Dárkové sady koření

Puchýře na penisu

Protože na penisu se vyskytuje kůže stejně jako jinde po těle, objevují se zde i puchýře ze stejných příčin. Z mechanického dráždění – například při nevhodném spodním prádle, po některých sexuálních praktikách a podobně. Rovněž při alergické reakci například na lubrikační gel nebo mýdlo. Takto masivní alergické reakce jsou spíše výjimečné, spíše se objeví svědivá vyrážka, která je i na jiných místech pokožky, která s látkou přišla do styku. Na penisu se ale může objevit nejdříve, protože kůže je zde velmi tenká a citlivá.

Také po popálení nebo nadměrném slunění bez použití opalovacího krému. Protože kůže penisu je slunečnímu záření méně vystavována než například předloktí, je na sluneční osvit více citlivá. Proto platí, že při opalování se bez oblečení by měla být tato kůže namazána více a slunečnímu svitu vystavena kratší dobu. I chemické látky (špatně vypraný prací prášek a podobně, šlehačka, zásypy atd.) mohou způsobit při dlouhodobějším používání nebo při vyšší koncentraci této látky častěji svědivou vyrážku někdy až puchýře.

Mimo to může být puchýř nebo puchýře na penisu přítomny u genitálním oparu, dále při některých parazitálních onemocněních jako jsou třeba vši v pubickém ochlupení.

Pokud pacient pozoruje na penisu puchýř nebo vyrážku, měl by navštívit svého lékaře, aby byl včas léčen a onemocnění nešířil dále, pokud by se jednalo o pohlavně přenosnou nemoc.

Nemoci spojené s tímto příznakem:

Diskuze

Lukáš 24. září 2016, 17:50

Dobrý den, chtěl bych se poradit.. dělají se mi na žaludu a někdy vnitřní části předkožky červené malé pupínky které vypadají jako puchýřky ale není v nich hnis čistě jen pupínky. Co sem si tak všiml tak se mi to udělá po ejakulaci vždy si žalud důkladně umývám. Muže to byt alergická reakce na mé sperma? A nebo na mýdlo či něco ve vodě? Vůbec netuším čím by to mohlo být když jsem se koukal na obrázky na internetu žádný se neschodoval. Děkuji za jakoukoliv odpověď či radu.

Lubo 30. červenec 2017, 09:39

Před rokem jsem si na kole narazil penis.
Na penisu se mi objevily puchyre.Lecil jsem to např.Herpesinem,Framykoinem.Puchyre se ale znovu vraceli a kuzicka kde se puchyre zahojily uz neni takova jako predtim a misto je stále naruzovele.Zahojena kůže je nepevna.Dekuji

E-mail nebude nikde zveřejněn. Slouží pouze k upozornění v případě odpovědi na Váš komentář.