Dárkové sady koření

Svědění konečníku

svědění rekta, anální svědění, svědění análního otvoru, svědění v konečníku

Svědění v konečníku je nejčastěji způsobeno podrážděním anální sliznice procházející stolicí. V ní mohou být ostřejší zbytky potravy nebo nestrávené kousky koření. Také při masivních průjmech je dříve nebo později konečník častým průchodem stolice podrážděn, je červený a lehce svědí.

Při léčení hemoroidů a to hlavně zevních se může rovněž objevit svědění, kdy může sliznice po podrbání se i lehce krvácet.

Velmi časté je svědění konečníku při některých parazitálních onemocněních. Typické je onemocnění roupem dětským, kdy samička parazita vylézá v noci ven a klade do análních řas vajíčka, což vyvolá urputné svědění.

Nemoci spojené s tímto příznakem:

Diskuze

vlastik 7. únor 2013, 11:35

Dobry den!Ja mam asi vetsi problem.Asi pred 8lety jsem byl operovany v Hodonine, z toho 2krat ambulatne.Meljsem zanet vnejsich hemeroidu a potom jednu bulku u sverace. V listopadu jsem byl lecen etnizolem a cipky faktu a indometacinem berlin-chemie.Dale jsem uzival detralex a laktulozu.A jeste jsem si zavadel dilatan do konecniku.Mel jsem bolest v konecniku a paleni po stolici.Anuskopie provedena nalez trhliny zklidnen.Ted asi tyden az ctrnact dni mam velike paleni a svedeni pri kazde stolici.Zacpu nemam,na stolici chodim casto. Dopoledne i 3krat a odpoledne 1az2krat.Vetsinou je ta stolice ridsi.Po stolici me boli a pali zadek.Nevite nahodou cim by mohli byt vyvolane moje problemy,opakovane.Je me 52 let, delam v nepretrzitem provozu soboty a nedele,ranni odpoledni a nocni.Prosim o radu nejlepe nejakeho doktora.Predem dekuji za odpoved.I klidne na email.Vlastik

E-mail nebude nikde zveřejněn. Slouží pouze k upozornění v případě odpovědi na Váš komentář.