Dárkové sady koření

Bolest břicha po jídle

Bolení břicha po jídle je typické zejména při žaludečních vředech. Potrava společně s produkovanými žaludečními šťávami dráždí vřed a ten pak způsobuje bolest v okolo mečovitého výběžku hrudní kosti a mezi oblouky žeber.

Bolest se může objevit i v oblasti pod játry ve žlučníku – tedy v pravém podžebří. Stává se tak hlavně po tučných jídlech. Žluč má v těle za úkol pomoci vstřebávat tuky. Při bolesti ve pravé části břicha může tento příznak značit onemocnění slinivky. Ta zase produkuje trávicí enzymy. Po jídle je v obou těchto orgánech zvýšena tvorba žluče i enzymů, a proto pokud je v nich nějaký chorobný proces, bolí.

Bolest po jídle, které obsahovalo mléčné výrobky, se může objevit i u laktózové intolerance.

Většinou je bolest břicha po jídle způsobena dietní chybou – příjem ostrého jídla na lačný žaludek, vypití alkoholu bez předchozího požití jídla. Mnohdy je také po snězení velkého množství jídla – například na oslavách nebo svatbách. V těchto případech pak stačí držet několik dní lehčí dietu, nepožívat příliš tučná, mastná nebo kořeněná jídla a zažívání se samo uklidní.

Pokud jsou bolesti ale časté, obtěžující, nebo má pacient obavy, měl by včas vyhledat lékaře.

Diskuze

maca 17. říjen 2013, 23:56

Dobrý den. Tak před 2 dny mě začalo bolet bricho ale jenom po jídle. Byla jsem u lékařky dala mi helicid a řekla. ýe to bude dobrý. První použití tabletky se mi ulevilo ale ted se to opět ozývá ale je to ted taková tupá bolest mezi lopatkami. po chvíli to odezni a je vše dobře. Mám pořad hlad, jedla bych ale mám strach, že to bude zase bolet. poradíte mi co s tím? Děkuji

Anička 8. duben 2014, 12:04

Ano ano mám stejný problém jak dívka nahoře...akorát nemám prášky ani doktora děkuji předem a radu ..moc mě to trápí pospěšte si prosím :)

Kristýna Macháčková 8. duben 2014, 12:16

Ahoj mám uplně stejný problém ale s menším rozdílem.Po jídle mě strašně bolý bříško a nastíní se do lehké známé barvy KAKY já vím ach ach já vím je to šílené ...jen chci oradit všem ť si lehnou na břicho jemně zvednou levou nohu ptom nahnu ozadí na kter dám pravou ruku otevřu pusu aladně vzdychám v 5ti minutových intervalech minimálně 6 hodin nejlepe na veřejnosti :) vůbec nemáte zač za odpověď :)

Karlos 1. říjen 2014, 10:59

Na bolení břicha po jídle, když se přejím a nemůžu pořádně trávit, mi pomáhá Pangrol 20000, díky trávicím enzymům pomůže tělu vypořádat se s přemírou často nezdravého jídla.

Babyka 3. říjen 2014, 11:27

Pangrol je také dobrý při nemocech trávící soustavy nebo po operacích, táta ho bral po opakovaných zánětech žaludku a hodně mu to pomáhalo.

Salamanca 13. říjen 2014, 20:18

Na bolest břicha po jídle a pocit "těžkého žaludku" z přejedení i mně velmi dobře zabírá Pangrol - je samozřejmě nejepší nepřejídat se, ale jsou situace, kdy se člověk prostě neudrží. :-)

Nika 14. říjen 2014, 20:01

Jo na přejedení a bolesti žaludku z jídla je Pangrol opravdu skvělej...

Fallstuff 16. říjen 2014, 16:06

Tak, na úlevu od bolení a pocitů těžkého žaludku po jídle je Pangrol správná volba!

Ganymedes 30. říjen 2014, 15:28

Pro zmírnění pocitů těžkého žaludku po jídle, třeba při jezení hodně pozdě navečer nebo při přejedení těžkými a těžko stravitelnými jídly beru Pangrol, který díky obsahu trávicích enzymů rychle uleví a usnadní zpracování žaludečního obsahu. A je prima, že je volně prodejný.

Dobrodej 11. listopad 2014, 19:27

Já mám na bolesti břicha po jídle, když se moc najím nebo sním hodně něčeho nezdravého, tučného (třeba když v létě kámoši dělají grilovačky) vyzkoušený Pangrol, fakt pomáhá.

Koljuška 11. listopad 2014, 23:03

Pokud jsem si na stopro jistá, že mne břicho bolí z přemíry jídla nebo z nezdravého jídla, tak si vezmu také Pangrol, protože trávicí enzymy v něm problém rychle vyřeší, ale pokud nevím přesně, tak sice neublíží si ho vzít, ale je jistější zajít na konzultaci k doktorovi.

Zdeněk 1. prosinec 2014, 10:52

Já špatně trávím hlavně grilované maso, uzeniny a kynuté pečivo...snažím se tomu vyhýbat, ale někdy neodolám a dám si (třeba na oslavách)...ale mám pak raději po ruce Pangrol - obsahuje trávicí enzymy, které mi pomáhají jídlo lépe srávit.

Karelska 3. prosinec 2014, 18:53

Bez Pangrolu ani ránu, zvlášť teď na svátky se bude hodit. Jedna babička dělá salát s majonézou, druhá s jogurtem, jedna dělá kapra, druhá řízky, všude se musí ochutnat, k tomu tuna cukroví... naštěstí Pangrol od pocitů těžkého žaludku z přejedení zabírá spolehlivě. :-)

Josef K. 8. prosinec 2014, 22:51

Bolest břicha po jídle mi už dlouho a dobře řeší Pangrol 20000, což je lék, který jde pořídit v lékárně volně prodejný a který díky obsahu enzymů ulehčuje trávení. Doporučuji, jak už někdo nade mnou zmínil, na Vánoce je k nezaplacení!

Vačice 22. prosinec 2014, 20:55

Ahoj mám stejný problém. S jídlem a po jídle. Byla jsem i u doktorky a ta mě poslala na vyšetření a nic nenašly. Když jse najim tak mi začne nejdřív bolet pod žebrámi a pak to jde pomalu do břicha. A třeba mě to bílí hodinu nebo dvě hodiny. Už nevím jak sál poraďte prosím .....

Venda 28. prosinec 2014, 11:37

Tak pokud jde o bolení břicha po jídle (jako pocit těžkého žaludku, tlak v břiše), mně na to pomáhá Pangrol. Dá se sehnat v lékárně bez receptu a obsahuje trávicí enzymy, které pomáhají strávit potravu rychleji a tím odstraní tu bolest a tlak. Zkusil bych to, mohl by vám pomoci.

HanyBany 1. leden 2015, 02:22

Těžký žaludek po jídle a bolení břicha po jídle řeší výborně Pangrol, určitě bych ho vyzkoušela, v tomhle případě. Mně pomáhá pokaždé, když se hodně najím nebo sním něco těžkého na noc (což se teď na svátky stávalo často).

E-mail nebude nikde zveřejněn. Slouží pouze k upozornění v případě odpovědi na Váš komentář.