Dárkové sady koření

Květákový nos

rhinophyma

deformace nosu

Květákový nos se vyskytuje u onemocnění zvané růžovka. Nos je zvětšený, červený, s nerovným povrchem, póry na něm jsou rozšířené, což je způsobeno zbytněním mazových žlázek, které do pórů ústí. Je velmi podobný nosu alkoholiků.

Nemoci spojené s tímto příznakem:

Diskuze

hanzl.cermna 26. květen 2012, 09:44

Již jednou jsem Vám napsal,ale neodpověděli jste mi. Byl jsem pod značkou "slon". No a teď babo raď. Všechny tyto příznaky mám. Nachat si zříznout ten chobot , nebo jsou nějaké léky ? Není to příjemné takhle vypadat. Už si ani nevidím na cigaretu.

virtualninemocnice.cz 27. květen 2012, 11:29

Dobrý den,

omlouváme se, že jsme Vám na první zprávu neodpověděli.

Nejlepší by bylo, kdybyste si zašel na kliniku plastické chirurgie. Můžete si tam zajít i bez doporučení. Vzhledem k tomu, že ve Vašem příspěvku píšete, že je vada většího rázu, by Vám pravděpodobně žádné mastičky příliš nepomohly - možná na pórovitou strukturu kůže ano, ale na celkový tvar nosu ne a pouze byste si konečnou léčbu oddálil.

Pokud se Vám toto řešení nelíbí, navštivte ale alespoň kožního nebo ORL lékaře, který Vám nos vyšetří, abyste měl klid, že se jedná pouze o zbytnění v rámci základního onemocnění.

Budeme Vám držet palce, ať s léčbou dobře dopadnete a cítíte se zase ve své kůži.

Děkujeme za Vaši důvěru

hanzl.cermna 27. květen 2012, 15:28

Děkuji za odpověď. I když v skrytu duše jsem takovou nebo podobnou čekal.Jsem ZTP, a operací se moc nebojím,ale, co mne to bude stát a zda mne to ořezání ovárku vydrží až do smrti. Je mi 61 let, a mám oba rodiče,takže prognóza je příznivá.Penízky moc nejsou, Ale kouřím. Toho už se v tomto věku nevzdám. Jen nechci manželce dělat ostudu.

virtualninemocnice.cz 27. květen 2012, 21:16

Bylo by asi nejlepší, kdybyste celou situaci konzultoval s lékařem, kterého si vyberete (nejlépe s plastickým chirurgem, který má s těmito výkony zkušenosti). Ohledně platby byste se musel dohodnout pak přímo s ním. V určitých případech je jistě možné, aby tuto operaci platila pojišťovna. Pokud by ale došlo na to, že byste si ji musel uhradit sám, samotný výkon by se pohyboval podle ceníků jednotlivých klinik - okolo 20 - 30 000Kč. Nicméně tím hodně předbíháme, protože bychom Vás neradi odradili od rozhodnutí, které je pouze na Vás.

Stav po operaci by Vám měl vydržet několik let až doživotně, záleží ale také na léčbě vyvolávající příčiny - tedy toho, proč Vám nos tolik zbytněl. Pokud by se tato příčina neléčila, existuje i riziko, že se nos začne opět zvětšovat.

Dále se musíme zmínit ohledně kouření. Nejlepší by bylo, abyste přestal kouřit úplně, protože si tím ničíte zdraví.
Existují pracoviště, která se ne léčbu závislosti na tabáku přímo specializují. Píšete ale, že přestat kouřit neplánujete. Nicméně pokud byste se pro operaci rozhodl, měl byste alespoň přestat úplně kouřit alespoň tři týdny před a tři týdny po ní, protože si tím výrazně snížíte riziko komplikací a celkově si zkrátíte dobu hojení.

Hezký den!

Sigi 16. prosinec 2017, 16:57

Dobrý den, mám podobný problém v počáteční fázi, ale potřeboval bych to řešit, protože se to zhoršuje. Můžete mi prosím doporučit lékaře, který se těmito zákroky zabývá. Jedná se o ořezání zbytnělé špičky nosu, aby se dostal do původního stavu. Děkuji Sigi

E-mail nebude nikde zveřejněn. Slouží pouze k upozornění v případě odpovědi na Váš komentář.