Dárkové sady koření

Dezorientace

porucha orientace, dezorientace časem, dezorientace místem, desorientace

Pacient s dezorientací je charakterizován tím, že není schopen říct kde je, kdo je, kde se nachází, jaký je přibližný čas, kdo je jeho rodina a podobně. Nepoznává známá místa, známé osoby. Tento příznak je častý společně s demencí a postihuje pacienty s Alzheimerovou nemocí, pacienty po cévní mozkové příhodě nebo třeba osoby v posledních stádiích AIDS nebo syfilis.

Může být ale i krátkodobá – například po akutních otravách nebo po úrazu hlavy s lehčím bezvědomím.

Pokud člověk potká například na ulici někoho zmateně pobíhajícího a dezorientovaného, měl by mu přivolat pomoc.

Diskuze

Pepulka15 23. srpen 2013, 16:36

Dobrý den, cca 2,3 týdny mě bolí hlava.. a jsem mimo.. citím se jakoby ve snu, moc nevnímám, jsem taková dosekaná,občas mě i bolí záda, hlava už moc ne, a taky obcas jakobych necítila dlaně a prsty.. když jsem byla na vyšetření a brali mi krev, prý mám málo hořčíku.. koupila jsem si Magne B6 , piju tak týden magnesii, a pokouším se jíst hodně potravin kde se objevuje hořčík.. hlava mě už ani nebolí ale jsem mimo jak už jsem psala na začátku..příjde mi jakoby to nebylo jen tím hořčíkem.. nevím co dělat, jestli je to vážně nedostatkem hořčíku a budu v pohodě až za pár dní,nevíte?.. a nebo jestli má s tím společného i nějaká dezorientace nebo tak.. nevím co dělat už.. je mi strašně nevolno tyk týden nebo dva.. když něco sním.. prostě snad každý den je mi špatně..unavené oči.. to jsem byla u oční..bolesti hlavy taky mohli být kvůli očím ale prostě mě zajímá to jak jsem mimo...v pondělí jdu k neurologovi.. a možná si zajdu i někam s tím břichem.. mám sním problémy delší dobu..najednou se mi i jakoby nafouklo..kdyžtak mi poraďte z čeho to může být prosím.. Předem děkuji za odpověď.

alca 27. prosinec 2013, 13:58

Ještě nikdy se mi to nestalo,ráno jsem přišla do kuchyně a nevěděla jsem,jaké léky mám dát manželovi,hledala jsem hrníčky,dezorientace,trvala asi půl hodiny.Je mi 69 let,beru léky na vysoký tlak a štítnou žlázu.

E-mail nebude nikde zveřejněn. Slouží pouze k upozornění v případě odpovědi na Váš komentář.