Dárkové sady koření

Bolest kloubu

artralgie

bolest kloubů

Bolest kloubu může mít mnoho příčin. U mladých lidí je často způsobena úrazem – pády na bruslích na tvrdý povrch, časté pády při sportech, pády z koně a podobně. Může být také dána přetěžováním některých kloubů – to je časté zejména u vrcholových sportovců nebo u tanečníků (baletek).

U starších lidí se může bolest objevit po náhlé prudké zátěži – například pokud někdo, kdo celý život nesportuje se najednou zúčastní víkendového intenzivního sportování. U těchto osob mohou být klouby mírně oteklé a při pohybu bolestivé.

Dalším úrazem je vykloubení, při němž hlavice kloubu vypadne z kloubního pouzdra – to může být přetrženo nebo natrženo spolu s vazy, které kloub fixují. Zde je třeba postiženou končetinu udržet v úlevové poloze a okamžitě vyhledat první pomoc.

Bolest může být také způsobena narušením kloubních povrchů jako je tomu u dnavé artritidy. Zde jsou bolesti velmi kruté, onemocnění je však možné léky zpomalit. Klouby jsou tuhé, oteklé, kůže nad nimi je červená, oteklá.

Kloubní bolesti se mohou objevit i jako nespecifické vedlejší příznaky u dalších onemocnění jako je chřipka nebo nachlazení. Příčinu bolesti kloubu je často těžké objevit, a proto by měl pacient vyhledat při bolestech nebo obavě lékaře.

Diskuze

ziraj 26. listopad 2013, 08:39

Dobrý den, moje 16-ti letá dcera si asi půl roku stěžuje na bolest kloubů, přes den a i v noci. Někdy bolest dost velká.Nesportuje ani nemá nějakou zvýšenou fyz činnost. O co by se v jejím věku mohlo jednat a máme kvůli tomu navštínit lékaře? Děkuji

Mara 20. únor 2014, 11:57

Dobrý den, hraju fotbal a je mi 23 let, a už tak 2 týdny mám velké bolesti obou kolen v horní části. Kolena mě bolí hlavně když jsem v klidu a nic nedělám, a hlavně při chůzi do schodů a když musím kolena hodně ohýbat, například při podřepnutí. Nejvíce mě však kolena bolí v noci, nemůžu ani spát. Nevím co to může být, díky za odpověď

E-mail nebude nikde zveřejněn. Slouží pouze k upozornění v případě odpovědi na Váš komentář.