Bolest v krku při polykání

odynofagie

bolestivé polykání, bolest při polykání

Bolest při polykání má prakticky stejné důvody jako bolest v krku – může se jednat o sezónní virózy, nachlazení, chřipku, angínu nebo třeba zánět hrtanu (laryngitidu).

V některých případech ale bolest v krku chybí a je přítomna pouze při polknutí. To se může stávat u nádorů v oblasti krku, zejména nádoru jícnu nebo nádoru hrtanu nebo hrtanové příklopky (epiglotis). Může se tak ale stávat i u zánětu horní části jícnu.

Přesto by měl pacient, který má tyto bolesti delší dobu vyhledat lékaře. To samé platí i pro pacienty, kteří se o svůj zdravotní stav obávají.

Honza 24. únor 2013, 11:15

Přeji dobrý den . Chtěl bych se Vás zeptat , jestli opravdu bolest při polykaní znamena nádor v krku . Bolest v krku pociťuji právě jen při polykaní je to spíše takové píchnutí na pravé straně spíše v dolní části , jinak další příznaky jako chrapot nebo pocit cizího tělesa v krku nemám . Asi před pul rokem jsem byl na ORL kde se mi lékařka dívala do krku zrcatkem nalez byl negativní . Je mi 23 let kouřím do 10 cigaret denně a co se alkoholu týče jsem celý život abstinent děkuji za Váš názor kterého si vážím .

Honza 26. únor 2013, 20:47

Přeji dobrý den jen maly dodatek k předešlému dotazu. Byl jsem s problemem u praktickeho lekaře . Kde jsem mu řekl , že mne pícha v rku jen při polykaní jidla nikoli při piti nebo plykaní slin a že mne bolest upozorňuje jen na pravé straně . Samozřejmě se mi lékař podival do krku a řekl že na pravé mandli něco vidí podíval se po druhé a napsal mi vyplachovací vodu a klidový režim odebral mi krev kde pro případ užívaní antibiotik z krve nic nezjistil . Myslíte že lekaři můžu důvěřovat ? Rozpoznal by z pohledu do krku že na mandli je něco opravdu pozřeleho? Problémy se mi samy od sebe utišily . Děkuji za Váš názor

Zuzana.K 9. srpen 2013, 10:54

Pri polikani me boli v krku a v hornim patre. Je mi a14 let. Jsem
nekuracka a asi pred mesicem me to chytlo. Pustilo a zase chytlo . Mam jeste rymu a kasel.

Zuzana.K 9. srpen 2013, 10:55

Pri polikani me boli v krku a v hornim patre. Je mi a14 let. Jsem

virtualninemocnice.cz 19. srpen 2013, 18:45

Dobrý den, Zuzano,
může se jednat o běžný zánět v krku. Zajděte za svým praktickým lékařem, ať se Vám do krku podívá, udělá případně stěry a zjistí, o co se jedná.
Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

Martin 3. březen 2014, 21:01

Dobrý den. V pátek mi bylo nevolno, zvracel jsem snídani a vodu. Celý pátek všechno dobré. Pak vstanu v sobotu, snídám a najednou mě nejde dobře polknout. Měl jsem rozpálené čelo a občas mě boleli oči. Nesmrkal jsem. A když chci kašlat, tak je to takový ten kašel, jakoby se dusí člověk, ale nejde to normálně, protože mě při kašlání šíleně bolí krk. Zkoušel jsem různé čaje na průdušky a nachlazení a žádná změna. Vše co vypiji hned jak kdybych nevypil vůbec, vypotí se to. Je mi 27 let, jsem nekuřák a je to už druhá zima po sobě, co to mám. Poprvé se to spustilo vloni.

Greta 18. březen 2014, 18:30

Hezký den,
mám dotaz, je to už dva týdny co jsem partnera (v nervu) chytla pod krkem a pevně stiskla. Partner ještě ten večer nemohl polknout ani slinz a tak na druhy drn vyhledal lékaře a ten mu nasadil antibiotika, že ma zarudlou mandli. Antibiotika měl na 3 dny. Ještě dnes ho stale boli v krku, tj. cela prava strana od ucha přes mandli do krku. Chtěla jsem jen orientačně vědět co by to mohli byt a zda je to přičina ode Mě z toho škrcení.
Děkuji za odpověď :-).

Ivka 20. duben 2014, 20:51

Dobrý den, prosím o radu. Dnes odpoledne jsem začala pociťovat nepříjemný pocit při polknutí slin dole v krku,(pouze při polknutí jako bych tam měla,,knedlík´´ pokud si na ten krk v těchto místech sáhnu tak cítím pobolívání.Krk mě nesvědí, nepálí, mám pouze slabou rýmu kterou mám déle než týden. Včera jsem se zpotila, přišla domů zapila to chladnou vodou a dala si vlažnou sprchu. Může to byt z toho???Je mi 25 let. Popř. co můžu zkusit za léčiva která jsou vhodná při kojení?Děkuji za odpověď

Lucka 5. červenec 2014, 21:21