Dárkové sady koření

Zánět hrtanu

Laryngitida

Příčina

Zánět hrtanu je vyvolán různými bakteriemi nebo viry. Často vzniká v souvislosti s nachlazením.

Průběh

Laryngitida je běžné onemocnění, které postihuje všechny věkové skupiny včetně dětí, u kterých může být velmi častá. Probíhá většinou jako součást zánětů horních dýchacích cest, připojuje se k ní někdy i rýma, nachlazení. Později může sestoupit na nižší části dýchacího systému a postihnout průdušky.

Vyšetření

Onemocnění je obvykle diagnostikováno při běžném vyšetření ORL lékařem.

Léčba

Při laryngitidě by měl být dodržován hlasový klid. Pacient by v žádném případě neměl kouřit. Lze podávat sirupy nebo léky, které zmírňují kašel, což je výhodné zejména na noc, aby se pacient mohl vyspat a nebyl buzen kašlem. Léčbu lze podpořit vitamínem C, dostatečným příjmem teplých tekutin a zvlhčováním vzduchu.

Diskuze

Beruška 20. leden 2016, 21:56

Dobrý den,
Měla jsem zánět průdušek, doléčeno antibiotiky 7.1. Potom jsem se znovu nachladila, měla jsem pocit, že mám angínu, zarudlé mandle a bolest v krku. Týden jsem cucala pastilky, kloktala. Dva dny jsem měla pocit, že je to v pořádku. Nyní mě bolí při polknutí. Užívám bylinné pastilky a Kalobu. Bojím se, aby to nebylo něco horšího (člověk se bojí...) když čtu ty diagnozy na internetu...Prosím, mám ještě čekat nebo už zase jít k lékaři? Děkuji.

prcina 28. květen 2016, 10:49

dobry den mam dotaz neustale mam tlak na prave strane krku pri polknuti zjisten streptokok v krku gastro neg spatne se polyka a dycha muze jit o stitnou zlazu zvetsenou

E-mail nebude nikde zveřejněn. Slouží pouze k upozornění v případě odpovědi na Váš komentář.