Dárkové sady koření

Bolestivé nucení na stolici

bolestivá stolice, bolest při stolici

Bolestivá stolice a nutkání na ní je často způsobeno problémem, který se nachází přímo v konečníku. Obvykle to jsou hemoroidy – zvětšený žilní pletenec konečníku vytlačený do sliznice konečníku, nebo drobné trhlinky až trhliny (fisury, řitní trhliny). Při nich každá tužší stolice, která zavadí o žilku nebo trhlinu působí bolest a může i krvácet. Protože na stolici ale každý chodí v určitých intervalech, mají poranění na uzdravení krátkou dobu, když za chvíli prochází tím samým místem další stolice. Navíc se jedná o poměrně delikátní problém, se kterým se pacienti nechají dlouho trápit než se odváží jít k lékaři. Přitom je možné je vyléčit.

Dalším důvodem bolestí je urputná zácpa, která trápí spíše starší pacienty, kteří nemají správný pitný režim. Stolice je pak velmi tuhá, mnohdy tvoří až kamenně tvrdé útvary nazývané skybala. Její vyprázdnění těžké a bolestivé.

Bolest při stolici může být přítomna u masivních průjmů, pokud je konečník podrážděn. Pokud je ve stolici přítomna krev, měl by pacient navštívit lékaře. Může se sice jednat o krev uvolněnou z hemoroidů, ale také o kolorektální karcinom, který je v našich podmínkách častý.

Diskuze

Lila 30. květen 2012, 15:41

S bolestí při stolici, krvácením, hemeroidy i zácpou je to těžké. Hodně jsem těmito problémy trpěla, ale zabral mi na ně hemostop, který jsem začala užívat před dvěmi lety a do teď si ho občas koupím, kdyby náhodou. Problémy jsou pryč, chodím pravidelně a bez potíží.

E-mail nebude nikde zveřejněn. Slouží pouze k upozornění v případě odpovědi na Váš komentář.