Dárkové sady koření

Bulka na krku

Bulka na krku může mít několik příčin a záleží, kde přesně se nachází. Pokud na kůži nebo v podkoží, může se jednat o špatně zahojenou jizvu nebo lipom, což je nezhoubný tukový nádor, při němž se zmnoží buňky střádající tuk v jednom místě. To pak způsobí nebolestivé tuhé vyklenutí, které je hmatné a má obvykle rozměr do dvou až tří centimetrů.

Pokud je okolí bulky červené a teplé, je na vině zánětlivý proces – například furunkl, karbunkl. Tyto procesy jsou způsobeny bakteriemi, které se dostanou do podkoží, množí se a to vyvolá zánět.

Na krku se také často zvětšují uzliny a to obvykle při zánětech lokalizovaných v krku – při angíně, zánětu hrtanu (laryngitidě), zánětu nosohltanu (nasofaryngitidě) a mnoha dalších. Jako zvětšená se bere uzlina, která je větší než 1cm. Nezvětšené uzliny je možné u mnoha lidí nahmatat a jedná se o běžný stav. Typické obrovské zvětšení několika uzlin na krku je u tuberkulózy. U ní jsou uzliny natolik zvětšené, že se zvětší i celý obvod krku a připomíná pak krk prasete. Proto je tento stav označován jako skrofulóza.

Také zvětšení štítné žlázy je někdy spojeno se vznikem uzlů v její struktuře. Uzel může být jeden (uninodulární struma) nebo jich může být i více (multinodulární struma). Tyto uzly jsou hmatné, tužší, nebolestivé. Pokud jich je více, může mít pacient při přejetí si prstem na krku podobný pocit jako když přejíždí po bublinkovém igelitu. Některá zvětšení štítné žlázy jsou spojena s dalšími příznaky, které vyplývají z její zvýšené nebo naopak snížené funkce.

U poraněních chrupavek hrtanu se mohou v pozdější době objevit výrůstky nad chrupavkami, které odpovídají vazivu.

Pokud si pacient na krku nějakou bulku nahmatá, má ji delší dobu a nebo se kvůli ní obává o svůj zdravotní stav, měl by vyhledat lékaře.

Nemoci spojené s tímto příznakem:

Diskuze

anaj 23. leden 2013, 08:58

Dobý den minulý tyden lékaři 6-t letému synovi objedvili bulku v nosohlatu, snímky Rtg nic nerpokazali,nyní ho čeká biopsie,endoskopie a mag. resonance.NA nic si nestěžuje, jen v noci chrápe.Prosím Vás může sejednat o zhoubný nádor? Lékařum se to nelíbí a vče chtěji povést rychle.Já mám velký strach. Děkuji za odpověď.J.

Randolfek 11. únor 2013, 09:40

Dobrý den.Vnučka má na krku na ohryzku malou pohyb.kuličku jako hrášek.Vypadá to jako ohryzek u dospív.chlapců.Nebolí prý ji to.Pomalý růst ohryzku si všímám už více jako rok.Vnučka bude mít za dva měsíce 3 roky.Nemocná nijak vzlášt nebývá.Mám strach.Co máme dělat.Děkuji za odpověť. I.

arsley 6. květen 2013, 17:42

Dobrý den,dnes jsem objevila svému 4-letému synovi na pravé straně krku bouli,která je pohyblivá a prý ho nebolí.Před cca 2 měsíci prodělal tzv.pátou infekční nemoc.Může to být následek této inf.nemoci,nebo radši navštívit lékaře?Jen na okraj-v naší rodině se vyskytla rakovina.Děkuji,Karolína

virtualninemocnice.cz 6. květen 2013, 22:14

Dobrý den,
pravděpodobně se jedná o zvětšenou uzlinku právě po prodělaním infekčním onemocnění. Pokud má ale i jiné příznaky - únava, noční pocení, teploty, zarudnutí na krku atd., nebo máte o jeho zdravotní stav obavy navštivte lékaře.
Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

Randolfek 7. květen 2013, 10:10

Děkuji za odpověď.Nečekali jsme však na nic a jednali s lékaři.Včera to bylo přesně týden,kdy je malá po operaci mediální krční cysty(kulička cca1,5cm),a vytahovali jí stehy.Má 6 stehu na krčku.Možná bude mít jizvičku,ale už máme jistotu, že se to tvořit nebude.

virtualninemocnice.cz 7. květen 2013, 17:46

Tak to je dobře, že jste to takhle vyřešili.
Ať se Vaší dcerce daří krásně!
Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

anonym 10. květen 2013, 20:09

Dobry den,asi pred 10 dny jsem si nahmatala neco na prave strane krkhned vedle hrtanu pod bradou.
Vypada to jako bych na kazde strane mela neco jako nejaky lalok.... Ale ten jeden je jakoby na konci do kulicky .... Ten druhy citim taky ale je hladky a vcelku rovny. Nevim jestli to je bulka a nebo je to normalni ... Kdyz si prejedu po krku tak nic necitim jen kdyz zmacknu ...a ono to jakoby podjede ...kdyz mam krk natahly a divam se nahoru tak to necitim jen kdyz se divam dolu nebo normalne....Vibec to neboli a kdybych si nesahala na krk tak to ani nenajdu ..... Prosim poradte ..... Dekuju a omlouvam se za chyby ... Pisu z mobilu

virtualninemocnice.cz 15. květen 2013, 15:18

Dobrý den,
pokud je zvětšení blízko hrtanu, může se jednat o uzlíky na štítné žláze. Raději si proto zajděte k lékaři.
Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

anonym 21. květen 2013, 06:14

Dobry den, je mi 14 let a v krku kousek za patrem tam jakoby dal mam takovou bulku je to asi 0,5-1 cm velke. Ma to stejnou barvu jako patro normalne tu ruzovou a nic me neboli. Obcas me ale skrabe v krku a nekdy tam mam trosku hlenu. Nemocna nejsem mam jen alergii. Prosim o radu hrozne se bojim co to je . Dekuju

virtualninemocnice.cz 21. květen 2013, 15:38

Dobrý den,
pokud je tato bulka za patrovými oblouky a jakovy visí v prostoru, je to s největší pravděpodobností jednostranně zvětšená mandle. Pokud nemáte jiné příznaky, jedná se pouze o zaktivovaný imunitní systém - například právě alergií. Pokud máte o svůj zdravotní stav obavy, raději ale vyhledejte lékaře.

Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

anonym 22. květen 2013, 15:15

Dobry den jeste k tomu predchozim dotazu. Ten vystupek nebo co to je ma tvar kapky a jazykem si tam nedosahnu je jakoby dal mu sim hodne otevrit pusu abych ji videla a je jakoby pridelana a v krku mam hlen ...takovy pruhledny. Nemuze to byt treba nejaka rakovina ? Hrpzne se bojim. Dekuju

virtualninemocnice.cz 22. květen 2013, 16:11

Dobrý den,
opravdu se bude jednat spíše o mandle. Rakovina postihuje spíše starší osoby. Průhledný hlen nemusí nic znamenat. Pokud máte obavy, určitě ale vyhledejte lékaře - ideálně ORL a nechte se jím vyšetřit. Zda se třeba nejedná o zánět atd.

Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

anonym 25. květen 2013, 21:22

Dobry den vim ze uz jsem sem psala a omlouvam se za otravovani ele muausim sem jeate naposledy napsat. Ta bulka o ktere jsem mluvila je jakoby u vstupu do krku a pod ni jsou mouna i nejaky takovy mensi pupinky nebo co to je . A na strane jsou nejaky dva vydtupky a ten na levo je takovy zvetseny a jiny. A vzadu na jazyku se mi udelaly.asi tra uplne malinky pupinky a pali mne v krku ..... Porad mam ten hlen v krku ..... Moc peosim o pomoc a opravdu uz naposledy.... Dekuju moc

anonym 26. květen 2013, 11:05

A ted se mi k tomu pridal jeste prujem. Vazne si porad myslite ze se nejedna o nejakou rakovinu ?

virtualninemocnice.cz 27. květen 2013, 16:22

Dobrý den,
asi už Vám nic nového neporadíme. Zajděte si k lékaři, ať Vás pro jistotu vyšetří. Budeme rádi za zprávu, jak jste dopadla.

Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

Lucka 24. červen 2013, 08:34

Dobrý den, včera jsem byla s rodinou u vody a když jsme odjížděli, namítala jsem si na levé straně šíje malou bulku (max
1 cm). Myslela jsem, že mě něco kouslo, ale bulka se ani trochu nezmenšila. Měla bych zajít k lékaři? Předem děkuji.

Engiela 24. červen 2013, 23:41

Zdravím Vás,Velmi ráda bych věděla Váš názor na bulku cca velikosti pecky švestky u mého 8 letého syna.Útvar má za krční uzlinou vlevo,více dozadu.Před 6 měs. jsem o tehdy poloviční bulce informovala obvodní lékařku,která syna prohlédla a sdělila nám,že to nic není a zmizí to. Nyní jsme opět útvar nahmatali,je větší a spíše oválný,pohyblivý pod kůží.Navštívili jsme opět Pí. MUDr. ta si opět stála za názorem,že se o nic nejedná a děti to často mývají.K otázce z čeho to mývají odpověděla,že příčina může být zánět kdesi v těle,ale ať to neřeším,že to prostě bývá.Nerada bych zpochybňovala její diagnózu",bohužel se s tímto smířit nemohu,nestačí mi tato odpověď.Jste toho názoru,že by se pokud je bulka vytvořena ze zánětu v těle,mělo prokázat odborně jaký zánět u mého syna konkrétně probíhá,popř. vyšetření i na Toxoplasmosu aj.Jako každý rodič mám obavu a ráda bych měla skutečné odborné vyšetření,tím myslím ať už odběry,RTG-ultrazvuk....na tento můj návrh lékařka reagovala opět,že nic takového potřeba není.Moc mne zajímá názor Váš,a případný počáteční postup.Velice děkuji za Váš čas,věnovaný mé odpovědi.E.

Anonym 25. červen 2013, 14:10

Dobrý den. Je mi 14 let a nahmatala jsem si na krku kousek za hrtanem směrem k bradě bouličku. Včera v noci mě to v tom místě bolelo. Je pod kůží a zarudlá není. Myslíte, že je to vážné nebo k doktorovi chodit nemusím? Děkuji za odpověď předem.

virtualninemocnice.cz 25. červen 2013, 21:13

Dobrý den, Lucko,
takhle velká bulka na krku může být uzlinka, která je hmatná, což je normální, pokud má rozměry do/okolo 1cm. Větší by být neměla. Může mít ale mnoho jiných příčin - lipomek, cysta atd. Protože těžko můžeme přes internet poznat, o co se jedná, raději si zajděte k lékaři - ORL nebo praktickému.
Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

virtualninemocnice.cz 25. červen 2013, 21:17

Dobrý den, Engielo,
pokud má útvar velikosti švestky, může se opravdu jednat o mírně zvětšenou hmatnou uzlinku, které jsou zcela běžné a nejsou u nich přítomny žádné jiné příznaky. Zvětšené uzliny mohou přetrvat i delší dobu po odeznění např. zcela banálního zánětu nebo po rýmě.

Chápeme ale Vaše obavy a pokud chcete nechat synka vyšetřit, vezměte ho na ORL, kde mu provedou nejprve asi ultrazvuk. Pokud by se jim něco nelíbilo, mohou útvar odstranit nebo z něho odebrat tenkou jehličkou vzorek.

Mohlo by se také jednat o postupně se zvětšující cystičku na krku, která se někdy u dětí může vyskytnout, spíše ale v mladším věku. Pokud byl ale syn vyšetřen praktickou dětskou lékařkou, tuto možnost bychom spíše vyloučili.

Budeme Vám držet palce a budeme rádi, když nám dáte vědět jak jste dopadli.
Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

virtualninemocnice.cz 25. červen 2013, 21:19

Milý Anonyme,
pokud nejsou jiné příznaky, pravděpodobně nemusíte vyhledávat lékaře akutně. Protože nepíšete, jak je boulička velká, těžko Vám můžeme poradit, o co by se mohlo jednat. Možností je mnoho a jsou vypsané v odpovědích nad Vaším dotazem. Boulička mohla také bolet po důkladném prohmatávání, když jste si jí našla. Pokud máte o svůj zdravotní stav obavy, navštivte lékaře.
Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

Engiela 25. červen 2013, 22:53Diskuze

Engiela dnes 22:47
Dobrý večer,nejprve bych Vám ráda poděkovala,za Váši odpověď na můj předešlý dotaz.Nyní bych se ráda zeptala:Již 5 let mne bolí část levého prsu.V roce 2009-RDG-mamologie.Diag.vyšetř. :Bolest v L prsu v HZQ,nezávisle na MC.Mamilly,dvorce a patologie kůže vpořádku,nález:Vícečetné benigní prominence žláz. charakteru oboustranně pohmatově bez rezistence 1.sin. V porovnání s HZQ 1.dx vlevo výrazně bohatší a výraznější ml.žláza až uzlovitého charakteru. Ložisk.změny-o.Mastodinie sin v HZQ v.s. funkč. charakt.Byla mi nasazena Éčka a kontrola za 3 měsíce.Nyní kontrola po třech měsících : Stálé výrazné mastodinie 1.sin.v ZHQ.Nález opět: Vícečetné benig. promin. žl.charakteru oboustranně,ale už zhrubělá struktura žlázy,asymetrický uzel ml. žlázy v HQ vlevo,v místě bolestivosti pouze mléčná žláza.bilat.menší množství jemných prachových částic.Přiměřená involuce ml.žlázy.Tabar I.Snad jsem napsala to nejpodstatnější.Od poslední kontroly už uplynuly asi 2 roky.Prs mě stále bolí tak,že neustále leduji a beru Ibalginy.Bolestí někdy nemohu spát. Ráda bych věděla pojem: Uzel? To zřejmě značí bulku,nárustek...a jaké prachové částice jsou myšleny?V rodině se vyskytovala rakovina prsu a to maminka mého otce,a otec mi zemřel na lymfom.Žádám o radu a názor,popř. na jaké akr. centrum se obrátit.Ty bolesti jsou velice nepříjemné.Člověk je dost podrážděný a nepříjde mi normální trápit se bolestí prsu,již tolik let.Jak je výše uvedeno,nezávisle na menzes,vlastně jsou to bolesti trvalé.Tento prs mám opticky větší.Děkuji za radu,názor a odborné prodiskutování.E.

Engiela 25. červen 2013, 22:53Diskuze

Engiela dnes 22:47
Dobrý večer,nejprve bych Vám ráda poděkovala,za Váši odpověď na můj předešlý dotaz.Nyní bych se ráda zeptala:Již 5 let mne bolí část levého prsu.V roce 2009-RDG-mamologie.Diag.vyšetř. :Bolest v L prsu v HZQ,nezávisle na MC.Mamilly,dvorce a patologie kůže vpořádku,nález:Vícečetné benigní prominence žláz. charakteru oboustranně pohmatově bez rezistence 1.sin. V porovnání s HZQ 1.dx vlevo výrazně bohatší a výraznější ml.žláza až uzlovitého charakteru. Ložisk.změny-o.Mastodinie sin v HZQ v.s. funkč. charakt.Byla mi nasazena Éčka a kontrola za 3 měsíce.Nyní kontrola po třech měsících : Stálé výrazné mastodinie 1.sin.v ZHQ.Nález opět: Vícečetné benig. promin. žl.charakteru oboustranně,ale už zhrubělá struktura žlázy,asymetrický uzel ml. žlázy v HQ vlevo,v místě bolestivosti pouze mléčná žláza.bilat.menší množství jemných prachových částic.Přiměřená involuce ml.žlázy.Tabar I.Snad jsem napsala to nejpodstatnější.Od poslední kontroly už uplynuly asi 2 roky.Prs mě stále bolí tak,že neustále leduji a beru Ibalginy.Bolestí někdy nemohu spát. Ráda bych věděla pojem: Uzel? To zřejmě značí bulku,nárustek...a jaké prachové částice jsou myšleny?V rodině se vyskytovala rakovina prsu a to maminka mého otce,a otec mi zemřel na lymfom.Žádám o radu a názor,popř. na jaké akr. centrum se obrátit.Ty bolesti jsou velice nepříjemné.Člověk je dost podrážděný a nepříjde mi normální trápit se bolestí prsu,již tolik let.Jak je výše uvedeno,nezávisle na menzes,vlastně jsou to bolesti trvalé.Tento prs mám opticky větší.Děkuji za radu,názor a odborné prodiskutování.E.

virtualninemocnice.cz 28. červen 2013, 21:46

Dobrý den,
odpověděli jsme Vám v článku rakovina prsu.
Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

Mara 26. červenec 2013, 13:32

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat na bulku na krku, která se mi objevila před 2 dny. Bulka je asi 1cm velká a je vpravo pod bradou a když si ji nahmatám tak je dost bolestivá, mám v dutině ustní i velký bolák(asi aft) a bolí mě celá pravá strana tváře, tak se chci zeptat jestli to spolu nějak nesouvisí? Mám strach aby se nejednalo o něco vážnéhé, děkuji za odpověd

virtualninemocnice.cz 27. červenec 2013, 21:51

Dobrý den, Maro,
platí vše, co jsme napsali v odpovědích výše. S bolákem může bulka samozřejmě souviset. Nechtě se proto vyšetřit zubním nebo praktickým lékařem.
Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

martina 31. červenec 2013, 18:57

Dobry den asi pred tydnem se mi objeviy dve boulicky asi 5 mm ale desne od nich boli svaly na krku a bolest de az do hlavy a kazdy den ci ob den me tresti hlava nevim jestli se to da spojovat i s boulickami ale nikdy me tak casto hlava nebolela jako ted...moc vas prosim o radu co by to mohlo byt muj lekar ma dovolenou a me snad pukne hlava...

virtualninemocnice.cz 2. srpen 2013, 13:03

Dobrý den,
s bouličkami bolest asi příliš souviset neude- pravděpodobně se bude jednat o uzlinky. Můžete mít ale uskřinutý nerv krční páteře. Zkuste se proto obrátit nejprve na svého praktického lékaře, ať Vás vyšetří a zjistí, od čeho by bolest mohla být.
Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

mirka 18. září 2013, 10:37

Dobry den,
na hrtane pod kozou, pod bradou asi 2 cm , na pravej strane ovalnu boulu velkosti 4cm. Je to trochu pohyblive ale skor sa mi zda, ze je to prirastene k hltanu. Viem, ze si to musim dat vysetrit, ale aj tak vas ziadam o radu.Dakujem.

lukas 18. září 2013, 17:20

Dobrý den,
v oblasti krku - vzadu pod čelistí mám minimálně 3-4 měsíce malou bulku, řekl bych tak přes 1 cm. Vůbec nebolí, od pohledu nelze vidět. Při nahmatání je tvrdá. Žádné prodělané nemoci si nejsem vědom. Může jít o tukový nádor nebo něco závažnějšího? Doporučili byste návštěvu lékaře? Děkuji za odpověď.

lukas 18. září 2013, 17:45

ještě bych dodal, že bulku lze nahmatat pouze když mám natočenou hlavu - proplou kůži

Zuzana 19. říjen 2013, 09:27

Dobrý den,ráda bych se zeptala na Váš názor.
Již tak 5 měsíců pozoruji bulku na krku,která je už viditelná.Přesná zpráva od lékaře je Submandibulárně vpravo v místě rezistence patrný nízce hypoechogenní útvar,avaskulární 35 krát 10 mm.hladce ohraničený.je nebolestivý.diff.dg cystický útvar.méně pravděpod.LU.
Doktorka na ultrazvukovém vyšetření mi nechtěla nic k tomu říct.Děkuji za odpověď a přeji pěkný den

Viki 25. říjen 2013, 15:56

Dobrý den.
Je možné, že mi zpackali vyšetření krve? Před rokem jsem měla velký zánět v uchu a po jeho vyléčení se mi na krku objevila vystouplá bulka. Bylo u mě podezření na kočicí nemoc, ale nakonec bylo negativní. Uzlina nebolí, ale poslední měsíc pociťuji velkou únavu a často mě bolí hlava. Je možné, že to s tou bulkou souvisí? Děkuji za každou radu :)

anonym 29. říjen 2013, 07:52

Dobrý den. Je mi 14 a na krku (zadní část) jsem si našla bulku. Je to kousek od páteře. Prvně jsem si myslela, že je to štípanec, ale nevypadá to tak. Co mám dělat ? :(

anonym 29. říjen 2013, 08:53

A ještě dodatek ... je měkká a jde s ní pohybovat ...

Kristyna 14. prosinec 2013, 00:15

Dobrý den. Nedávno jsem si nasla bulku na zacatku krku v pravo na krcnich obratlech. Hejbe se kdyz se s ni snazim hybat. Trochu boli. K doktorovi se mi s tim zatim nechce ale chci se zeptat ceho je to priznak. Je mi 14...prosim poradte mi

Nika 1. leden 2014, 14:06

dobry den chtela bych se zeptat uz asi pres tri tydny ma v pravo na krku nize pod bradou mekkou bouly ve tvaru asi jako pecka od svestky byla sem u doktora a poslal me na rengen krku jen musim cekat 3 tydny tak mam obavy prodelala sem infekci v krku pred mesicem muze to s tim nejak souviset dekuji za odpoved

kristyna 3. leden 2014, 20:47

Dobry den, dnes jsem si nahmatala bulku na hrtanu. Je asi o velikosti hrasku, na hmat bolestiva a spatne se mi polika.Neni pohybliva. je mi 22, kourim asi 7 let cca 15denne. prosim o radu, mam strach z rakoviny krku. V rodine uz se objevila. Predem dekuji za radu.

roman 23. leden 2014, 16:30

Dobry den
Nahmatal jsem si na leve strane asi 5 cm od mandle smerem k uchu bouli odhadem asi 1-2 cm v prumeru.nasel jsem ji nahodne pri skrabani ve vousech.prave lecim nejaky zanet v oku a nad okem mam herpes.chtel bych se zeptat na vas nazor.dekuji

Katerina 9. únor 2014, 12:04

Dobry den, dnes jsem u sveho 18-ti mesicniho syna nasla mensi bulku vzadu na zatylku (na leve strane). Nejsem si jista zda se muze jednat o neco vaznejsiho a je treba navstivit lekare, nebo to muze mit souvislost s kaslem (od vcerejska nam maly trosku kasle). Boulicka je zatim spise mala cca do 0,5 cm, ale musela se utvorit behem par dni.
Dekuji s pozdavem Katerina

Jurak 19. únor 2014, 21:17

Dobry den syn ma horecky 3 dny a dneska jsme obevyly bulku na prave strane krku chtel bych se zeptat coto je dekuji

sarach52 12. březen 2014, 21:37

prosím o pomoc memu otci se aso před rokem na krku udědala boule nevím co by to mohlo být říka že ho to nebolí a že by si toho sam ani nevšiml bojím se oněj a proto se proto se ptám děkuji předem za odpověd

Manuella 23. duben 2014, 17:11

Dobrý den, před 3 dny jsem si nahmatala bulou na krku (cca 1cm). Je nahoře pod bradou těsně vedle hrtanu. Nebolí mě, ale cítím jí. Mám vyhledat lékaře? Děkuji za odpověď

Teri 28. duben 2014, 12:48

Dobry den,

ja si nahmatala asi pred dvema mesici na krku na strane bulku, byla jsem s tim i hned u doktora a pry to vypadalo na zvetsene uzliny, z nachlazeni nebo tak. jak jsem rikala to bylo pred dvema mesici a ta bulka je tam porad a nezmizela.Divne je, ze mi prijde pohybliva, jednou ji nahmatam dobre a pak mi prijde jako bych ji nekde zasunula a je jen tezce nahmatatelna. Bolestiva neni a nemuzu rict jestli se zvetsila nebo ne. Moje otazka je, jestli s tim mam jit znovu k dotorovi nebo si myslite ze to je normalni?? Uz minule mi prislo ze se muj lekar divil,ze tam chodim s takovou lapalii. Nechci nic prehanet ale nikdy jsem si nic na kru nenahmatala a sve uzliny jsem taky nikdy nemivala zvetsene.

Dekuji predem za odpoved.

Teri 28. duben 2014, 12:49

Dobry den,

ja si nahmatala asi pred dvema mesici na krku na strane bulku, byla jsem s tim i hned u doktora a pry to vypadalo na zvetsene uzliny, z nachlazeni nebo tak. jak jsem rikala to bylo pred dvema mesici a ta bulka je tam porad a nezmizela.Divne je, ze mi prijde pohybliva, jednou ji nahmatam dobre a pak mi prijde jako bych ji nekde zasunula a je jen tezce nahmatatelna. Bolestiva neni a nemuzu rict jestli se zvetsila nebo ne. Moje otazka je, jestli s tim mam jit znovu k dotorovi nebo si myslite ze to je normalni?? Uz minule mi prislo ze se muj lekar divil,ze tam chodim s takovou lapalii. Nechci nic prehanet ale nikdy jsem si nic na kru nenahmatala a sve uzliny jsem taky nikdy nemivala zvetsene.

Dekuji predem za odpoved.

Jakub 18. červenec 2014, 21:17

Dobrý den je mi 15 let a už dva roky mám takový dívny tlak v krku. Vedle hrtanu vlevo i na pravo jsem si nahmatal dvě kuličky. U doktora jsem byl a nic nezjistily

Michaela 27. srpen 2014, 10:36

Dobrý den, asi již týden bojuji s bulkami na krku. Nejprve se mi objevila boule přímo za uchem a pod ní ještě malá + na krku boule na uzlině (nebolestivé). Dostala jsem od pana doktora atb. doxybene pichalo mě i v uších tak jsem byla poslána na vyšetření na ORL (negativní). Po čtyřech dnech se mi objevily malé bulky na druhé straně kousek dál od ucha a ještě jedna výš mezi vlasy v hlavě. Tyto bulky už bolí a polovina krku je i trochu opuchlá a bolestivá bolí mě z toho i hlava. Pan doktor mi udělal odběry krve s výsledkem, že mám jen nepatrně zvýšený počet leukocytů, a že podrobnější výsledky budou za týden. Můžete mi prosím zhruba říct o co se jedná, protože od pana doktorka jsem se to nedozvěděla? nebo co bych měla na bolest užívat? S atb. končím dnes, ale podle mě mi moc nepomohly. Děkuji za odpověď a za Váš čas. Symerská M.

Daniela 8. září 2014, 17:30

Dobrý den, před dvěma dny mě začala bolet hlava, měla jsem ztuhlý krk, bolely mě záda a za očima. V noci jsem měla zvýšenou teplotu 37,5. Druhý den to bylo lepší, oči už tolik nebolely, ale na levé straně krku mě to na dotek bolí a cítím jako bych měla zduřelou šlachu a ta bolest mi jde až do ramene a pak na druhou stranu do hlavy - z toho mě na dotek bolí i levá strana týlu. Ještě dodám, že jsem v posledních dnech byla hodně ve stresu a vypětí, soudím, že by to mohlo být z toho. Je mi 21 let. Prosím o radu, co by to mohlo být a čím to popř. léčit. Děkuji za odpověď.

B.B. 12. září 2014, 19:22

Dobrý den,
už cca půl roku mám malou bulku pod levou čelistí. Na ORL mi dělali sono a našli bulku 7mm x 5mm x7mm, jen mi řekli, že to tam mám, ale nic víc k tomu. Když mi k tomu nic neřekli, mám počítat s tím, že to nic není i když mě to na dotek bolí a při určitých pohybech, např předklánění, cítím jak to přeskočí?
Děkuji za odpověď.

sona 18. září 2014, 20:12

Dobry den tri roky mam nad levou mandli bulku velikosti hrasku ktera se ted trosku zvetsila je stejne barvy jako jeji okoli a ted se na ni vytvorila bila tecka.bulka je tvrda a neboli co to muze byt?

wan24 12. říjen 2014, 19:54

Dobry vecer uz tyden mam na prave strane vetsi bulku hodne zarudlou ktera hodne boli nemuzu ani moc spat a na pohotovost se bojim jit muzete my poradit

anonym 9. listopad 2014, 22:04

dobrý den již před pěti mesíci se mi na boční straně krku oběvila malá asi centimetr velká bulka....nebolí je pohyblivá a měkká... asi před rokem jsem prodělal neštovice... je mi 15 let ..... předem děkuji za odpověď.. :)

anonymka 14. listopad 2014, 12:31

Dobrý den chci se jen zeptat.Mám na krku malou bulku má asi 1 centimetr možná půl, je pohyblivá..poprvé jsem ji našla asi před 2-3 roky..ale když jsem dneska vstala tak mě bolela ta strana krku, možná je to novým polštářem nebo tak něco, ale chci se jen zeptat co by to mohlo být..taky jsem měla mononukleózu asi před třemi měsíci ale tu bulku jsem tam měla už dřív takže to s tím asi nějak nesouvisí. předem děkuji za odpověď

tereza 26. prosinec 2014, 01:07

Dobrý večer,je mi 15 let a pod bradou na krku (uprostřed) si už pár dní nahmatávám malou bouličku. Mám zvýšené akné může to s bouličkou souviset nebo si mám dojít k lékaři? Předem děkuji za odpověď.

Janka 27. prosinec 2014, 15:50

Zdravim Vas :-)

Mam dotaz... asi pred tremi dny jsem si na krku vespod u hrtanu, temer az u klicni kosti nahmatala malinkou bublinku... trpela jsem upornym zvracenim... je to cca kolem 1 cm velke, neboli to, je to pohyblive. Muze se jednat o uzlinku? Je to malinke a kdyz to ohmatavam, o kousicek se to jakoby zvetsi. Celkem me to desi :-( dekuji Vam za odpoved!! :-)

Evikula.1 16. únor 2015, 12:42

Dobrý den chtěla jsem se zeptat mám bulku za krkem, podkožní o průměru 1cm. Šíleně mě bolí když si na ni sáhnu a svědí, přímo na tom místě a i kolem. Nevíte co by to mohlo být a zda bych měla jít k doktorce.? Mám asi zánět v zubu, ale přijde mi divné že by se to toho týkalo když to mám v zadu na krku. Jsem kuřák silný. A mám i problém s váhou. Děkuji za radu

MartinaG 19. únor 2015, 20:54

Dobrý den, ráda bych se zeptala na doporučený postup. V r. 2007 jsem po chirurgikém odstranění melanomu bez následné léčby (Clark I). Mentálně jsem si objevila buku na krku (v oblasti štítné žlázy) - nejdříve podezření na uzel, sonografie prokázala zvětšenou uzlinu 1,5cm x 2cm, středně tvrdá, povrh nezvrásněný. Po dohodě s lékařem jdu na biopsii. V případě, že histologie dopadne dobře, určitě chci uzlinu nechat vytáhnout. Doporučujete takový postup? Martina

kamilka 21. únor 2015, 15:27

dobry den mám dotaz ohedně bulky ze zadní strany krku je spíše na leve straně v místech kde už vlasy rostou.všimla jsem si ji asi před tydnem je nebolestiva a manžel ji našel jen po hmatu tudíž žádné zbarvení ani pupínek nahoře nic.nevíte co by to mohlo byt?

Leona 20. březen 2015, 07:57

Dobrý den,asi před 3 týdny jsem si nahmatala pevnou bulku na levé straně krku asi 1,5 cm, spíše v zadní části. Kousek pod ní se objevila malinká pohyblivá boulička asi ve velikosti hrášku. Žádné zabarvení ani bolestivost. Mohli byste mi poradit, co by to mohlo být?

anonym 29. březen 2015, 17:33

Dobrý den, asi před měsícem jsem si nahmatala na pravo na krku bouličku asi 1cm-1.5cm velkou. Je to vedle hrtanu skoro pod čelistí. Myslíte, že by to mohla uzlina?

anonym 29. září 2015, 15:43

Mam pod bradou na prave strane bulku je o trocbu vetsi nez mala a kdyz si na to zmacknu tak to hrozne boli ... mam opar tak se chci zeptat jestli to muze byt z toho dekuji za odpoved nashledanou

Kobliha 24. červen 2016, 11:22

Dobrý den,asi před 4mi dněmi ne my za krkemna levé straně oběvila taková 1 cm velka boule.
Nevíte co to muže být?? :(

nell 8. červenec 2016, 19:44

Dobrý den, mam pihu na noze, a na ni se udělal takovy bílý výstupek -jakoby málá bůlka,ale je fakt malá,ta piha je takova světle hněda a neni moc velka..

Ondra 21. červenec 2016, 18:37

Boule na krku
Dobrý den asi v prostědku krku na pravé straně mám takovou bulku asi 1 cm velkou trochu bolí ale zmenšuje se a pak mám jestě dvě další malinké asi velikosti jak rozinka bulky na krku jak kdyby u klíční kosti které mi přijdou trošku pohyblivé celkově mám krk na té straně takový stuhlí a trošku mě škrábe v krku mám 19 let nekouřím a každý den sportuji chci se zeptat co to je a jestli jde o něco vážnějšího cca měsíc zpátky jsem byl na operaci kolene jinak jsem uplně zdráv diky za opověd Ondřej

Veru 22. září 2017, 23:30

Dobrý večer přeji. Moc bych vás chtěla poprosit o názor. Už několik let mám na pravé straně ze zadu na krku tvrdou nepohyblivou bulku, která nebolí. Myslím si že to bude zvětšená uzlinka. Myslím že mohla mít celé ty roky cca 8mm. Cca 4 týdny jsem se večer probouzela úplně promočená takové to noční pocení které mě v noci vždy až probudilo.... Před cca dvěmi týdny bych řekla že noční pocení odeznělo. Po té približně tak před týdnem se mi ale zase zvetšila z ničeho nic ta uzlinka na krku cca na 14mm. Nebolí nehýbe se spíše velikostí ztvrdla. A před dvěma dny jsem si nad ní na kostí za uchem přibližněcm místě kde končí nožičky od brýlí když si je nasadíte, další malá bulka která už při zmačknutí trochu bolí. Jinak jsem zdravá pouze mě pobolivaji záda, žádné teploty. Nic zvláštního. Mám si zajít k doktorovi? Mam ztrach co to může být a nechci přehánět jelikož mi jinak vůbec nic není. .... předem vám moc děkuji za odpověď byla bych ráda kdybych věděla co můžu čekat. ... s pozdravem Veronika

miuchan 19. říjen 2016, 13:09

Dobry den dnes rano jsem se probudila a v krku nad ohryskem jsem nahmatala vetsi bouly cca 2 cm ... Bohuzel k lekari jdu az zitra a mam z ni strach .Sem tam me zaboli a nekdy bolest i pretvava ... Mam zvysebou funkci stitne zlazy ale nevim zda to mohla udelat ona .. Vysledky krve mam na ni v poradku ale i tak ji mam vetsi a do toho se pripletla tato boule...

Lucie 7. březen 2017, 03:17

Dobry den. Prosim o radu. Před dvěma lety našli v přední dvojce zubu zlomene zubní nástroje. Skoro rok mi léčili těžký zánět čelisti, do dnes mám pod zubem pistel. Od te doby mám pod pantem zvetsenou uzlinu, neboli, je asi centimetr velka. Včera se ale o trošku zvetsila a čelist a krk otekli. Vzala jsem si analgetika a ráno bylo zase vse v pořádku, jen uzlina je hmatatelnejsi. Mam zajít k lékaři a nebo je to stále následek toho velkého zánětu kosti? Děkuji za odpověď

Kristýna 1. duben 2017, 18:49

Dobrý den. Asi 3 měsíce mám na krku bouli. Je umístěna na boku. Stále se zvětšuje, zmenšuje a mění svou tvrdost. Ocenila bych nějákou radu. Není to nebezpečné? Ještě než se ta boule objevila, trpěla jsem hodně na bolesti hlavy, jsem vyčerpaná, hučí mi v hlavě(něco jako šumění moře). Děkuji za odpověď.

lydia 14. říjen 2017, 03:33

Dobry den chcem sa opytat nahmatala som si hrcku na pravej strane krku ale je tak akoby az za uchom ale de spodna cast krku.ma velkost cca 2cm nieje pohybliva a ked silno pritlacim troska zaboli....bojim sa ci to nemoze byt nieco strasne.

Kačenka 10. prosinec 2017, 03:45

Dobrý den,
Cca před 2 měsíci jsem prodělala nějaký zánět v těle a zřejmě s ním spojenou velkou celkovou únavu, byla jsem i na krevních testech ale doktorka nezajistila příčinu.
Zhruba v té době se mi objevila bulka na pravé straně krku. Přičítala jsem to k zánětu,že to je zvětšená uzlina.
Ale bulka a únava i nyní nemizí i přes to že jsem již dávno zdravá.
Je cca v polovině pravé části krku, o velikosti třešně, dobře hmatatelná a ohraničená, nicméně nebolestivá.
Mockrát děkuji za odpověď.

Bliss 28. leden 2018, 15:46

Dobrý den,
v listopadu jsem prodělala angínu, při které jsem si na oteklém krku náhodou nahmatala uzliny /jednu na levé straně za kývačem a jednu na pravé straně před kývačem - spíše v dolní části krku. Po dobrání antibiotik byly krevní testy, včetně sedimentace, v pořádku. Od té doby jsem bohužel prodělala další dvě nachlazení a uzliny jsou stále hmatné. Dle ultrazvuku je na krku uzlin více - zmnožené submandibulární do max. velikosti 18 mm a zmnožené jsou i uzliny pod a za kývači, v paketech, všechny do 10 mm. I ty hmatné mají velikost do 10 mm. Mám strach, jestli se nejedná o něco závažnějšího. Praltický lékař i ORL označili nález za normální - benigní, reaktivní - uzliny mají oválný tvar, jsou měkké, vaskulariace je centrální. Doporučují další kontrolu za půl roku. V podpažích ani tříslech uzliny hmatné nemám. Děkuji za odpověď!

Caroline 10. březen 2018, 14:45

Dobrý den, chci se zeptat, asi před týdnem měl přítel teplotu, přešlo to v kašel a za dna dny zmizelo. Kašel se občas přes den objevil, ale ne nějak akutně. Včera přišel s tím, že ho bolí v krku. Krční mandle, ale nemá, měřil si teplotu a ta se také nevyskytuje. Dnes si objevil ze zadu na krku, na straně kde ho v krku bolí, bulku polotvrdou, tak 2cm velkou, na pohmat bolestivou. V pondělí půjde k doktoru, ale chtěla jsem se zeptat, co by to mohlo být, jestli nemá vyhledat lékařskou pomoc rychleji. Předem děkuji za odpověď.

jindranovotny11 29. říjen 2018, 19:46

Dobrý den, už delší dobu (cca půl roku až rok ) pozoruji na svém krku bulku k rozměrech cca 1 cm až 1,5 cm zdravotní potíže skoro nemám až na zhoršenou kondičku a častější nevolnosti.(tak 1x týdně). Bojím se že je to něco horšího. Děkuji za odpověď

Ondrej12345 14. prosinec 2018, 23:06

Dobrý den, na krku asi 3 cm od míchy jsem nahmatal malou bouli(1cm) při zamáčknutí bolí,ale jinak ne. Mám jít k lékaři nebo mám čekat než to zmizí. Prosím o radu, děkuji

Jana 11. duben 2019, 20:23

Dobrý den,
prosím Vás o radu, mnoho let mám vzadu na krku dvě bouličky, poslední měsíce mě ale dost bolí celá strana krku, kde se bouličky nacházejí. Kdysi jsem je ukazovala své obvodní lékařce, ale ta jen po hmatu řekla, že to nic není. Samotné bouličky na dotyk nebolí a nikdy nebolely. Bolest celé pravé strany krku cítím i v noci při ležení na pravé straně a méně na levé. Tyto bouličky se dají rozmasírovat, ale po krátké době se zase vytvoří do stejné velikosti (již více se ale nezvětšují)
Můžete mi prosím poradit, co s tím? Je mi zvláštní, jak dlouho ta strana krku bolí i to, že se bouličky dají rozmasírovat, zda ale bolest pravé strany krku je od nich netuším.
Moc Vám děkuji za rady a přeji krásný den.
Jana

E-mail nebude nikde zveřejněn. Slouží pouze k upozornění v případě odpovědi na Váš komentář.