Dárkové sady koření

Bělení prstů

Raynaudův fenomén

bělání prstů, bílé prsty, zbělání prstů

Bělení prstů se vyskytuje nejčastěji jako nemoc z povolání u lidí, kteří pracují s vibrujícími předměty. Vibrace porušují funkci cév. Po různě dlouhé době se u těchto pacientů začne často objevovat záchvatovité blednutí prstů následované zčervenáním. Tento záchvat je bolestivý.

Je způsoben náhlým stažením cév, které oblast zásobují krví. Bolest je pak způsobena nedostatečným okysličováním svalů prstů. Po chvíli se stažení cév uvolní a prsty zčervenají.

Diskuze

mirek 13. září 2012, 12:47

dobry den chcise zeptat.mam běleni prstu na rukach hlavně v zimnim obdoby.prsty mě zbělavy. po 1.2 hodinah citim velky tlak v konečku prstu a červenaji.prosim daseto nějak lečit.jeto važna nemoc.v zimě jetodost bolestive.děkuji předem za odpověd

virtualninemocnice.cz 13. září 2012, 18:54

Dobrý den,

pokud máte tyto příznaky v zimě, je to pro Raynaudův fenomén typické - zejména při změnách teplot - vstup ze zimy například do MHD, pak ven atd...

Protože se jedná o poměrně závažný příznak různých onemocnění, která je vhodná začít co nejdříve léčit, měl byste vyhledat lékaře. Léčba pak závisí na tom, jaké onemocnění Vám bude případně diagnostikováno. Jednotlivé typy léčby jsou popsány u onemocnění.

Držíme Vám palce a budeme rádi, když nám napíšete, jak jste dopadl. Vaše virtuální nemocnice

mirek 13. září 2012, 19:48

děkuji moc za odpověd.chcise jen zeptat jěto važna nemoc.

virtualninemocnice.cz 14. září 2012, 11:32

Jedná se o příznak, ne o nemoc. Je to tedy stejné jako když někoho bolí v krku - pokud je to třeba kvůli zánětu horních dýchacích cest, není to vážné, pokud kvůli rakovině hrtanu, vážné to je.

Zde se dá říct, že se jedná spíše o vážnější onemocnění, ale například syndrom karpálního tunelu, kde se tento příznak také objevuje, je poměrně snadno operativně nebo v některých případech i konzervativně léčitelný.

mirek 14. září 2012, 18:39

děkuji vam moc.a rad vam napíšu jak sem dopadl.z uctou kvam.dik.

Carol 2. leden 2015, 19:33

Dobrý den mám podobný problém.Především v zimě mi zbělá prst a když s ním hýbu je to docela bolestivé.Když příjdu domů po chcilce cca 10-15 min. mi prst zase zčervená.Krom zimi jsem s tím problém nikdy neměla.A s vibrujícími předměty pokud vím nedělám.Ještě se chci zeptat k jakému lékaři bych s tím měla zajít?Předem děkuji za odpověd.

maria 13. říjen 2016, 10:37

Dobry den chtela jsem jse zepat pred 4 mesici jsem byla u zubniho lekare vrtal mi dolni zub na leve strane asi po 2 tydnech jsem citla levou tvar jinou pripadalo mi to jako kdyz vam zubar pichne injekci na umrtveni zubu a pote mi nsatal problem s rukami kdyz jsem sla ven do zimi tak mi zbelaji ruce do polovini trva to asi 15 minut pak to odejde bohuzel neziji v CZ a tady neni zdravotnictvi moc dobre cekam uz treti mesic nez se dostanu na poradnik kdochtorovi chtela jsem se zeptat co si mislite o mem problemu moc dekuji za vasi odpoved maria

E-mail nebude nikde zveřejněn. Slouží pouze k upozornění v případě odpovědi na Váš komentář.