Dárkové sady koření

Bolest šlachy

bolest šlach

Šlachy jsou úpony svalů ke kosti. Díky tomu, že je sval ke kosti připojen se mohou končetiny při svalovém stahu ohýbat. Šlachy jsou velmi pevné, ale i přesto se občas stává, že se mohou natrhnout nebo i přetrhnout.

Přetržení často postihuje Achillovu šlachu, která připíná lýtkové svaly k patní kosti. Přetržení této šlachy se děje velmi často u pacientů (spíše u mužů) okolo padesátého roku věku, kteří se při netrénovaném stavu věnují z ničeho nic velmi aktivní krátkodobé sportovní aktivitě (například víkendový sportovní turnaj). Šlacha pak může prasknout a tento stav je pak třeba řešit operativně. Zajímavostí je, že náhlé přetržení je tak silné, že zvuk, který při tom vznikne je připodobňován k výstřelu.

Šlachy spolu se svaly mohou být také bolestivé při celkových onemocněních – při chřipce, klíšťové meningoencefalitidě nebo hepatitidy (žloutenka).

Pokud má pacient obavu, že jeho šlachy nejsou v pořádku, měl by vyhledat lékaře.

Nemoci spojené s tímto příznakem:

Diskuze

pavel 31. říjen 2013, 00:25

POSLEDNÍ DOBOU MÍVÁM BOLESTI V OKOLÍ PRAVÉHO KYČELNÍHO KLOUBU - BOLEST JE ALE STŘÍDAVĚ RŮZNÉ INTENZITY ALE I MÍSTA V OKOLÍ KLOUBU.
Někdy mně bolí jakoby hýždový sval až směrem ke tzv. kříži, jindy na tříslech směrem k boku stehenního svalu.
Někdy je bolest jakoby hlouběji směrem ke kloubu,jindy je povrchovější.
SNAŽÍM SE NA TO NEMYSLET ALE KDYŽ SE ZAMYSLÍM TU A TAM PROČ JSEM MÍSTY TAK OTRÁVENÝ - UVĚDOMUJI SI,ŽE TO JE Z TĚCH STŘÍDAVÝCH PROBLÉMŮ S BOLESTMI VÝŠE POPSANÝMI.
Tyto potíže se již dříve občas vyskytnuly - mám ale obavy zda se neobjevují postupně časem v silnější podobě.
NEVÍM,ZDA NA VINĚ NENÍ MŮJ KDYSI PÁD NA LYŽÍCH PRÁVĚ NA HÝŽDOVÝ SVAL, ČI ZDA TO JE NÁSLEDEK OBČASNÉHO PROCHLADNUTÍ SEZENÍM NA CHLADNĚJŠÍ LAVIČCE,ČI ZDA OBČASNÉ NEDODRŽOVÁNÍ PITNÉHO REŽIMU...
Prosím o názor lékaře, Pavel.

E-mail nebude nikde zveřejněn. Slouží pouze k upozornění v případě odpovědi na Váš komentář.