuji moc za Váš čas.Kateřina

Veronika 21. prosinec 2014, 23:06

Dobry den , chtela jsem se Vas zeptat prodelala jsem cytomegalovirus kde jsem mela dve zvetsene uzliny na kazde strane krku. Zacalo to castejsimi anginami. Prodelala jsem to pred tehotenstvim momentalne jsem bez viru. A zustala mi stale jedna mala uzlinka momentalne zjistena angina.Mam anginy celkem dost casto ale ta uzlina me stresuje. Vek 25 let a druhe tehotenstvi

elis 9. únor 2015, 16:39

Dobrý den, chci se zeptat již týden mám pocit cizího tělesa v krku. Když polykám bolí mě to mezi prsy, bolí mě jícen. Když jim potravu cítím bolest chci se zeptat, mám strach z rakoviny jícnu mám 30 let děkuji Alena.

Martina 19. únor 2015, 18:25

Dobrý den,
chtěla bych vás požádat o radu. Před obědem cítím tlak do uzlin na krku a začne se mi točit hlava. Stav přetrvává i po jídle a po nekolika hodinách odezní. Byla jsem poslána na neurologii (CT mozku, OCT, Vep bilat). Všechna vyšetření v pořádku. Nyní se přidala zvýšená tvorba slin a pocit oteklých uzlin. Kam bych měla s problémem zajít? Imunologie, ORL...?
Děkuji.

Lucy 2. březen 2015, 15:43

Dobrý den, zhruba před půl rokem jsem si pod dolní čelistí nahmatala bulku, ale nějak jsem to neřešila. Nyní mám neustále pocit cizího předmětu v krku a pravou stranu krku mám nějak divně ztuhlou. Častokrát smrkám příměs krve. Jsem neustále unavená a kolikrát si musím přes den jen tak lehnout, protože je mi celkově špatně. U lékaře jsem nebyla, ale chystám se. Je mi 25 let a kouřím od 15ti let, momentálně krabičku denně. Děkuji za odpověď.

petra 5. duben 2015, 14:39

Dobry den, je mi 17 let v posledním měsísi jsem začala trochu kourit. Kamarádka mne ale celkem vyděsila když mi řekla, že nenatahuji kouř správně a že bych z toho mohla hned mit rakovinu jazyka. Ted jsem byla na jedne oslavě, kde se dost pilo. Další den jsem měla dost potahlý jazyka zdálo se mi že se toho nezbavuji, ten byl ale asi zpusoben jen dehydratací protože zmizel v průběhu dne. Večer mi jazyk trochu natekl ale nevim jestli to neni z toho že jsem ho v podstatě cely den vyplazovala a zkoumala nějaké příznaky rakoviny. Teď už mám jen pocit knedlíku v krku a zdá se mi, že jazyk mám jakoby trochu vychýlený. Pocit knedlíku v krku mam uz druhý den. Také se ni zdá, že mám zvětšené papily na jazyku. Může jít o rakovinu? Kamarádka mne slušně vyděsila. Má cenu chodit na orl?

Iva 4. květen 2015, 15:58

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Už cca 2 roky mě trápí zahlenění krku, je to z vodnaté rýmy, která teče dozadu. Letos mi bude 25 a kouřím od 15 let cca 6 cigaret/den. Byla jsem u praktického lékaře, který mě poslal na alergologii, tam mi řekli, že mám alergii, ale že neví na co. Po roce, kdy obtíže neustávají a projevují se škrábáním v krku (hlavně po ránu), zahlenění a rýmou. Při kouknutí do krku mám jednu mandli větší, ale to už několik let a je vidět i bílý hlen z nosu po délce krku. Na ORL jsem byla loni a tam mi řekli, že mám také alergii. Mám se obávat rakoviny a vyžádat si další vyšetření a nebo mám věřit lékařům? Předem moc děkuji za odpověď.

Andrea 4. květen 2015, 20:52

ZDE ASI NIKDY NIKDO NEODPOVÍ, ŽE? :-(

Andrea

Jano 12. červen 2015, 23:13

Dobry den,

mam 24 rokov. V ustach mam kandiozu(myslim ze tak sa to vola, biely povlak) a okrem toho mam uz asi 2 mesiace pocit cudzieho telesa v krku. Konkretne na lavej mandli. Myslim ze je tam mozne pozorovat aj nejaky utvar, ktory pripomina vyrazku(taku vecsiu cca 1 cm). Pred dvoma rokomi som mal iste zdravotne problemy(2 mesiace trvajuce febrilie, pricinu nezistili). Mam strach ist znova ku doktorke, prtoze vtedy som si pochodil az az, a este stale som sa z toho nevymotal. O tomto probleme som povedal alergologicke aj hematologicke, no oni povedali ze problem tam nevidia a hematologicka mi povededala ze ak to bude pretrvavat tak mam ist na vysetrenie ku specialistovi. Celkovo mam tu vyrazku uz asi 4 mesiace. Mam celkom obavy co by to mohlo byt, pretoze tieto onkologicke ochorenia su velmi neprijemne podla toho co som cital. Za kazdy nazor budem vdacny.

Eylen 12. září 2015, 11:27

Dobrý Deň: Veľmi pekne vás prosím o radu, lebo som bola už neraz na ORL a ani raz sa nič neukázalo a ja mám už ozaj strach. Min. rok som mala v lete neraz veľké bolesti hrdla, ktoré som občas musela utíšiť tabl. od bolesti. Na rok bolesti záhadne zmizli a toto leto sa to vrátilo. Všetci mi opakovali, že to môže spôsobovať krčná chrbtica, tak som tento týždeň absolvovala CT vyš., kde sa to nepotvrdilo. Okrem občasných bolestí mám bolesť na pravej strane hrdla pri prehltaní studenšieho (nie ľadového nápoja). Pri prehltaní vlažného a teplého nápoja bolesť nepociťujem. Horúce nepijem. K tomu sa mi pred 2 týždňami pridala bolesť pravého ucha, ktorá po 2 týždňoch ustúpila. No od predvčerajšieho dňa sa mi stáva, že keď vypijem nápoj podráždi sa mi zvnútra nos a stále ma to tam dráždi až z toho niekedy musím kychať. Keď sa vysmrkám, trocha to ustúpi, ale už po zvyšok dňa to stále cítim akoby som v nose niečo mala. S uchom som bola pred 2 týždňami u ORl a nič nevidela. Je mi už blbé tam chodiť a tak som zašla ešte k jednému ORL. Nevidel v papieroch, že som bola u iného ORL a tak ovplyvnený predošlými výsledkami nebol. Prosila som ho aj o endoskopické vyš. Tvrdil, že mi ho môže spraviť. Niečo na akýsi prístrojček nastriekal, no ja som to v hrdle necítila, tak neviem, či vôbec urobil to endo. vyš. V papieroch ale spomína, že hlasivky sú v poriadku. Myslíte si, že šlo teda o endo. vyš.? Mám 45 r. som nefajčiarka a nepijem alkohol ani horúce nejem a nepijem nič. Niekedy sa ma zmocňovala hrozná únava, ale od marca to zmizlo a štítna žľaza je v poriadku. Mám strach a preto sa na vás obraciam. Nechcem nič zanedbať, mám 2 maličké deti. PROSÍm o odpoveď, alebo radu kam na aké vyš. mám zájsť. Každý ma odbije s tým, že mi nič nie je a ja sa cítim stále horšie. Prajem pekný deň.

efca 18. září 2015, 22:15

dobrý den.
mám pocit cizího tělesa v krku již přes osm let. dvě pracoviště ORL jsem celkem navštívila třikrát a vždy se stejným výsledkem. Prý to mám jen domněnku. Jen v hlavě. Mám víc než deset let chronický zánět štítné žlázy a laicky si myslím, že to spolu souvisí. mám i mnohem hlubší hlas a už skoro nic nevyzpívám. cítím změny i v nosohltanu a nedávno jsem si sáhla do krku(hrozné) a na jazylce ucítila výstupky. To je zřejmě to, co celou dobu pociťuji a je to čím dál horší. už nemám moc chuti někam chodit. Myslíte, že by to mohlo být vážné? kdyby to byla rakovina, tak už bych to nejspíš poznala, ne? občas mi už i vázne sousto nebo zaskočí, jakoby nebyla v krku stoprocentní souhra v polykání...
Hezký den

Silvia 11. prosinec 2015, 23:02

Dobri den chcem sa spitat mam problem furt citim ako keby som mala hrcu hrdle neni to furt ale boli ma aj krk na bokoch bojim sa ze to je nieco vazne dakujem za odpoved

ondra 13. prosinec 2015, 12:55

dobry den,asi nejspis jsem si zadelal svým strachem z rakoviny na poradny maler.Jiz cca.7mesicu mam problém s pocitem cizího tělesa v krku.Nevim jak to popsat nic tam nevidim nic tam nemuzu nahmatat v tech mistech kde to citim nic není prstem si dosahnu az na hrtanovou záklopku a nic ale presto to tam je.Mizi to při polknuti sousta i při piti ale po chvilce to je opet zpet po celou dobu mi pride ze se to ani nezmenšilo ale ani nezvetsilo.Jsem extreme nervni a myslim si ze i ma psychika není zcela v poradku furt myslim jen na to nejhorsi.Mam extremni vykyvi stylu života nekdy si myslim ze jsem neporazitelny nekdy jsem ani nevim jak to popsat.jsem vyleceny alkoholik jiz nepiji 6 let doopravdy ani lok.kourim a piji kavu.je mi 33let.nevim co mam delat vecer mam hrozne stavy které se odviji prave od cizího tělesa v krku zacnu hrozne zmatkovat blbnu z dychanim a zacnu se rosit protože jsem si zacal zjišťovat příznaky rakoviny hltanu atd.nedelam nic jiného nez litam po internetu a furt jen rakovina rakovina a mam toho uplne plnou hlavu přes den v noci rano po otevreni oci jen rakovina.Mam zatím jen jeden problém a to je cizi teleso v krku.polykam normalne piji normalne nemam horecky mam chut k jidlu sem normalne pracovitej/tim myslim ze jsem normalne cilej k praci/mam chute na vse nemuzu se zbavit myslenek ze mam rakovinu i když si myslim ze ji mam nedokazu navštívit dr.ten zdelujici verdikt mate rakovinu nedokazu prijmout strachy.co vy na to jako profesionalove jak třeba tento tyden mi zacal da se rict uplne bez cizího pocitu několik dni jsem to skoro nemel furt se uklidnuji ze nador nemůže jednou byt a jednou nebyt když ve me něco vyroste tak to bude furt a ne ze to třeba na tri dny zmizi a pak zase objevi a porad ve stejne intenzite po me studii te rakoviny jsem se nikde poradne nedocetl to co me nejvic zajima nador jako takovy je preci něco jako houba vznikne a roste a roste a tim jak roste bych musel zaznamenat nejake zmeny nebo bolest utlak atd.je to zatím porad stejne.jedinou zmenu kterou sem nasel je jen jedna uzlina na krku porad stejna.pred nejakym casem jsem mel problémy z palenim zahy helicid.beru ještě furt.jinak jiné leky neuzivam.nezlobte se za tento clanek dekuji

ondra 13. prosinec 2015, 12:55

dobry den,asi nejspis jsem si zadelal svým strachem z rakoviny na poradny maler.Jiz cca.7mesicu mam problém s pocitem cizího tělesa v krku.Nevim jak to popsat nic tam nevidim nic tam nemuzu nahmatat v tech mistech kde to citim nic není prstem si dosahnu az na hrtanovou záklopku a nic ale presto to tam je.Mizi to při polknuti sousta i při piti ale po chvilce to je opet zpet po celou dobu mi pride ze se to ani nezmenšilo ale ani nezvetsilo.Jsem extreme nervni a myslim si ze i ma psychika není zcela v poradku furt myslim jen na to nejhorsi.Mam extremni vykyvi stylu života nekdy si myslim ze jsem neporazitelny nekdy jsem ani nevim jak to popsat.jsem vyleceny alkoholik jiz nepiji 6 let doopravdy ani lok.kourim a piji kavu.je mi 33let.nevim co mam delat vecer mam hrozne stavy které se odviji prave od cizího tělesa v krku zacnu hrozne zmatkovat blbnu z dychanim a zacnu se rosit protože jsem si zacal zjišťovat příznaky rakoviny hltanu atd.nedelam nic jiného nez litam po internetu a furt jen rakovina rakovina a mam toho uplne plnou hlavu přes den v noci rano po otevreni oci jen rakovina.Mam zatím jen jeden problém a to je cizi teleso v krku.polykam normalne piji normalne nemam horecky mam chut k jidlu sem normalne pracovitej/tim myslim ze jsem normalne cilej k praci/mam chute na vse nemuzu se zbavit myslenek ze mam rakovinu i když si myslim ze ji mam nedokazu navštívit dr.ten zdelujici verdikt mate rakovinu nedokazu prijmout strachy.co vy na to jako profesionalove jak třeba tento tyden mi zacal da se rict uplne bez cizího pocitu několik dni jsem to skoro nemel furt se uklidnuji ze nador nemůže jednou byt a jednou nebyt když ve me něco vyroste tak to bude furt a ne ze to třeba na tri dny zmizi a pak zase objevi a porad ve stejne intenzite po me studii te rakoviny jsem se nikde poradne nedocetl to co me nejvic zajima nador jako takovy je preci něco jako houba vznikne a roste a roste a tim jak roste bych musel zaznamenat nejake zmeny nebo bolest utlak atd.je to zatím porad stejne.jedinou zmenu kterou sem nasel je jen jedna uzlina na krku porad stejna.pred nejakym casem jsem mel problémy z palenim zahy helicid.beru ještě furt.jinak jiné leky neuzivam.nezlobte se za tento clanek dekuji

verca 14. leden 2016, 15:15

Dobrý den.Chci se zeptat druhéj týden ne bílí v krku.Dnes mě začali v hrtanu něco vadit je to jak se říká jak kdyby jsem měla v krk kneddlik.Minulej tyden ní doktor dal antibiotika a dnes jsem byla u jeho na kontrole a říkal že by jsem už měla byla zdravá ale udělá mi pristi týden ještě vyter s krku.Je mě 27 let a začala jsem kouřit před 4 měsicema.Chci se zeptat nemůže to být rakovina?Moc se toho bojím.Děkuji za odpověď.

Dan 22. únor 2016, 03:14

Dobrý den poprosím o názor,k doktorovi si zajdu určitě,ale potreboval i další názory,předem diky..
Na úvod :
je mi 32 let ,kourim od 20 let a od dětství do 27 let jsem vrcholově sportoval,zabrzdilo me až 3 operace jednoho kolene.ale ač nerad se musím přiznat,ze zároveň v období od 20 let do 30 let jsem také vrcholově žil na plno,jinými slovy nerizene bujaré oslavy 2x,3x týdne,litry tvrdého alkoholu,denně min 20 cigaret od 20 let denní užívání marihuany . a pravidelně minimálně 2x ,3x 4x,nekdy10x měsícne i tvrdé drogy,kokain,extáze,pervitin.jenze kdyz uz ,tak v obrovském množství ..vzhledem k tělesné dispozici a kondici jsem vydržel obrovské množství všeho..
V průběhu posledních 3-4 let se mi začaly zacpavat víc a víc dutiny ,občas jsem ztrácel chuť a Čich (moc dobre chápu z čeho) a pořad jsem říkal ,ze je to alergie ...kolikrát jsem několik dni vubec nemohl dýchat nosem a ani vydechnout na sílu.no a 3 měsíce zpátky me začlo (ne denně)ale pravidelně bolet pod uchem a nepříjemně to výstřeluje do vnitřku ucha a na dotek to mezi uchem a čelisti nepříjemné bolí a cítím velké tlaky skrze ucho do hlavy,dále mam pořad a uz dlouho pocit ze mam neco v krku,co nejde polknout,dále mi často chraptí hlas,dále mi tak 3 měsíce zpátky začlo zapachat z úst a krvacet z nich a jeste mam neustále praskly horni ret a kdyz to vypadá,to sroste,tak zase praskne, a v neposlední radě ,žiji velmi vysokým tempem a v posledních 3 měsících jsem prožil obrovské kvanta stresu a emočniho vypětí důsledkem rodinné tragédie ,která me ohromně zasáhla a nicí a jen těžko se s ni srovnávám.to vypětí me doslova ubijí.
Jelikož nám 2 letou dceru,tak jsem dostal obavy a přečetl jsem si na netu příznaky rakoviny hlavy,krku a orgánu s tím spojené a dost jsem se vylekal a mam obavy...
Ma otázka zní,zda to tempo,kterým jsem žil v kombinaci vysokou sportovní zátěži a nynějšími stresy a vypětím mi to jen umocnilo,nebo spis spustilo..
Vím,ze jsem hýřil,každopádně čas nevrátim a byl bych Vam moc vděčný za upřímný názor.
Děkuji za Vas názor,
s pozdravem Daniel C.

Štefan 31. březen 2016, 15:05

Už dlhši čas asi pol roka ked mam strašne sucho v ustach tak ma začne naťahovať môže aj ty byť príznak rak.hrtanu ?

Jozef 21. duben 2016, 12:18

Dobrý deň chcem vás poprosiť o váš názor...
Mám 17 rokov nefajčím
Trápi ma bolesť v pravo pri hrtane ktora trvá asi 5dní mám zväčšene uzliny len na tej pravej strane a malu hrčku ktora na dotykn nebolí pod bradou kuštik od začiatku hrtana mal som to už viac krát ale vždy po jednom až dvoch dňoch ustúpila ale teraz to trvá skoro týždeň a už som stoho nahnevaný bol som u deckej lek. a ta povedala že to je normálne ale nemyslím si zajtra knej idem znova ale aj s otcom a uvidím čo a ako ďalej chcel by som len poprosiť o váš názor lebo mám dosť strach ale stále dúfam že to neni nič vážne. Ďakujem vopred za váš názor. Jozef

veronika1603 30. duben 2016, 09:08

Dobry den.htela by jsem se zeptat mam uz skoro dva mesice pocit ciziho telesa v krku.Kourim tak tristvrte roku a bojim se aby to nebyla rakovina.Pred dvoma dnama me zacalo bolet v krku a je to neprijemne.Ten pocit ciziho telesa v krku mam u mandli.A je to porad na stejnem miste.Prosim napiste mi odpoved budu cekat.Moc se bojim jestli to neni rakovina.Dekuji za odpoved.

Jozef 11. květen 2016, 20:01

Ahoj Veronika vidím že si tu nedávno napísala mám podobný problém tak rád by som si stebou otom popísal. Ak by si mala záujem tak kludne napíš na email JozefCauner@icloud.com:) ďakujem. Je lepšie popísať si otom stakým ktorí ma podobnú vec.

Lin 14. květen 2016, 15:17

Dobry den, chci se zeptat, asi pred týdnem sem zvracela,jednou.Po dalsich dvou dnech me hrozne bolela hlava, mela jsem horečky, a průjem.. Stale se necítím ve sve kůži, mam pocit jakoby mi neco uvízlo v krku nazacatku,jakoby hlen ktery spolknu a on se vrátí. Obcas me boli hlava. Co by to prosim mohlo byt? Dekuji moc

Lin 14. květen 2016, 15:17

Dobry den, chci se zeptat, asi pred týdnem sem zvracela,jednou.Po dalsich dvou dnech me hrozne bolela hlava, mela jsem horečky, a průjem.. Stale se necítím ve sve kůži, mam pocit jakoby mi neco uvízlo v krku nazacatku,jakoby hlen ktery spolknu a on se vrátí. Obcas me boli hlava. Co by to prosim mohlo byt? Dekuji moc

marie 17. červen 2016, 10:20

Dobrý den, chtěla bych se zeptat lékař mi našel cistu v krku ze které mi stále vytéká bílá tekutina.Jaká je léčba a zda nejsou nějaká homeopatika na rychlejší zahojení.Děkuji za odpověď.

David 10. září 2016, 22:47

Dobrý den,
již druhým dnem mě bolí krk pouze na pravě straně a stále nevim, cim to muze byt...kdyz polknu, tak me na te strane boli a akdyz si pravou cast krku prohmatnu, tak me boli.
Rad bych se zeptal, zda nevite cim to muze byt, ci co to muze byt a zda mam jit k doktorce.
Predem dekuji za odpoved.

David 10. září 2016, 22:47

Dobrý den,
již druhým dnem mě bolí krk pouze na pravě straně a stále nevim, cim to muze byt...kdyz polknu, tak me na te strane boli a akdyz si pravou cast krku prohmatnu, tak me boli.
Rad bych se zeptal, zda nevite cim to muze byt, ci co to muze byt a zda mam jit k doktorce.
Predem dekuji za odpoved.

monika 23. září 2016, 08:02

Dobrý den,
skoro dva týdny mě bolí pravá strana krku, bolest je až dole kousek nad klíční kostí. Teploty nemám, při polykání to nevadí, při pohmatu je bolest větší, vystřeluje směrem nahoru, místo je oteklé. Již čtyři roky nekouřím, je mi 49 let. Můžete mi prosím říci, co by to mohlo být a kde se mám léčit? Děkuji za odpověď.

mižu 14. říjen 2016, 00:14

dobry den važeny lekaři velice vas prosim o radu v ustech se my udělalo na stranach tvaři na bukach takove fialove fleky a dnes to same na hoře na patře jsou bez bolestne byl sem dnes na stomatochirurgiji a nic tomu neřekli prej možna hematom diky za odpověd

mižu 14. říjen 2016, 00:14

dobry den važeny lekaři velice vas prosim o radu v ustech se my udělalo na stranach tvaři na bukach takove fialove fleky a dnes to same na hoře na patře jsou bez bolestne byl sem dnes na stomatochirurgiji a nic tomu neřekli prej možna hematom diky za odpověd

mižu 14. říjen 2016, 00:14

dobry den važeny lekaři velice vas prosim o radu v ustech se my udělalo na stranach tvaři na bukach takove fialove fleky a dnes to same na hoře na patře jsou bez bolestne byl sem dnes na stomatochirurgiji a nic tomu neřekli prej možna hematom diky za odpověd

hasvi 27. listopad 2016, 16:30

Dobrý den, manžela bolý opakovaně levý pant, vždy to odezní, ale nyní ho bolí celá levá strana, ucho, pant ... a má to čím dál více nateklé. Co by to mohlo být ?

hasvi 27. listopad 2016, 16:30

Dobrý den, manžela bolý opakovaně levý pant, vždy to odezní, ale nyní ho bolí celá levá strana, ucho, pant ... a má to čím dál více nateklé. Co by to mohlo být ?

doldi 4. prosinec 2016, 22:24

Dobrý den, řeším své obtíže už cca 6 let a neustále se potíže jen zhoršují. Hodně špatně se mi polyká a to na prázdno (bez jídla). Je to tím, že jsem hodně zahleněná. Po každém jídle vykašlávám hleny. Neustále mám ucpaný nos (kýchám, teče mi z nosu a nebo naopak nejde smrkat, ale sliznice jsou oteklé). Momentálně jsem kojící matka a obtíže jsou natolik velké, že v noci když kojím, nemůžu cca 2 hodiny usnout, cítím tlak z krku až na hruď. Několik let ležím s několika polštáři pod hlavou (jakmile ležím vodorovně, teče mi do krku ještě víc a polykací obtíže se zhoršují díky větší produkci hlenů. Momentálně Vám píši proto, že už rok mám neskutečné svědění na horní části hltanu, na stěně jsem nahmatala jakoby puchýř. Myslíte, že by se mi mohlo něco rozjíždět? Ráda bych se už po tolika letech zbavila obtíží, ale je to jen horší. Předem moc děkuji za odpověď.

mona 5. prosinec 2016, 13:11

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na problém, který trápí mého přítele-40 let asi 2 roky. Často má problém jako sevřený krk. Jakoby svíravý pocit, který mu jde někdy do ucha. Dříve kouřil. Myslíte, že by to mohlo být z pálivého jídla, které často konzumuje? Děkuji za odpověď.

Janicka 23. leden 2017, 18:57

Dobrý den.
Je mi 38 let.
Pred rokem odstraněna štítná žláza pro pspilokarcinom folikularni varianty
Poslední půl roků mam pocit škrcení na krku, nyní cizího tělesa, bolest levého ucha, bolest v krku.
Více než týden mám stále zvýšenou TT 37,8.
Velice unavená - až chorobně.
Myslíte, že bych mohla mít recidivu. Nrbo rakovinu oblasti krků?
Děkuji Jana

Janicka 23. leden 2017, 18:57

Dobrý den.
Je mi 38 let.
Pred rokem odstraněna štítná žláza pro pspilokarcinom folikularni varianty
Poslední půl roků mam pocit škrcení na krku, nyní cizího tělesa, bolest levého ucha, bolest v krku.
Více než týden mám stále zvýšenou TT 37,8.
Velice unavená - až chorobně.
Myslíte, že bych mohla mít recidivu. Nrbo rakovinu oblasti krků?
Děkuji Jana

Marek 22. únor 2017, 22:33

Dobry den poprosil bych o radu uz asi po 3 ti do roka mam zánět v ústech casto me boly hrdlo a po stranách hrdla a to doprovází bolesti po stranách krku a tlak brnění pod bradou a bolesti ucha byl jsem u orla pani doktorka se zrcadlem nic neviděla tak me posila na vyšetření při maji lepsi optiku mohu jse zeptat co to presne znamena ? A tvého by to mohlo byt? Jsem kuřák drive jsem kouřil silnejsi cigarety a též kouřit ty nejlehčí za den pokouším asi 20 cigaret dekuji za vasi radu a odpoved marek

Lili 26. září 2017, 13:23

Dobrý den, je mi 21 let a jsem slabá kuřačka.. před měsícem jsem měla bolesti v krku a na levé straně nateklé uzliny, špatně se mi mluvilo a polykalo.. poté mi na ORL našli zlatého stafylokoka a pan doktor predepsal Broncho Vaxom 1xd 20 dni a od 21 dne 1x ob den, byla jsem i na sonu, kde mi nic nenašli .. poté se mi celkem ulevilo a byla jsem na kontrole, tam mi řekl, ze už ho nemám, jenže mě ta levá strana krku začala opět bolet, cítím to i v klidu, na pohmat nateklé uzliny a také z levé strany hrtan, ale když polykám, jim nebo piju, tak mne to nebolí .. když se podívám do krku sama, mám to jen prokrvené .. docela se bojím, aby to nebyl nějaký nádor na hrtanu, protože co jsem tak zkoušela hledat, skoro vždy jsem toto také četla.. k doktoru zkusím znovu zajít.. proto bych se chtěla zeptat, zda nevíte co by to mohlo být? Děkuji za odpověď..

Alienka 28. září 2017, 10:09

Dobry den, prosim moc o radu. Mam takovy problem. Je mi 26 lecim se na autoimunitni zanet stitne zlazy. 2 roky mam problemy ze po poziti alkoholu me zacne silene bolet v krku jakoby ohryzek krk mi otece ze kdyz se napiji vody tezko prochazi mam pocit uvizleho sousta v krku nekdy se pridaji bolesti svalu nekdy ne. Vsimla jsem si ze kdyz si ale u toho zapalim reakce je daleko mensi. Normalne nekourim ale driv na nejake akci jsem si dala cigaretu, nyni jsem po porodu 5 mesicu celou dobu bez cigaret dala jsem si ted male pivo a opet to zacalo i mi u toho nekdy zrudnou oci. Na alergologii vse negativni i histaminova intolerance ok tak uz nevim. Mam kontaktni alergii na kov tak me i napadlo jestli nemuzu mit reakci na amalgam treba nebo neco s hrtanem ci jicnem. Mam zvysene eozinofily a revmatoidni faktor jinak pry vse ok. Jeste me boli krcni pater a ramena delsi dobu. Prosim prosim nevite co by to mohlo byt? Kam se popripade jeste obratit? moc dekuju za odpoved

is 16. květen 2017, 11:24

....to co tady čtu mne docela pobavilo ...mam kamarada renomovaneho profesora z oboru kteremu nemsm duvod neduverovat a podle jeho slov velka vetsina pripadu rakoviny hrtanu (z jeho osobniho vyzkumu z anonymnich anket od pacientů ) je oralni sex adekvatne s rakovinou nitrodelozniho čipku která se prenáši jako nakaza sexem na sliznici. Méně orálu (oboustranného)= méně nakažených , ale to asi ani ženy ani muži neřeši v danou chvili ...

Vienna 26. květen 2017, 10:16

Dobrý den,
na podzim loňského roku jsem se léčila na ORL se streptokokem v krku ( měla jsem opakoveně čepy na mandlích), pak jsem otěhotněla a přesatala jsem brát antibiotika a léčit se s tím. Doktorka říkala, že to na miminko vliv mít nebude. Asi před dvěma měsíci jsem si nechala dělat u svého obvodního lékaře test jestli tam stále toho streptokoka mam a on mi řekl, že mam být v klidu, že zmizel. Jen se mi asi týden po návšttěvě začaly dělat hodně hleny v krku. V noci chrápu a ráno se budim se suchem v ústech i v krku a dvakrát jsem poránu vykašlala krev. Což mě celkem vyděsilo. Nevím jestli to může souviset s těhotenstvím, že by byla nateklá nosní sliznice nebo se mám bát něčeho horšího? Mám pocit, že nosem rýmu vůbec nevysmrkám a že mi jde všechna do krku a když mluvím tak huhňám. Děkuji předem za odpověď Vienna

MarekV 11. listopad 2017, 20:41

Dobrý den,
již přibližně dva měsíce mám problémy s polykáním, pocit neustálého hlenu v krku, který nejde polknout, neustále si musím odkašlávat. Byl jsem na endokrinologii kvůli štítné žláte a gastroskopii, jelikož mi bylo často po ránu špatně, jednou jsem měl v hlenu i krev.. byl mi nasazen helicid a další podobné léky. ale bez výsledku.. Již rok mám revmtické problémy, byly mi nalezeny záněty pohybového systému, konkrétně zánět šlach.. nemůže to nějak souviset?
Mám strach o co se jedná tentokrát, může to být rakovina? Ale to by zjistili na gastroskopii, kde mi strkali kameru skrze ústa až do žaludku.. nebo endokrinologie, že?...

Děkuji za odpověď, jsem z toho již poněkud vyděšený.

Marek

Veronika 29. listopad 2017, 09:24

Dobrý den, již několik dnů mě bolí na pravé straně krku, v oblasti štítné žlázy, časem se ta bolest jakoby zúžila a protáhla směrem dolů ke krční jamce. Bolí mě tedy na pravé straně krku v dolní polovině, chrupavka hrtanu a přes krční jamku dolů do jícnu. A to v klidu, ale zejména při polykání a zakašlání (to mě až rozbolí i hlava), při zívání mě bolí až kořen jazyka. byla jsem u lékařky, ale ta mi řekla, že by to mohla být zánět mízních uzlin.Na krku nahoře ale uzliny zvětšené nemám. Odebrali mi CRP, to mám 9, tak mi doktorka sdělila, že zánět nemám a na antibiotika to není.A tím to skočilo. Ještě podotýkám, že pár měsíců zpět mám někdy běhěm dne divný tlak v jícnu, pocit cizího tělěsa, někdy dlouho po jídle cítím, jak to jídlo jícnem procházelo. Na gastroskopii se nic nenašlo. Můžete mi prosím co by to mohlo být? Mám se obávat se obávat vážné nemoci a co dělat?

Pasik 29. listopad 2017, 16:52

Dobry den, je mi 30 let, pul roku nekourim a rok a pul nepiju alkohol. Asi mesic me obcas pali vlevo na krku zvenku a mam tam divny pocit, posledni tyden je to dost intenzivni, driv jsem tam nic nenahmatal ale ted kdyz si tam chytnu kuzi a zmacknu ji tak tak citim male kulicky a asi ty me boli. Ted bolest a divny pocit prechazi jakoby k ohryzku dolu. Pri polykani nic divneho necitim. Dekuji za pomoc.

dominik00768 7. duben 2018, 22:01

Dobrý den, je mi 15 nekdy sem nekouřil piji jen zřídka borovičku či slivovici jednou cca za 2 měsíce štamprli.
již měsíc mám knedlík v krku jednou jakoby u štítné žlázy a jednou jakoby nahoře uplně u hrtanu. Vžy citím obojí jen jednou víc to a pak zas to.jinak skoro pořád cítím jako by mi v krku tekl hlen mívám často ucpaný noc a někdy mám při polykání jakoby pocit že mě tam škrábe nebo že polykám na sucho může to být něco vážného ? děkuji dominik

Dali 17. říjen 2018, 12:19

Dobry den, je mi 24..
Byla jsem u doktorky s nachlazenim, kašel, ryma (3 tydny) prechazovala jsem ji, kvuli praci. No a obcas me u toho tak zvlastne bolelo v krku na jedne strane v urovni mandle jen pri polknuti, takovej pocit jako by tam bylo neco na vic, ale je to ta mandle ktera nejspise po polknuti boli. Teploty nemam, zhorsene mluveni take ne, jen diky ryme. Rymu mam uz tak dlouho, ze jen po ranu tam trochu krve mam, protoze asi sliznice uz je hrozne ponicena. Ale jinak k te bolesti na dotek je to take trosku citlivější..doktorka mi rekla ze mam virozu, anginu ne...tak nevim co delat. Diky za odpoved.

Dali 17. říjen 2018, 12:22

Jeste jsem jen chtela dodat,ze k tomu mam neco jako zanet spojivek, doktorka rikala ze muze byt.A pred tydnem jsem nela v noci jen v noci horecku , ale pak uz zadnou jinou teplotu, ale to me ten krk jeste nebolel.

pavel 13. listopad 2018, 14:45

Dobry den, co moze sposobovat cukanie v ohrizku ? Nemam ani chrapot ani ma neboly ani neplujem krv ... moze to byt rakovina ? Alebo to moze sposobovat nieco ine ?

pavel 13. listopad 2018, 14:45

Dobry den, co moze sposobovat cukanie v ohrizku ? Nemam ani chrapot ani ma neboly ani neplujem krv ... moze to byt rakovina ? Alebo to moze sposobovat nieco ine ?

Kamil 23. leden 2019, 13:19

Dobrý den
Je mi 46 let bolí mě nahoře v krku. Občas když požiju nějaké jídlo nebo i pití tak mě to vysí v krku a taky někdy začnu kašlat a pak mě pálí v krku. Někdy i vykašlu hleny. Na pravé straně krku asi v místě kde se měrí tep tak trošku víš jako u kosti jsem si nahmatal bouli byla docela velká a tvrda, za dva dny jsem ji tam necítil a pak jsem ji zase cítil.
Děkuji za odpověď

E-mail nebude nikde zveřejněn. Slouží pouze k upozornění v případě odpovědi na Váš komentář.