Dárkové sady koření

Bolest břicha před jídlem

Bolest břicha před jídlem je často příznakem žaludečních a dvanáctníkových (gasatroduodenálních) vředů. Pokud se člověk připravuje na jídlo nebo jídlo vidí, začne jeho nervová soustava vysílat signály do trávicí soustavy – člověk pak více sliní a tvoří se mu žaludeční šťáva a enzymy. Právě enzymy společně s kyselým pH žaludku mohou dráždit vřed. Pokud pak do žaludku přijde jídlo, enzymy i šťáva ho zpracovávají a koncentrace okolo vředu klesne – tím dojde k úlevě.

Může být ale způsobena dočasnou citlivostí žaludku třeba po dietní chybě nebo po užití některých léků nalačno.

Pokud jsou ale tyto bolesti časté nebo má pacient obavy, měl by vyhledat svého lékaře.

Diskuze

dara 16. duben 2013, 09:37

dobry den,behem tohoto tydne jsem mela 2krat silne krece bricha v okoli zaludku.Trvaly s prestavkama asi hodinu.Bylo to vzdy rano,kdyz jsem se nalacno napila vody.Musela jsem si lehnout,protoze bolest byla velmi silna.Po odezneni kreci jsem se najedla a prisla uleva.Prujem ani paleni zahy nemam.A je mi 30let.Muzete mi prosim poradit,co by to mohlo byt?Dekuji.

virtualninemocnice.cz 17. duben 2013, 15:06

Dobrý den,
příčin může být velké množství - od prostého podráždění prázdného žaludku studenou vodou až po vředovou chorobu. Protože neznáme další podrobnosti - třeba zda máte další příznaky, zda má někdo onemocnění trávicího traktu v rodině, zda vy sama se s něčím léčíte, kouříte, pijete alkohol, kávu, kolik je Vám let atd, je těžké směřovat nějakým směrem.
Ideální by bylo navštívit Vaši praktickou lékařku případně zajít rovnou na gastroenterologické pracoviště.
Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

Zuzana 31. červenec 2013, 05:17

Dobrý den, už přes týden mám průjem a zatím se to nelepší. Brala jsem živ.uhlí, Smectu a nyní dva dny Hylak forte. Posledních pár dnů se přidaly i křeče žaludku, které jsou značné když dlouho nic nejím - nejhořší v noci, nebo k ránu. Musím vždy něco aspoň malého sníst.Je mi 30 let, nic "špatného" jsem myslím nesnědla. Nekouřím, nepiji - ani kafe (max Caro, nebo 3v1) a ještě kojím 9měsíční dceru. Dietu držím pořádně cca od soboty - je mi totiž jinak dobře, jen před nucením na WC se mi udělá trochu zle a pak ten žaludek.
Děkuji

virtualninemocnice.cz 2. srpen 2013, 13:03

Dobrý den,
navštivte gastroenterologa, aby vyloučil, zda se u Vás třeba nerozvíjí vřed, pro který je typická bolest břichá právě při hladovění.
Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

Sluníčko 31. červenec 2016, 12:24

Dobrý den poslední dobou mě bolí žaludek jak před jídlem u po jidle děkuji

Sluníčko 31. červenec 2016, 20:56

Odepiste mi prosím

E-mail nebude nikde zveřejněn. Slouží pouze k upozornění v případě odpovědi na Váš komentář.