Dárkové sady koření

Točení hlavy

závratě, motání hlavy

Centrum rovnováhy se nachází ve vnitřním uchu. Díky tomu víme, v jaké poloze se hlava nachází nebo jakým směrem se tělo pohybuje. Z vnitřního ucha je pak vjem veden do mozku, kde se analyzuje a člověk si svou polohu uvědomí. Příčin může být tedy větší množství.

Jednou z nich je nevolnost způsobená mechanickou příčinou – například na pouťových atrakcích. Pacientům rovnovážný systém může být zmaten delším točením, stavěním na hlavu nebo vibracemi a ten pak pociťuje točení hlavy nebo někdy i pocity na zvracení.

Závratě jsou také často předzvěstí omdlení při nedostatečném prokrvení mozku – třeba u pacientů s nízkým krevním tlakem, kteří déle stojí. Nebo u slabších jedinců po velkém emocionálním stresu. Může být také součástí některých psychiatrických onemocnění.

Typické motání hlavy je přítomno i po požití alkoholu – ten ovlivňuje mozeček, což je část mozku zodpovědná za udržování rovnováhy. I některé otravy jsou se závratěmi spojené.

Točení hlavy může mít příčinu i v páteři – například při uskřinutí nervů nebo vadném držení těla. Také některá onemocnění postihují mozek nebo mozkové nádory mohou tyto příznaky vyvolat.

Příčin točení hlavy je velké množství a je vhodné navštívit lékaře, který příčinu odhalí a doporučí další postup. Závratě mohou být totiž velmi obvykle spojeny i s pády, které pak mohou vyvolat četné komplikace jako zlomeniny nebo tržné rány.

Diskuze

Sulavka 14. květen 2012, 11:08

Dobrý den,už asi pul roku trpím točením hlavy.Projevuje se to hlavně v noci,kdy se vzbudím a jsem jakoby na kolotoči.Někdy to trvá i přes den.Stává se mě to tak 1-2krát za 14 dnů.Tlak mám v pořádku.Už jsem se domnívala,jestli to nemůže být prvotní příznak přechodu-mám 47let.Děkuji za odpověď.

virtualninemocnice.cz 14. květen 2012, 18:16

Dobrý den,

točení hlavy se může vyskytovat jako příznak mnoha onemocnění a může se objevit i v době přechodu, což by u Vás mohlo již přicházet v úvahu.

Může být ale způsoben i dalšími příčinami - neberete nějaké nové léky? Nepřestala jste kouřit? Nezhubla jste? Nebolí Vás často hlava? Máte dostatečný příjem tekutin?

Možná by bylo vhodné, kdybyste si o tomto problému pohovořila s Vaším gynekologem, jaký na to má názor, protože Vás zná, a určitě Vám doporučí ten nejlepší další postup. Pokud byste ale problémy měla nadále nebo byste měla o své zdraví obavy, mohla byste navštívit i neurologa.

Za nás mohu jen dodat, že pokud jste jinak zdravá a máte s tímto příznakem problémy jen občas, vyplatí se přijímat dostatečné množství tekutin, mít správný denní režim (nepřetěžovat se, nebýt ve stresu, chodit včas spát). Také je vhodné zapojit do aktivit sportovní vyžití. Pokud žádný sport neprovozujete, můžete začít s procházkami, později si pak můžete přidat i další aktivity.

Mějte se hezky!

Vladka 29. červenec 2012, 22:34

Během 14 dní se mi náhle roztočila hlava, vše utíkalo, nebylo mi dobře, po 5 minutách vše odeznělo. Děkuji

virtualninemocnice.cz 31. červenec 2012, 12:56

Dobrý den,
pokud Vás zajímá, co mohlo být příčinou, pravděpodobně se mohlo jednat o náhlý výkyv tlaku. Vzhledem k tomu, že se Váš stav brzy upravil, se zřejmě jednalo o běžné zakolísání. Tomu můžete předcházet dostatečným pitným režimem a odpočinkem.

Pokud máte ale o svůj zdravotní stav obavy, nebo se s nějakým onemocněním, které by s touto příhodou mohlo souviset, léčíte, raději navštivte svého lékaře.

Hezký den, Vaše virtuální nemocnice.cz

Martina 23. srpen 2012, 16:53

Zdravím,
uprostřed dovolené v Egyptě se mi začala silně motat hlava, hned na to jsem dostala zároveň i jednodenní silný průjem. Ten mě přešel, dostala jsem kapačky a druhý den mi do večera bylo lépe, od toho večera se mi už dva týdny v kuse od probuzení do usnutí motá hlava jako kdybych byla opilá. Pár dní po návratu jsem celé prospala. Mám stále bíle potažený jazyk, upozornila mě na to MuDr. na infekčním. Snažím se dodržovat trochu objemnější pitný režim, ale nepomáhá to. Na infekčním jsou výsledky krve a stolice ok. Na dovolené jsme pouze šnorchlovali při hladině a den před začátkem potíží jsme byli v poušti na čtyřkolkách, kde jsem myslela, že to ze mě vyklepe duši, některé úseky byly až \"bolestivé\" pro celé tělo. Mám obvykle tlak okolo 110/80. Je mi 22. Nerada lítám po lékařích, ale asi mě to čeká. Je možné, že jsem tento problém získala z letadla, mohlo se ve mně něco hnout během jízdy na 4kolce, může to být nějaký zánět? Normálně jsem splachovací člověk a zvyknu si na cokoli, tohle je ale vážně nepříjemné.
Děkuji Martina

virtualninemocnice.cz 8. září 2012, 11:19

Dobrý den,

problémy jsou pravděpodobně vyvolány nízkým tlakem. Při průjmech jste určitě také zhubla, s čímž změna tlaku také souvisí. Pokud máte i nějaké další příznaky jako je zvýšená teplota, velká únava, noční pocení atd., je příčina spíše zánětlivá. Nicméně v Egyptě je možný kontakt i s tropickými nemocemi, a proto bychom Vám radili - pokud se Vaše příznaky neodezní - se raději obrátit i na infekční pracoviště nejlépe se specializací na tropické nemoci.

Hezký den, Vaše virtuální nemocnice

andela 30. prosinec 2012, 15:53

Dobrý den,protože mám podobné problémy,zajímalo by mě ,co je to ta nemc z pohybu.Jem pracující duchodkyně a pohybu jsem měla za celý život pravdu dost,hlavu dozadu i dolu,při práci aranžerky.Poslední měsíc se pri předklonu zatocí lava,že mam pocit.že upadnu.Ciní mě to dost nervzní.Poradte.Děkuji

angeles123ab 24. únor 2013, 10:41

Dobry den.uz tyden se mi strasne mota hlava,a to i v sede.mam strasne buseni srdce,a vzdy me oblije studeny pot.je mi 27.pracuji v domove duchodcu,za posledni 3 mesice jsem radikalne zhubla na 40kg.nizky tlak mam uz odjakziva. Nevim co mam delat ale lekari se asi nevyhnu.prosim vas poradte co by to asi tak mohlo byt,protoze me to znepokojuje.dekuji za odpoved

Maybe 24. únor 2013, 16:23

Panicka porucha

Maybe 24. únor 2013, 16:25

Daj si vysetrit aj cinnost stitnej zlazy.

Petr88 8. březen 2013, 23:26

Dobrý den, už 3 dny se mi v kuse točí hlava, začalo to z ničeho nic a druhý den se přidala i nevolnost. Obdobné potíže jsem dříve neměl. Když sedím u počítače nebo mám zvýšenou námahu, výše zmíněné potíže jsou ještě horší. Chtěl jsem se zeptat,jestli tuto potíž může zapříčiňovat chronický zánět slinných žláz, popřípadě, která jiná příčina by mohla způsobovat tyto problémy. Předem děkuji za odpověď. Petr (19let)

Maybe 15. březen 2013, 10:28

Dala som sem odpoved na predosly dotaz, potom som si vsimla, ze ma odpovedat odbornik. Zatial tu nik nereagoval, tak ti chcem povedat, ze tvoje priznaky mozu znamenat vsetko aj nic, najlepsie bude navstivit vseobecneho lekara.

Michio 8. květen 2013, 11:02

Dobrý den,
už asi 2-3 dny mě v kuse se motá hlava a je mi na zvracení. Nejhorší na tom je, když mi lékaři dělají testy, tak jsem naprosto v pořádku. Může to být způsobeno stresem? Je mi 18, jsem studentka, stresu se nedokážu vyhnout.

virtualninemocnice.cz 8. květen 2013, 11:27

Dobrý den,
tak pokud Vám všechna vyšetření vyšla v pořádku, může být příčina stres. Často jsou ale tyto příznaky vyvolány i uskřinutím nervů. Možná by stálo za to poradit se se svým lékařem, zda by Vás neposlal k fyzioterapeutovi?
Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

Andrea 15. červen 2013, 11:35

Dobrý den, je mi 22let a jsem v 23tt těhotenství, vždy dopoledne přibližně ve stejnou hodinu se mi zamotá hlava, mám mžitky před očima, hučí mi v uších, polije mě studený pot a je mi na omdlení, do 5-10min to přejde, do té doby sedím a nemůžu nic. Intenzivnější je to, když předtím něco dělám (úklid, vaření,pohyb). V prvním těhotenství se mi to taky stávalo, ale ne tolik. Čeká nás let letadlem a týdenní dovolená u moře, tak mám strach, abych někde třeba neomdlela. Je to z nízkého tlaku? nebo čím to může být? Při obou těhotenstvích mám na kontrole tlak vždy v pořádku.

virtualninemocnice.cz 16. červen 2013, 22:04

Dobrý den,
pokud máte tyto obtíže a jste po vyšetřením v pořádku, jedná se pravděpodobně o nižší krevní tlak, který se vyskytuje kolísavě - typicky třeba po jídle nebo po námaze. Může se také jednat o tzv. syndrom dolní duté žíly, kdy rostoucí děloha tlačí na žílu, která přivádí odkysličenou krev z dolní poloviny těla zpět k srdci. Zkuste proto změnit polohu - ideálně na levý bok. Důležité ale je, aby nedošlo k pádu a nezranila jste se.
Pokud jste o těchto obtížích svému lékaři neřekla, učiňte tak.
Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

Bája 13. červenec 2013, 22:12

Dobrý večer, jsem už doma 4 měsíce se zlomeninou bérce. Nyní mám dovoleno došlapovat na nohu 1/3 váhy. Tento týden se mi začala při chůzi denně motat hlava. Motání pociťuji nejvíc tehdy, když se soustředím na chůzi. Můžete mi prosím poradit co s tím? Děkuji.

virtualninemocnice.cz 27. červenec 2013, 21:20

Dobrý den,
motání hlavy může souviset s kolísavým nebo nízkým tlakem. Pokud nemáte jiné obtíže - např. mrtvění části těla, poruchy vědomí, poruchy vidění atd., nemusíte si volat rychlou záchrannou službu. Přesto byste ale o těchto obtížích měl svému lékaři říct.
Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

vendy 12. srpen 2013, 16:14

Dobrý den,asi 14 dní se mi točí hlava při změně polohy,např.když večer ulehnu do postele,nebo když se přetáčím z boku na druhý bok.Trvá to asi 10 vteřin a opakuje se to při každém přetočení.Co může být příčina?Děkuji.
virtualninemocnice.cz 19. srpen 2013, 18:59

Dobrý den,
můžete mít nízký tlak, nedostatek některých minerálů nebo cokoli jiného. Protože tento stav ale není normální, měl byste navštívit lékaře a o svých obtížích mu říct.
Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

emily 14. září 2013, 20:45

Dobry den jmenuji se emily (22) a chtela bych se zeptat zda nevite cim by mohlo byt zapricineno ze mam uz dlouho pocit na toceni hlavy nekdy me veme vaha, mzitky nebo mam pocit ze padam na spicky. Taky mam nekdy pocit toceni ci mdloby kdyz uz lezim tak najednou jako byh se " propadala" tlak mam myslim vice mene v poradku, a pitny rezim mam dobry. Pracuji jako operator montaze tak mam dost pohybu. Ovsem tyto stavy uz pozoruji dele.. predem dekuji za odpoved

Miki 28. září 2013, 22:56

Dobrý den, nikdy jsem netrpěl točením hlavy. S podřepu či posedu se zvednu v normální rychlosti a na cca 30 vteřin se hlava roztočí pak vše ok. Tlak mám většinou nižší. Přes měsíc ve stresu z citového zklamání věk 34 let. Děkuji za odpověď.

x 3. listopad 2013, 22:45

Dobrý den,
mé obtíže začali asi před měsícem, udělalo se mi nevolno a stále se mi točila hlava. Byl jsem u lékaře, kde mi byl zjištěn vysoký krevní tlak a předepsány léky.Ale hlava se mi stále točí, bolí mě v oblasti krční páteře a také mívám tlak v zadní části hlavy.Co by mohlo být příčinou?Děkuji za odpověď

svetlana 4. listopad 2013, 14:00

Dobrý den,
zhruba šest let mám potíže s motáním hlavy. Začalo to úplně nevinně malým zamotáním hlavy a to už zůstalo. Absolvovala jsem kolečko po doktorech (neurologie, rtg krční a křížové páteře, odběry včetně lumbální punkce, CT mozku) a vše je negativní. Stav se stále zhoršuje, někdy mám problém přejít krátkou vzdálenost. Dalším nepříjemným projevem je třes zraku, při chůzi nejsem schopná rozeznávat předměty, pouze jen když stojím na místě. Stává se mi, že při určité poloze těla se mi roztřese hlava. Nevím si rady, obvodní lékař už se mnou nic neřeší. Děkuji za odpověď

eva 15. listopad 2013, 15:44

Dobrý den, mám na Vás jeden dotaz.Moje babička má 80 let,teď se jí už dvakrát stalo,že se jí začala hrozně motat hlava,tak že nemůže ležet nebo se předklonit,okamžitě se jí začne dělat mdlo a její na zvracení,kolikrát to sotva stihne na záchod.Byli jsme u lékaře,ten jí předepsal Torecan,ale nějak se to nelepší,tak bych Vás tímto chtěla poprosit o radu.Předem moc děkuji

Klára 17. listopad 2013, 20:18

Dobrý den,
je mi 14 let a při každém rychlejším zvednutí se mi dělají mžitky před očima. Při delším stání se mi udělá nevolno a mžitky se přidají taky. Nevíte čím je to způsobeno? Děkuji předem za odpověď.

Martin 11. prosinec 2013, 01:03

Dobry den,
mam 22 rokov a uz vyse tyzdna sa mi toci hlava,skoro pri kazdom prudkom vstavani..moze to byt sposobene,nadmernym pitim kavy,nespravnym sednim/lezanim,chodenim neskoro spat,problemami so zubami(caste vypluvanie krvy pri rannom cisteni),moznym nedostatkom tekutin,vyraznym poklesom vahy(12kg),za posledny mesiac,nedostatkom vitaminov,fajcenim,nedostatkom cukru?ked to teraz citam,tak sa cudujem,ze vobec este zijem :) mal by som to i vsetko zmenit,vsak?vdaka..

adél 4. leden 2014, 10:22

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat už týden mě bolí při nádechu na hrudi po týdnu se přidalo točení hlavy... Trvá to zhruba půl hodiny a k tomu nevolnost mám to většinou po ránu nemůžu se pak hnout můžu být na jedné poloze děkuji za odpověď

Marelan 21. leden 2014, 18:37

Dobrý den, v neděli jsem se velmi opil. Od doby se mi motá hlava, měl bych si raději zajít k doktoru a nebo to přestane "samo"?

liba 13. únor 2014, 16:43

Prosím o názor: Při chůzi se mi jakoby motá hlava a trochu špatně zaostřuji zrak. Doma jsem si při pohybu s brýlemi na blízko jistá,venku již nikoliv. Užívám léky na úpravu vyššího tlaku, který se drží v normě, hodnoty dle nedávného výsledku odběru krve jsou vpořádku, problémy s páteří jsou úměrné věku (je mi 64 let). Stav trvá cca 3 měsíce. Děkuji.

Martin11 20. únor 2014, 11:43

Dobrý den,už 3 roky trpím motáním hlavy
Byl jsem na CT hlavy ležel v nemocnici a vše ok RTG vše ok vyšetření na tetanii vše ok
Už si nevím rady
Na neurologii mě poslala paní Dr. na rehabilitace celkem 3 krát a bez úspěchu
Cítím se strašně
Stále mě bolí a mota hlava trne mi tělo na některých místech štípou a bolí oči v uších stále praská nos stále ucpaný chlad v puse i na kůží
Poradté co s tím budu rád za každou radu :( :(
Omlouvám se za pravopis ale i to mi děla problém se soustředit

SpiritedManx36 25. březen 2014, 11:56

Hezký den, je mi 17let,mám stejný problém jako 70% příspěvků s motáním hlavy v mém věku,- byl jsem s tím na hodně vyšetření,rehabilitacích atd.,nic mi nenašli a nic nepomohlo.
Pak jsem našel jednoho dobrého lékaře Dr.Koláčný v Benešově. Ten mi zdělil že motání hlavy ve věku dospívání 14-25 let je způsobeno: spatném držení těla,stresem a tím že jsem rychle narost.
A opravdu když budete chodil nebo sedět rovně a dostatečně pít tak motání hlavy po nějakém čase přejde.
Ale nejdůležitější je nestresovat se!

jaja 10. květen 2014, 17:45

dobrý den chtěl bych se zeptat co mám dělat že poslední dvá týdny mě po probuzeni se tocí hlava trvá to chvíli a jak to přišlo tak to po chvilce hnet odezní.díky

irena 17. květen 2014, 17:02

Dobry den mam dotaz ohledne syna je mu 26 let jako dite mel spoustu urazu hlavy jako otresy mozku i prasklou lebku mel i dva kolabsy podobne epilepsii po vysetreni byla vyloucena nyni uz delsi dobu trpi tocenim hlavy byl na vysetreni vse vporadku dnes kdyz se mu hlava zacala tocit merili jsme tlak ale nebylo mozne zmerit tlakomer je vporadku ostatnim meril dali jsme synovi horccik zapil sladkym napojem nohy nahoru a potom prisla uleva...lekari nedoporucuji zadne dalsi vysetreni nemuzete poradit kam se obratit.Dekuji

Maximus 26. červenec 2014, 13:25

Dobrý den, včera jsem byl na 5D cinema a udělalo se mi špatně přetrvává to už druhy den. Je možné aby z kolotoče mi bylo špatně tak dlouho? Dekuji za odpověď

Katka 29. červenec 2014, 14:58

Dobrý den.Jsem ještě dítě a už dlouho se mi točí hlava.Vždy když vstanu e mi zatmí ped obličejem a trochu mi brní konečky prst a končetiny.Dvakrát jsem dokonce spadla a tak na 10 až 20 sekund ztratila vědomí.Byla jsem s tým u doktorky,sebrali mi krev,ale nic nezjistlili,jenom,že mám málo železa a tuku v těle,dala mi léky,ae vůbec nezabírejí.Co to ůže být?Děkuju za odpověď.

monika 30. červenec 2014, 17:45

zdravím, už asi 6 den se mě šíleně motá hlava,občas mám mžitky před očima,špatně se mi dýchá.:/Je to hrozné... čím by to mohl být?

Bart3wik 19. srpen 2014, 13:15

Mě se už asi 3 měsíce točí hlava, nejdříve to bylo jen v leže na zádech, teď se mi točí hlava i přes den :(
Někdy cítím tlak v hlavě i za očima. Cítím se často unaveně a ospale, místo 8 hodin spím i 10 a pak se cítím unaveně i dál :(
Celkem si připadám jako po draku, i když skoro vůbec nepiji alkohol. Maximálně 1 pivo za týden si dám po obědě.

Teplotu nemám a tlak mám v normálu, nízký tlak nehrozí.

Poraďte mi, co mám dělat, případně, kde se nechat vyšetřit.

Hannah 2. únor 2015, 13:14

Dnes v práci as se mi začala silně točit hlava. Dalo se to ustat. Ale pak to bylo tak silně ze jsem spadla... V ten okamzik mi začalo byt na zvraceni ale chvilinku. Pociťovala jsem ospalost, tělo me táhlo doprava. Předtím me piskalo v uchu... Je teda fakt ze jsem moc nespala, v práci chodim v oblecku maskota ve kterem je skutečně horko.. A i malo piju.. Byl to teda hnusnej pocit. Mohli ti byt z toho? Mám si nechat udělat nějaké vyšetření ? Nebo je to tlakem? Děkuji Hannah 23let

Zuzi 13. březen 2015, 11:05

Dobrý den.Dnes v noci se mi zacala motat hlava.Pred tim jsem se rozcilila.Bylo to jak kdybych byla opila,cely pokoj se tocil.Mela jsem zpocene ruce a nohy.Trvalo to par minut a pak to prestalo a ja jsem usla.Mam problemy s krcni pateri.Zatuhle svalstvo a tinnitus.Byla jsem na vysetreni ale nikdo mi nic nezjistil.Este me ceka rezonance mozku a krcni patere.Myslite ,ze by to mohl byt tlak akdyz ano tak nizky nebo vysoky?Dekuji.Zuzka 28 let.

nika 13. duben 2015, 18:07

Dobry den. Motava se mi hlava uz vice jak rok. Mela jsem za to, ze to bylo zpusobene hypofunkci stitne zlazy, tu uz lecim skoro rok a toceni neustalo. vzdycky jsem mivala nizky tlak, ale v posledni dobe ho mam v normalu. Myslim, ze mam strach z jehel a celkove pred lekarskou kontrolou se bojim, muze se mi tlak zvysit z toho nizkeho do normy? Dekuji

Tomáš 28. červenec 2015, 10:25

Dobrý den,je mě 35let a už 8 let se mě neustále točí hlava.Byl jsem na ruzná vyšetření interní,plicní,eeg mozku,mgr hlavy,neurologické vyšetření a psychiatrické vyšetření a orl a nakonec mě doktor rovnal páteř a pořád se hlava točí.Už nevím co mám dělat.Muže mě někdo pomoci.Děkuji.

silvia 13. srpen 2015, 15:00

dobry den ,ked silahnem rovo tak sa mi roztoci hlav trva to zhruba 3-4minut

Cementinka 4. listopad 2015, 20:17

Dobrý večer.... Chtěla, bych se optát jestli jsou léky na nízký tlak.Mám nízký tlak...a stále se mi točí hlava.Když jdu je to dobrý, když se zastavim musím se něčeho přidržet, abych nespadla.Horší je,že se mi točí hlava aj když ležím.Pravda je tedy,že málo piju a jsem hodně na PC.Když už se nemůžu udržet ani na židli jak se jsemnou točí Vše, tak si lehnu a stejně to nepřestane. Co to může být?Děkuji za odpověd

jarule 20. listopad 2015, 16:22

Dobrý večer,chci se zeptat kde je problém?Točí se mi hlava jen ve stoje,mám bolesti zad,hyperaktivní močový měchýř,při přecházení silnice jsem jako pod vlivem alkoholu,fyzická námaha je pro mě umytí okna,špatně ovládám pravou ruku i nohu.Únavu vyvolá i 3km procházka,nebo nákup.Špatně se mě mluví,občas zapomenu slovo-ale za chvíli si vzpomenu.Kde mám hledat pomoc?Neurologické vyšetření mám od CT až po lumbální punkci - údajně jsem v pořádku.PORAĎTE MI.DĚKUJI

ashanty 13. leden 2016, 23:12

Dobry den uz tretim rokem ziji v uk tu lekarska pomoc selhava uplne tady sou doktori jen k napsani paracetamolu ale at se dostanu k memu prpblemu je mi 24 let a denno denne se mi tak 2az3hrozne toci hlava a strasne me boli zada tu v uk doltori usoudili ze panickou poruchu ale ja tomu neverim proto se prosim ptam vas co muze byt pricinou ze se mi tal jrozne toci hlava dekuji za odpoved

Nikol 23. leden 2016, 19:24

Dobry den, parkrat do roka mam dny kdy se mi motá hlava,treba i tyden v kuse.citím se jak opilá,kdyz jdu spat a lezim motá se mi taky.obcas ani nechodím rovně a musim se něčeho držet.muj pan doktor řekl ze to mam z krční páteře,taky mi ale nedávno řekl ze nemam anginu a na mandlích jsem mela bílé čepy,teploty,a bolest v krku,takze mam o něm pochybnosti.chtela bych poprosit o radu. Dekuju a přeji hezk den

Veres 28. srpen 2016, 20:09

Dobry vecer , potrebovala bych poradít . Zhruba pred měsícem a pul se mi ze dne na den začala motat hlava ( v sedě , ve stoje, v leze to bylo v pohodě) motáni doprovázelo i zvracení ( časté) zůstala jsem v nemocnici na kapackach, dělali mi MR, lumbálku . Po tydnu me vse přešlo a pustily me , poté zhruba po měsíci se mi to opět vrátilo a take se zvracením . Bohuzel( bohudíky) výsledky z vyšetření byly v pořádku, ale nedokázali mi říct co to je a cim by to mohlo byt . Vse bylo přes neurologii. Predem dekuji

Řidič 29. prosinec 2016, 03:01

Dobrý den.Asi před třemi týdny mi začaly podivné problémy.Když spím,nemám žádné problémy. Krátce po probuzení mě začnou bolet oči,k tomu se zanedlouho přidá bolest ve spáncích,nebo ve přední části hlavy.Při prudším pohybu hlavou,se mi zamotá hlava.Vidění mám rozostřené.Často mi slzí oči Pomáhá mi,když si tlačím na spánky. Jsem řidič a jezdím hlavně v noci. Ostré světlo mi způsobuje silnou bolest očí. Mám jít k očnímu lékaři,nebo neurologovi ? Děkuji

íba 27. únor 2017, 19:58

Sem tam a tu a tam se mi zatočí hlava. Mám ze zdravotních důvodu (kyčle) sedavou práci. Sedím a kontroluji. Hlava mi směřuje dolu. Jsem dárce krve, na preventivky chodím, paní doktorka mi děla testy ktere na tranfuzce nedělaji i ten rok co nemám preventivku. Všude vše OK. Vysoký tlak mám asi 8 let z nervů - příšerný kolektiv na pracovišti. Sem tam cítím i po práci když někde s přáteli posedíme... Ale na 90 % ráno v práci. Pak to nějak odezní...pár krát to cítím a je to fuč. Občas se to objeví i uprostřed pracovní doby.
Brýle mám půlky na řízení. Na VT mám prevar 1-0-0.
Zrovna dnes se mi zas v práci točila. Možná změna tlaku... počasí... nebo mám skříplej sedavej nerv. Chodím na masaze 1x za měsíc, Fyziot.
Trpím i na migreny a nic mi nenasli. Jen tenkrát ty pulky na dalku. Díky za rady porady

íba 27. únor 2017, 20:05

jéééjda, nějak mi zmizeli písmena u léku na V.T. : prenevar...

Novacka 3. listopad 2017, 19:15

Dobrý večer, uz rok se mi mota hlava.Jsem z toho zoufalá.V létě jsem mela nervový kolaps a od te doby je to horší.Jsem ale zalecena AD je mi fajn , jen ta hlava porad otravuje.Nosim i brýle,píska mi už 12 let v ušich a o zadech ani nemluvim.Krcni pater bolí denně.Můžete poradit?už vážně nevím.Nebo jestli ma někdo stejný problém, a jak ho řešit?

zabka188 17. prosinec 2017, 22:56

Dobry den uz asi tri mnesice se mi mirme toci hlava .i kdys lezim sedim nebo chodim .nebo jen koukam na tv a pripadami to ze ta televize lita a zace to hur .

vipmarek007 2. únor 2019, 23:42

Pozitivní : Dobrý den, točila se mi asi 2 měsíce hlava. Byl jsem z toho hotový a nemohl jsem se toho zbavit. Neurolog mi řekl, že je vše v pořádku. Fyzioterpie ( krční páteř ) také. Řešil jsem i zda to není psychické a docházel k psychologovi. Probíhalo to ze začátku tak, že když jsem si lehl a otočil hlavu doprava hodně se mi zatočila. Po asi 14 dní se mi točila i mírně přes den.Vždy když jsem si lehl a otočil tou hlavou to bylo hodně. Nakonec mi pomohl odborník z Motola. Ihned po první návštěvě a vyšetření se mi vše zásadně zlepšilo a hlava se mi už při lehu netočila. Mírné točení pak po pár dnech odeznělo také. Zde zasílám co mě trápilo : https://www.fyzioklinika.cz/clanky-o-zdravi/benigni-paroxysmalni-polohove-vertigo-bppv

E-mail nebude nikde zveřejněn. Slouží pouze k upozornění v případě odpovědi na Váš komentář.