Dárkové sady koření

Zánět močové trubice

Uretritis

Příčina

Příčin je velké množství – mohou být infekční a neinfekční. Infekční jsou vyvolány bakteriemi nebo viry. Mohou být tedy vyvolány sexuálním přenosem. Patří sem chlamydiové, kvasinkové a plísňové infekce, kapavka, nebo virová onamocnění jako je opar.

Neinfekční jsou způsobeny mechanickými příčinami. To jsou třeba močové kameny, které při vylučování trubicí poškodí její výstelku, častý sex, sexuální pomůcky a podobně.

Další příčiny mohou být chemického původu – jsou to různé přípravky, které se aplikují na genitálie – mýdlo, lubrikační gely – a vyvolají alergickou reakci. Do trubice, která je přecitlivělá alergií se snáze dostanou bakterie a vyvolají zánět.

Další látky, které zánět mohou vyvolat jsou ty, které se vylučují močí – léky, drogy, alkohol, ale i třeba koření nebo potravinové alergeny.

Průběh

Pacient onemocnění pocítí ve chvíli, kdy má ztížené močení, které je provázeno velmi bolestivým pálením a řezáním. Kvůli strachu z bolesti při močení omezuje příjem tekutin a tím si může přivodit dehydrataci. Tento stav se vyskytuje ale spíše u starších lidí.

Pokud není onemocnění léčeno, postupuje do vyšších částí vylučovacího systému – vzniká pak zánět močového měchýře až zánět ledvin. Tyto záněty jsou pak mnohem častější u žen. Samostatný zánět močové trubice je pak typičtější pro muže, protože jejich močová trubice je mnohonásobně delší než trubice žen. Při rozsáhlejších zánětech je pak objevují stopy krve v moči detekovatelné pouze laboratorně nebo později viditelné i pouhým okem a zvýšená tělesná teplota spolu s únavou.

Vyšetření

Zánět močové trubice je třeba řešit co nejdříve, aby se nedostal do vyšších částí močových cest. Je tedy nutné navštívit lékaře, který vyšetří vzorek moči na přítomost bakterií. Pokud jsou bakterie přítomny, jsou spočítány a díky tomu je možné přesněji určit, kam až zánět postoupil – jestli je lokalizován pouze v močové trubici, a nebo je například i v močovém měchýři.

Léčba: Po zjištění, o jakou bakterii se jedná, jsou nasazena antibiotika. Pacient musí dodržovat klidový režim s dostatkem tekutin. Doporučují se urologické a brusinkové čaje, pacient také může jíst sušené brusinky nebo brusinkový extrakt v tabletkách.

Diskuze

Renata 26. září 2012, 08:56

Dobrý den,
řadu let, asi tak 20 mám zjištěné e-coli v močových cestách, ale bez potíží. Po krátkém pokusu o jejich likvidaci mi lékař sdělil, že je lépe je neřešit ,neboť bychom si mohli vypěstovat závažnější problém. Jenže asi před 2ma lety jsem byla na operaci (totálni endoproteza obou kýčelních kloubů), tedy opakovaně jsem byla přeléčená a od té doby se mi začaly objevovat záněty močové trubice často,listopad,prosinec, leden (léčeno 50 dnů), duben a září(léčeno 3 dny). Zánět není silný, nyní jsem se jej snažila vyléčit litry tekutin,brusiky(tablety),lichořeřišnice,ale po 5ti dnech jsem stále cítila mírné spíš svědění po ránu, nebylo to silné a tak jsem šla k lékaři a dostala Triprim na 3dny.
Můj dotaz je:
- zda-li bych udělala lépe kdybych ještě vydržela a pokračovala, nebo jestli bych se dostala do chronického stavu a přešla infekce do močovíého měchýře atd.?
- pomůže intensivní posilování pánevního dna?
- lze otužováním zlepšit obranyschopnost i oblast močového ústrojí (zatím mě otužování přivodilo pouze zánět) a jakým způsobem se otužovat.

Děkuji předem za odpověď.


virtualninemocnice.cz 26. září 2012, 15:59

Dobrý den,

u některých žen jsou predispozice ke vzniku zánětů močových cest častější a některé - stejně jako Vy, jimi trpí prakticky celý život a střídají se pouze krátká období bez příznaků s dlouhými obdobími léčby. Tyto problémy pak často nastávají nově nebo se zhoršují v období menopauzy.

Prevencí vzniku zánětů močových cest je dostatečný pitný režim, udržovat se v teple (otužování bychom spíše nedoporučovali) a pečovat o zvýšenou hygienu (po stolici se otírat zpředu dozadu atd.). Brusinky stejně jako lichořešnice a posilování svalů pánevního dna mohou pomoci. Zásadní je ale dobírat antibiotickou léčbu a při nových příznacích opět navštívit lékaře.

Často také pomůže, pokud je přeléčen i partner, záleží ale, jaké bakterie Vám z kultivačních odběrů přesně vyšly.

Budeme Vám držet palce, a%t se zánětů co nejdříve zbavíte a je Vám lépe.

Renata 27. září 2012, 12:25

Dobrý den,
děkuji za odpověď, u mnee byla dosud pokaždé analyzována bakterie e-coli, mám ještě jeden dotaz. Hodně se píše o různých bakteriích, které se v moči nenacházejí, ale lokalizují se z krve,mám si nechat analyzovat krev?
Je mi 70 let a v mém životě se samozřejmě dříve se intimni vyskytli celkem 3 muži, všichni celkem slušní.
Nerada bych se vystavovala zbytečným podezření.

Děkuji předem.

virtualninemocnice.cz 28. září 2012, 14:43

Dobrý den,

v krvi by se žádné bakterie vyskytovat neměly. Pokud byste měla bakterie v krevním oběhu, měla byste i další příznaky jako je horečka, třesavka, zimnice, velká únava atd. Při vyšetření krve se spíše hodnotí hladiny protilátek. Navíc jsou tato vyšetření prováděna spíše na specializovaných pracovištích, kde si pak dokáží se závěry vyšetření a cílenou léčbou poradit. Můžete ale zkusit tuto možnost konzultovat se svým lékařem a požádat ho, aby Vás do urocentra nebo na nefrologii odeslal.

Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice

KS 23. říjen 2012, 21:40

Dobry den, pred 14ti dny jsem si prelecila zanet moc. cest pomoci Urinalu. Ted se u me objevilo kazdovecerni (s 1-2 denimi pauzami) bolesti moc. trubice (prirovnala bych asi k plnemu mocaku po probuzeni) co cca po 2 hodinach odezni. Je nutne navstivit lekare nebo postaci brusinky, lichorerisnice a urocaj?
Dekuji za odpoved.

virtualninemocnice.cz 24. říjen 2012, 13:48

Dobrý den,
protože Urinal je pouze doplněk stravy a nikoli lék, je možné, že příznaky zánětu jste pouze zmírnila a teď začíná znovu. Protože záněty močových cest je důležité řešit včas, aby nedošlo k přechodu do chronického stavu, doporučili bychom Vám navštívit lékaře. Ten s největší pravděpodobností pošle Vaši moč na kultivační vyšetření, kde se zjistí, zda v ní nejsou bakterie nebo jiné elementy, které by mohly s obtížemi souviset.

Důležitý je také pitný režim, teplo, klid. Léčbu můžete podpořit i brusinkami, lichořešnicí nebo volně prodejnými doplňky (například již používaným Urinalem, jehož hlavní složkou jsou právě brusinky). Zásadní je ale cílená léčba, která je nejčastěji antibiotiky.

Hezký den a ať je Vám lépe, Vaše Virtuální nemocnice

Smouli 6. leden 2013, 19:04

Dobrý den, mám dotaz před 4 dny jsem dostala zánět moč. měchýře poprvé, od lékaře jsem dostala antibiotika a za 3 dny je doberu. Už se cítím jako by mi nic nebylo ale na kontrolu jdu až po dobrání léku a výsledky budou za týden. Chci se jen zeptat zda je možné provozovat sex, nebo zda musím počkat ještě na dobrání antibiotika výsledky moči. Děkui :)

Kája 2. březen 2013, 17:22

Dobrý den,
Na začátku týdne sem pociťovala nepříjemný pocit v podbřišku a nutkání porád chodit na záchod,1. den jsem chodila co deset minut. Koupila jsem si urologický čaj a brusinky. Už je to lepší ale v noci se budím a svědí mě genitálie. Můžu se zeptat co by to mohlo být?? Děkuji

Vendula 23. květen 2013, 16:46

Dobrý den, se záněty močového měchýře se léčím cca 10 let. V současnosti mám obrovské potíže cca 1-2 dny po sexuálním styku. Pokud je frekvence vyšší než 1 x týdně do dvou dnů se mi objeví pálení, bolesti v podbřišku a zvýšená teplota, bohužel se okamžitě objeví krev v moči. Poslední problém nastal v minulém měsíci, kdy jsem už po několika hodinách měla krev v moči a do rána, něž jsem došla na urologii jsem už čůrala krvavé "cucky". Prošla jsem už několika typy antibiotik, chirurgickým rozšířením močové trubice, brusinky beru prakticky pořád, ale nic nezabírá. S partnerem jsme spolu 7 let, ale neusálé excesy a odmítání sexu nám velmi narušují vztah. Už jsem totálně zoufalá. Nenapadá Vás čím to může být? Nebo jakým způsobem s tím bojovat?
Předem Vám moc děkuji za odpověď

virtualninemocnice.cz 27. květen 2013, 16:04

Dobrý den,
protože jste již absolvovala pravděpodobně všechny možné způsoby léčení, asi Vám těžko poradíme. Jediné, co nás ještě napadá, je gynekologické vyšetření. Někdy hormonální změny a výkyvy právě napomáhají rozvoji zánětu a spolu například s endometriózou, která se může nacházet prakticky kdekoli v těle, mohou způsobovat tyto obtíže. Stálo by za to nechat si na specializovaném pracovišti vyšetřit hormonální hladiny a ujistit se, že za problémy nestojí právě tato oblast.

Dalším vyšetřením, které nás ještě napadá, je vyšetření cukru v krvi a v moči. Pokud by se u Vás totiž glykosurie (přítomnost cukru v moči) objevila, byla by to zcela jistě příčina opakujících se zánětů.

Samotné brusinky jsou na podporu léčby dobré, aby byly účinné, musela byste jich sníst ale velké množství. V lékárnách je možné koupit sirup - koncentrát z brusinek, který obsahuje velké množství účinných látek. Podle některých urologů je tento sirup dobrým pomocníkem právě při léčbě těchto zánětů. Sirup stojí okolo 600Kč. Zkuste se zeptat v lékárně, jistě Vám poradí.

Držíme Vám palce, ať Váš boj s opakujícími se záněty zdárně Vy i manžel zvládáte, myslíme na Vás.

Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

TD 29. květen 2013, 22:23

Dobrý den,
zhruba od září mě pálila při močení močová trubice, později se to zhoršilo a pálení nastávalo i při ejakulaci. Zašel jsem tedy na odběry krve a moči. Oboje byly v pořádku. Když jsem šel na urologii tak mi udělali výtěr močové trubice. Výsledek byl zvýšená ureoplazma a jakýsi hemofilius. Dostal jsem tedy nejdřív antibiotika Azitromicin 500mg a bral podle rady lékaře. Po dobrání a následné kontrole jsem měl ureoplazmu negativní, ale pálení bylo pořád stejné. Doktor mi napsal Nitrofurantoin který jsem bral asi 40 dní. Po kontrole, která byla výtěr trubice, jsem měl výsledky v pořádku. Jenže pálení pořád nepřešlo a tak mi doktor napsal Nitrofurantoin znovu abych ho po 30 vysadil, že mi to pomůže. K antibiotikům jsem bral i brusinky v tabletách. Bohužel pálení přetrvává i po dobrání druhých antibiotik.. Už si nevím rady, nevíte co s tím?

virtualninemocnice.cz 30. květen 2013, 14:53

Dobrý den,
pálení může být způsobeno i podrážděním, které vyvolal zánět. Zkuste se tedy poradit znovu s urologem, zda nemůže být příčina jinde. Třeba zda nemůžete mít písek v moči, který by dráždil sliznice močových cest atd.

Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

TD 31. květen 2013, 11:58

A kdybych měl písek v moči tak to se zjístí při odběru moči ne?

Míra 1. červen 2013, 09:31

Při masturbaci po souloži mi z penisu vytéká tmavěčervený výtok. Nic mne nepálí ani nebolí. K jakému lékaři bych s tím měl jít.

virtualninemocnice.cz 2. červen 2013, 09:57

Dobrý den, TD,
písek v moči by se zjistil při vyšetření močového sedimentu. Pokud Vám byl tedy udělán, jistě by se na něj přišlo.
Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

virtualninemocnice.cz 2. červen 2013, 09:58

Dobrý den, Míro,
pokud máte tyto obtíže, měl byste vyhledat co nejdříve urologa a do zjištění příčiny nesouložit, aby nedošlo k přenosu případného zánětu, který můžete mít.
Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

Aktur 28. červenec 2013, 13:16

Dobrý den, můj syn (2,5roku) včera při močení prohlásil "au to pálí"... Žádné další komentáře ani stížnosti... Dnes od rána se pokaždé ptám, zda to pálí a on říká, že ano, ale sám od sebe nic neřekne... Chtěla bych se zeptat, zda by to mohl být zánět močové trubice nebo nějaká infekce? A mám k lékaři vzít ranní moč? Bude zapotřebí ještě nějaké další vyšetření? Moc děkuji za odpověď :-)

virtualninemocnice.cz 28. červenec 2013, 21:02

Dobrý den,
ano, může se jednat o zánět, spíše ale o drobnou oděrku při ústí močové trubice. To by vysvětlilo, proč si včera stěžoval hlasitě a dnes ho to již jen lehce pálí. Raději ale lékaře navštivte, ať nic nezanedbáte.
Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

ik 31. červenec 2013, 20:44

dobrý den,po vyazení HA Zolely kterou jsem brala 3 měsíce jsem 1.ěsíc po vysazení mentruovala normálně, 2. taky ale tento měsíc už vůbec nic,těhotenský test jsem si dělala vyšel negat,do toho všeho i padají celkem dost vlasy a sem tam mě zabolí v podbřišku jako kdybych to měla dostat ale nedostavi se to..chtěla jsem se zeptat co by to mohlo být dekuji za radu:)

virtualninemocnice.cz 2. srpen 2013, 13:04

Dobrý den,
může se jednat o hormonální výkyvy po vysazení antikoncepce. Informujte o tom svého gynekologa, měl by Vám také udělat ultrazvuk, aby zjistil, zda nemáte po vysazení polycystická ovaria a příčiny Vašich obtíží nejsou zde.
Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

renata 4. srpen 2013, 16:26

O léčení močových cest již bylo napsáno snad všechno, já přidám svoji zkušenost. Je nesmírně důležité teplo, rozhodně mít nohy stále v teple,nesedat si na studené podložky apod. Domnívala jsem se, že zvýším svoji imunitu otužováním, ale přivodila jsem si záněty m.c. Ani nyní v těchto extrémních teplotách, které se pohybují kolem 30ti stupně, se nelze otužovat. Zkusila jsem se osprchovat studenou vodou, postupovala jsem opatrně od nohou a přesto jsem druhý den cítila mírně nepříjemný pocit při močení. V zimě auto předehřát než nasednete apod. Přes všechna tepelná opatření jsem na jaře pocítila ten nepříjemný pocit, že je to tu opět, nasadila jsem kapky lichořeřišnice a brala 4 dny 15 kap. po 4 hod. a pak 10 kapek po 6ti hod. a vyléčila jsem se.
Od svého urolaga jsem dostala informaci na další bylinný produkt, ale ten nemám vyzkoušený jde o UroInfektAKUT+ jde ho objednat na www.urogyn.cz nebo na telefonu 844 666 844. Opět se začne používat při obtížích asi v začátcích místo antibiotik. Pokud tento léčivý bylinný produkt někdo vyzkouší ráda bych slyšela jak pomohl.

katka 11. srpen 2013, 11:10

dobrý dne mám už 4 dny potíže s močenímchodím často a u toho bolest a k tom mám ještě dlouhou a silnou menstruaci trvá až 10 dní a bolest při ohlavním styku kam ámjít na gnekologii nebo jnam

ik 11. srpen 2013, 16:16

měla jsem to samé při čůrání mě to ke konci tak bolelo až mě to svíjelo do křeče..:/ při pohlavním styku to samý,koupila jsem si urologický čaj a brusinky a do dvou dnů jsem to měla dobré ;)..ale doktor mi řek že jestli se to ještě jednou bude opakovat a nebude to lepší do 3 dnů tak okamžitě na gyndu a že mi nasadí antibiotika ..jo a pomáhá na to i suché teplo,ale pokud to trvá tak dlouho tak bych spíš doporučovala navštívit doktora;) sice nejsem doktorka ale doktor je 100% nejlepší varianta :)..

katka 11. srpen 2013, 19:31

takže na gyndu radši tamdojdu už to fakt dost bolí

Jana 28. srpen 2013, 15:18

Dobrý den, už dlouhé roky trpím na opakované záněty močových cest (je mi 45), režimová opatření dodržuji, vyzkoušela jsem všechno (spousta atk - i dlouhodobě, brusinky, wobenzym, urovaxom, lichořeřišnice, vital buchu...) včetně alternativní medicíny (všechna vyšetření mám v pořádku kromě ren migrans), ale záněty se pořád vrací (až 6x do roka). Vypadá to, že ty potvůrky si vždy na něco vytvoří rezistenci.. Zajímalo by mě, zda si mohou vytvořit rezistenci i na brusinky (či jiné)a jak je tedy nejlépe užívat? Je třeba pravidelně vynechávat nebo radši podpůrné prostředky střídat? Popř. uvítám jakoukoliv jinou radu. Děkuji.

28. srpen 2013, 22:06

katka 29. srpen 2013, 10:44

mě ted doporučila brusinkový čaj ale ted mámjiný problém přestala jsem brát antikoncepci a zkusili jsme kondom ale nešel nám stáhnout až ke kořeni, podotýkám že manžel prodělal břízku poradíte nám co máme dělat,prášky ted brát nechci a bez kondomu taky sex nechci nevíme jestli třba nemáme koupit větší veikost manžel mám nadměrný penis

madomi 2. září 2013, 23:26

Dobry den,mam problemy s curanim vzdy dva dny po sexualnim styku bez kondomu.Zacne me nutit casto na curani,palit a bolet pri curani a pri docuravani a nakonec zacnu curat krev.Partner byl na vysetreni moce i krve a jeho vysledky jsou negativni.Podezrivala jsem ho,ze spi s jinou zenou,tvrdi mi,ze ne.Ja jsem si nechala udelat testy na chlamidii a vysledky jsou negativni. Vzdycky musim mit antibiotika, abych se vylecila.Jsem z toho zoufala.Mam jiz menopausu 5-6 let.Predem dekuji za kazdou radu.

Kachna 30. září 2013, 11:36

Dobrý den. Mám problémy s přetrvávajícím pálením a nepříjemnými pocity po vymočení (při samotném močení problémy nemám - nastupuje to několik minut po vymočení). Není to po každém vymočení, ale tak 1-2x denně. Mám pocit, že je to lepší, když piji jen čistou vodu, horší, když si dám třeba černý čaj. Tyto pocit trvají někdy jen pár desítek minut, někdy třeba i hodinu nebo dvě (do dalšího vymočení). Piji docela hodně (2,5-3 l denně), močit chodím tak 8-10x denně, v noci mě to nebudí. Tyto potíže byly léčeny jako zánět močového měchýře pomocí Contrimoxazol AL Forte (měla jsem trochu krve v moči - nerozpoznatelná pouhým okem), následně bylo provedeno vyšetření moči a byla v pořádku (žádná krev ani bakterie). Tato léčba skončila asi před 10 dny. Může jít ještě o podráždění v důsledku prodělaného zánětu, nebo se nejspíš jedná o nějaký jiný problém (dráždivý měchýř, opakující se infekce apod.)?
Děkuji za odpověď.
Katka

Roman 1. říjen 2013, 17:05

Dobrý den,
Je mi 17. A asi před týdnem mi natekly pysky na žaludu a okolo to začalo červenat(nateklé pysky mám většinou ráno, přes den se trochu srovnají, ale červené to je stále) a teď začínám pociťovat pálení, řezání nevím jak to přesně popsat. Stává se mi, že při sezení v tom cítím, jak mi v tom bodá(nevím, jak to popsat). Nutkání na záchod mám jen někdy. Né pořád.
Může to být zánět močové trubice, či něco jiného?
Díky za odpověď.

readyxx 8. prosinec 2013, 00:26

Dobry den ,pred par dny sem zacal pozorovat bili az pruhledny vytok s penisu,ktery trva cely den,k ranu bila husta kapka pres den spise pruhledna "voda" , kolem moc.trubice trosku zarudle , nesvedi, pri moceni nepali ani nemam potrebu chodit casteji na malou,prosim o radu ..kam pripadne zajit?staci prakticky lekar nebo rovnou na urologii, pripadne daji se obe choroby vylecit antibiotiky (napr.penicilin)..? diky

Katka 19. prosinec 2013, 07:26

Dobry den, pritel se dlouho lecil na kvasinkovou infekci, ktera se stale vracela. Tedy spis doktorka rekla, ze to jsou kvasinky, zadne testy mu neudelala. Projevovalo se to pouze tremi malymi flicky v okoli zaludu a castym zarudnutim penisu. Tyto priznaky ma ovsem stale, i kdyz mu nyni doktorka rekla, ze je uz zdravy. Ted se k tomu jeste pridal ciry vytok, a to ze dne na den a ve vetsi mire. K jinemu doktorovi je objednan az po Vanocich, coz je docela dlouha doba. Tak jsem se chtela zeptat na Vas nazor a hlavne poprosit o radu, co by si na to pres ty Vanoce mohl dat, aby se alespon zmirnily tyto neprijemne projevy. Canesten ani Myko..neco nepomahaji. Dekuji za odpoved.

sezamka 13. duben 2014, 21:08

Dobrý den
mám nyní novou známost, spali jsme spolu asi třikrát. Po každé se mi stalo, že do dvou dnů od soulože, mě začla pálit močová trubice. Když se mi to stalo poprvé,, tak jsem si řikala, ježiši zánět močového měchýře je tady, měla jsem uplně stejné příznaky. Ale trvalo to pouze jeden den a pak už to bylo zase v pořádku. Když se mi to stalo podruhé, potřetí, tak už jsem si řekla, že je asi chyba někde jinde. Vždy se to do dvou dnů objeví, trvá to jeden den a pak zase nic. Nikdy před tím jsem žádné takové problémy neměla. Nevím kde je problém.
Děkuji za odpověď

hermina 19. květen 2014, 11:04

Dobrý den,přítel má zánět močové trubice a zvětšenou prostatu.Může provozovat sex?Říka že po sexu se nemůže vymočit ale během 2 dnů se to srovná.Může sex ovlivnit močení??

Děkuji

Nicol 21. květen 2014, 15:04

Dobrý den,
chci se zeptat co mam delat kdyz mam zánět močové trubice poprvé a je mi 17 let. Mam jen priznaky ze casto chodim na WC a pri domočení mě to silene pálí či bolí .
Děkuji :)

dušan 12. duben 2015, 00:25

Dobrý deň,
páli ma močová rúra, resp. pociťujem také ťahanie v nej, aj mierne pálenie, nezávisle od močenia. Infekcia močových ciest po kultivácii moču nebola potvrdená.Mám ísť za urológom?Môže to byť prejav obyčajného prechladnutia močových ciest?

Boren 22. únor 2017, 09:29

Dobrý den, někdy mě začne svedet mocova trubice tak ji uprostřed 2x zmacknu a je to pryč.. jinak ráno mi vytekla malá tmavší kapka.. co by to mohlo být ?

Anna 24. únor 2017, 23:46

Dobrý den, objevila jsem u 3letého syna po opakovaném večerním čůrání zarudlou močovou trubici.Předtím si týden stěžoval na občasné bolení v podbříšku, ale to už odeznělo. Při vyšetření na pediatrii bylo CRP 4 a v moči prokázané bakterie nenašla.Ted si již na podbříšek nestežuje. Co mám dělat, abychom nepodcenily zánět močových cest? Děkuji

Martas 14. červen 2018, 21:27

Dobry den , pred tydnem jsem byla na pohotovosti s problemy ledvin a mocovym mechyrem,dostala jsem atb na 14 dni ,ale uz jeberu tyden piju caje i vodu ,ale porad me tam picha na ledvinach a n mocovym mechyri tlak a bolesti a obcasne jako by by me tam horelo,sice chodim uz mene na wc ,ale tyto obtize stale trvaji ,mam znova nastivit pohotovost pri techto obtizich mam takovy pocit jako by mi atb nepomahaly. Dekuji za odpoved, p.s. ziji v UK

brayka 8. prosinec 2018, 19:43

Dobrý den.Byla mi zjištěna ureaplasma.u.při stěru z močové trubice.Po přeléčení Doxybene200mg po kontrolních stěrech negativní.Již je to čtyři týdny po přeléčení a mám stále pálení moč.trubice po vymočení a stále nucení na močení.Sexuální styk jsem neměla při léčení ani po něm.Čím to může být.Nemohly by být kultivační stěry špatně vyhodnocené?

E-mail nebude nikde zveřejněn. Slouží pouze k upozornění v případě odpovědi na Váš komentář.