Dárkové sady koření

Výtok z močové trubice

ureterální výtok

Na žaludu penisu a nad vstupem do pochvy ústí na povrch těla močová trubice. Ta je u muže vývodem močových a pohlavních cest, u ženy pouze močových. Proto může být u muže výtok způsoben onemocněním jedné, druhé nebo obou cest. Některé typy výtoků jsou ale zcela normální a nejsou příznakem nemoci. Mezi tyto příčiny patří výron semenevýtok po stolici. Příčiny v močových cestách jsou způsobeny zejména močovými kameny nebo onemocněním močového měchýře (karcinom, zánět, polypy) a záněty močové trubice. Další přičiny mohou být mimo močovou trubici – například fimóza (zúžení předkožky). Nejčastěji za výtok může ale infekce. Ty se rozdělují na pohlavně a nepohlavně přenosné.

Výtok je v případě fyziologického výtoku čirý a bez zápachu. Ostatní výtoky se pak liší podle příčiny. Infekční výtoky jsou obvykle páchnoucí a bělavé. Další příznaky záleží na onemocnění, které výtok vyvolalo. Pacienti mohou mít teploty, různé vředy na pohlavních orgánech (při pohlavně přenosných onemocněních) nebo třeba pupínky. Někdy může být ale výtok jediným příznakem. Protože bez vyšetření není možné zjistit příčinu, je nutné zajít k lékaři. Typický výtok je přítomen u pohlavně přenosného onemocnění – kapavky.

Lékař by měl sestavit anamnézu, vyptat se pacienta na jeho zvyky a možná rizika infekčních a pohlavních onemocnění. Pak by mělo následovat vyšetření výtoku. Výtok se setře štětičkou a pošle se na rozbor. Podle výsledku se pak zjistí, jaká je příčina a jak a zda zahájit léčbu.

Diskuze

nešťastná 29. květen 2012, 04:55

Mám strach,že mě přítel podvádí. Často mívá na slipech zaschlé skvrny. Není to pravidelně.Také to bývá na různých místech v různé míře. Jakoby záleželo na tom zda bylvzrušen či ne.Trápí mě to

virtualninemocnice.cz 29. květen 2012, 22:49

Dobrý den,

malé skvrnky v prádle jsou běžná věc jak u mužů, tak u žen. Tím, jak se buňky, které tvoří stěnu močové trubice (a i pochvy), denně olupují, odchází ven spolu s močí a drobným množstvím sekretu, který se zde tvoří. Když se podíváte na vlastní prádlo, možná pár kapek také najdete a ani si nevzpomenete, kdy jste si během dne vzpomněla na sex.

Tyto drobné zaschlé skvrnky mohou samozřejmě také souviset s tím, že se muž lehce vzruší. To ale neznamená, že Vás podvádí, mohou ho vzrušit i myšlenky na Vás.

Velké skvrny mohou být pak buď od spermatu, nebo od moči. Ruku na srdce - kolik mužů si po vykonání potřeby očistí penis? Kapky moči se pak sčítají a nakonec mohou na některých materiálech vytvořit skvrny. Pokud by se jednalo přímo o sperma a ne o předejakulační tekutinu, také nemusí být nutně z nevěry. Možná Váš přítel masturboval.

Tak či onak - pouze ze špinavého spodního prádla asi nepoznáte, jestli Vás partner podvádí. A tím, že na něj udeříte s Vaším podezřením, asi moc vztahu neprospějete. Je to ale Váš přítel a znáte ho mnohem lépe, proto Vám už asi lépe neporadíme.

Hezký den a ať se Váš vztah ubírá směrem, jaký si přejete.

kobe 10. červenec 2012, 18:28

Zdravim pred tydnem sem zacal sexualni zivot s novou pritelkyni a po teto dobe mam ciry vytok z penisu a mirne paleni pri moceni. predtim sem nikdy nic podobneho nemel. co mam delat nebo kam s tim zajit? je mi 25 diky za rady

virtualninemocnice.cz 11. červenec 2012, 11:07

Dobrý den,
raději si zajděte buď k urologovi, nebo na venerologii, kde Vám provedou potřebná vyšetření a zároveň zjistí, zda se nemůže případně jednat o pohlavně přenosné onemocnění.

Pokud by se jednalo o zánět, je nejlepší zajít co nejdříve, protože i léčba je potom jednodušší než když se k ní pak přidají případné komplikace.

Hezký den a hodně zdraví, Vaše virtuální nemocnice

Martin 31. květen 2013, 12:57

Zdravím Vás,
Mam takový problém. Když máme sex s partnerkou tak nejen, že jsem hotovej takřka za minutu, ale nic necítím, žádný vyvrcholení nic. Občas když mi stojí, tak když si ho zmáčknu a jakoby chci z něho něco vytlačit, tak vytlačím sperma, ne tolik ale je to vidět. Nic mě nesvědí ani nepáli. Děkuji

Martin 31. květen 2013, 12:57

Zdravím Vás,
Mam takový problém. Když máme sex s partnerkou tak nejen, že jsem hotovej takřka za minutu, ale nic necítím, žádný vyvrcholení nic. Občas když mi stojí, tak když si ho zmáčknu a jakoby chci z něho něco vytlačit, tak vytlačím sperma, ne tolik ale je to vidět. Nic mě nesvědí ani nepáli. Děkuji

virtualninemocnice.cz 2. červen 2013, 10:02

Dobrý den,
to, co vymáčknete pravděpodobně není sperma, ale pouze sekret ze žlázek. Nevíme, kolik Vám je let nebo jak pravidelně souložíte, nicméně je možné, že to, co považujete při sexu za sperma, je opět tento sekret a pravá ejakulace u Vás nenastala. Zkuste se proto např. při masturbaci soustředit na to, zda dojde opravdu k ejakulaci, nebo pouze k vytékání bílé viskózní tekutiny.

Pokud tyto obtíže máte, měl byste vyhledat urologa, aby Vás prohlédl a zjistil přesnou příčinu Vašich obtíží.
Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

Prosim o radu! 12. červenec 2013, 12:42

Dobrý den,

trvá to asi týden. Nejčastěji ráno, ale také během dne mám průhledný čirý/průhledný výtok z penisu (jen kapky). Když močím, tak mne to pálí, ale každým dnem to pálí méně se mi tak zdá. Sex jsem měl naposledy před měsícem, tak doufám, že to pohlavní choroba být nemůže. Děkuji za radu.

virtualninemocnice.cz 27. červenec 2013, 21:17

Dobrý den,
mohlo by se jednat o zánět. Bylo by vhodné nechat se vyšetřit a nasadit vhodná antibiotika, protože by zánět mohl přejít do chronicity a mohly by se Vám vytvořit srůsty, které by pak mohly mít vliv na plodnost. Důležitá je také dostatečná hygiena, noste volné bavlněné prádlo, nepoužívejte dráždivá mýdla. Do vyléčení byste také neměl mít pohlavní styk.
Hezký den, Vaše Virtuální nemocnice.cz

Jell 23. prosinec 2013, 16:41

Dobrý den, trápí mně bilý, tvarohovitý výtok z močové trubice, a přes rok bolest v močoevém měchýři po vymočení, byla jsem na všechn možných vyšetřeních a vše je OK. Napadá vás čím to muže být? děkuji

Joffré 25. červenec 2014, 16:00

Dobrý den, Vážený pane, Vážená paní,
mohl by jste mi prosím z lékařského hlediska blíže popsat normální výtok po stolici. Nemám s tímto žádnou zkušenost.

Děkuji.

Set 11. září 2014, 16:36

Dobrý den,
Jsou to asi dva dny zpet kdy jsem si všiml drobného výtkou z penisu, podobně jako sperma ale lechce nazloutle. Nikdy pred tim se mi tohle nestalo. Nyní občas drobné pálení v moc trubicí. Během dne se občas opakuje drobná kapicka, ale jinak zatim žádné jiné obtíže nemam. Je mi 30let. 4mesice jsem byl bez partnerky, nyní mam novou známost která trva asi cca 2mesice. Z toho sex máme asi 3tydny. Ze neni neco v pohode cítím asi týden občas me palila moc trubice, ale neprikladal jsem tomu důležitost. Az ta drobná kapička me vyděsila. Co by to mohlo byt a kam mam zajít? Na urologii? Dekuji

sokol 4. říjen 2014, 16:16

Dobrý deň - pred týždňom som mal nechránený sex s kamarátkou. Po týždni od spomínaného sexu som si zistil bielo-žltý výtok z penisu, mierne začervenanie žaluďa pod predkožkou a mierne svrbenie. Uvedená kamarátka v čase sexu bola chorá kašlala a tak isto som začal kašlať aj ja - na uvedený kašeľ brala antibiotiká. Na tento stav som po šoku najprv použil na žaluď Canesten a nasadil som si antibiotiká Doxyhexal 200 Tab - stav po jednom dni užívania sa rapídne zlepšil začervenanie žaluďa zmizlo a výtok prestal - môžete mi povedať či som postupoval správne? Ja viem že by som mal navštíviť urológa ale v hre je tu moja a jej rodina. Ona nepociťuje žiadne problémy a vraj aj jej manžel. Ja som od spomínaného sexu nemal sex zo svojou manželkou. Podľa popisu asi by som chcel veľa ale predsa sa opýtam - o čo sa môže jednať? koľko mám preventívne brať antibiotiká? Ďakujem vám vopred za odpoveď.

Pel 15. červen 2015, 19:31

Dobrý den, je to týden, co se mi přítel svěřil, že si myslí, že má zánět močových cest, tak jsem začala pátrat, jaké má příznaky. Řekl mi, že má během dne i noci čirý, nepáchnoucí, slabý výtok a při domočeni ho prý trochu palí, ale nic ho nesvědí, nemá častou potřebu jít na záchod, ani nema zarudlý penis. Mám strach, aby neměl nějakou pohlavní nemoc. Předem děkuji za odpověď.

Julo 5. červenec 2016, 17:42

Delší dobu pozoruji v ejakulátu krev a ejakulát je žlutý barvy.Nepocituji žádné pálení ani bolest.Jsem kardiak a beru léky na ředění krve.(Godasal) Nevím zda to souvisí s lékmi nebo je něco špatně.

Julo 21. červenec 2016, 06:50

Delší dobu pozoruji v ejakulátu krev a ejakulát je žlutý barvy.Nepocituji žádné pálení ani bolest.Jsem kardiak a beru léky na ředění krve.(Godasal) Nevím zda to souvisí s lékmi nebo je něco špatně.

Pleb 5. listopad 2018, 22:22

Dobrý den,
zhruba před 10 dny jsem měl nechráněný styk se slečnou a zhruba po 7 - 8 dnech se mi dělá výtok ale je bezbarvý, lehce zapáchající a není to vyloženě výtok, je to spíše jak kdybych byl vzrušen, není to kapka nebo tak je zvlhčen celý žalud pod předkožkou. Byl jsem na venerologii pro jistotu a chtěl jsem se zeptat zda se něco takového může objevovat i u urologických onemocnění, resp. mám i problémy pravidelného streptokoka v krku jestli se nemohlo nějakým způsobem stát že by se to přemístilo do močového měchýře nebo tak, dr. na ORL mi nasadil Duomox 1000 což by mimo jiné mělo být komplexní antibiotikum i na urologické a pohlavní potíže. chci se tedy zeptat do jaké míry může toto antibiotikum léčit případné pohlavní nemoci jako jsou chlamydie apodd. jestli to může tzv. zabít mouchy jednou ranou. Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Anna Marii 23. červen 2019, 04:45

Dobrý den, muj partner měl asi 2dny zacervenalou špičku penisu a pak k tomu začal mít zlutozeleny slabě samovolny vytok z penisu.Mazala jsem mu to Klotrimazolem a macek si ho i v hypermanganu. Zarudnuti zmizelo,ale obcas se mu objevila boulicka u korene penisu nad kulkou (ale kdyz se vyhonil zmizelo to a docela se mu ulevilo) Ale říkal,že má pocit jakoby měl malickate semínko vevnitř u kořene v te tržnici a když cura tak pálí a nemůže ani sedět v klidu (spíše se musí hybat).Potom ale 2dny ležel v horeckach byl bledý,ale měl stud. A nadmer.pot. Nyní má ENTIZOL tablety kolika, a ENTIZOL zaváděcí do pochvy mu drtim a rozpoutim na kasicku a mažu na penis. Kamarad me straší že je to na kapavka... Ja si myslim ze je to buď zánět trubice nebo mocaku a nebo ten bicikovec...Ale JA jsem zdravá. DEKUJI

Kuba 17. únor 2020, 16:41

Dobrý den, už pár měsíců mě trápí skvrny od moči na spodním prádle. V podstatě mi nejde nikdy úplně "oklepat" penis po močení, ikdyž z něj přejetím prstem po spodní straně vymačkám zbytky, obléknu se, udělám pár kroků a už je cítit, že ještě něco vyšlo ven. Je to jen kapka nebo dvě, ale po celém dnu je to znát. Navíc občas ani nejsem na wc pár hodin, ale přesto cítím vlhkost a když se pak podívám, zase je na spodním prádle malý mokrý flíček. Již nepamatuji noc, kdy jsem během ní nevstával na záchod a občas nastane období, kdy je moč kalná. Je mi 28 let, proto doufám, že se nejedná o inkontinenci, ale pouze o nějaký zánět (ikdyž necítím žádnou bolest, ani pálení, nic). Stále jsem čekal, že to přejde samo, ale bohužel nepřechází, můžete mi prosím doporučit, nějaké léčivo? Z delikátnosti situace ve svém věku bych se rád vyvaroval rozboru před dalšími lidmi v lékárně nebo návštěvy lékaře (ovšem pokud nutno, samozřejmě nebude zbytí). Velice děkuji

Uživatel 17. únor 2020, 21:47

Milý Kubo,

tady na tom fóru ti neporadí nikdo. Zkus to možná na nějakém anglický mluvícím mimo USA.

Můj tip je stresová inkontinence. Cviky na pánevní dno jsou složité a nejlépe by ti je měl asi naordinovat doktor. Další možnost je zázrak.

E-mail nebude nikde zveřejněn. Slouží pouze k upozornění v případě odpovědi na Váš komentář.