Dárkové sady koření

Bulka na kůži

podkožní bulka, bolestivá bulka, nebolestivá bulka, boule pod kůží, hrbol na kůži, boule na kůži

Bulka na kůži nebo v podkoží je většinou příznak, kterého si každý rychle všimne. Může být způsobena špatně se hojící jizvou, která nabude podoby keloidu – v některých případech je i do červena zabarvená.

Při klidném okolí a lokalizaci v podkoží může jít o lipom, což je nezhoubný tukový nádor běžně se vyskytující. Lipomy jsou způsobeny zmnožením tukových buněk v jednom místě v podkoží. Útvar je pak tuhý, nebolestivý a velký maximálně dva až tři centimetry.

Pokud je okolí teplé, červené, bolestivé na dotek a oteklé, jedná se o zánět. Opět může mít mnoho příčin – cizí těleso lokalizované v podkoží, furunkl, karbunkl, absces a další. Bulka na kůži může být i pupen od hmyzu.

Je také dobré se přesvědčit, zda podkožní bulka není přítomna na opačném místě symetricky a zda nejde o nějakou anatomickou strukturu – například kostní výstupek lokalizovaný blízko podkoží.

Bulky v podkoží zejména na krku, v podpaží, v tříslech mohou být uzliny. Ty mají svou obvyklou velikost do 1cm a na některých místech jsou hmatné i u zdravých lidí. Toto místa jsou nebolestivá a tuhá struktura velikosti malé fazolky se i trochu pohybuje – není tedy přirostlá v jednom místě. Zvětšené uzliny – tedy nad 1cm by měly být raději prohlédnuty lékařem. Bulky v podkoží na krku mají dále mnoho příčin a jsou probrány jako samostatný příznak.

V případě obavy by měl pacient navštívit lékaře.

Diskuze

Silva 8. květen 2012, 06:11

Dobrý den, asi před týdnem jsem si narazila přirození při jízdě na kole (napadla jsem na řidítka) a teď se mi na daném místě vytvořila malá bulka. Mám důvod k obavám nebo je to běžné? Děkuji

virtualninemocnice.cz 8. květen 2012, 08:49

Dobrý den,

v místě nárazu se Vám mohla vytvořit hlouběji pod kůží například krevní sraženina nebo se zde nahromadilo více tkáňového moku. V tomto prostoru se pak mohlo začít tvořit menší množství vaziva, což by podmiňovalo bulku. Časem by se měla začít bulka zmenšovat a během měsíce, dvou by měla zcela zmizet. Jedná se vlastně o stejný princip jako pokud se praštíte do hlavy a máte bouli. Protože ale na kůži hlavy není tolik hlubokých tkání, boule se vstřebá dříve.

Zároveň musíme ale dodat, že se může jednat i o bulku, která s úrazem nijak nesouvisí - například o lipom, který vznikl nezávisle na nárazu řidítek. Ani lipom ale není nijak nebezpečný.

Přesto, pokud byste měla obavy (bulka by se zvětšovala, kůže nad ní by byla teplá, měla byste teploty, zimnice, nebo by se Vám bulka jen nezdála sama o sobě), raději běžte k lékaři.

Budeme rádi, když napíšete, jak bulka nakonec dopadla, což pomůže našim dalším uživatelům, kteří by měli podobný problém.

Děkujeme a přejeme hezký den :)

pavel 31. červenec 2012, 10:15

Dobrý den, před 3 týdny jsem přepadl přes kolo a levým stehnem jsm se uhodil o rám kola. V místě stehna nad kolem (nejrve jsem po silné ráně, myslel že je kost přeražená..) se mi okamžitě vytvořela velká boule, zdá se mi že se pomalu, ale opravdu jen pomalu vstřebává. Ráno po nočním klidu to vypadá skoro dobře, ale když jsem celý den v pohybu tak je boule večer dost oteklá, ale měkká. Nijak zásadně nebolí, ani jiné příznaky místo nevyvolává, jen manželka mě straší aby z toho začas nebylo něco jiného. Prosím o Váš názor, zda se vtřebá nebo je nutné dojít na nějaký zákrok s odstraněním. Moc děkuji (PS: vlezu do hluboké studny, vylez na vysokou věž, ale jak má do mne někdo píchnout :-(...znáte chlapy

virtualninemocnice.cz 31. červenec 2012, 13:03

Dobrý den,

některé bulky po úrazech zůstávají dlouho a trvá i několik týdnů než se zcela vstřebají. To můžete podpožit lehkými masážemi okolí, obklady. Pokud by ale byla bulka stále přítomna nebo se ještě zvětšovala, navštivte svého lékaře.

Hezký den a hodně zdraví, Vaše virtuální nemocnice.cz

pavel 31. červenec 2012, 14:14

Dík za odpověď, mezitím jsem lékaře navštívil, vytáhnul z podkůže skoro dvě dvacítkové stříkačky. Mám o nyní chladit a mazat Lioponem. Příjemné odpoledne

pavel 31. červenec 2012, 14:14

Liotonem

Jana 19. srpen 2012, 17:06

Dobrý den, zhruba před třemi týdny se mi v přední čísti hlavy objevila malá bulka cca 0,5 cm. Na dotek je citlivá. Nevím o tom, že bych se do hlavy uhodila nebo něco podobného. Poradíte mi prosím co by to mohlo být ?
V únoru letošního roku jsem z ničeho nic přišla během 1 měsíce skoro ovšechny vlasy, může to s bulkou nějak suviset ?
Děkuji za odpověď

virtualninemocnice.cz 19. srpen 2012, 19:21

Dobrý den,

takto malá bulka, která je citlivá, spíše ukazuje na zánětlivou nebo úrazovou příčinu. Také Vás mohl štípnout hmyz a jedná se o delší alergickou reakci spojenou se zánětem, případně o rostoucí lipom, který může být z počátku citlivý. Velice záleží na vzhledu kůže nad bulkou - je teplá? Červená? Máte i jiné příznaky?

Náhlá ztráta vlasů je ale závažný příznak - velice bychom Vám radili si s bulkou a i s vypadáním vlasů pro jistotu zajít k lékaři - nejlépe na kožní oddělení.

Držíme Vám palce a budeme rádi, když nám dáte vědět, jaká byla příčina Vašich obtíží. Hezký den, Vaše virtuální nemocnice

Roman 4. září 2012, 15:33

Dobrý den, nedávno jsem omylem narazil do svého prsa (Jsem muž)a bradavka se mi zdála nějak citlivá, proto jsem ji prohmatal a zjistil jsem, že je pod mou bradavkou nějaká boule či uzlina. Při doteku to mírně bolí. Z venčí vypadá bradavka uplně normálně. Děkuji za odpověd.

virtualninemocnice.cz 8. září 2012, 11:36

Dobrý den,

pravděpodobně se jedná pouze o místní zduření, které mohlo vzniknout z mnoha příčin - pohmožděním, větší svalovou zátěží, zánětem. Může se také jednat o zmnožení tukové hmoty, která je v prsu také přítomna. Takovému útvaru se pak říká lipom, který je často citlivý, různě veliký a pružný na dotyk.

Nicméně každá bulka je podezřelá a přestože jste muž a tudíž je u Vás riziko rakoviny prsu mnohonásobně menší, doporučovali bychom Vám návštěvu lékaře. Ten Vám prs vyšetří pohmatem a pošle Vás na ultrazvukové vyšetření. Při něm je možné odebrat z ložiska i malý vzorek tkáně na histologické vyšetření, které prokáže, z jakých buněk je složeno a vyloučí případnou nádorovou příčinu.

Hezký den a ozvěte se, jak jste dopadl. Vaše virtuální nemocnice

hankaj 14. listopad 2012, 12:50

Dobrý den, již asi 4 dny mě trápí bolest v oblasti předlktí. Na omak tak mám bouli (cca 1,5cm), která není vidět na kůži. Oblast mám velice bolestivou a někdy lehce červenou. Prosím poraďte co to může být. děkuji

jitka 23. listopad 2012, 17:32

Dobrý den má6letá dcera má na jedné straně třísla i trochu níže zvětčenou stranu takovou bouličku kamarádka mě straší že to může být lipom mám se obáva chirurgického zákroku?má to asi 3-5cmveliké vyboulené.Předem děkujiza odpověd.

Marketa 1. prosinec 2012, 23:35

Dobry vecer ,po narazu na hranu postele,primo pod koleno se mi udelala tvrda bulka jako na kosti .Hrozne to po narazu bolelo asi ctvrt hodiny jsem nemohla nohu narovnat a po nekolika dnech jsem se tam uhodila na to same misto znovu ,zase silena bolest a od te doby tam mam tvrdou bulku ,ktera neboli ani koleno nemam otekle.

Jamie 4. leden 2013, 15:31

Dobrý den
Před několika lety jsme měl bulku na stehně ted je jako oříšek vlášský
teď se mi udělala na zádech,boku a na nohou v předu na stehně takže jich mám celkem 7 . Jedná se prosím o lipom ? mám mít strach o jakou cenu by se jednalo při odstranění předem děkuji za vás čas a odpoveď s Pozdravem Greguš Lukáš
Ps : nebo o co se může jednat
mají tvary pecky,oříšku

terka 17. leden 2013, 17:23

Dobrý den asi před měsícem sem našla na vnitřní straně stehna bulku, která je patrná na pohled protože je vystouplá a začíná dost bolet a nevím co je to zač. dekuji za radu

lola 29. leden 2013, 20:26

Dobrý den, už asi rok mám tvrdou,moc nepohyblivou bulku velkou asi 1 cm v okolí ohanbí,blíž k tříslům a noze. První jsem myslela,že je to zarostlý chloupek,ale asi nebyl,nevím. Z bulky mi občas tekl.při zmáčknutí hnis s krví,teď už asi 2 měsíce ne,jen občas při velkém tlaku teče krev. Bulka bolí jen někdy,zdá se mi,že se zvětšuje a zase zmenšuje. Nevím,co s tím dělat,ani nevím,co to může být. Poradíte mi prosím?

jiří 31. březen 2013, 23:06

dobrý den právě jsem si v lalůčku u levého ucha nahmatal podkožní útvar, při stlačení bolí, ale v klidu ho necítím je to něco nebezpečného? mám vyhledat odbornou pomoc? předem děkuji.

virtualninemocnice.cz 1. duben 2013, 08:07

Dobrý den,
omlouváme se za delší výpadek v komunikaci.

Pokud jsou bulky (netýká se to bulek např. v prsu nebo na varleti) hmatné a nebolestivé, ve většině případů jde o vazivo vzniklé poúrazově nebo nahromaděním tuku (lipomy). Je dobré si i tyto bulky nechat zkontrolovat, nejedná se ale o akutní stavy.

Naopak pokud je bulka bolestivá, kůže nad ní červená nebo citlivá, je riziko, že je v podkoží zánět. Je proto dobré vyhledat včas lékaře.

To samé platí, pokud si pacient vyhmatá bulku v prsu nebo na varleti - protože by se mohlo jednat o nádor a některé nádory (hlavně varlete) jsou často agresivní a rostou velice rychle, je nutné vyhledat lékaře ihned.

V oblasti chrupavek se mohou vyskytovat i pozánětlivé změny - tzv. "boxerské ucho" nebo místa s hromaděním cholesterolových nebo dnavých krystalů. U těchto onemocnění je riziko, že tím, jak se budou krystaly dále hromadit dojde k provalení na kůži. Může se ale také jednat pouze o přídatnou chrupavku ušního boltce, které jste si předtím nevšiml. Není tato bulka i na druhém uchu?

Většina bulek, které si pacienti vyhmatají, není nebezpečná a odstranění je možné preferováno zejména z kosmetických důvodů. Ve chvíli, kdy ale hrozí riziko infikování bulky, její provalení, potřeba odběru pro diagnostiku, je vhodné bulky odstranit.

Krásný den, Vaše virtuální nemocnice.cz

Sima 4. duben 2013, 17:55

Dobrý den, moje dcera má už asi 3roky malou bulku mezi očičkama uprostřed čela nad nosem.Když byla malá bylo to viditelné a tak jsme navštívili paní doktorku( platická chirurgie ) a ta nám řekla, že je to tuková opouzdřená bulka a že mezi 4-5rokem máme přijít na vyříznutí.Nyní jsou dceři 4roky a bulka už vditelná není,ani ji to nijak nebolí, ale na omak ji tam má stále.Nevím jestli s ní mám zákrok podstoupit, přece jenom je to holka a má to na oblieji,také mám oni strach.Také naše obvodní paní doktorka si myslí, že je to spíše zrohovatělá kost ( že dcera jako malá se uhodila a hemantom se nestačil vstřebat a tak tam vznikla tvrdší kost).Tak teď tedy nevím.Můžete mi poradit? Děuji Sima

Sima 4. duben 2013, 17:56

Dobrý den, moje dcera má už asi 3roky malou bulku mezi očičkama uprostřed čela nad nosem.Když byla malá bylo to viditelné a tak jsme navštívili paní doktorku( platická chirurgie ) a ta nám řekla, že je to tuková opouzdřená bulka a že mezi 4-5rokem máme přijít na vyříznutí.Nyní jsou dceři 4roky a bulka už vditelná není,ani ji to nijak nebolí, ale na omak ji tam má stále.Nevím jestli s ní mám zákrok podstoupit, přece jenom je to holka a má to na oblieji,také mám oni strach.Také naše obvodní paní doktorka si myslí, že je to spíše zrohovatělá kost ( že dcera jako malá se uhodila a hemantom se nestačil vstřebat a tak tam vznikla tvrdší kost).Tak teď tedy nevím.Můžete mi poradit? Děuji Sima

virtualninemocnice.cz 4. duben 2013, 18:04

Dobrý den,
operace na obličeji jsou vždycky ošemetné. Nikdo nedokáže zaručit, že výsledek bude nakonec lepší než stav před operací. U lipomů (tedy opouzdřených tukových ložisek) se někde stává, že se z ničeho nic zvětší. Stejně tak se ale i mohou zmenšit jako se to stalo u Vaší dcerky.
Dalším rizikem je pak jizva. Záleží na tom, jestli se Vaší dcerce dobře hojí poranění, nebo případné jizvičky, které už má se například vyklenují a tvoří tzv. keloidy.
Nejlépe bude, když se poradíte na té plastické chirurgii, kde jste již byli, protože mají s těmito ambulantními výkony jistě mnoho zkušeností, navíc si mohou bulku Vaší dcery "osahat" a díky tomu nejlépe zvolit další postup.
Přejeme Vám krásný den, Vaše virtuální nemocnice.cz

gejby 6. duben 2013, 23:21

Dobrý den,měla bych dotaz. Tak cca 2 až 3 cm pod pravým prsem se mi udělala před rokem malá bulka. Nikdy nebolela,neměla sem s tím žádný problém. Teď se lehce zvetsila,začala bolet na dotek a mam to lehce zarudlé. O co by se mohlo jednat? Děkuji za odpověď.

virtualninemocnice.cz 6. duben 2013, 23:55

Dobrý den,
pokud máte na prsu bulku, určitě si jí nechte překontrolovat - Váš praktický nebo gynekologický lékař Vás může odeslat na sonografii prsu nebo na mamografii. Tak se odhalí, o co se jedná. Nicméně zarudnutí často svědčí pro zánět. Nekojíte? Může se totiž snadno jednat o rezistenci zatvrdlého mléka.
Vaše Virtuální nemocnice.cz

jiji 19. duben 2013, 19:30

Dobrý den,
asi před třemi týdny se mi udělala malá bulka v oblasti třísel (v podstatě v místě, kde mám lem kalhotek). Zdálo se mi to místo jako zanícené, a za pár dní bulka zmizela. Hned pár dnů na to (zhruba před týdnem) se mi udělala další, je zhruba velikosti fazole, zpočátku bolela, teď už ne. Zatím nemizí. Mám vyhledat lékaře nebo není třeba se obávat a stačí to s lékařem konzultovat příležitostně? Děkuji za odpověď

virtualninemocnice.cz 21. duben 2013, 23:00

Dobrý den,
tato bolička může mít mnoho příčin - od zarostlého chloupku přes zvětšené uzliny ... Pokud nemáte jiné příznaky - například noční pocení, hubnutí, pocit zvýšené únavy nebo nějaké lokální příznaky v okolí bulky, asi se nejedná o akutní problém, kvůli kterému byste musela vyhledávat lékaře v pohotovostní službě. Pro klid duše byste ale měla pro jistotu třeba na kožní nebo k praktickému lékaři zajít.
Hezký den, Vaše VN

Edita 30. duben 2013, 14:32

Dobry den!
Vcera jsem si nahmatala neco jako bulku, je to tvrdsi na dotek kuloviteho tvaru,posazene jakoby v kosti ale asi je to na kosti, nebolestive, spise jen pri tom doteku-zatlaceni jen jemna tupa bolest, v obliceji na licni kosti,spise blize k nosu nezli k uchu situacne by se dalo rici pod okem ale neni to jinak mysleno jako "primo pod okem", pri beznem doteku obliceje napriklad pri mazani kremem, jsem si toho ani nevsimla,ale vcera jsme si chtela udelat olejem lehkou masaz a jak sem vice tlacila na mekou tkan ucitila jsem cosi co na druhe strane v techto mistech nemam.Prosim mohli by jste mi doporucit kam se mam objednat na nejake vysetreni,pokud to jde prohlidnout napriklad sonem, je nutne chodit primo pres obvodni doktorku nebo muzu I mimo sve bydliste. Dekuji za nazor a radu, s pozdravem E.F

virtualninemocnice.cz 1. květen 2013, 09:59

Dobrý den,
může se jednat o výrůstek kosti, který vznikl třeba po zánětu nebo po úraze organizací vaziva. V místě pod okem, kde začíná okraj očnice mohou být také drobné nerovnosti způsobené průběhem nervu ve spodině očnice. S tím by také souvisela zvýšená citlivost, protože periost - obal kosti, je bohatě cévně i nervově zásoben, a proto bolí, když se do kosti praštíme.
Protože tento výrůstek máte asi delší dobu a spíše jste si ho nikdy nevšimla, asi není nutné jít co nejdříve k lékaři (pokud nemáte jiné příznaky). Můžete proto navštívit Vašeho praktického lékaře, který rozhodne, kam Vás pošle. Pokud k praktikovi nechcete, můžete se obrátit rovnou na ORL pracoviště.
Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

Edita 1. květen 2013, 13:45

Dobrý den !
Moc Vám děkuji za brzkou odpověď ,přecijen člověka trochu vyděsí "neznámá bulka" navíc tam kde by ji ani nečekal.Jen k upřesnění ,masáž obličeje si snažím dělat pravidelně ,proto vím s naprostou jistotou ,že třeba cca před měsícem ,jsem ji tam neměla ,předevčírem to bylo hned první co mě okamžitě zarazilo ,zjištění že na té kosti při stlačení cítím cosi kulovitého co na druhé straně nemám a co vím na 100% ,že ani na této straně jsme to nemela .Žádný zánět sem neprodělal ani jsem se do obličeje neuhodila .Jediné co ,tak občas mám problém s opravdu ošklivým nateklím bolákem /akne/ ,který je v tomto nateklém stavu třeba tyden a pak se zase týden sám ztrácí ,občas se zanítí i do té klasické "bílé čepičky" ,ale vzdy jde opravdu malé množství hnisu na to jaký "bolavý obr" to je ,to je jediné co mě napadá jako zánětlivý proces který by se u mě v obličeji mohl odehrávat ,ale bývá to spíše na bradě než jinde v obličeji . Pro klid duše se tedy na Vaše doporučení nejdříve poradím s obvodní lékařkou i když bych možná raději šla někam rovnou sama ,ještě to tedy zvážím, nicméně mě velmi potěšilo ,že jste na můj dotaz reagovali takto pohotově a moc za to děkuji ,s pozdravem E.F

virtualninemocnice.cz 1. květen 2013, 13:53

Dobrý den,
příčin může být velké množství, tyto dvě jsou spíše nejčastější. Může to být třeba i malinký lipomek (nezhoubný tukový nádorek), ten je také citlivý. Nebo aterom, který má ale ještě další projevy. Uvidíte. Zajděte si tedy k lékaři a budeme rádi, když nám pak dáte vědět, co to bylo a jak jste dopadla.

Jinak za masáže obličeje Vás chválíme, protože jsou velmi účinné a navíc si tím zpříjemníte den. A psychická pohoda je mnohdy to nejdůležitější, co dělá den krásným.
Vaše Virtuální nemocnice.cz

HS 1. květen 2013, 16:25

Dobrý den, ráda bych se zeptala na to co mě už delší dobu trápí. Poslední 2-3 měsíce jsem trpělana prchavé vyrážky, na které mi byl předepsán xyzal, potom xados. To mi od vyrážek pomohlo...ale občas se v noci budím s hrbolky na čele. Které nebolí, možná jen trochu štípou Při pohledu do zrcadla jsem pak vždy zděšená, protože čelo mám viditelně hrbolaté.
Vždy to tak do 3 hodin zase zmizí. Ale děsí mě to. Co by to mohlo být? :(

virtualninemocnice.cz 1. květen 2013, 16:31

Dobrý den,
pokud Vám tyto mastičky od vyrážek pomáhají, může se jednat o alergickou reakci. Možná by bylo vhodné zkusit vypozorovat, co jste dělala celý den a po čem se Vám tato vyrážka objevuje. Počítáme, že Vám mastičky předepsal praktický lékař. Možná by stálo za to zajít na imunologické pracoviště a nechat se vyšetřit.
Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

Nela 7. květen 2013, 08:16

Dobrý den,
našla jsem si v třísle, na levé straně a v lemu kalhotek malou bulku. Na pravé straně jsem nic takového nenahmatala. Není to vystouplé, kůže není červená a na pohmat to nebolí. Je to malá kulička(tak asi půl cm), ale nepřijde mi, že by se hýbala. Mám takový pocit, že na tom místě mám tlak/bolest, ale to bude možná psychického původu a tím, že si to pořád nahmatávám. Nedávno si moje sestra (21let) našla také bulku zhoubného původu a teď musí chodit na chemoterapie. Děkuji předem za odpověď.

virtualninemocnice.cz 7. květen 2013, 17:43

Dobrý den,
v tříslech jsou uzliny normálně, mohou být někdy i hmatné - třeba pokud jste štíhlá, nebo jste si zrovna vyhmatala nějakou, která je více u povrchu. Pokud nemáte jiné příznaky a podle věku Vaší sestry jste mladá, je u Vás pravděpodobnost zhoubného onemocnění poměrně malá. Nicméně pro klid duše - vzhledem k Vaší rodinné anamnéze, se raději nechte vyšetřit.
Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

Roman 14. květen 2013, 21:54

Dobrý den,
chci jen preventivně zeptat: před třemi dny jsem si nahmatal pod žebry v oblasti přímého břišního svalu pod kůží bulku o velikosti cca 1x1 cm. Bulka není nikterak bolestivá. Pravidelně sportuji, posiluji a podobně. Současně již asi 14 dní mám zřejmě podrážděnou sliznici žaludku. Cítím to třeba při stresu. již jsem to v minulosti před několika lety měl. Koupil jsem si Omezaprol. Ta bulka mne trochu straší. Co to může být? Děkuji a jsem s pozdravem

Raja 4. červen 2013, 20:25

Dobrý den,cca před půl rokem se dceři(šest let)vytvořila na pravé paži(pod ramínkem) malá bulka pod kůží.(nepamatujeme si náraz či bodnutí od hmyzu, očko bylo na druhé ruce)Po doporučení lékařky jsme bulku pozorovali.Bulka je cca 0,5cm velká, tvrdá, při pohybu paže i lehce vystouplá,zdá se lehce pohyblivá, pod kůží, s lehkou modročervenou barvou. Při silnějším stlačení bolestivá. Bez otoku a jiných problémů.Bulka se mírně začíná zvětšovat,možná více vystupovat, více citlivější a vedle ní je ještě jedna malá druhá.Byli jsme teď i na odborném posouzení ve FN,lékařka doporučila odstranění(zatím bez žádné určité diagnozy)Odstranění by muselo být pod celkovou anestezii. Zatím se mi dceru nechce nechávat operovat, natož pod celkovou anestézii. Mohla bych poprosit o Váš názor? Děkuji.

virtualninemocnice.cz 4. červen 2013, 20:34

Dobrý den,
protože se může jednat o cokoli, těžko Vám můžeme nějak lépe radit než Vaše lékařka, na její radu bychom ale dali. Pokud se útvar, o kterém nikdo neví, co je, zvětšuje a objevuje se v jeho okolí další, je lepší ho odstranit teď, dokud je malý než mít později komplikace. Může se ale také jednat o zcela běžnou benigní - třeba zánětem vyvolanou bulku a operace pak bude zpětně vypadat zbytečně.
Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

Daniel 5. červen 2013, 15:11

Dobrý den, asi před 3mi dny se mi na pravé, zadní, spodní, části hlavy udělala taková bulka, tlačí a při dotyku bolí, když dám hlavu na opačnou stranu od bulky začne to tahat od krku až po bulku, bulka je pod kůží, je možné že to je 'Jebák' protože je mi 16 let, ale nejsem si tím jistý kvůli tomu tahání a bolesti, mám strach aby to nebyl nádor nebo tak něco prosím poraďte.

virtualninemocnice.cz 8. červen 2013, 08:50

Dobrý den,
takhle náhle vzniklá bulka, která bolí je s největší pravděpodobností zánětlivého původu - může se jednat o akné, v horším případě třeba o počínající furunkl. Bulku sledujte a pokud byste měl i jiné příznaky jako je horečka, bolesti atd., nebo jste měl o svůj stav obavy, vyhledejte lékaře.
Hezký den, Vaše Virtální nemocnice.cz

Mahulena 11. červen 2013, 17:12

Dobry den. Muj pritel si nasel na hrudi bulku.. Je hodne hmatatelna a kdyz ji pritiskne tak boli. Muze se jednat o tuto podkozni bulku?

virtualninemocnice.cz 16. červen 2013, 21:53

Dobrý den,
pokud je bulka pod kůží, je to podkožní bulka, záleží ale na vyvolávající příčině - zda je zánětlivá atd.
Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

Mirek 17. červen 2013, 21:20

Dobrý vytvořili se mi na rukách malé bulky cca o velikosti 0,5cm jsou z lehka narudlá ale nebolí.Mám to už zhruba rok nevím si rady vyzkoušel jsem ruzné mastičky atp. ale nic nezabírá.

MM 20. červen 2013, 15:35

Dobrý den,
ráda bych se informovala. Cca 2 roky jsem chodila na antikoncepční injekci, která se vpichovala do břicha, tato metoda byla ale zrušena, protože se ženám v obasti vpichu injekce začly dělat "ďolíčky" a proto se injekce vpichovala následně na jiné míto. Mě se ale v břiše po této antikoncepci udělaly dvě bulky, které nezmizely tak jak mi to sestra u lékaře řekla. Je to již cca 2 roky a bulky pod kůží stále mám. Mám dojem, že se jedna zvětšila. Ráda bych se proto u Vás informovala, zda je to nějaký větší problém, nebo si s tím nemusím zatěžovat hlavu.
Za odpověď děkuji.

terouch 22. červen 2013, 18:01

Dobrý den,
asi před týdnem jsem si nahmatala pod kůží bulku na pravém velkém stydkém pysku (kousek od lemu kalhotek). Bulka je asi 1cm velká, možná o trochu víc. Je pohyblivá a nebolí. Nevíte, prosím, co by to mohlo být? Měla bych s tím zajít k doktorovi?
Předem děkuji za odpověď.

Martina 24. červen 2013, 09:16

Dobrý den, včera jsem si při protahování svalů nahmatala na zadní části stehna bouli. Je tvrdá, nebolí a hmatatelmá je, když mám nohu propnutou a sval je v napětí, když je noha povolená, není téměř k nahmatání. O co by se mohlo jednat, trošku mě to vyděsilo?

virtualninemocnice.cz 25. červen 2013, 19:17

Dobrý den,
jak jsme již psali výše, příčin tvorby bulek je opravdu mnoho, ale mít bulky pod kůží není samozřejmě normální, takže je vždy nejlepší nechat si je vyšetřit a případně i pro jistotu odstranit.
Hezký den Vaše Virtuální nemocnice.cz

luccunka 3. červenec 2013, 22:20

Dobry den,mam uz tak 4-5let na hlave bulku neboli to ale citim to ma to tak necely 1centymetrprosim je to na operaci?

virtualninemocnice.cz 7. červenec 2013, 14:13

Dobrý den,
pokud máte bulku v podkoží takhle dlouho a nemění se, jedná se velmi pravděpodobně o lipom. Nechte si ji ale pro jistotu zkontrolovat a pokud Vám působí nějaké obtíže, tak po dohodě s lékařem i odstranit.
Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

Jonáš 11. červenec 2013, 15:15

Dobrý den. v neděli jsem si rozsekl nohu mačetou. mám to sešité matracovým stehem. (5 cm pod kotníkem 5 nad patou na levé noze z vnitřní strany) Žádné důležité nervy nejsou přeseklé. Napravo od sešitého místa se mi zjevila modřina. Aspoň to tak vypadá... Nebolí to když na to sáhnu. Co s tím mám dělat? Mám to masírovat či nechat v klidu? Mám na to dávat nějaké obklady? Děkuji za pomoc. :)

virtualninemocnice.cz 27. červenec 2013, 21:11

Dobrý den, Jonáši,
pokud máte jen modřinu, ne otok, nemáte teploty, místo není zarudlé, nemáte poruchy citlivosti atd., nemusíte se bát. Pokud máte ale i přesto o svůj zdravotní stav obavy, nebo se Vám jen něco nezdá, ukažte se na pracovišti, kde Vám poranění ošetřovali.
Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

dagy7 27. červenec 2013, 23:28

Dobrý večer,kamarád má na zádech a rukou bulky, některé jsou bolestivé. Podle dr. jsou to tukové bulky. Ale přibývá jich. Můžete mi prosím poradit, co s tím dělat? Děkuji.

virtualninemocnice.cz 28. červenec 2013, 21:00

Dobrý den,
jedinou účinnou možností je bulky chirurgicky odstranit.
Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

Thea 29. červenec 2013, 10:49

Dobrý den, před dvěma měsíci mě kožní poslala na vyříznutí bulek v horní části ramene s domněním, že tam mám cystu. Mám tam shluk bulek, chirurg mi udělal malý řez a doslova mi vytlačil z masa pouze dvě bulky. Zjištěno bylo, že mám lipom. Zbylé tam nechal. Nyní mě v jizvě občas bolí. Mám obavy, jestli je dobře, že jsem prodělala zásah a zbylé tam zůstaly... mám na mysli, zda to nemůže začít např. zhoubně bujet. Můžete mi prosím poradit ? Děkuji.

virtualninemocnice.cz 2. srpen 2013, 12:54

Dobrý den,
lipomy jsou nezhoubné, je tedy velice malé riziko, že by v nich došlo k přestavbě a zvrhly se ve zhoubný proces. Pokud máte ale po odstranění komplikace, bolesti, navštivte pracoviště, kde Vám byl zákrok prováděn.
Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

lucccunka 2. srpen 2013, 14:43

Dobry den,na hlave pod kuzi jse mi udelala boulicka o prumeru cca 0.5mm mam strach a nevym co je to muze to byt podkozni tuk boli me obcas hlava

Fiamma 15. srpen 2013, 14:52

Dobrý den,
asi před 14ti dny se mi v tříslech udělala menší bulka, nebolestivá, jen byla na dotek cítit. Nyní je bulka větší, uprostřed je červený flek a velmi to bolí,jen s obtížemi snesu spodní prádlo. Nikde jsem se nedočetla pořádně co že to vlastně může být. Poradíte? Děkuji

Ester 16. srpen 2013, 10:41

Dobrý den,

moje 5 a půl letá dcera se cca před 3 - 4 týdny uhodila do čela o kmen stromu, na čele měla běžnou bouli a modřinu. Postupně modřina a otok zmizel, ale doteď tam přetrává hmatná malá bulka, asi 1 cm v průměru, možná víc. Je to prosím možné, že malá bulka po bouli tak dlouhá přetrvává? A za jak dlouho by měla zcela zmizet?
Děkuji za odpověď.
Hezký den
E.

Janka 30. srpen 2013, 09:00

Dobrý den, před 14 dny se mi udělala v podpaží (po oholení) bulka, cca 1 cm velká, která dost bolela. Napadlo mě, že jsem se mohla poranit při holení, nebo že jsem moc brzo po oholení použila antiperspirant. Několik dní jsem si na ní přikládala Višněvského balzám, bulka po dvou dnech přestala bolet a hodně se zmenšila. Ale i teď, po 14 dnech, tam malou bulku mám stále, i když už nebolí. Za jak dlouho by měla zmizet, nebo s tím mám jít raději k lékaři? Předem děkuji za odpověď. Jana

Hana 1. září 2013, 15:15

Dobrý den,
před týdnem mě kopl kůň do ruky (kousek nad loktem). Modřina už zmizela, ale pořád tam mám nějakou bulku asi 1-2 cm u průměru, na dotek trochu bolí. Někdo mi říkal, že to může být krevní sraženina, ale nevím.

Děkuji za odpověď

Martin 2. září 2013, 15:20

Dobry den,

pred cca. tydnem jsem narazil na cca. 1cm velkou bulku v prsnim svalu tesne nad bradavkou. Na pohmat je bolestiva jinak ne a ani po tydny nemizi. Mam zkusit lekare, nebo pockat?

Dekuji

Tonička 5. září 2013, 09:12

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat. Dcerka (13 let) mne již po několikáté upozornila, že má, cítí, bulku malinkou do 1cm, v tříslech. Upřímně bych spíš řekla, že je to poblíž poševního vchodu. Na kůži není nic vidět, ani já na pohmat nic necítím. Bulka ji nebolí. Ale nepravidelně se ji objevuje. Pokud na ni přitlačí apod. má tendenci zmizet, zřejmě zajde hlouběji do těla.
Můžete mi říct, zda bych toto raději měla řešit s lékařem, s kterým, a co to dle vás může být?

Děkuji moc.

hahahaha 10. září 2013, 13:54

Dobrý den, na pravém stehně asi 5cm pod tříslem jsem si nahmatala bouli. Je mírně válcovitá, velikosti menšího vlašského ořechu. Nebolí, ale mám na ní modřinu - myslím, že jsem si ji ale udělala prohmatáváním boule. Může to být lipom? Děkuji

evik 11. září 2013, 14:15

dobry den. Asi pred tydnem se mi udelala v trisle mala uzlina ktera je citliva a trosku boli. Je asi tak 1cm velka. Nikdy sem nic takoveho nemela. Nejde zatlacit. Cetla sem ze to muze byt zanet z gynekologickeho hlediska. Dekuju za odpoved

Tomáš 22. říjen 2013, 12:32

Dobrý den, je mi 31 let, už v období puberty jsem si nahmatal pod bradavkou jakousi bulku, pak to přešlo v takové určité zauzlení, to samé jsem si pak nahmatal i na druhé straně. Nikdy jsem to neřešil, je to cca od těch 16 let zhruba stejné. Teď v 31 letech jsem si říkal jestli to přeci jen nemůže být něco nebezpečného, ale to bych tady asi těch dalších 16 let nebyl, že?

Lucka 24. říjen 2013, 22:05

Dobrý den, mám takový problém, asi před 3 měsíci jsem si nahmatala bulku v ústech, a to pod pětkou úplně dole (nejde o zubní váček). Byla jsem o zubařky, ta mi udělala rentgen, na kosti nic nemám, ta je v pořádku. Říkala mi, že je to asi kostní výstupek, ale pro jistotu mě poslala na zubní kliniku. Tam mi řekli, že je to pravděpodobně neurinom, že je to na nervu a že jsou dvě možnosti - buď to pozorovat, nebo to vyříznout, ale s tím, že je velká pravděpodobnost, že by došlo k poškození nervu a já už nikdy necítila část rtu apod. Bulka je velká asi 0,5 cm...pravděpodobně se trošku zvětšila od doby, co jsem ji zaznamenala poprvé, ale nijak extrémně. Jinak má ta bulka barvu normální dásně, akorát jako kdyby byla pod tím trochu bílá, ale není tam hnis. okolí mám nezměněné...Sem tam jsem měla pocit, jakoby mě bolelo to místo, kde ta bulka je, ale někdy zase vůbec. A taky se ta bulka jednou zmenší, pak zvětší a pak zase zmenší a tak pořád dokola, což mi připadá trochu divné. Žádné jiné potíže nemám. Na další kontrolu mám jít na kliniku za 3 měsíce. Ale já mám pořád strach, jestli to nemůže být maligní nádor. Je mi 23 let. Můžete mi prosím poradit? Děkuji.

inka 29. říjen 2013, 20:39

Dobrý den, na zadní straně hlavy se mi udělala boule, je to poslední čast s krkem, boule mě nebolí, mám pocit, že je to kost, avšak v okolí nikdo takovouto kost nemá, je důvod se nějak obávat?

míša 4. listopad 2013, 17:42

Dobrý den,
chtěla sem se zeptat, mám bouli na kosti týní ke kosti ševní,nejsem o nárazu a šíleně to bolí při ležení si musm najít vhodnou polohuby to netáhlo. Pvrch je zarudlí..Může to být od culíků,jauž mě někdo říkal?

Eva 6. prosinec 2013, 02:28

Dobry den,
Asi pred tydnem jsem si nahmatala v podpazi bolestivou, zarudlou boulicku s malou "cepickou" hnisu. Myslela jsem, ze je to jen zaniceny stipanec od hmyzu, tak jsem si misto namazala Fenistilem a do dvou dnu vse zmizelo. Treti den jsem vsak ucitila znovu bolest v podpazi a boulicka se objevila znovu na jinem miste. Postupovala jsem stejne a boulicka zmizela. Dnes se mi vsak objevila dalsi opet v pravem podazi. A aby toho nebylo malo, ve sprse jsem si nahmatala stejne citlivou i vypadajici boulicku na pravem prsu (na bradavce). Kdybych byla doma, nevahala bych ani minutu a bezela k doktorovi, ale cestuji s pritelem po novem Zelandu, takze je pro me o neco slozitejsi shanet doktora. Rada bych tedy nejdrive slysela nazor odbornika, co by to asi mohlo byt, nez zacnu "litat" po doktorech. Pracuji kazdy den na vinicich, je to drina a hodne se potim. Uz jsem prestala radeji pouzivat deodorant, ale normalne se obden v podpazi holim. Muze to s tim mit neco spolecneho? Mam strach. Predem mockrat dekuji za odpoved!

azuzanka 27. prosinec 2013, 21:56

Dobry den,
jsem 20 let po plastice mocoveho mechyre. Cca pred rokem se mi po jizvou objevily bulky, ktere posledni dobou dost boli a jsou citlive, i na dotek treba tricka. Prosim, cim by to mohlo byt? Napadly me i nevstrebane stehy.
Dekuji

lukas 4. leden 2014, 17:21

Dobry den uz mam asi mesic na obou usich podkozni kulku a kdyz se dotknu tak boli a jakmile si na ne sahnu tak mi scervenaji ucha. Obe 2 jsou na chrupavce na levem i pravem. Dekuji za radu.

Lenka 15. leden 2014, 17:40

Dobrý den,
mám dotaz...je to již pár měsíců co jsem si tak 5cm nad kolenem pod kůží zřejmě ve svalu našla tvrdou bulku, která ještě nezmizela a to samé jsem našla u obou loketních kloubů pod kůží na každé ruce jedna bulka. Bulky jsou tvrdé nebolestivé. Občas při stlačení se mě dělá špatně a točí mírně hlava. Vlastně ani nevím kam bych měla zajít a zeptat se na radu. Děkuji za odpověď.

Sára 18. leden 2014, 13:11

Dobrý den, ráno jsem se probudila a ucítila, že mě bolí v podpaží. Mamka mi to prohlédla a zjistily jsme, že tam mám bulku - zhruba 3cm. Na dotek to bolí a při zvedání ruky také. Je to mírně nateklé. Je nějáké riziko, že by se jednalo o zhoubný nádor? Co byste doporučovali? Je mi 15 let. Děkuji.

Vanda 20. leden 2014, 21:43

Dobrý den, mám bouli na leve strane v podbrisku.je dost velka a jednou se objevi a jednou zmizi. Nejak neboli jen kdy z ji stlacim je to divny pocit
Dekuji

Martina 8. únor 2014, 17:50

Dobrý večer. Mám problém. Včera jsem si všimla,že mám pod levým prsem bulku. Je zarudlá a na dotek bolí. Může se jednat o rakovinu prsu? Děkuji

Deniska 21. únor 2014, 20:15

Dobrý den,
už asi 3 měsíce mám na pravém vnitřním stehně bulku. Při pohmatu je tvrdá nebolesivá, cca 3*2 cm...
Neměla bych s tím zajít lékaři?

mihal 22. únor 2014, 10:34

Dobrý den před 2 měsíci jsem byl u lékaře s boulí 1 cm na levé straně za krkem.doktor mi řekl že je to tukova boule.až teď mě začala trošku zvedsovat a na stisk bolet.ale jinak nebolí.boule mi dre přesně o limce oblečení.a nini je zarudla.a nepříjemná.je to normální?děkuji za odpoved

petr 23. únor 2014, 20:48

Zdravím , cca před 2 týdny jsem si všiml že v oblasti spodního rtu mám pod kůží tvrdou nebolestivou "kouličku" lze jí nahmatat i z vnitřku úst na kůži spodního rtu - prosímo rady , děkuji

Věruška 11. březen 2014, 20:22

Dobrý den,už asi dva roky mám na levo od nosu kuličku, je tvrdá, někdy bolí, a v posledním čase se zvětšuje. Už má asi 1,5 centimetru. Děkuji za odpověd.

veronika 21. březen 2014, 11:07

Dobrý den, jako dítě jsem měla úraz, při kterém jsem spadla na bradu. Udělala se mi tam tuková bulka, kterou mi nějaký čas nato odstranili operací, nebyla ale odstraněna úplně. Před pár dny jsem si všimla, že je větší než obvykle a bolí. Na jejím místě a v okolí se mi však často vyskytuje akné (více nepříjemné než na jiných částech obličeje), které působí citlivost a bolestivost. Mohou tyto pupínky s bulkou souviset? Může být zvětšení jen jejich následkem?
Děkuji za případnou odpověď.

olinka 29. březen 2014, 18:10

Dobry den uz asi 3 mesiace mam problem z pletou dost sa zhorsila mam po tvari akne a podkozny tuk je to dufam je to cervene a tvrde na dotyk taka hrcka vobec nejde vytlacit a ked ano tak len cira tekutina z toho ide neviem si s tym dat rady je to hrozne mam problem aj so zaludkom tak neviem ci to nemoze suvisiet aj s tym poradte mi dakujem.

lolina 12. duben 2014, 08:24

Dobry den asi pred 2ma mesici se mi pod trislem udelala bulka asi 2cm velika nebolestiva.sla jsem s ni na ginekologii a Mudr mi rekl ze sama zmizi. Zmizela ale asi po 3ch tydnech se mi udelala znova jednou tak velika a bolestiva. Poradte prosim

Pavel 7. květen 2014, 22:10

Dobry den,
Asi pul roku mam na vnitrni stěně paty podivnou bulku. Ma asi dva cm v průměru, vystoupla asi centimetr. Kdyz na ni macknu jakoby praskne a zmizí. Pokud si macknu ze spodku na patu připadne šlápnu na patu tak se zase vypoukne. Nemam tušení co to je, ma cenu s tím někam chodit? Děkuji za odpoved

Soňa 23. květen 2014, 23:51

Dobrý den, na krku, v podpaží a po pravým prsem se mi dělají kuličky z kůže, se kterými se dá pohybovat, vadí mi pod límečky a v podpaží je jich víc, některé jsou větší jiné menší, vypadá to škaredě, stydím se nosit halenky bez rukávů. Můžu si je odstranit sama, nebo musím jít ke kožnímu lékaři? Děkuji za odpověď.

tana 13. červen 2014, 22:15

dobry den, mam dotaz . asi pred mesicem me zacala bolet pata. tak baj jsem to neresila az pred dvema dny, kdy jsem se nemohla dostat do boty a opravdu to bolelo, jsem zjistila ze mam strasne velkou kost na pate. otekle to neni. muzete mi poradit? nemuzu chodit hodne to boli. dekuji

Lucie 6. červenec 2014, 16:49

Dobrý den, asi před 2 měsíci jsem se kousla do spodního rtu a od té doby mám v místě kousnutí bulku, která mi vadí, vnímám ji a lze ji snadno nahmatat. Zmizí sama nebo je nutné zajít s tím k lékaři? Pokud ano, ke kterému? Moc děkuji za odpověď.

tana 6. červenec 2014, 17:14

Dobry de. Asi pred 3 lety se mi na vnitrnim stehne udelala mala bulja. Neboli ale dneska se hodne zvetsila a vadi mi. Z ceho to muze byt? Dekuju

tana 6. červenec 2014, 17:14

Dobry de. Asi pred 3 lety se mi na vnitrnim stehne udelala mala bulja. Neboli ale dneska se hodne zvetsila a vadi mi. Z ceho to muze byt? Dekuju

Jara 17. září 2014, 08:34

Dobrý den už asi rok nahmatávam dvě malinke bouličky pod kostrčí mezi půlkami nikdy jsem s nima neměl žadný problém když jsem na ne malinko máčknul tak trochu boleli ale bolest vždycky asi po 10 minutách odezněla. Včera jsem ležel v posteli a cítil jsem něco mokreho podíval jsem se do zrcadla a tekla mi trochu krev když jsem máčkl na to místo tekla taky jako když máčkám akné ale potom přestala téct krev a tekla jen taková tekutina jako voda .Bolest zase odezněla nic už mi tam neteče a já nevím jestli mám zajít k lékaři nebo ne :(

Kuba 29. listopad 2014, 09:33

Dobrý den, nedávno jsem si nahmatal na levé straně žeber malou bulku, při doteku trošku bolí. Na pravé straně nic neni, chci se zeptat co by to mohlo být děkuji za odpověď.

Nina 7. leden 2015, 22:46

Dobr den, mám asi půl roku, možná víc, starou jizvu od odstranění pihy nzádech. Dnes mě jizva začala nepříjemě svědit a ve středu jizvy se udělala malá boulička, která stle svědí. kožní jsem objedaná až za 3 měsíce, tak nevím, zda s tím jezdit do nemocnice, nebo počkat Děkuji za odpověd

Minimi 27. březen 2015, 20:34

Dobrý den, v pupíku (ne v hloubce, spíš na jeho okraji, ale už uvnitř) mám již asi dva roky bulku pravidelného kulového tvaru vystouplou asi jako vetsi znaminko. Průměr tak max 5mm a stejně tak na výšku. Bulka není pohyblivá ani stlačitelná. Má barvu jako okolní kuze. V klidu mám pocit, že je ve středu mírně začervenalá tečka. Mam hodně hluboký pupík takže občas (méně než jednou za měsíc) řeším mírný občas i zapáchající výtok z něj, zatím vždy pomohla pravidelná desinfekce po dobu trvání vytoku nebo zápachu. Prostředí pupíku se snažím bežně nezatezovat a nevstupovat do nej a celkem se mi to osvedcilo z hlediska četnosti potíží s nim. Předpokládala jsem, že se muzu jednat o nějaký kožní problém, ale teď mne na ni upozornila známá. Po přečtení článku a diskuze se raději ptám jestli se muže jednat o nějaký vážnější problém. Studuji v zahraničí a na pořádné vyšetření se dostanu nejdříve v létě. Nechci něco podcenit a zanedbat. Za odpověď předem děkuji.

Alena 4. květen 2015, 19:51

Dobrý den.jen bych se chtěla zeptat.na pravé tváři mám asi 3 roky malou bulku,průměr asi tak 1-2 cm. Není vidět,je pod kůží.vlastně nemam žádný potíže,ale když se ji dotknu,mám obavy, co to je.děkuji za odpověď.

Denca 3. červenec 2015, 21:25

Dobrý den , asi před měsícem jsem dostala nechtene hlavičku od kamarádky na oko a udělal se mi monokl přes cele oko ale během 14 dnu zmizel , misto nad okem stále bolelo , myslela jsem že mám narazenou kost pod okem , ale mam tam malou no uličku , Ktera při stisku hrozne boli , ale oko už má normální barvu ani není natekly , po ráně jsem 3 zvracela a týden na to mela 3 dny z vysněnou teplotu , ted to už jen boli když se toho dotknu , co by to mohlo byt ??

Denisa 30. červenec 2015, 22:27

Dobrý den v úterý jsem zpozorovala v oblasti pod hrudníkem,přímo uprostřed bulku. Na dotek je bolestivá,zarudnuté mi to nepřijde. Mohlo by se jednat o nějáký nebezpečný nádor? Máme odjížděť na dovolenou,tak mám strach. Děkuji moc za odpověď.

sara 9. září 2015, 12:09

Dobrý den,chtela bych se zeptat. Již delší dobu pozoruji na spodním levým žebru uplně posledním myslím 10? V předu hrbol na žebru(chrupavka) vyvyšeny,mívam v levo i divny tlak ktery zas pak odejde. Kdyz sedím tak mi prijde ze me to tam tlací. Někdy i bolí. Byla jsem na RTG poslana a pani doktorka z neurologie ma dovolenou tak musím cekat. Chtela bych se zeptat co by to asi mohlo byt. Dekuji

Miskas 10. leden 2016, 22:47

Dobrý den, už 3x se mi udělali bulky. Asi před 2 lety jsem ji měla v podpaží, kde dodnes mám malý tvrdý útvar. Další jsem našla zhruba před dvěma týdny na třísle kousíček od ochlupení, po které tam je dnes jen malý pupínek. A před 4 dny jsem narazila na bulku na druhém třísle. Hrozně to bolí a je to větší než kdy jindy. Jako vždy jsem si to vymačkala, občas namažu francovkou. Jsem z toho docela vyděšená! Co mám dělat? Do nemocnice nechci.
Můj táta měl takovou tukovou bulku na hlavě asi před 3 lety. V nemocnici mu to nařízli a mačkali hnis. Můžu mít něco podobného a předejít vzniku?
Předem Vám děkuji za odpověď!

monča 2. únor 2016, 20:31

Dobrý den, už pár let se mi dělají boule po celém těle . Vždycky se mi vytvoří většinou na zádech nebo na chodidle a pak do pár hodin zmizí. Byla jsem v nemocnici před 2 lety ale nic nezjistili .Jen se chci zeptat jestli by jste něvěděli co to je. Předem děkuji za odpověd.

Barča 15. březen 2016, 22:26

Dobrý den. Je to měsíc zpět, co se mi objevila taková malinká světle hnědá boule na levé lopatce. Při dotyku mě štípne a kolem toho to mám tuhé. Zda nevíte, co by to mohlo být. Děkuji za odpověď.

Karel 3. červen 2016, 20:12

Dobrý den. Nedávno jsem si nahmatal 2 malé hrbolky na právém a levém prsu zhruba pod bradavkami. Na pravém je o malinko větší. Jsem muž a je mi 13 let. Nevíte co by to mohlo být? Děkuji za odpověť.

Karel 3. červen 2016, 20:12

Dobrý den. Nedávno jsem si nahmatal 2 malé hrbolky na právém a levém prsu zhruba pod bradavkami. Na pravém je o malinko větší. Jsem muž a je mi 13 let. Nevíte co by to mohlo být? Děkuji za odpověť.

jenna 4. červenec 2016, 23:34

Dobrý den chtěla bych se zeptat na levé ruce většinou tam kde jsou žili se mi dělají boule většinou je to Málinka boulicka která jen svedi a bezem několika minut je to obrovská boule ktera zaroven i otece a boli naposled se mi to udelalo ve spanku a nedokazala jsem ani zvednout ruku jak jsem ji mela oteklou a vsude byli ty bolestive boule

veevee 12. září 2016, 14:32

Dobry den, chtela bych se zeptat, na prave ruce pod ramenem jsem si nahmatala bulku pod kuzi. Bulka je tvrda, nebolestivá. Zvenku je na miste videt male prohloubení, jakoby dulek. O co by mohlo jit? dekuji za odpoved

R 25. říjen 2016, 09:35

Dobrý den, před třemi dny se mi udělala bulka vedle kořenu nosu a natéká mi kvůli tomu oko a koutek není skoro cítit na dotek.Když se to snažím vymáčknout tečez toho pouze voda. Černá mast nepomáhá.Děkuji za pomoc.

E 4. listopad 2016, 12:59

dobrý den..před 2 týdny jsem si nahmatala tuhou bulku mezi lícní kosti a čelistí.. nebolí.. co to může být? když když sevřu zuby citím jí víc... děkuji

Petra 5. listopad 2016, 21:08

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat.Na hlavě nad uchem mám černou 1cm bulku už několik let,nezvětšuje se nebolí.Bojím se k doktorovi.Myslíte ,že by to mohlo být něco vážného?Děkuju

Láďa 21. prosinec 2016, 16:35

Dobrý den, před 2 dnami jsem si nahmatal bulku a když jsem ráno vstal tak jsem cítil hroznou bolest v těch místech koukl jsem se hned do zrcadla a okolo lůžka jsem narazil oteklou cca 2,5cm bouli která přes odpoledne zmodrala čím je příčina ? Muže to být deodorantem ? Koukal jsem na net ale skoro nic jsem nenašel

Láďa 21. prosinec 2016, 16:35

Dobrý den, před 2 dnami jsem si nahmatal bulku a když jsem ráno vstal tak jsem cítil hroznou bolest v těch místech koukl jsem se hned do zrcadla a okolo lůžka jsem narazil oteklou cca 2,5cm bouli která přes odpoledne zmodrala čím je příčina ? Muže to být deodorantem ? Koukal jsem na net ale skoro nic jsem nenašel

Verr 24. prosinec 2016, 20:22

Dobry den měla bych dotaz. Už asi 5 let se mi dělaji boule po těle hlacně na obličeji občas na krku a dokonce i na imtimnich partiich. Nejdřive jsou male ale po ma dvou dnech se zvětši jsou zarudle a na dotek boli. Po par dnech však některe prasknou a vytečou jine však zustavaji nebo se schovaji jen pod kůži. Doktoři mi davali různe vodičky mastičky dokonce mě to i jehlou vysali ale pořad se vraceji už nevim co sněma.

Gaminka 6. leden 2017, 19:29

Dobry den nahmatala jsem si hloubeji v pravem podpezi malickou bulku bojim se ze by to mohla byt rakovina je mi 28 roku.chtela bych se zeptat o co jineho by mohlo jit?dekuji

XXX 24. leden 2017, 09:00

Dobrý den,
minulý týden jsem spadla na bradu a kromě modřiny, která postupně zmizela jsem neměla žádné potíže. Před dvěma dny se mi kousek od místa modřiny objevil hrbol pod kůží, malý, okem neviditelný, nebolestivý, ale tvrdý. Okolí není zarudnuté ani oteklé. Může se jednat o důsledek pádu nebo spíš lipom? Žádné další potíže, které by poukazovaly např. na zánět, nemám.
Děkuji

XXX 24. leden 2017, 09:00

Dobrý den,
minulý týden jsem spadla na bradu a kromě modřiny, která postupně zmizela jsem neměla žádné potíže. Před dvěma dny se mi kousek od místa modřiny objevil hrbol pod kůží, malý, okem neviditelný, nebolestivý, ale tvrdý. Okolí není zarudnuté ani oteklé. Může se jednat o důsledek pádu nebo spíš lipom? Žádné další potíže, které by poukazovaly např. na zánět, nemám.
Děkuji

xx1 18. duben 2017, 18:27

Dobrý den,
Udělal se mi asi 1cm pod pravým koutkem u rtů bolák. Nevydržela jsem to, a snažila se ho vymáčknout. Teď mám na tom místě asi 1x1cm velkou bouli. Bolí to a cítím na tom místě takový tlak. Zmizí to samo?

xxx7 1. červen 2017, 19:59

Dobrý den.Mám už několik let na přirozená kuličku podkožníhu tuku vel.asi 1cm ale nezvětšuje koží lékař řekl že musím na chyrurgii..jak by šla odstranit?Děkuji

Asdf14 24. červen 2017, 12:26

Dobrý den je my 14 let a asi před týdnem se my udělala boulicka ve velikosti fazole pod pravou bradavkou na dotyk je to lehce nepříjemný pocit. Mám z toho velký strach. Nevyte co by to mohlo být? Máma rika ze to je pubertou a ze rostu ale to se my nechce věřit.

nikita 29. červenec 2017, 09:15

Dobrý den, přítel se bouchl do hlavy udělala se mu velká boule tak 2,5cm a vystouplá taky tak 2cm. Už je to tři měsíce a vůbec se nic neděje ani o trochu se nezmenšila. Je to normální nebo co s tím?
Děkuji za odpověď předem.

Petr35 30. srpen 2017, 15:21

Dobrý den pane doktore,

3 dny zpátky jsem se ráno probudil a měl zarudlou a napruženou část kůže mezi krkem a části tváře nalevo uprostřed jako pod dolní čelistí. Druhý den se ještě otok držel a následující den se mi v daném místě vytvořila boulička o velikosti hrášku, okolí nebolí a není již zarudlé, v lekárně jsem si dnes koupil ichtoxyl/ černou mast/. Můžete mi prosím poradit o co by se mohlo jednat a jak případně léčit. Nejesem zrovna ten typ co hned běži k lékaři z časových důvodů. Mockrát děkuji a mějte se pěkně.
S pozdravem

Eva 7. červen 2018, 15:16

Dobrý den, ze dne na den mě začala bolet uzlina v levém tříslu a mám pocit, ze se i zvetsila.. zatím me to boli jeden den a při různém pohybu ne stále.. mám dva problemy , které to mohli zapříčinit, ale nejsem si jistá ... asi dva týdny mám nějakou infekci v pohlavním orgánu, používám Rosalgin a prijde mi, ze to ustupuje a zadruhé mě včera popichalo "hovado" na obou stehnach stehen směrem pod hýžděmi.. po pichnuti od "hovada" mám vždy místo natekle až nekolik centimetrů a mazu si to fenistilem a po čase zmizí.. chtela bych vědět zda to může souviset s bolestí uzliny v tříslu a zda se mám bát zajít k lékaři , děkuji za odpověď.. (je mi 20 let)

Domini 29. květen 2018, 14:11

Dobrý den, asi týden zpátky jsem měla sádru na noze a nechtěně jsem uklouzla a narazila si loket. Asi po 2 dnech jsem si všimla že se mi na jakoby druhé straně loktu udělala bulka o velikosti asi 1-2cm. Na místě to nebolí a ani to není místo nějak začervenalé. Poradíte mi prosím o co nejspíš jde ? Y

jirsy 20. květen 2018, 20:43

Dobrý den,
Cca 2 týdny, tvrdá, nepohyblivá, ale bolestivá bulka.
Na prsteníčku pravé ruky. Na vnitřní straně nad posledním kloubem pod nehtem z druhé strany. Místo slabě promodralé, nejsem si vědoma nějakého úrazu.
Prosím poradíte. Děkuji a pěkný den.

Dennychomutov 15. květen 2018, 19:04

Dobrý den nahmatala jsem si bulku na kraji podpazdi na prave ruce na dotek docela bostiva a boule je vystoupla a za rudla a doktorka mi rekla ze je to chloulek ktery roste dovnitr je to mozne ?

Zuzana 6. listopad 2018, 23:22

Dobrý den prosím o radu. Je mi 61let. Asi před dvaceti roku jsem měla frakturu žebra a asi až před čtyřmi roky jsem si tam nahmatal oválnou bouli která je měkká a pohyblivá.frakturu žebra jsem měla prakticky neomezenou a hlavně jsem vůbec nebyla v klidu a zdvíhala jsem těžká břemena.zrejme je to důsledek. Kůže nad je normální a neboli. Zřejmě ji tam mám od té doby ale nevěděla jsem to. Dekuji

Nikdo 8. prosinec 2018, 21:49

Dobry den vcera vecer jsem si na vnejsi strane prsu nasla bulku je na omak tvrdsi ale je pohybliva. A docela boli kdyz se ji dotknu. Kazdym dnem cekam na zacatek men. myslite ze to spolu souvisi?

Veronika 1. leden 2019, 07:05

Dobrý den, cca před rokem se mi začali různě po těle dělat bůlky (červené, bolavé), vždy se mi někde udělala a za cca týden se ztratila. Za nějakou dobu se mi udělala jinde na těle. Prvne jsem to neřešila, ale poslední dobou mám i dvě až tři. Byla jsem s tím u doktorky a ta si neví rady. Udělala mi krevní testy, kde zjistila zvýšené hodnoty zánětu v těle, ale teď se zase neví co dál. Poslední dobou mám pocit, že se mi to udělá vždy tam kde se buď bouchnu nebo jak po mě stále leze moje dcera (rok a pul). Vždy mi někam zatlačí, mě to zabolí a pak se mi udělá bolestivá bulka. Chtela bych se zeptat jestli mi neporadite co to je a co s tim. Děkuji za reakci.

Vendula 20. leden 2019, 00:01

Měla jsem pod kůží něco černého a bylo to velice malé trošičku to vyčuhovalo, ale dnes se mi to nějakou náhodou podařilo vyndat pryč ( vyjelo to skoro samo ).... hned potom tam zůstala taková jakoby „kulička plná krve”, která se nedala nijak setřít ani oddělat... takže vás prosím, jestli by mi někdo pomohl s touto věcí... předem děkuji

Monika 26. leden 2019, 15:36

Dobry den , uz par let se mi objevuji boule po celem tele nadale do par hodin zmizi . Nejhorsi to je podel patere nebo.na chodidlech kde to boli.
Dekuji za odpoved

Dan 12. únor 2019, 17:38

Dobrý den nedávno se mi udělal na boku nosu podkožní beďar ten zmizel, ale vedle u toho místa se mi udělala taková boulička a je tvrdá ale není nějak velká měří cca 1,3 cm oblast mi potom i natekla, ale teď už ta boulička vůbec nebolí

kleo 20. březen 2019, 07:58

Dobrý den, jsem diabetik a před pár dny jsem si nahmatala jakoby bulku na boku kus od prsa. Byla jsem s tím na gynekologii, pani doktorka říkala że je to zvětšená uzlinka a že mohla vzniknout z přetěžování zad. Že to nic nebude, ale pro jistotu, že mě pošle na sono. Trochu se bojím zda to opravdu nic není a nemůže to být nic vážného.Na vyšetření musím čekat až do 24.4 .
Děkuji za odpověď

andrea 5. duben 2019, 08:53

Dobry den, udelala se mi bulka na pochve v oblasti ochlupeni na prave strane, tak 1cm od třísla. Bulka je velikosti hrasku, není videt,neboli,jen si ji nahmatam.
Uz ji tam mam dva mesice, nezvetsuje se. Co by to mohlo byt? Dekuji moc za Vasi radu Andrea

E-mail nebude nikde zveřejněn. Slouží pouze k upozornění v případě odpovědi na Váš komentář.