Dárkové sady koření

Bolest v krku při polykání

odynofagie

bolestivé polykání, bolest při polykání

Bolest při polykání má prakticky stejné důvody jako bolest v krku – může se jednat o sezónní virózy, nachlazení, chřipku, angínu nebo třeba zánět hrtanu (laryngitidu).

V některých případech ale bolest v krku chybí a je přítomna pouze při polknutí. To se může stávat u nádorů v oblasti krku, zejména nádoru jícnu nebo nádoru hrtanu nebo hrtanové příklopky (epiglotis). Může se tak ale stávat i u zánětu horní části jícnu.

Přesto by měl pacient, který má tyto bolesti delší dobu vyhledat lékaře. To samé platí i pro pacienty, kteří se o svůj zdravotní stav obávají.

Diskuze

Honza 24. únor 2013, 11:15

Přeji dobrý den . Chtěl bych se Vás zeptat , jestli opravdu bolest při polykaní znamena nádor v krku . Bolest v krku pociťuji právě jen při polykaní je to spíše takové píchnutí na pravé straně spíše v dolní části , jinak další příznaky jako chrapot nebo pocit cizího tělesa v krku nemám . Asi před pul rokem jsem byl na ORL kde se mi lékařka dívala do krku zrcatkem nalez byl negativní . Je mi 23 let kouřím do 10 cigaret denně a co se alkoholu týče jsem celý život abstinent děkuji za Váš názor kterého si vážím .

Honza 26. únor 2013, 20:47

Přeji dobrý den jen maly dodatek k předešlému dotazu. Byl jsem s problemem u praktickeho lekaře . Kde jsem mu řekl , že mne pícha v rku jen při polykaní jidla nikoli při piti nebo plykaní slin a že mne bolest upozorňuje jen na pravé straně . Samozřejmě se mi lékař podival do krku a řekl že na pravé mandli něco vidí podíval se po druhé a napsal mi vyplachovací vodu a klidový režim odebral mi krev kde pro případ užívaní antibiotik z krve nic nezjistil . Myslíte že lekaři můžu důvěřovat ? Rozpoznal by z pohledu do krku že na mandli je něco opravdu pozřeleho? Problémy se mi samy od sebe utišily . Děkuji za Váš názor

Zuzana.K 9. srpen 2013, 10:54

Pri polikani me boli v krku a v hornim patre. Je mi a14 let. Jsem
nekuracka a asi pred mesicem me to chytlo. Pustilo a zase chytlo . Mam jeste rymu a kasel.

Zuzana.K 9. srpen 2013, 10:55

Pri polikani me boli v krku a v hornim patre. Je mi a14 let. Jsem
nekuracka a asi pred mesicem me to chytlo. Pustilo a zase chytlo . Mam jeste rymu a kasel.

virtualninemocnice.cz 19. srpen 2013, 18:45

Dobrý den, Zuzano,
může se jednat o běžný zánět v krku. Zajděte za svým praktickým lékařem, ať se Vám do krku podívá, udělá případně stěry a zjistí, o co se jedná.
Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

Martin 3. březen 2014, 21:01

Dobrý den. V pátek mi bylo nevolno, zvracel jsem snídani a vodu. Celý pátek všechno dobré. Pak vstanu v sobotu, snídám a najednou mě nejde dobře polknout. Měl jsem rozpálené čelo a občas mě boleli oči. Nesmrkal jsem. A když chci kašlat, tak je to takový ten kašel, jakoby se dusí člověk, ale nejde to normálně, protože mě při kašlání šíleně bolí krk. Zkoušel jsem různé čaje na průdušky a nachlazení a žádná změna. Vše co vypiji hned jak kdybych nevypil vůbec, vypotí se to. Je mi 27 let, jsem nekuřák a je to už druhá zima po sobě, co to mám. Poprvé se to spustilo vloni.

Greta 18. březen 2014, 18:30

Hezký den,
mám dotaz, je to už dva týdny co jsem partnera (v nervu) chytla pod krkem a pevně stiskla. Partner ještě ten večer nemohl polknout ani slinz a tak na druhy drn vyhledal lékaře a ten mu nasadil antibiotika, že ma zarudlou mandli. Antibiotika měl na 3 dny. Ještě dnes ho stale boli v krku, tj. cela prava strana od ucha přes mandli do krku. Chtěla jsem jen orientačně vědět co by to mohli byt a zda je to přičina ode Mě z toho škrcení.
Děkuji za odpověď :-).

Ivka 20. duben 2014, 20:51

Dobrý den, prosím o radu. Dnes odpoledne jsem začala pociťovat nepříjemný pocit při polknutí slin dole v krku,(pouze při polknutí jako bych tam měla,,knedlík´´ pokud si na ten krk v těchto místech sáhnu tak cítím pobolívání.Krk mě nesvědí, nepálí, mám pouze slabou rýmu kterou mám déle než týden. Včera jsem se zpotila, přišla domů zapila to chladnou vodou a dala si vlažnou sprchu. Může to byt z toho???Je mi 25 let. Popř. co můžu zkusit za léčiva která jsou vhodná při kojení?Děkuji za odpověď

Lucka 5. červenec 2014, 21:21

Dobrý den, už delší dobu možná skoro rok mám při polknutí pocit, že mě tlačí něco v krku. Někdy se to v průběhu dne zhoršuje a cítím "pálení" mezi lopatkami. Doktorka mě nechala vyšetřit štítnou žlázu a ta byla v pořádku. Jejím závěrem bylo, že to mám ze stresu protože jsem nastoupila po mateřské do práce..Ale všechno začalo už delší dobu před tím.Před časem jsem měla zánět dutin, tak jsem se zeptala na ORL doktorky, na to tlačení v krku a ta se ani nepodívala a řešila jen dutiny. Není to nic co by se nedalo vydržet, ale je to skoro pořád a někdy pak nemám sílu mluvit hlavně navečer. Ale doktorka jen řekla, že je to ze stresu a ani mě nenechala vysvětlit pořádně co mě vlastně "trápí"...34 let Děkuji

Nikita 30. srpen 2014, 10:07

Dobrý den,
dnes ráno jsem vstala a nemohu polknot. Mám velké pichlavé bolesti krku na pravé stran. Když poklnku cítím "knedlík" a tu velkou bolest. Jinak mi ni není, horečky, rým, kašel nic. Mám si zajet na ORL nebo mi pomůže něco doma? Doma mi říkají, že mi asi spadla mandle a že se do správí samo, ale je to dost nepříjemné, když si nemohu ani bez bolesi vypít čaj. Díky za opověď

Vasmenx 2. říjen 2014, 12:27

Ahoj, mám už asi tři týdny problém s bolestí v krku při polknutí naprázdno, nebo při tlaku zvenčí (stlačení), ale pouze na pravé straně. Mandle mi přijdou obě klidné a z vnitřní strany ani při tlaku bolest nepociťuji. Napadá Vás co by to mohlo být? Loni jsem prodělal několik Angín, které se projevovali značným opuchnutím mandlí a ve finále jsem skončil na krčím, kde mi řekli, že mám negativní nález a že půjde asi o virózu, toto se mi vracelo cca každá měsíc tak 6x. Teď už jsem měl asi půl roku pokoj.

Díky za odpověď

JESTŘAB 15. říjen 2014, 13:17

PROSIMVAS JAKE KAPKY NE BO SIRUPEK MAM CHTIT V LEKARNĚ KDYŽ MĚ POBOLIVA V KRKU,DĚKUJI BARANEC 722261228

JESTŘAB 15. říjen 2014, 13:17

PROSIMVAS JAKE KAPKY NE BO SIRUPEK MAM CHTIT V LEKARNĚ KDYŽ MĚ POBOLIVA V KRKU,DĚKUJI BARANEC 722261228

Zuzana 29. leden 2015, 23:08

Dobrý večer , uz par dní me boli v krku levé straně pri polknuti mi zalehnou uši co jsou to prosim za priznaky ?

Dáda 3. červenec 2015, 14:22

Dobrý den,

začátkem března jsem měla virózu, jeden večer jsme se skoro nevyspali, jaké jsem měla záchvaty kašle, od té doby tj. už skoro 5 měsíců mám pocit uvíznutí něčeho v krku(nevím zda to s tím kašlem nějak souvisí), ale připadám si jak přidušená, jak kdybych tam něco měla v blízkosti ohryzku a když polknu, tak cítím jakoby přeskakování, nebolí to a nepřipomíná mi to běžný knedlík v krku jako při nemoci.Byla jsem na ORL, tam mi řekli že to mám začervenalé a dali mi antibiotika a nějaký další prášek, ty nepomohli, tak mě poslali na vyšetření štítné žlázy, ta je prý v pořádku, pak mě praktický lékař poslal na rehabilitaci, že by to mohlo být něco s jazylkou (nevyznám se v tom, ale přišlo mi to, jako nesmysl)!Samozřejmě mě na rehabilitaci pan doktor prohlédl a od krční páteře či jazylky to není. Šla jsem tedy opět na ORL (tentokrát jné-chtěla jem slyšet i jiný názor), kde mě poslali na ORL do Fak. nemocnice KV, tam mi pan doktor koukal do krku takovým tím zrcátkem a trubičkou mi koukali do krku skrz nos a říkal, že to tam mám začervenalé, na kořeni jazyku myslím a v tom krku, doporučil mi si stříkat do nosu Vincentku a event. vyšetření na alergie a ať přijdu za 2 měsíce, vůbec nevím, jak to vydržím, opravdu se mi špatně dýchá a ten pocit je strašný, také se bojím, aby doktoři něco nezanedbali (jsem kuřačka už několik let) je mi 27let.Budu ráda za každou radu.

Ivana 29. červenec 2015, 21:35

při polykání mám cca měsíc pocit, že jídlo nepolknu, jako že nemůže projít,i při polknutí naprázdno bolest,po vyšetření na orl (stěr) je vše negativní.teploty ani jiné bolesti nemám, prosím o radu, co dále.nekuřačka, 52 let

Bobina 30. srpen 2015, 13:33

dobrý den, měla jsem klíště 14.7.2015 ještě mám flek a již podruhé mě bolí v krku a mám na noze velký rudý flek. U doktora jsem byla a nevzal mi ani krev. Také mám teplotu 38. Co s tím mám dělat? Děkuji Bobina.

ropucha 29. říjen 2015, 20:16

dobry večer chtela sem se zeptat kazdy vecer my visusi v krku a nemuzu polikat sliny mam visusene v krku muzete my poradit dekuji

Eva 3. leden 2016, 13:33

Dobrý den,přibližně 4 týdny mám problém,začalo to unavou a slbostí s pocitem něčehov krku,bez boesti,teplot..doktor mi prohlédl krk,mandle trochu zarudlé,silně povleklý jazyk,nasadil penicilin,bez výtěru krku.Po 10 dnech antibiotika nezabrala,opět návštěva lékaře,následovala laboratoř-štítná žláza,výtěr z krku,výledky vpořádku,nasazní širokospektrých atb.na 3 dny a návštěva orl,pohlédl krk zrcátkemi nos,nasadil další léky aescin teva,prej do nosu a tinkturu napovleklý jazyk,ani to nezabralo a pocit něčeho v krku mám dál,je to nepříjemné,nikdy přetím jsem nic takovho neměla,proto mě to znepokojuje.Mám si vyžádat u svého lékaře doporučeí na další všetření-štítné žlázy,sono atd..díky za radu.

Vlasta 11. únor 2016, 13:50

Dobrý den prosím manžela bolí uz 10dni v krku na jedné půlce a nemůže nic polknout bolí ho i jazyk u lékaře byl dostal jen dril tabletky ze ma chřipku to bylo v pondělí a dnes je to podle něj ještě horší uz nepolkne nic jen čaj a to z bolesti.teploty má zvýšené kolem 37,7 pořád jen spí poti se,střídají se u něj pocity teplá a v zápětí mu je zima. Děkuji za odpověď Vlasta

HanyBany 2. březen 2016, 12:54

Na bolest v krku můžu doporučit Preventan Quattro. Já ho takto beru už dlouho a dávám ho i dětem (smí se užívat od tří let). Obsahuje čistě přírodní složky a nezpůsobuje nepříjemné pocity, takovou tu umělost v krku, jako když tam máte najednou polystyren.

Šáša 14. červen 2016, 11:41

Nám se na bolení v krku osvědčily pastilky Larypront.

evina 19. srpen 2016, 14:32

Dobrý den,chtěla sem se zeptat o cose jedná když mě už dva měsíce bolí krk při polknutí ale zvenčí pocit jako když mě někdo škrtí. V krku ale vůbec ne. Mockrát děkuji za radu o co jde nebo kam se obrátit

Marie H. 4. srpen 2018, 20:03

Dobrý den prosím poraďte : asi dva měsíce mne zabolí v krku při sklonění hlavy nebo při polknutí nasucho. Myslela jsem si že mám oteklé mandle, byla jsem na ORL, lékař se mi díval zrcátkem do úst, kamerou do hrtanu a nic nenašel, vše v pořádku. Krevní rozbor v pořádku, CRP 3. Byla jsem na sonu krku a také bez nálezu.Lékařka ze sona navrhla magnetickou rezonanci. Myslíte že můžu mít rakovinu když mám CRP 3 ? Bolest při polknutí se objevuje častěji a já mám obavy jestli se nejedná o něco vážného.Jaká jsou další vyšetření ? Je magnetická rezonance přesná ? Mám se obávat výsledků ?

Děkuji za odpověď !
Marie H.

Cernoska 19. listopad 2018, 21:33

Dobrý den, už cca.10dni me při polknuti bolí v krku a vystreluje mi to do ucha, takové pichnuti.byla jsem na ORL a predepsali mi nosní kapky, pastilky na cucani a zabaly na krk.CRP 8 žádné zlepšení ....., v krku od začátku mám bílé fleky. Můžete mi prosím poradit. Děkuji

E-mail nebude nikde zveřejněn. Slouží pouze k upozornění v případě odpovědi na Váš komentář.