Dárkové sady koření

Bledost

pobledlost, bílá barva obličeje

Bledost je obvykle příznakem náhlého snížení tlaku. Tím, že klesne tlak v cévách obličeje, není kůže dostatečně zásobená krví a obličej má bledou barvu. Je to stejné jako když člověk zkusí zvednout na delší dobu ruku a ta po určité době zbledne.

Stejný mechanismus poblednutí je i u šoku, při němž náhle klesne tlak. Těsně před omdlením má pacient také bílou barvu obličeje. Pacienti trpící anémií mají také bílou až našedlou barvu celého těla, protože jejich krev nemá dostatek červeného krevního barviva – hemoglobinu.

Za bledost mohou být také zaměněna některá kožní onemocněníalbinismus, vitiligo, velké jizvy nebo třeba dočasná depigmentace po chemickém dráždění.

Diskuze

Denisa 2. září 2013, 19:59

Dobrý den, prosím o radu. Můj přítel, sportovec, má mononukleozu, zjištěna byla před 6 týdny, partner dostal léky na játra, dieta a klidový režim, léčen doma. Poté mu byla zjištěna kapavka, s kterou byl hospitalizovan na infekčním oddělení a byli mu podávány antibiotika, při tomhle se mu stal spepák, tak ho zrovna odoperovali.. Dnes byl na kontrole, jelikož mu jizva praskla, tak mu udělali SONO břicha, všechno měl v pořádku až na trošku zvětšenou slezinu. Je hodně pobledlý v obličeji.. Může to souviset s mononukleozou nebo je to neco jiného ?? Děkuji za odpověd, hezký večer.

E-mail nebude nikde zveřejněn. Slouží pouze k upozornění v případě odpovědi na Váš komentář.