Dárkové sady koření

Bolest břicha po jídle

Bolení břicha po jídle je typické zejména při žaludečních vředech. Potrava společně s produkovanými žaludečními šťávami dráždí vřed a ten pak způsobuje bolest v okolo mečovitého výběžku hrudní kosti a mezi oblouky žeber.

Bolest se může objevit i v oblasti pod játry ve žlučníku – tedy v pravém podžebří. Stává se tak hlavně po tučných jídlech. Žluč má v těle za úkol pomoci vstřebávat tuky. Při bolesti ve pravé části břicha může tento příznak značit onemocnění slinivky. Ta zase produkuje trávicí enzymy. Po jídle je v obou těchto orgánech zvýšena tvorba žluče i enzymů, a proto pokud je v nich nějaký chorobný proces, bolí.

Bolest po jídle, které obsahovalo mléčné výrobky, se může objevit i u laktózové intolerance.

Většinou je bolest břicha po jídle způsobena dietní chybou – příjem ostrého jídla na lačný žaludek, vypití alkoholu bez předchozího požití jídla. Mnohdy je také po snězení velkého množství jídla – například na oslavách nebo svatbách. V těchto případech pak stačí držet několik dní lehčí dietu, nepožívat příliš tučná, mastná nebo kořeněná jídla a zažívání se samo uklidní.

Pokud jsou bolesti ale časté, obtěžující, nebo má pacient obavy, měl by včas vyhledat lékaře.

Diskuze

maca 17. říjen 2013, 23:56

Dobrý den. Tak před 2 dny mě začalo bolet bricho ale jenom po jídle. Byla jsem u lékařky dala mi helicid a řekla. ýe to bude dobrý. První použití tabletky se mi ulevilo ale ted se to opět ozývá ale je to ted taková tupá bolest mezi lopatkami. po chvíli to odezni a je vše dobře. Mám pořad hlad, jedla bych ale mám strach, že to bude zase bolet. poradíte mi co s tím? Děkuji

Anička 8. duben 2014, 12:04

Ano ano mám stejný problém jak dívka nahoře...akorát nemám prášky ani doktora děkuji předem a radu ..moc mě to trápí pospěšte si prosím :)

Kristýna Macháčková 8. duben 2014, 12:16

Ahoj mám uplně stejný problém ale s menším rozdílem.Po jídle mě strašně bolý bříško a nastíní se do lehké známé barvy KAKY já vím ach ach já vím je to šílené ...jen chci oradit všem ť si lehnou na břicho jemně zvednou levou nohu ptom nahnu ozadí na kter dám pravou ruku otevřu pusu aladně vzdychám v 5ti minutových intervalech minimálně 6 hodin nejlepe na veřejnosti :) vůbec nemáte zač za odpověď :)

Karlos 1. říjen 2014, 10:59

Na bolení břicha po jídle, když se přejím a nemůžu pořádně trávit, mi pomáhá Pangrol 20000, díky trávicím enzymům pomůže tělu vypořádat se s přemírou často nezdravého jídla.

Babyka 3. říjen 2014, 11:27

Pangrol je také dobrý při nemocech trávící soustavy nebo po operacích, táta ho bral po opakovaných zánětech žaludku a hodně mu to pomáhalo.

Salamanca 13. říjen 2014, 20:18

Na bolest břicha po jídle a pocit "těžkého žaludku" z přejedení i mně velmi dobře zabírá Pangrol - je samozřejmě nejepší nepřejídat se, ale jsou situace, kdy se člověk prostě neudrží. :-)

Nika 14. říjen 2014, 20:01

Jo na přejedení a bolesti žaludku z jídla je Pangrol opravdu skvělej...

Fallstuff 16. říjen 2014, 16:06

Tak, na úlevu od bolení a pocitů těžkého žaludku po jídle je Pangrol správná volba!

Ganymedes 30. říjen 2014, 15:28

Pro zmírnění pocitů těžkého žaludku po jídle, třeba při jezení hodně pozdě navečer nebo při přejedení těžkými a těžko stravitelnými jídly beru Pangrol, který díky obsahu trávicích enzymů rychle uleví a usnadní zpracování žaludečního obsahu. A je prima, že je volně prodejný.

Dobrodej 11. listopad 2014, 19:27

Já mám na bolesti břicha po jídle, když se moc najím nebo sním hodně něčeho nezdravého, tučného (třeba když v létě kámoši dělají grilovačky) vyzkoušený Pangrol, fakt pomáhá.

Koljuška 11. listopad 2014, 23:03

Pokud jsem si na stopro jistá, že mne břicho bolí z přemíry jídla nebo z nezdravého jídla, tak si vezmu také Pangrol, protože trávicí enzymy v něm problém rychle vyřeší, ale pokud nevím přesně, tak sice neublíží si ho vzít, ale je jistější zajít na konzultaci k doktorovi.

Zdeněk 1. prosinec 2014, 10:52

Já špatně trávím hlavně grilované maso, uzeniny a kynuté pečivo...snažím se tomu vyhýbat, ale někdy neodolám a dám si (třeba na oslavách)...ale mám pak raději po ruce Pangrol - obsahuje trávicí enzymy, které mi pomáhají jídlo lépe srávit.

Karelska 3. prosinec 2014, 18:53

Bez Pangrolu ani ránu, zvlášť teď na svátky se bude hodit. Jedna babička dělá salát s majonézou, druhá s jogurtem, jedna dělá kapra, druhá řízky, všude se musí ochutnat, k tomu tuna cukroví... naštěstí Pangrol od pocitů těžkého žaludku z přejedení zabírá spolehlivě. :-)

Josef K. 8. prosinec 2014, 22:51

Bolest břicha po jídle mi už dlouho a dobře řeší Pangrol 20000, což je lék, který jde pořídit v lékárně volně prodejný a který díky obsahu enzymů ulehčuje trávení. Doporučuji, jak už někdo nade mnou zmínil, na Vánoce je k nezaplacení!

Vačice 22. prosinec 2014, 20:55

Ahoj mám stejný problém. S jídlem a po jídle. Byla jsem i u doktorky a ta mě poslala na vyšetření a nic nenašly. Když jse najim tak mi začne nejdřív bolet pod žebrámi a pak to jde pomalu do břicha. A třeba mě to bílí hodinu nebo dvě hodiny. Už nevím jak sál poraďte prosím .....

Venda 28. prosinec 2014, 11:37

Tak pokud jde o bolení břicha po jídle (jako pocit těžkého žaludku, tlak v břiše), mně na to pomáhá Pangrol. Dá se sehnat v lékárně bez receptu a obsahuje trávicí enzymy, které pomáhají strávit potravu rychleji a tím odstraní tu bolest a tlak. Zkusil bych to, mohl by vám pomoci.

HanyBany 1. leden 2015, 02:22

Těžký žaludek po jídle a bolení břicha po jídle řeší výborně Pangrol, určitě bych ho vyzkoušela, v tomhle případě. Mně pomáhá pokaždé, když se hodně najím nebo sním něco těžkého na noc (což se teď na svátky stávalo často).

František 5. červen 2019, 21:36

Dobrý den, mohu se zeptat mám problém s břichem. Když jsem si dnes sáhl na své břicho tak v levo mám trochu nafouklé a na právem nic. Pokaždé když si dam jídlo ci pití tak chystám bolest do břicha ale když si lehnu má bolest polevi. Prosím oco nejrychleji odpověď
Jestli to je akutní ci ne. Děkuji...

E-mail nebude nikde zveřejněn. Slouží pouze k upozornění v případě odpovědi na Váš komentář.